Brazylia (12 dni)

Rio de Janeiro, Tijuca, Foz do Iguacu

Wyjazd ten koncentruje się na Rio de Janeiro i jego okolicach, jednak podczas trzech ostatnich dni pobytu zapraszamy chętnych na fakultatywną wycieczkę do wodospadów Iguacu

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, odprawa biletowo-paszportowa i nadanie bagaży, a następnie przelot do Brazylii z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot na lotnisko w Rio de Janeiro. Formalności paszportowe i odbiór bagaży, a następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rio de Janeiro.

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę na góry otaczające miasto. Pojedziemy wzdłuż laguny Rodrigo de Freitas do stacji kolejki, którą wjedziemy na szczyt wzgórza Corcovado ze słynną statuą Chrystusa Zbawiciela, skąd rozpościera się panorama na całe Rio de Janeiro. Statua Chrystusa została ogłoszona jako kolejny z Cudów Świata. Wjazd wagonikami na wzgórze Pao de Acucar – Głowa Cukru. Powrót do hotelu.

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od spaceru po Starówce. Zwiedzanie przepięknego klasztoru Sao Bento, Kościoła Matki Boskiej Gromnicznej Igreaj da Nossa Senhora da Candelaria, gmachu Paco Imperial. Spacer po kolorowych uliczkach w okolicy Arco de Teles, Ouvidor Street i Goncalves Dias Street, najstarszych ulicach handlowych, które do dzisiaj zachowały swój styl i nastrój. Koniecznie trzeba wstąpić do kawiarni Colombo Coffee Shop. Ulicą Uruguaiana i placem Carioca dojdziemy do Katedry Metropolitalnej. Powrót do hotelu.

Po śniadaniu zwiedzanie dzielnicy Santa Teresa, położonej na wzgórzu Morro do Desterro. Dzielnica jest wspaniale utrzymana i słynie z pięknych zabytków Starego Rio (Rio Antigo). Na wzgórze wjedziemy zabytkowym tramwajem, z otwartymi bokami, podziwiając po drodze urokliwe, malownicze uliczki dzielnicy. Zobaczymy Cosme Velho, Ruin Park z przepięknym widokiem na panoramę miasta, Muzeum Chacara do Ceu ze wspaniałą kolekcją dzieł brazylijskich modernistów oraz pracami Moneta, Modiglianiego, Matis`a, Dalego i Picasso. Udamy się także do serca dzielnicy Largo do Guimares z licznymi barami i restauracjami. Powrót do hotelu.

Po śniadaniu przejazd poza miasto do Parku Narodowego Lasu Deszczowego Tijuca. Uważa się, iż jest to największy miejski las na świeci. Miejsce to ze względu na swój unikatowy charakter wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Las Tijuca to stworzona przez człowieka rekultywacja terenów wokół Rio de Janeiro, które wcześniej zostały oczyszczone i rozwinięte w celu uprawy cukru i kawy. Przejażdżka jeepami po Parku Narodowym. Po zakończeniu wycieczki powrót do Rio de Janeiro i czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na najsłynniejszej plaży świata – Copacabana lub eleganckiej Ipanema. Obiadokolacja i nocleg w Rio de Janeiro.

Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na najsłynniejszej plaży świata – Copacabana lub eleganckiej Ipanema

Dla chętnych przewidziane są atrakcje fakultatywne jak:

– wizyta na Maracanie, 
– wycieczka na wyspy tropikalne,
– lekcje samby

– 3-dniowa wycieczka do wodospadów Foz do Iguacu

Dzień 1:
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Rio de Janeiro i przelot do Foz do Iguacu. Transfer do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 2:
Wodospady Foz do Iguacu – strona brazylijska 

Po śniadaniu wycieczka do brazylijskiej części wodospadów. Droga wiedzie przez Narodowy Park Iguacu.  Wodospad i otaczające lasy tropikalne zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rejs łodzią motorową przy wodospadach. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 3:
Wodospady Foz do Iguacu – strona argentyńska 

Po śniadaniu wyjazd przez przejście graniczne na moście Tancredo Neves, do argentyńskiej części wodospadu Foz do Iguacu. Podróż kolejką przez tropikalny park i podziwianie kaskad z bliska. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garanta del Diablo.  Następnie zobaczymy największą na świecie hydroelektrownię Itaipu Dam, zbudowaną nad rzeką Parana, zaopatrującą w energię 10 stanów w Brazylii i Paragwaju. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Rio de Janeiro.

Obiadokolacja i nocleg w Rio de Janeiro.

Terminy 2020

Termin Cena
19.03 – 29.03 6970 PLN – ostatnie 3 miejsca!

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki
 2. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Rio de Janeiro, Janeiro – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery klimatyzowanym autokarem według programu. 
 4. Zakwaterowanie w hotelu **** w pokojach dwuosobowych z łazienką oraz klimatyzacją.
 5. Wyżywienie: śniadania (10 posiłków) i obiadokolacje (10 posiłków). 
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu następstw choroby przewlekłej / nowotworowej).
 8. Opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 437 EUR płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Napiwków – 3 USD / os. / dzień (obligatoryjne).
 3. Napojów do posiłków.

Zobacz również

Argentyna – Brazylia (12 dni)

Buenos Aires, Foz do Iguacu, Salvador, Cachoeira, Rio de Janeiro
Niesamowite metropolie, wspaniała dżungla, samba, tango i doskonała kuchnia – to tylko część atrakcji, które czekają na Państwa podczas naszej wycieczki do dwóch największy krajów Ameryki Południowej – Argentyny i Brazylii.

ZOBACZ »

Argentyna – Urugwaj – Brazylia (13 dni)

Buenos Aires,Montevideo, Wodospady Foz d Iguacu, Salvador, Rio de Janeiro
Oszałamiające wodospady Iguacu. Rio De Janeiro, Buenos Aires, Montevideo – jedne z największych i najpiękniejszych miast w Ameryce. Doskonała kuchnia, piękna przyroda i wspaniali ludzie.

ZOBACZ »

Brazylia – Paragwaj – Argentyna (16 dni)

Salvador, Manaus, Foz do Iguacu, Ciudad del Este, Rio de Janeiro, Buzios
Zapraszamy Państwa do odkrywania z nami bogactwa kultury i przyrody Paragwaju i Brazylii. Od kolonialnego miasta Salvador, przez stolicę Brazylii oraz wspaniałą, kolorową i bujną Amazońską dżunglę do stolicy Samby – Rio de Janeiro.

ZOBACZ »