Brazylia – Paragwaj – Argentyna 16 dni

Salvador, Manaus, Foz do Iguacu, Ciudad del Este, Rio de Janeiro, Buzios

Zapraszamy Państwa do odkrywania z nami bogactwa kultury i przyrody Paragwaju i Brazylii. Od kolonialnego miasta Salvador, przez stolicę Brazylii oraz wspaniałą, kolorową i bujną Amazońską dżunglę do stolicy Samby – Rio de Janeiro.

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku im.F. Chopina w Warszawie w hali odlotów. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Salvador przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Powitanie na lotnisku w Salvador i transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie miasta Salvador, stolicy stanu Bahia. Zwiedzanie rozpocznie się w słynnej dzielnicy plaż, restauracji i kafejek – Barra, ze wspaniałym fortem Santo Antonio da Barra. Zwiedzanie historycznej części miasta Cidade Alta (Górne Miasto) z barokowym kościółem pod wezwaniem św.Franciszka, katedrą Cathedral Basilica oraz dzielnicy Largo do Pelourinho z najlepiej zachowanymi budynkami z okresu kolonialnego, z pięknymi kolorowymi fasadami. Pelourinho zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako najcenniejsze na kontynencie świadectwo kultury kolonialnej XVII -XVIII wieku. Kolacja w hotelu

Po śniadaniu, przedpołudniowa wycieczka w kierunku Mercado Modelo poprowadzi nas przez spokojną okolicę miasta, dającą wytchnienie mieszkańcom Salvadoru, położoną nad wodami półwyspu Itapagipe Peninsula. Z dzielnicy Monsserat zobaczymy panoramę miasta. Dotrzemy do Mercado Modelo, najstarszego domu handlowego,bogatego w lokalne produkty i wyroby regionalnych rzemieślników. Po południu czas wolny. Obiadokolacja.

Po śniadniu tranfser na lotnisko i wylot do stolicy Brazylii, Brasil. Powitanie na lotnisku i wycieczka po mieście. Zobaczymy panoramę miasta z wieży telewizyjnej Torre de Televisao, Palacio do Buriti, siedzibę administaracji Dystryktu Federalnego, dalej Memorial JK, mauzoleum prezydenta Kubitschka założyciela miasta oraz Esplanada dos Ministerios. Na końcu esplanady stoją dwa najwspanialsze budynki: Palacio do Itamarati i Palacio de Justica. Następnie Plac Trzech Władz, na którym ustytuowane są: pałac Prezydencki, Najwyzszy Sąd Federalny, budynki Kongresu Narodowego i Izby Deputowanych. Obiad. Transfer na lotnisko i wylot do Manaus.
Przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Amazońskiego EkoParku i zakwaterowanie w chatach. Po krótkim odpoczynku wyjazd do Małpiego Lasu. Po południu wycieczka łodzią do tradycyjnej osady, gdzie obecni mieszkańcy żyją podobnie jak ich przodkowie, rdzenni mieszkańcy Amazonii.
Wieczorem, nocna rzeczna wyprawa do dżungli. Powrót na nocleg.

Po śniadaniu rejs łodzią rzeką Negro wzdłuż wybrzeża miasta Manaus. Zobaczymy Amazonas Theatre, port, budynek Urzędu Celnego, domy na palach. Dotrzemy do miejsca, gdzie dwie rzeki Negro i Solimoes łączą się i tworzą Amazonkę, która wpływa do Oceanu Atlantyckiego.
Ciekawostką jest fakt iż te dwie rzeki płyną razem przez 12 km nie mieszając się. Fenomen ten jest wynikiem różnicy temperatur wody w obu rzekach jak i ich gęstości i prędkości. Lunch w typowej dla tego regionu restauracji. Po lunchu, w zależności od poziomu, wody wizyta w lokalnej wiosce. Wieczorem obiadokolacja.

Po śniadaniu udamy się na spacer w dżungli. Przewodnik opowie i nauczy nas jak poruszać się w dżungli, pokaże florę i faunę, poradzi jak korzystać z znalezionych owoców celem przetrwania i jak znaleźć drogę wyjścia z dżungli. Lunch w lokalanej restauracji. Transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguacu. Powitanie na lotnisku i zakwaterowanie w hotelu.

Po śniadaniu wyjazd przez przejście graniczne na moście Tancredo Neves do argentyńskiej części wodospadu Foz do Iguacu. Podróż kolejką przez tropikalny las i podziwianie kaskad z bliska. Spacer pomostem o dł 1.5 km na skraj wodospadu Garanta del Diablo. Po przekroczeniu granicy z Paragwajem, na moście przyjaźni Ponte de Amizade, udamy się do Ciudad del Este w Paragwaju. Na tutejszym targowisku będzie można zakupić lokalne wyroby rzemieślników. Obiadokolacja w hotelu.

Po śniadaniu wycieczka do brazylijskiej części wodospadów. Droga wiedzie przez Narodowy Park Iguacu. Foz de Iguacu tworzy ponad 200 osobnych wodospadów o wysokości 80 metrów i szerokości 3 km. Ze szczytu spływa 6 milionów litrów wody na sekundę. Wjazd oszkloną windą na sam szczyt wodospadów, które wraz z otaczającymi lasami tropikalnymi zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta część dnia zakończy się na targu rzemiosła. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Rio de Janeiro. Powitanie na lotnisku, transfer do hotelu i obiadokolacja.

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę na góry otaczające miasto. Pojedziemy wzdłuż laguny Rodrigo de Freitas do stacji kolejki, którą wjedziemy na szczyt wzgórza Corcovado, ze słynną statuą Chrystusa Zbawiciela, skąd rozpościera się panorama na całe Rio de Janeiro. Statua Chrystusa jest nowym Cudem Świata. Ze szczytu widać 14 km most Presidente Costa e Silva, łączący Rio de Janeiro z Niteroi. Lunch w restauracji ztypowym menu „feijoada”. Wjazd wagonikami na wzgórze Pao de Acucar ”Głowa Cukru”. Powrót do miasta i obiadokolacja.

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Rio de Janeiro i wylot do Warszawy.

Przylot do Warszawy

Dostępne terminy

Nowe terminy dostępne od 24 listopada 2019
Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

WyjazdPOLSKA, Warszawa – BRAZYLIA, Salvador
Zbiórka na lotnisku im.F. Chopina w Warszawie w hali odlotów. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Salvador przez jeden z europejskich portów lotniczych.
PowrótBRAZYLIA, Rio de Janeiro (śniadanie) – POLSKA, Warszawa
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Rio de Janeiro i wylot do Warszawy.
Cena zawiera
 1. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 2. Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 3. Przeloty na trasie Warszawa – Salvador i Rio de Janeiro – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 4. Przelot wewnętrzny na trasie Salvador – Brasilia, Brasilia Manaus, Manaus – Foz do Iguacu, Foz do Iguaco – Rio de Janeiro.
 5. Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 6. Wycieczkę łodzią do tradycyjnej osady, nocną rzeczną wyprawę do dżungli oraz rejs po rzece Negro.
 7. Opiekę lokalnych przewodników.
 8. Zakwaterowanie w hotelach***/**** w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 9. Posiłki według programu.
 10. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 11. Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 12. Podatek VAT.
Cena nie zawiera
 1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 2. Dodatkowych napojów do posiłków.
 3. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 4. Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Zobacz również

Argentyna – Brazylia (12 dni)

Buenos Aires, Foz do Iguacu, Salvador, Cachoeira, Rio de Janeiro
Niesamowite metropolie, wspaniała dżungla, samba, tango i doskonała kuchnia – to tylko część atrakcji, które czekają na Państwa podczas naszej wycieczki do dwóch największy krajów Ameryki Południowej – Argentyny i Brazylii.

ZOBACZ »

Argentyna – Urugwaj – Brazylia (13 dni)

Buenos Aires,Montevideo, Wodospady Foz d Iguacu, Salvador, Rio de Janeiro
Oszałamiające wodospady Iguacu. Rio De Janeiro, Buenos Aires, Montevideo – jedne z największych i najpiękniejszych miast w Ameryce. Doskonała kuchnia, piękna przyroda i wspaniali ludzie.

ZOBACZ »

Brazylia – Paragwaj – Argentyna (16 dni)

Salvador, Manaus, Foz do Iguacu, Ciudad del Este, Rio de Janeiro, Buzios
Zapraszamy Państwa do odkrywania z nami bogactwa kultury i przyrody Paragwaju i Brazylii. Od kolonialnego miasta Salvador, przez stolicę Brazylii oraz wspaniałą, kolorową i bujną Amazońską dżunglę do stolicy Samby – Rio de Janeiro.

ZOBACZ »

Skarby Kultury Brazylii (16 dni)

Rio de Janeiro, Petropolis, Ouro Preto, Mariana, Manaus, Salvador, Foz do Iguacu
Trasa Skarby Kultury Brazylii powstała z myślą o tych z Państwa, którzy chcieliby jak najdokładniej poznać ten fascynujący kraj. Podczas szesnastu dni zapraszamy do odwiedzenia najpiękniejszych miejsc Brazylii.

ZOBACZ »

Wszystko o Brazylii (15 dni)

Sao Paulo, Foz de Iguacu, Salvador, Cachoeira, Brasilia, Manaus, Rio de Janeiro
Niezwykłe bogactwo przyrody, Amazonia, wodospad Foz de Iguacu i niezwykle barwne miasta jak Sao Paulo, Salvador czy Rio de Janeiro…

ZOBACZ »