Filipiny – kraina marzeń (15 dni)

Manila, Banaue, Bontoc, Cervanties, Vigan, Boracay

Spacery po śnieżnobiałych, piaszczystych plażach; orzeźwiające kąpiele pośród egzotycznych ryb w turkusowo-niebieskich wodach oceanu, rajskie krajobrazy i przejażdżka wesołym „jeepney“ – odkryj z nami tajemnice zaklęte w tych magicznych wyspach. Filipiny zapraszają na wymarzone wakacje pełne relaksu i niesamowitych wrażeń.

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Wylot na Filipiny przez jeden z europejskich portów lotniczych. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na dwa tygodnie przed planowanym wylotem.

Przylot na największą wyspę Filipin – Luzon. Lądowanie w Manili, transfer do hotelu i nocleg.

Po śniadaniu przejażdżka lokalnym samochodem „jeepney’em“ i podziwianie uroków filipińskiej stolicy. Wizyta w dzielnicy finansowej – Makati, przejazd w dół Alaya Avenue, gdzie lśniące wieżowce wyróżniają się na tle mniejszych budynków. Przejazd obok Centrum Kultury Filipin i bulwaru Roxas. Wizyta w Parku Rizal, nazwanym tak od nazwiska jednego z największych bohaterów narodowych dr José Rizala. Zwiedzanie Istramuros, zwanej również Walled City, najstarszej dzielnicy miasta, w której znajdowała się siedziba rządu w czasach hiszpańskiego okresu kolonialnego. Wizyta w strategicznym Forcie Santiago, skąd rozpościera się widok na otaczającą fort rzekę Pasig i Zatokę Manilską oraz spacer wzdłuż murów obronnych. Przejazd do Kościoła św. Augustyna, najstarszego kościoła w mieście, datowanego na 1606 rok. Wewnątrz znajduje się muzeum z relikwiami, rękopisami i innymi eksponatami sztuki religijnej. Kolejno wizyta w Casa Manila, wiekowym, inspirowanym hiszpańskim stylem, XIX wiecznym budynku oraz na chińskim cmentarzu, wyglądającym jak mała wioska. Grobowce wyglądają bowiem jak kompletnie wyposażone domy z bieżącą wodą i energią elektryczną. Na zakończenie dnia wizta w dzielnicy La Loma, słynącej z narodzin wielu tradycyjnych filipińskich dań. Powrót do hotelu i nocleg.

Po śniadaniu przejazd do oddalonego o 360 km miasteczka Banaue. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek po podróży.

Przejażdżka lokalnym samochodem „jeepney’em“ do rdzennej filipińskiej wioski Banga-an. Podziwianie z punktu widokowego tarasów ryżowych (UNESCO), które stanowią największą atrakcję wyspy. Te położone wysoko w górach półki skalne zostały wykute ok. 2000 lat temu. Kolejno wizyta na miejskim targowisku. Jeśli czas pozwoli, wizyta w kolejnej z okolicznych wiosek przed popołudniowym powrotem do hotelu.

Przejazd górskim szlakiem na obrzeża miasta Bontoc, gdzie odwiedzą Państwo Muzeum założone przez Belgijskie Siostry. Jeśli pogoda pozwoli, wizyta w jaskiniach w mieście Sagada, będących miejscem pochówku członków ludu Infugao – grupy etnicznej mieszkającej na wyspie Luzon na Filipinach. Przejazd stromą drogą, skąd rozpościera się niewiarygodny widok na szczyt góry Mount Data. W zależności od warunków pogodowych nocleg w górskim pensjonacie na szczycie lub w pobliskim mieście Bontoc.

Po śniadaniu przejazd przez wysokie przełęcze z widokami na Filipińskie Kordyliery – dawne głębokie wąwozy i kaniony, aż do miasteczka Cervantes. Następnie udadzą się Państwo w kierunku Bessang Pass, gdzie odbyła się najkrwawsza bitwa podczas II wojny światowej. Kolejno wizyta w miasteczku Vigan, które jest przykładem fuzji architektury kolonialnej i oryginalnej, rdzennej azjatyckiej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja. Nocleg w Vigan.

Śniadanie. Zwiedzanie miasta. Spacer wzdłuż brukowanej ulicy Mena Crisolo, przy której mieszczą się stare kolonialne zabudowania. W pobliżu znajduje się także Katedra św. Pawła, której 25 metrowa dzwonnica nie jest częścią budynku i znajduje się w odległości 15 metrów. Następnie zobaczą Państwo Rezydencję Syquia, która zawiera zabytkowe meble i pamiątki Elpido Quirino, prezydenta Filipin. Po krótkiej przejażdżce powozem konnym „calesa”, zwiedzanie fabryki słoików. Lunch w uroczym ogrodzie na obrzeżach miasta. Następnie udadzą się Państwo do prowincji Ilocos Norte; zwiedzanie Kościoła św. Augustyna (UNESCO). Kolejno wizyta w Muzeum Museo Iloco oraz pomnik Obalenia Monopolu Tytoniowego. Zwiedzanie Katedry św. Williama wraz z jego „tonącą” dzwonnicą. Przejazd do kurortu Fort Ilocandia Resort. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg

Śniadanie. Czas wolny, który poświęcić można na wypoczynek. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko Laoag. Powrót do Manili. Nocleg.

Po śniadaniu przelot na tropikalną wyspę Boracay. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny, który poświęcić można na aktywny wypoczynek lub plażowanie.

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dostępne terminy

Nowe terminy dostępne od 24 listopada 2019
Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

WyjazdPOLSKA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Wylot na Filipiny przez jeden z europejskich portów lotniczych. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na dwa tygodnie przed planowanym wylotem.
PowrótMANILA – POLSKA (ŚNIADANIE)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.
Cena zawiera
 1. Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów (za wyjątkiem Boracay).
 2. Przelot na trasie Warszawa – Manila; Manila– Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 3. Przeloty wewnętrzne na trasie Laoag – Manila, Manila – Boracay, Boracay – Manila.
 4. Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 5. Przejazdy Jeepney w Manili oraz Banue.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Opiekę lokalnych przewodników.
 8. Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją (w dniu 8 możliwy nocleg w pensjonacie na szczycie góry Mount Data).
 9. Posiłki według programu.
 10. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej).
 11. Opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 12. Podatek VAT.
Cena nie zawiera
 1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD/dzień.
 2. Dodatkowych napojów do posiłków.
 3. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 4. Wycieczek fakultatywnych.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 6. Opłat lotniskowych (ok. 20 USD od osoby).

Zobacz również

Armenia i Gruzja – u stóp Kaukazu (11 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Erewan, Khor-Virap, Zwatnoc, Ananuri, Singhnaghi, Mccheta, Batumi
Armenia i Gruzja niczym dwie siostry kaukaskiej krainy zapraszają w magiczną podróż, podczas której odkryjemy gruzińskie bogactwo legend i monastyrów oraz mistycyzm zaklęty w ormiańskich kościołach.

ZOBACZ »

Chiny i rejs po rzece Jangcy (20 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami uroków Chin. Podczas 20-dniowej przygody połączonej z dwu i półdniowym, komfortowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jiang, czyli Jangcy…

ZOBACZ »

Chiny z Tybetem (16 dni)

Pekin, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Gyantse, Shigatse, Chengdu, Szanghaj
Najznamienitsze miasta Chin połączone z wizytą na Dachu Świata, gdzie będą Państwo mieli okazję poznać tajemnice Tybetu.

ZOBACZ »

Filipiny – kraina marzeń (15 dni)

Manila, Banaue, Bontoc, Cervanties, Vigan, Boracay
Spacery po śnieżnobiałych, piaszczystych plażach; orzeźwiające kąpiele pośród egzotycznych ryb w turkusowo-niebieskich wodach oceanu, rajskie krajobrazy i przejażdżka wesołym „jeepney“ …

ZOBACZ »

Gruzja – kraj winem płynący (8 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Annanuri, Shinghnaghi,Telawi, Maccheta, Upliscyche, Gori, Batumi
U stóp majestatycznej góry Kazbek leży kraj, którego bogata kultura, niezwykła gościnność mieszkańców, tradycyjna kuchnia oraz znane na całym świecie wino przyciągają niczym magnes.

ZOBACZ »

Indie z mistycznym Nepalem (19 dni)

Delhi, Mandawa, Dżajpur, Ranthmabore, Agra, Kadżuraho, Waranasi, Katmandu, Pokhara
Wyobraź sobie soczystą zieleń dolin, ośnieżone szczyty skąpane w słońcu i krystalicznie czyste górskie powietrze.

ZOBACZ »

Japonia – w kraju kwitnącej wiśni (14 dni)

Tokio, Nikko, Hakone, Kioto, Osaka, Nara, Hiroszima
Jedno z najnowocześniejszych państw świata, kraina kwitnącej wiśni – Japonia. Ten wyspiarski kraj przyciąga swoją bogatą tradycją i kulturą. Jest połączeniem współczesnego świata z kultywowaną od pokoleń tradycją.

ZOBACZ »

Japonia w kraju Samurajów (7 dni)

Tokio, Nikko, Kamakura, Hakone
Esencja Japonii znajduje się na Honsiu – największej wyspie Kraju Kwitnącej Wiśni. Ojczyzna samurajów zachwyca zarówno nowoczesną architekturą jak i pięknem przyrody oraz urokliwymi świątyniami shintoistycznymi. Jest to idealna okazja, aby poznać także tajniki japońskiej kuchni…

ZOBACZ »

Jawa, Komodo, Bali (15 dni)

Jakarta, Jogjakarta, Bromo, Surabaja, Bali, Labuan-Bajo, Rinca, Komodo
Archipelag Indonezji składa się z ponad osiemnastu tysięcy wysp, na których żyje ponad dwieście grup etnicznych tworzących wspaniałą mozaikę kulturową.

ZOBACZ »

Jedwabnym Szlakiem (16 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Starożytny szlak handlowy przez wieki wykorzystywany był do wymiany towarowej Chin z Europą i Bliskim Wschodem.

ZOBACZ »

Klasyczna Tajlandia (10 dni)

Bangkok, Kanchanaburi, Ayutthaya, Chiang-Mai
Magnetyczne posągi złotego Buddy, urocze słoniątka, uśmiech goszczący na twarzach przyjaznych mieszkańców, wyśmienite jedzenie i relaks na bajecznych plażach Zatoki Tajlandzkiej sprawią, że Tajlandia na zawsze pozostanie w Państwa pamięci.

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (10 dni)

PEKIN, Xi’an – Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 10 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto, Armia Terakotowa oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (9 dni / 7 nocy)

Pekin, Suzhou, Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 9 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Indie (10 dni)

Delhi, Agra, Fatehpur-Sikri, Bharatpur, Ranthambore, Dżajpur, Mandawa
Zobacz wielką miłość zaklętą w marmurowym cudzie, pomniku miłości – Tadż Mahal. Idealna symetria tej budowli i bogactwo kamieni szlachetnych sprawia, że to największy zabytek sztuki muzułmańskiej.

ZOBACZ »

Korea – tradycja i nowoczesność (12 dni)

Seul, Gyeongju, Busan, Jeju
Kraj łączy w sobie bogactwo kultury i historii z nowoczesnością. Proponujemy poznanie tego pełnego kontrastów kraju w 12 dni, podczas których zobaczymy najważniejsze zabytki Korei, jak ponad 600 letnią rezydencję królewską…

ZOBACZ »

Magiczna Tajlandia (21 dni)

Bangkok, Ayutthaya, Tak, Chiang-Mai, Chiang-Rai, Kamphaeng-Phet, Kanchanaburi, Pranburi, Krabi, Phuket
Przenieś się w krainę słońca i uśmiechu i poczuj smak Orientu zaklęty w kulturze Tajów. Pozwól by zachwyciły Cię ruiny starego miasta Ayutthaya, kompleksy świątynne Chiang Mai…

ZOBACZ »

Na Dachu Świata (17 dni)

Hong Kong, Kunming, Zhongdian, Dequen, Lhasa, Tsedang, Pekin
Odkryj z nami tajemnice Dachu Świata. Niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki, bogactwo kultury i sztuki, wspaniałe świątynie i klasztory oraz siedmiodniowe safari samochodami z napędem na cztery koła, to nasz przepis na wyprawę w najwyższe góry świata.

ZOBACZ »

Rejs po rzece Jangcy i metropolie (15 dni)

Pekin, Xi’an, Chongqoing, Yichang, Szanghaj, Kanton, Makao, Hong Kong
Pełne tradycji i nowoczesności Cesarskie Stolice połączone z dwu i pół dniowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jang, czyli Jangcy, w krótszej 15 dniowej odsłonie…

ZOBACZ »

Skarby Kultury Chin (18 dni)

Pekin, Pingyao, Taiyuan, Xi’an, Luoyang, Nanjing, Wuxi, Szanghaj
Trasa „Skarby Kultury Chin” powstała z myślą o tych z Państwa, którzy chcieliby jak najdokładniej poznać kolebkę cywilizacji Państwa Środka.

ZOBACZ »

Skarby Kultury Indii (16 dni)

Delhi, Adżmer, Puszkar, Dżodhpur, Udajpur, Agra, Kadżuraho-Bandhawgarh
Nasycony koloryt upalnego regionu, pełnego surowych twierdz oraz zabytkowych pałaców, w których otoczeni pięknem i bogactwem rezydowali maharadżowie…

ZOBACZ »

Szlakiem Konfucjusza (12 dni)

Szanghaj, Yanhzou, Qufu, Taishan, Kaifeng, Luoyang, Pekin
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi, czyli Konfucjusz.

ZOBACZ »

Trasa Cesarska (19 dni)

Pekin, Xi’an, Luoyang, Szanghaj, Suzhou, Guilin, Yangshuo, Kanton, Makao, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi…

ZOBACZ »

Wszystko o Chinach (29 dni)

Szanghaj, Pekin, Luoyang, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Chengdu, Lijang, Kunming, Guilin, Hong Kong
W trakcie ponad czterotygodniowej podróży proponujemy Państwu poznanie niezwykle bogatej historii i kultury Państwa Środka.

ZOBACZ »

Wszystko o Indiach (20 dni)

Delhi, Dżajpur, Agra, Waranasi, Kalkuta, Tandżawur, Maduraj, Kochin, Alleppey, Bombaj
Indie to niesamowita kraina kontrastów. W tym samym momencie potrafią zachwycić swoim baśniowym pięknem i zaszokować zwyczajami życia mieszkańców.

ZOBACZ »

Żółte Góry (11 dni)

Huang Shan, czyli Żółte Góry, od wieków przyciągały swoim pięknem artystów i mieszkańców Chin. Ponad siedemdziesiąt granitowych szczytów, nieprzebrane bogactwo

ZOBACZ »