Indie z mistycznym Nepalem (19 dni)

Delhi, Mandawa, Dżajpur, Ranthmabore, Agra, Kadżuraho, Waranasi, Katmandu, Pokhara

Wyobraź sobie soczystą zieleń dolin, ośnieżone szczyty skąpane w słońcu i krystalicznie czyste górskie powietrze. Poczuj ducha wysokich gór i ich niekwestionowaną potęgę. Podziwiaj legendarne świątynie Kadżuraho i ich unikalne, jakby przeniesione z Kamasutry, dekoracje rzeźbiarskie – dotknij z nami mistycznego Nepalu.

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Wylot do Indii przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie stolicy Indii. Stare Delhi: Czerwony Fort (UNESCO) zbudowany przez władcę Szahdżahana, następnie wizyta w jednym z największch meczetów w kraju Dżama Masdżid. Spacer po Radż Ghat – miejscu upamiętniającym Mahatmę Gandhiego. Kolejno udadzą się Państwo na Chandni Chowk, gdzie będzie możliwość zakupu ciekawych pamiątek oraz poczucia atmosfery prawdziwego orientalnego bazaru. Po południu zwiedzanie Nowego Delhi: zwiedzanie Kutab Minar (UNESCO) – minaretu z kompleksu, który jest pozostałością pierwszego muzułmańskiego miasta w Delhi, Mauzoleum Humayuna (UNESCO) w stylu persko-indyjskim oraz Bramy Indii będącej jednym z symboli miasta. Na zakończenie dnia podziwianie Pałacu Prezydenckiego, gmachu parlamentu oraz budynków administracyjnych (tylko z zewnątrz), a następnie przejazd do Connaught Place (Rajiv Chowk) jednej z najbardziej tętniących życiem dzielnic biznesowych Delhi. Powrót do hotelu i nocleg.

Wyjazd do Mandawy. Jako jedna z miejscowości regionu Shekhawati słynie ze wspaniałych Haveli (domów bogatych kupców – niespotykanych nigdzie indziej w Indiach), ozdabianych fantastycznymi freskami o różnorodnej tematyce: religijnej, erotycznej i społecznej. Obiadokolacja z lokalną muzyką i tańcami. Nocleg w Mandawie.

Przejazd do Dżajpuru. Stolica stanu Radżastan, nazywana jest także Różowym Miastem, ponieważ wszystkie fasady budynków tego historycznego centrum pomalowane są tym kolorem. Fundatorem miasta był maharadża Dżaj Singh II. Było to pierwsze planowo zakładane miasto w Indiach. Układ urbanistyczny przetrwał bez zmian do dnia dzisiejszego. Ten sam władca zaprojektował także Obserwatorium Astronomiczne, które zobaczymy dzisiaj. Po południu udamy się także do Muzeum Miejskiego, znajdującego się w budynkach Pałacu Maharadżów, w sąsiedztwie dzisiejszej posiadłości rodzinnej władców regionu. Obiadokolacja w prawdziwej hinduskiej restauracji z pokazem sztuki kulinarnej i ludowych tańców Radżastanu. Nocleg w Dżajpurze.

Wyjazd na zwiedzanie Fortu Amber, który do 1727 roku pełnił funkcję siedziby klanu Kaczwaha. Po drodze zatrzymamy się na pamiątkowe zdjęcia przy Pałacu Wiatrów, czyli Hawa Mahal, najciekawszej fasadzie w mieście. Wjazd do fortu na słoniach. Zobaczmy tu wspaniałe sale audiencyjne, Pałac Luster i Zenanę. Kolejnym celem naszego zwiedzania będzie Fort Jaigarh, który jako starszy góruje nad Fortem Amber. Po powrocie do miasta zajrzymy do szlifierni kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Na zakończenie dnia zobaczymy Gaitor, miejsce upamiętniające władców miasta. Wieczorem spacer po miejskich bazarach. Nocleg w Dżajpurze.

Wyjazd do Ranthambore – miejsca, w którym można spotkać tygrysy. Jego czyste, niczym nie skażone środowisko, duża ilość płytkich jezior stwarza tym zwierzętom idealne warunki do życia. Przejazd do hotelu. Wieczorem spotkanie z przyrodnikiem, który przybliży nam zwyczaje egzotycznej fauny. Czas wolny. Nocleg w Ranthambore.

Rozpoczęcie porannego safari w Rezerwacie Tygrysów Ranthambore. Rezerwat to doskonałe środowisko życia tygrysów. W tym malowniczym miejscu można spotkać również stada łosi i krokodyli. W oddali widoczne są wały Fortu Ranthambore. Po południu kontynuacja safari, podczas którego będą mieli Państwo okazję do dalszego podziwiania i fotografowania tych niezwykłych, dzikich zwierząt. Nocleg w Ranthambore.

Przejazd do Fatehpur Sikri (UNESCO) – dawnej stolicy Mogołów. Wspaniały kompleks składający się z pałaców, ogromnego meczetu z marmurowym grobowcem szejka Salima Chisti i sal audiencyjnych. Całość otoczona murem z czerwonego piaskowca powstała w czasie panowania Akbara Wielkiego. Okres świetności miasta przypadał na druga połowę XVI wieku. Po południu zobaczymy Czerwony Fort (UNESCO) – fortyfikacja obronna wzniesiona z czerwonego piaskowca nad rzeką Jamuną. Architektura fortu to mieszanka stylu hinduskiego i muzułmańskiego. Kolejny punkt programu to słynny pomnik miłości, Tadż Mahal (UNESCO), będący marmurowym mauzoleum małżonki cesarza Szahdżahana – Mumtaz Mahal. To jeden z siedmiu cudów współczesnego świata, budowany przez prawie 20 lat przez najlepszych budowniczych. Biały marmur ozdobiono cennymi kamieniami z Persji, Rosji, Afganistanu, Tybetu i Chin. Nocleg w Agrze

Przejazd porannym pociągiem Shatabdi do Dżhansi. Następnie kontynuujemy przejazd do miasteczka Orczia, które zostało założone w wieku XVI przez maharadżę Bundelu – Rudra Pratapa. Wybrał on ten obszar wzdłuż brzegów rzeki Betwa, jako idealne miejsce na swoja siedzibę. Największą atrakcją jest Pałac Dżahangira. Roztacza się z niego spektakularny widok na okoliczne zabytki. Znakomite proporcje wnętrz, zdobione mozaikami i freskami fasady pozwalają przenieść się w czasy świetności regionu. Zajrzymy także do Radż Mahal, którego mury pokryte są malowidłami przedstawiającymi hinduskie mity, pobliskiej Świątyni Lakszmi Narajan oraz zobaczymy kompleks kenotafiów. Nocleg w Kadżuraho.

Od rana zaczniemy zwiedzanie kompleksu świątyń w Kadżuraho (UNESCO), znanych z rzeźb o tematyce erotycznej, które na tle architektury świątyń hinduskich są całkowicie unikalne. Ponad tysiąc lat temu Kadżuraho było stolicą Państwa dynastii Czandela. Wtedy to w okresie 100 lat powstał kompleks złożony z 85 świątyń. Treść ikonograficzna przekazana na świątynnych fasadach do dziś dnia zaskakuje formą i oryginalnością. Jest pochwałą życia w każdej postaci, kreatywności i przyjemności. Do dnia dzisiejszego przetrwały 22 świątynie. Zobaczymy Wschodnią i Zachodnią Grupę Świątyń. Obecnie pierwsza z grup to świątynie dżinijskie, a druga to hinduskie. Najciekawszą i największą świątynią jest Kandarija Mahadewa. Po południu czas wolny. Nocleg w Kadżuraho.

Rano wyjazd do Pokhary. Po drodze będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Himalaje. Przyjazd do Pokhary, malowniczej miejscowości położonej nad jeziorem Phewa. Miasto stanowi dobry punkt wypadowy do trekkingów po okolicy. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg w Pokharze.

Rano wyjazd na punkt widokowy w Sarangkot, z którego zobaczymy wspaniały pokaz przyrody tzw. „zapalanie szczytów Annapurny” (tylko przy sprzyjającej pogodzie). Po południu spacer po miejscowości: Wodospad Davi, obóz tybetański, miejscowy bazar, relaksujący rejs łódkami po jeziorze Phewa. Przy dobrej pogodzie możliwość małego trekingu na punkt widokowy, skąd podziwiać można panoramę masywu Annapurny i dominujący nad okolicą Rybi Ogon. Nocleg w lodży w Pokharze.

Powrót do Katmandu i zakwaterowanie w hotelu. Po południu wycieczka do Bhaktapur. Miasto zostało najprawdopodobniej założone przez króla Ananda Malla w 889 roku naszej ery. Zwiedzanie Siddha Pokhari, historycznego zbiornika nieopodal bram miasta, wybudowanego za czasów króla Yakshya Malla. Następnie wizyta na Placu Durbar, w którego otoczeniu znajdują się liczne świątynie i obiekty architektoniczne: Brama Lwa z kamiennymi posagami Hanumana, Bhairaba i Narsingha Narayana, Złota Brama zbudowana przez Radżę Ranjita Malla, która prowadzi do Pałacu Królewskiego, zwanego również Pałacem Pięćdziesięciu Pięciu Okien. Wejścia strzegą figury bogini Kali i Garudy, skrzydlatego wierzchowca boga Wisznu wraz z dwiema nimfami. Nocleg w Katmandu.

Transfer na lotnisko, przelot do Delhi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czaswolny na zakupy. Pożegnalna kolacja. Przejazd do hotelu i czas wolny
na odświeżenie się przed podróżą. Transfer na lotnisko.

Przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dostępne terminy

Nowe terminy dostępne od 24 listopada 2019
Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

WyjazdPOLSKA, Warszawa, port lotniczy
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed podróżą. Wylot do Indii przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.
PowrótDELHI – POLSKA
Przelot Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.
Cena zawiera
 1. Przelot na trasie Warszawa – Delhi, Delhi – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 2. Przeloty wewnętrzne na trasie Kadżuraho – Waranasi, Waranasi – Katmandu, Katmandu – Delhi.
 3. Przejazd pociągiem na trasie Agra – Dżhansi.
 4. Safari w Parku Narodowym Ranthambore (za wyjątkiem terminów od lipca do września).
 5. Przejazd na słoniach do Fortu Amber.
 6. Przejażdżka na wielbłądach w Bikaner (tylko w terminach od lipca do września).
 7. Rejs łodziami po rzece Ganges, rejs po jeziorze Phewa.
 8. Transfery i przejazdy według programu autokarami lub mikrobusami.
 9. Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją ( Pokharze nocleg w lodży).
 10. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki oraz lokalnych przewodników.
 11. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie.
 12. Posiłki według programu.
 13. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej).
 14. Wizę indyjską.
 15. Wizę nepalską.
 16. Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 17. Podatek VAT.
Cena nie zawiera
 1. Napojów do posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD/dzień.
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania (możliwość przelotu awionetka nad Himalajami – około 170 USD/os.).
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.

Zobacz również

Armenia i Gruzja – u stóp Kaukazu (11 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Erewan, Khor-Virap, Zwatnoc, Ananuri, Singhnaghi, Mccheta, Batumi
Armenia i Gruzja niczym dwie siostry kaukaskiej krainy zapraszają w magiczną podróż, podczas której odkryjemy gruzińskie bogactwo legend i monastyrów oraz mistycyzm zaklęty w ormiańskich kościołach.

ZOBACZ »

Chiny i rejs po rzece Jangcy (20 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami uroków Chin. Podczas 20-dniowej przygody połączonej z dwu i półdniowym, komfortowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jiang, czyli Jangcy…

ZOBACZ »

Chiny z Tybetem (16 dni)

Pekin, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Gyantse, Shigatse, Chengdu, Szanghaj
Najznamienitsze miasta Chin połączone z wizytą na Dachu Świata, gdzie będą Państwo mieli okazję poznać tajemnice Tybetu.

ZOBACZ »

Filipiny – kraina marzeń (15 dni)

Manila, Banaue, Bontoc, Cervanties, Vigan, Boracay
Spacery po śnieżnobiałych, piaszczystych plażach; orzeźwiające kąpiele pośród egzotycznych ryb w turkusowo-niebieskich wodach oceanu, rajskie krajobrazy i przejażdżka wesołym „jeepney“ …

ZOBACZ »

Gruzja – kraj winem płynący (8 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Annanuri, Shinghnaghi,Telawi, Maccheta, Upliscyche, Gori, Batumi
U stóp majestatycznej góry Kazbek leży kraj, którego bogata kultura, niezwykła gościnność mieszkańców, tradycyjna kuchnia oraz znane na całym świecie wino przyciągają niczym magnes.

ZOBACZ »

Indie z mistycznym Nepalem (19 dni)

Delhi, Mandawa, Dżajpur, Ranthmabore, Agra, Kadżuraho, Waranasi, Katmandu, Pokhara
Wyobraź sobie soczystą zieleń dolin, ośnieżone szczyty skąpane w słońcu i krystalicznie czyste górskie powietrze.

ZOBACZ »

Japonia – w kraju kwitnącej wiśni (14 dni)

Tokio, Nikko, Hakone, Kioto, Osaka, Nara, Hiroszima
Jedno z najnowocześniejszych państw świata, kraina kwitnącej wiśni – Japonia. Ten wyspiarski kraj przyciąga swoją bogatą tradycją i kulturą. Jest połączeniem współczesnego świata z kultywowaną od pokoleń tradycją.

ZOBACZ »

Japonia w kraju Samurajów (7 dni)

Tokio, Nikko, Kamakura, Hakone
Esencja Japonii znajduje się na Honsiu – największej wyspie Kraju Kwitnącej Wiśni. Ojczyzna samurajów zachwyca zarówno nowoczesną architekturą jak i pięknem przyrody oraz urokliwymi świątyniami shintoistycznymi. Jest to idealna okazja, aby poznać także tajniki japońskiej kuchni…

ZOBACZ »

Jawa, Komodo, Bali (15 dni)

Jakarta, Jogjakarta, Bromo, Surabaja, Bali, Labuan-Bajo, Rinca, Komodo
Archipelag Indonezji składa się z ponad osiemnastu tysięcy wysp, na których żyje ponad dwieście grup etnicznych tworzących wspaniałą mozaikę kulturową.

ZOBACZ »

Jedwabnym Szlakiem (16 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Starożytny szlak handlowy przez wieki wykorzystywany był do wymiany towarowej Chin z Europą i Bliskim Wschodem.

ZOBACZ »

Klasyczna Tajlandia (10 dni)

Bangkok, Kanchanaburi, Ayutthaya, Chiang-Mai
Magnetyczne posągi złotego Buddy, urocze słoniątka, uśmiech goszczący na twarzach przyjaznych mieszkańców, wyśmienite jedzenie i relaks na bajecznych plażach Zatoki Tajlandzkiej sprawią, że Tajlandia na zawsze pozostanie w Państwa pamięci.

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (10 dni)

PEKIN, Xi’an – Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 10 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto, Armia Terakotowa oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (9 dni / 7 nocy)

Pekin, Suzhou, Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 9 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Indie (10 dni)

Delhi, Agra, Fatehpur-Sikri, Bharatpur, Ranthambore, Dżajpur, Mandawa
Zobacz wielką miłość zaklętą w marmurowym cudzie, pomniku miłości – Tadż Mahal. Idealna symetria tej budowli i bogactwo kamieni szlachetnych sprawia, że to największy zabytek sztuki muzułmańskiej.

ZOBACZ »

Korea – tradycja i nowoczesność (12 dni)

Seul, Gyeongju, Busan, Jeju
Kraj łączy w sobie bogactwo kultury i historii z nowoczesnością. Proponujemy poznanie tego pełnego kontrastów kraju w 12 dni, podczas których zobaczymy najważniejsze zabytki Korei, jak ponad 600 letnią rezydencję królewską…

ZOBACZ »

Magiczna Tajlandia (21 dni)

Bangkok, Ayutthaya, Tak, Chiang-Mai, Chiang-Rai, Kamphaeng-Phet, Kanchanaburi, Pranburi, Krabi, Phuket
Przenieś się w krainę słońca i uśmiechu i poczuj smak Orientu zaklęty w kulturze Tajów. Pozwól by zachwyciły Cię ruiny starego miasta Ayutthaya, kompleksy świątynne Chiang Mai…

ZOBACZ »

Na Dachu Świata (17 dni)

Hong Kong, Kunming, Zhongdian, Dequen, Lhasa, Tsedang, Pekin
Odkryj z nami tajemnice Dachu Świata. Niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki, bogactwo kultury i sztuki, wspaniałe świątynie i klasztory oraz siedmiodniowe safari samochodami z napędem na cztery koła, to nasz przepis na wyprawę w najwyższe góry świata.

ZOBACZ »

Rejs po rzece Jangcy i metropolie (15 dni)

Pekin, Xi’an, Chongqoing, Yichang, Szanghaj, Kanton, Makao, Hong Kong
Pełne tradycji i nowoczesności Cesarskie Stolice połączone z dwu i pół dniowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jang, czyli Jangcy, w krótszej 15 dniowej odsłonie…

ZOBACZ »

Skarby Kultury Chin (18 dni)

Pekin, Pingyao, Taiyuan, Xi’an, Luoyang, Nanjing, Wuxi, Szanghaj
Trasa „Skarby Kultury Chin” powstała z myślą o tych z Państwa, którzy chcieliby jak najdokładniej poznać kolebkę cywilizacji Państwa Środka.

ZOBACZ »

Skarby Kultury Indii (16 dni)

Delhi, Adżmer, Puszkar, Dżodhpur, Udajpur, Agra, Kadżuraho-Bandhawgarh
Nasycony koloryt upalnego regionu, pełnego surowych twierdz oraz zabytkowych pałaców, w których otoczeni pięknem i bogactwem rezydowali maharadżowie…

ZOBACZ »

Szlakiem Konfucjusza (12 dni)

Szanghaj, Yanhzou, Qufu, Taishan, Kaifeng, Luoyang, Pekin
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi, czyli Konfucjusz.

ZOBACZ »

Trasa Cesarska (19 dni)

Pekin, Xi’an, Luoyang, Szanghaj, Suzhou, Guilin, Yangshuo, Kanton, Makao, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi…

ZOBACZ »

Wszystko o Chinach (29 dni)

Szanghaj, Pekin, Luoyang, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Chengdu, Lijang, Kunming, Guilin, Hong Kong
W trakcie ponad czterotygodniowej podróży proponujemy Państwu poznanie niezwykle bogatej historii i kultury Państwa Środka.

ZOBACZ »

Wszystko o Indiach (20 dni)

Delhi, Dżajpur, Agra, Waranasi, Kalkuta, Tandżawur, Maduraj, Kochin, Alleppey, Bombaj
Indie to niesamowita kraina kontrastów. W tym samym momencie potrafią zachwycić swoim baśniowym pięknem i zaszokować zwyczajami życia mieszkańców.

ZOBACZ »

Żółte Góry (11 dni)

Huang Shan, czyli Żółte Góry, od wieków przyciągały swoim pięknem artystów i mieszkańców Chin. Ponad siedemdziesiąt granitowych szczytów, nieprzebrane bogactwo

ZOBACZ »