Japonia w kraju Samurajów (7 dni)

Tokio, Nikko, Kamakura, Hakone

Esencja Japonii znajduje się na Honsiu – największej wyspie Kraju Kwitnącej Wiśni. Ojczyzna samurajów zachwyca zarówno nowoczesną architekturą jak i pięknem przyrody oraz urokliwymi świątyniami shintoistycznymi. Jest to idealna okazja, aby poznać także tajniki japońskiej kuchni, która jest tak odmienna od europejskiej. Niech ta niezwykła japońska kultura zachwyci każdego przyjezdnego!

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed wylotem. Bezpośredni przelot do Japonii. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

Przylot do Tokio i krótkie zwiedzanie stolicy. Przejazd obok Pałacu Cesarskiego, a następnie lunch w lokalnej restauracji. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny dla uczestników.

Poranny wyjazd z Tokio i przejazd do Nikko. Na początku zwiedzą Państwo Toshogu – niezwykły chram sintoistyczny, w którym zostały złożone szczątki jednego z trzech „wielkich zjednoczycieli” – Ieyasu Tokugawy. Następnie zwiedzanie Świątyni Rinno-ji, która została założona w 776 roku. Lunch w lokalnej restauracji. Po posiłku przejazd w kierunku jeziora Chuzenji, które powstało po erupcji wulkanu Nantai ponad 20 tys. lat temu. Wtedy to lawa wylewająca się z góry zagrodziła rzekę Daiya, tworząc jezioro. Ostatnim punktem będzie podziwianie niezwykłego wodospadu Kegon – jest to trzeci największy wodospad Japonii (97 m). Przejazd do hotelu w Tokio.

Po śniadaniu wyjazd z Tokio do małej, pełnej świątyń miejscowości Kamakura, otoczonej z jednej strony górami, a z drugiej Pacyfikiem. Zwiedzanie miasteczka, które było siedzibą rodu szogunów Minamato, rozpoczynają Państwo od położonego w malowniczym parku chramu Tsuruoka Hachimangu. Następnie spacer handlową ulicą Komachi oraz lunch w lokalnej restauracji. Po posiłku zwiedzanie Świątyni Kotoku-in wraz z wykonanym z brązu posągiem Wielkiego Buddy – Daibutsu oraz Świątyni Hasedera, gdzie znajduje się pozłacana, drewniana figura bogini miłosierdzia – jedna z największych w Kraju Kwitnącej Wiśni. Przejazd do hotelu w Hakone, zakwaterowanie.

Po śniadaniu przejazd w okolicę góry Komagatake i wjazd kolejką linową na szczyt, skąd roztacza się widok na jezioro. Następnie zjazd z góry i rejs po jeziorze Ashi. Z pokładu statku będą mogli Państwo podziwiać górę Fudżi. Lunch w lokalnej restauracji. Po posiłku zwiedzanie Fuji Visitor Center – muzeum poświęconego górze Fudżi, jej historii oraz geologii. Po wizycie w obiekcie wjazd do piątej stacji na wysokość 2503 m.n.p.m., skąd rozpościera się wspaniała panorama na wulkan Owakudani i okoliczne krajobrazy. Przejazd do Tokio, zakwaterowanie.

W tym dniu będą Państwo zwiedzać Tokio z wykorzystaniem jego najpopularniejszego środka transportu – metra. Zwiedzanie rozpoczną Państwo od budynku parlamentu (z zewnątrz), gdzie debatują dwie jego izby: Izba Reprezentantów i Izba Radców. Następnie wjazd na punkt obserwacyjny wieży telewizyjnej Tokio Tower, wzorowanej na paryskiej wieży Eiffle’a. Kolejnym odwiedzanym miejscem będzie najważniejsza świątynia shinto w Tokio czyli Sanktuarium Meiji – obiekt poświęcony cesarzowi Meiji i jego małżonce cesarzowej Shoken. Wewnątrz świątyni przechowywane są prochy cesarza, które są czczone jak relikwia narodowe. Po krótkim spacerze po zewnętrznych ogrodach lunch w lokalnej restauracji. Po posiłku wizyta w świątyni Asakusa Kannon. Przejście do przylegającego do świątyni pasażu handlowego – Nakamise. Przejazd i spacer po luksusowej dzielnicy Ginza, słynącej z wielu światowej sławy domów towarowych, butików, kawiarni i restauracji. Powrót do hotelu.

Poranne wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko międzynarodowe w Tokio i przelot do Polski.

Dostępne terminy

Nowe terminy dostępne od 24 listopada 2019
Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

WyjazdPOLSKA, Warszawa, port lotniczy
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed wylotem. Bezpośredni przelot do Japonii. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.
PowrótTOKIO – POLSKA (ŚNIADANIE)
Poranne wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko międzynarodowe w Tokio i przelot do Polski.
Cena zawiera
 1. Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 2. Przelot na trasie Warszawa-Tokio, Tokio-Warszawa.
 3. Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 4. Rejs promem po jeziorze Ashi.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 6. Opiekę lokalnych przewodników.
 7. Zakwaterowanie w hotelach *** w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 8. Posiłki według programu.
 9. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej).
 10. Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 11. Przejazdy metrem 6. dnia.
Cena nie zawiera
 1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD/dzień.
 2. Napojów do posiłków.
 3. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 4. Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 5. Uczestnictwa w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Zobacz również

Armenia i Gruzja – u stóp Kaukazu (11 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Erewan, Khor-Virap, Zwatnoc, Ananuri, Singhnaghi, Mccheta, Batumi
Armenia i Gruzja niczym dwie siostry kaukaskiej krainy zapraszają w magiczną podróż, podczas której odkryjemy gruzińskie bogactwo legend i monastyrów oraz mistycyzm zaklęty w ormiańskich kościołach.

ZOBACZ »

Chiny i rejs po rzece Jangcy (20 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami uroków Chin. Podczas 20-dniowej przygody połączonej z dwu i półdniowym, komfortowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jiang, czyli Jangcy…

ZOBACZ »

Chiny z Tybetem (16 dni)

Pekin, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Gyantse, Shigatse, Chengdu, Szanghaj
Najznamienitsze miasta Chin połączone z wizytą na Dachu Świata, gdzie będą Państwo mieli okazję poznać tajemnice Tybetu.

ZOBACZ »

Filipiny – kraina marzeń (15 dni)

Manila, Banaue, Bontoc, Cervanties, Vigan, Boracay
Spacery po śnieżnobiałych, piaszczystych plażach; orzeźwiające kąpiele pośród egzotycznych ryb w turkusowo-niebieskich wodach oceanu, rajskie krajobrazy i przejażdżka wesołym „jeepney“ …

ZOBACZ »

Gruzja – kraj winem płynący (8 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Annanuri, Shinghnaghi,Telawi, Maccheta, Upliscyche, Gori, Batumi
U stóp majestatycznej góry Kazbek leży kraj, którego bogata kultura, niezwykła gościnność mieszkańców, tradycyjna kuchnia oraz znane na całym świecie wino przyciągają niczym magnes.

ZOBACZ »

Indie z mistycznym Nepalem (19 dni)

Delhi, Mandawa, Dżajpur, Ranthmabore, Agra, Kadżuraho, Waranasi, Katmandu, Pokhara
Wyobraź sobie soczystą zieleń dolin, ośnieżone szczyty skąpane w słońcu i krystalicznie czyste górskie powietrze.

ZOBACZ »

Japonia – w kraju kwitnącej wiśni (14 dni)

Tokio, Nikko, Hakone, Kioto, Osaka, Nara, Hiroszima
Jedno z najnowocześniejszych państw świata, kraina kwitnącej wiśni – Japonia. Ten wyspiarski kraj przyciąga swoją bogatą tradycją i kulturą. Jest połączeniem współczesnego świata z kultywowaną od pokoleń tradycją.

ZOBACZ »

Japonia w kraju Samurajów (7 dni)

Tokio, Nikko, Kamakura, Hakone
Esencja Japonii znajduje się na Honsiu – największej wyspie Kraju Kwitnącej Wiśni. Ojczyzna samurajów zachwyca zarówno nowoczesną architekturą jak i pięknem przyrody oraz urokliwymi świątyniami shintoistycznymi. Jest to idealna okazja, aby poznać także tajniki japońskiej kuchni…

ZOBACZ »

Jawa, Komodo, Bali (15 dni)

Jakarta, Jogjakarta, Bromo, Surabaja, Bali, Labuan-Bajo, Rinca, Komodo
Archipelag Indonezji składa się z ponad osiemnastu tysięcy wysp, na których żyje ponad dwieście grup etnicznych tworzących wspaniałą mozaikę kulturową.

ZOBACZ »

Jedwabnym Szlakiem (16 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Starożytny szlak handlowy przez wieki wykorzystywany był do wymiany towarowej Chin z Europą i Bliskim Wschodem.

ZOBACZ »

Klasyczna Tajlandia (10 dni)

Bangkok, Kanchanaburi, Ayutthaya, Chiang-Mai
Magnetyczne posągi złotego Buddy, urocze słoniątka, uśmiech goszczący na twarzach przyjaznych mieszkańców, wyśmienite jedzenie i relaks na bajecznych plażach Zatoki Tajlandzkiej sprawią, że Tajlandia na zawsze pozostanie w Państwa pamięci.

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (10 dni)

PEKIN, Xi’an – Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 10 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto, Armia Terakotowa oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (9 dni / 7 nocy)

Pekin, Suzhou, Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 9 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Indie (10 dni)

Delhi, Agra, Fatehpur-Sikri, Bharatpur, Ranthambore, Dżajpur, Mandawa
Zobacz wielką miłość zaklętą w marmurowym cudzie, pomniku miłości – Tadż Mahal. Idealna symetria tej budowli i bogactwo kamieni szlachetnych sprawia, że to największy zabytek sztuki muzułmańskiej.

ZOBACZ »

Korea – tradycja i nowoczesność (12 dni)

Seul, Gyeongju, Busan, Jeju
Kraj łączy w sobie bogactwo kultury i historii z nowoczesnością. Proponujemy poznanie tego pełnego kontrastów kraju w 12 dni, podczas których zobaczymy najważniejsze zabytki Korei, jak ponad 600 letnią rezydencję królewską…

ZOBACZ »

Magiczna Tajlandia (21 dni)

Bangkok, Ayutthaya, Tak, Chiang-Mai, Chiang-Rai, Kamphaeng-Phet, Kanchanaburi, Pranburi, Krabi, Phuket
Przenieś się w krainę słońca i uśmiechu i poczuj smak Orientu zaklęty w kulturze Tajów. Pozwól by zachwyciły Cię ruiny starego miasta Ayutthaya, kompleksy świątynne Chiang Mai…

ZOBACZ »

Na Dachu Świata (17 dni)

Hong Kong, Kunming, Zhongdian, Dequen, Lhasa, Tsedang, Pekin
Odkryj z nami tajemnice Dachu Świata. Niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki, bogactwo kultury i sztuki, wspaniałe świątynie i klasztory oraz siedmiodniowe safari samochodami z napędem na cztery koła, to nasz przepis na wyprawę w najwyższe góry świata.

ZOBACZ »

Rejs po rzece Jangcy i metropolie (15 dni)

Pekin, Xi’an, Chongqoing, Yichang, Szanghaj, Kanton, Makao, Hong Kong
Pełne tradycji i nowoczesności Cesarskie Stolice połączone z dwu i pół dniowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jang, czyli Jangcy, w krótszej 15 dniowej odsłonie…

ZOBACZ »

Skarby Kultury Chin (18 dni)

Pekin, Pingyao, Taiyuan, Xi’an, Luoyang, Nanjing, Wuxi, Szanghaj
Trasa „Skarby Kultury Chin” powstała z myślą o tych z Państwa, którzy chcieliby jak najdokładniej poznać kolebkę cywilizacji Państwa Środka.

ZOBACZ »

Skarby Kultury Indii (16 dni)

Delhi, Adżmer, Puszkar, Dżodhpur, Udajpur, Agra, Kadżuraho-Bandhawgarh
Nasycony koloryt upalnego regionu, pełnego surowych twierdz oraz zabytkowych pałaców, w których otoczeni pięknem i bogactwem rezydowali maharadżowie…

ZOBACZ »

Szlakiem Konfucjusza (12 dni)

Szanghaj, Yanhzou, Qufu, Taishan, Kaifeng, Luoyang, Pekin
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi, czyli Konfucjusz.

ZOBACZ »

Trasa Cesarska (19 dni)

Pekin, Xi’an, Luoyang, Szanghaj, Suzhou, Guilin, Yangshuo, Kanton, Makao, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi…

ZOBACZ »

Wszystko o Chinach (29 dni)

Szanghaj, Pekin, Luoyang, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Chengdu, Lijang, Kunming, Guilin, Hong Kong
W trakcie ponad czterotygodniowej podróży proponujemy Państwu poznanie niezwykle bogatej historii i kultury Państwa Środka.

ZOBACZ »

Wszystko o Indiach (20 dni)

Delhi, Dżajpur, Agra, Waranasi, Kalkuta, Tandżawur, Maduraj, Kochin, Alleppey, Bombaj
Indie to niesamowita kraina kontrastów. W tym samym momencie potrafią zachwycić swoim baśniowym pięknem i zaszokować zwyczajami życia mieszkańców.

ZOBACZ »

Żółte Góry (11 dni)

Huang Shan, czyli Żółte Góry, od wieków przyciągały swoim pięknem artystów i mieszkańców Chin. Ponad siedemdziesiąt granitowych szczytów, nieprzebrane bogactwo

ZOBACZ »