Klasyczny Meksyk 7 dni

Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najwspanialszych cywilizacji świata. W ciągu 7 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Królestwa Azteków. Miasto Meksyk, świątynia w Guadelupe, Teotihuacan oraz wypoczynek w słynnym Acapulco – to tylko niektóre atrakcje przygotowane podczas naszej wycieczki.

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Meksyku przez jedno z miast europejskich. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu, kolacja.

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Nazwa placu pochodzi od wymieszania stylów architektonicznych kultury prekolumbijskiej, hiszpańskiej i nowoczesnej. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe, głównym sanktuarium Matki Boskiej w Meksyku . Przejazd i zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Teotihuacan było celem pielgrzymek wielu plemion żyjących w Mezoameryce. Tutaj według legend powstał świat, nastąpiło oddzielenia światła od ciemności, wymyślono kalendarz. Z tych powodów Teotihuacan był uznany przez Azteków za miejsce, gdzie rodzą się bogowie. Degustacja pulque i tequili oraz kolacja pod piramidami. Powrót do miasta Meksyk.

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Park Chapultepec, Rezydencja Prezydenta, pomnik Kopernika, pomnik Paderewskiego. Zwiedzanie Muzeum Antropologicznego z najbogatszymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. To największe tego typu muzeum w Ameryce Łacińskiej. Najważniejszym eksponatem jest aztecki kamień słońca, uważany za kalendarz. Następnie obejrzymy Plac Zócalo – główny plac miasta, Katedrę Metropolitalną z pozłacanym ołtarzem Trzech Króli oraz Pałac Prezydencki z malowidłami naściennymi Diego Rivery, a także dom w dzielnicy Coyoacan, muzeum Fridy Kahlo, żony Diego Rivery. W drodze do ogrodów Xochimilco przejazd obok stadioniu piłkarskiego Estadio Azteca. Spływ kolorowymi łodziami w rytm muzyki mariachi i marimba po ogrodach Xochimilco. Następnie przejazd do „srebrnego miasta” – Taxco. Kolacja i nocleg w hotelu.

Śniadanie. Przejazd do odległego o około pół godziny od Taxco Parku Narodowego w Cacahuamilpa. Zwiedzanie największych jaskiń Meksyku. Dla odważnych za niewielką dopłatą tirolesa czyli możliwość zjazdu nad wąwozem w siodle na stalowym kablu. Zwiedzanie „srebrnego miasta” Taxco – słynnego na świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej. Możliwość zakupienia wyjątkowych i niepowtarzalnych wyrobów ze srebra. Przejazd labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Zwiedzanie Kościóła św. Pryscylli i św. Sebastiana. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do plaży. Nocleg.

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Acapulco. Wieczorem podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. W czasie pobytu możliwość organizacji wycieczek fakultatywnych:

-rejs do Laguny Coyuca,
-rejs po zatoce statkiem,
-organizacja sportów  wodnych

Śniadanie. Pożegnanie z plażą w Acapulco. Wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques. Wizyta i obiadokolacja w tropikalnej hacjendzie Korteza Vista Hermosa. Przejazd przez miasto wiecznej wiosny Cuernavaca – miasta będącego przez wieki siedzibą wodzów Azteków ze względu na chłodniejszy klimat. Następnie przejazd obok rezydencji Hernana Cortesa i pałacu w formie twierdzy, zbudowanego w XV wieku. Powrót do Miasta Meksyk. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Przylot do Warszawy.

Dostępne terminy

Nowe terminy dostępne od 24 listopada 2019
Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

WyjazdPOLSKA Warszawa – Miasto Meksyk (kolacja)
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Meksyku przez jedno z miast europejskich.
PowrótMEKSYK (śniadanie, obiadokolacja) – POLSKA
Transfer na lotnisko i wylot do Polski..
Cena zawiera
 1. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 2. Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 3. Przeloty na trasie Warszawa – Mexico City i Mexico City – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 4. Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 5. Spływ łodziami po ogrodach Xochmilco.
 6. Opiekę lokalnych przewodników.
 7. Zakwaterowanie w hotelach ****/***** w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 8. Posiłki według programu.
 9. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 10. Opłaty lotniskowe pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 11. Podatek VAT.
Cena nie zawiera
 1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 2. Napojów do posiłków.
 3. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 4. Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Zobacz również

Klasyczny Meksyk (7 dni)

Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najwspanialszych cywilizacji świata. W ciągu 7 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Królestwa Azteków. Miasto Meksyk, świątynia w Guadelupe, Teotihuacan oraz wypoczynek w słynnym Acapulco…

ZOBACZ »

Kuba Perła Karaibów 14 dni

Hawana, Vinales, Cienfuegos, Trynidad, Santa Clara
Kuba – Perła Karaibów. W ciągu naszej trzynastodniowej wycieczki proponujemy Państwu zasmakowanie w niezwykle barwnej kulturze i kuchni tej magicznej wyspy. Barwna, kolonialna Hawana, fabryka cygar, plantacje kawy…

ZOBACZ »

Kuba Wyspa Jak Wulkan Gorąca 11 dni

Hawana, Pinar Del Rio, Vinales, Trynidad, Varadero
Pokażemy Państwu Kubę „od kuchni”: zwiedzimy zakamarki pięknej kolonialnej Hawany, poznamy miejsca, w których żył i tworzył Ernest Hemingway, odwiedzimy muzeum rumu i fabrykę cygar, zasmakujemy w doskonałej kubańskiej kuchni…

ZOBACZ »

Meksyk – Kuba (15 dni)

Miasto-Meksyk, Taxco, Acapulco, Hawana, Cuernavaca, Santa Clara, Varadero
Zapraszamy do odwiedzenia z nami najpiękniejszych i najbardziej znanych miejsc obu krajów. Majestatyczne piramidy, miejsca pielgrzymek, wspaniałe kolonialne zabytki, doskonała kuchnia…

ZOBACZ »

Skarby Kultury Majów (9 dni)

Podczas naszej wycieczki poznają Państwo niezwykłą historie i bogactwo kulturowe jednej z najbarwniejszych cywilizacji świata. Wspaniałe piramidy, magiczne miejsca kultu dawnych Majów, barwna przyroda i niezwykła kolonialna architektura – to tylko część atrakcji jakie czekają na Państwa podczas naszej 9-dniowej wyprawy.

ZOBACZ »

Tequila Train (13 dni)

Tequila, sombrero, mariachi i kopalnie srebra. Zapraszamy na wyprawę, podczas której poznamy niezwykłą historię „srebrnego szlaku”, będziemy mieli okazję do degustacji najlepszej na świecie tequili i zgłębimy niezwykle barwną historię dawnych imperiów Indian.

ZOBACZ »

Wszystko o Meksyku (23 dni)

Miasto-Meksyk, Guadalajara, Guanajuato, Taxco, Acapulco, Puebla, Merida, Chichen Itza, Cancun
W ciągu ponad trzytygodniowej wyprawy zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic dawnych Królestw Azteków i Majów.

ZOBACZ »