Korea – tradycja i nowoczesność (12 dni)

Seul, Gyeongju, Busan, Jeju

Kraj łączy w sobie bogactwo kultury i historii z nowoczesnością. Proponujemy poznanie tego pełnego kontrastów kraju w 12 dni, podczas których zobaczymy najważniejsze zabytki Korei, jak ponad 600 letnią rezydencję królewską – Pałac Gyeongbok, czy powstałą w roku 528 naszej ery Świątynię Bolguksa.

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Korei przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

Przylot do Seulu. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po długiej podróży.

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie miasta. Przejazd do Pałacu Prezydenckiego (Cheongwadae). Zwiedzanie Pałacu Gyeongbok ponad 600-letniej rezydencji władców Korei. Wizyta w Muzeum Ludowym, podczas której będzie można zapoznać się z historią i kulturą Korei. Świątynia Jogyesa, wizyta w manufakturze, w której wytwarza się biżuterię z ametystu. Nocleg w Seulu.

Po śniadaniu przejazd do Panmunjon, leżącego w strefie zdemilitaryzowanej na granicy Korei Północnej i Południowej. Zwiedzanie strefy zdemilitaryzowanej m.in. parku Imjingak – upamiętniającego wojnę koreańską, Mostu Wolności, trzeciego tunelu, Stacji Kolejowej Dora oraz Domu Wolności. Będą mieli Państwo również okazję oglądać Koreę Północną z Wieży Obserwacyjnej Dora. Powrót do Seulu.

Przejazd i zwiedzanie malowniczego Parku Narodowego Seorak, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer, podziwianie malowniczych krajobrazów i wizyta w Klasztorze Samhwasa. Zwiedzanie świątyni, degustacja herbaty. Lunch z mnichami. Nocleg na terenie świątyni.

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Seorak, słynącego z unikatowej flory i fauny. Wjazd kolejką na wysokość 800 m. n.p.m. Zwiedzanie Świątyni Sinheungsa – jednej z najstarszych i najważniejszych świątyń w Korei oraz Fortu Gwongeumseong, skąd rozpościera się przepiękny widok na otaczające góry.

Po śniadaniu przejazd do starożytnej stolicy Korei – Gyeongju, które nazywane jest „muzeum bez ścian”. Zwiedzanie starożytnego Obserwatorium Astronomicznego Cheomsungdae. Wizyta w Pałacu na wodzie Anabji oraz w Muzeum Historycznym miasta Gyeongju, w którym będzie można zapoznać się z bogatą historią z okresu Silla. Nocleg w Gyeongju.

Od rana zwiedzanie starożytnej stolicy Korei. Wizyta w pochodzącej z VI w. Świątyni Bulguksa (UNESCO) oraz zwiedzanie granitowych Grot Seokguram (UNESCO) znajdujących się na zboczu góry Toham, gdzie znajduje się panteon bóstw buddyjskich. Przejazd do Busan, po drodze wizyta w świątyni Tongdosa. Zakwaterowanie w hotelu.

Zwiedzanie Busan, drugiego co do wielkości miasta Korei i jej największego portu. Wizyta na największym w Korei targu rybnym. Następnie spacer po parku Yongdusan. Po południu transfer na lotnisko i przelot na Jeju, największą wyspę Korei (1845 km2) znajdującą się w odległości 100 km od południowo-wschodniego wybrzeża Korei. Słynie ona z niesamowitych form wulkanicznych, między innymi najwyższego szczytu Korei Południowej – wulkanu Halla-san mierzącego 1950 metrów.

Od rana zwiedzanie wyspy: Ogród Bonsai – ogród botaniczny, gdzie rośnie ponado 2000 drzew bonsai reprezentujących 100 różnych gatunków. Zwiedzanie Świątyni Yakchenosa – jednej z największych świątyń buddyjskich w Azji, z ponad 18-tonowym dzwonem. Oglądanie skały Yongduam, czyli Smoczej Głowy. Wizyta nad wodospadem Cheonjeyeon. Nocleg w hotelu na wyspie.

Dostępne terminy

Przepraszamy ale nadal trwają prace nad stroną. Część terminów już jest dostępna. Kolejne będą sukcesywnie  dodawane na początku roku.

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

Wyjazd POLSKA Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Korei przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.
Powrót SEUL – POLSKA (ŚNIADANIE) Po śniadaniu przejazd na lotnisko Incheon i przelot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.
Cena zawiera
 1. Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 2. Przelot na trasie Warszawa – Seul, Seul – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 3. Przeloty wewnętrzne na trasie Busan – Jeju, Jeju – Seul.
 4. Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 6. Opiekę lokalnych przewodników.
 7. Zakwaterowanie w hotelach *** w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 8. Posiłki według programu.
 9. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej).
 10. Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 11. Podatek VAT.
Cena nie zawiera
 1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD/dzień.
 2. Napojów do posiłków.
 3. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 4. Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Zobacz również

Armenia i Gruzja – u stóp Kaukazu (11 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Erewan, Khor-Virap, Zwatnoc, Ananuri, Singhnaghi, Mccheta, Batumi
Armenia i Gruzja niczym dwie siostry kaukaskiej krainy zapraszają w magiczną podróż, podczas której odkryjemy gruzińskie bogactwo legend i monastyrów oraz mistycyzm zaklęty w ormiańskich kościołach.

ZOBACZ »

Chiny i rejs po rzece Jangcy (20 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami uroków Chin. Podczas 20-dniowej przygody połączonej z dwu i półdniowym, komfortowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jiang, czyli Jangcy…

ZOBACZ »

Chiny z Tybetem (16 dni)

Pekin, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Gyantse, Shigatse, Chengdu, Szanghaj
Najznamienitsze miasta Chin połączone z wizytą na Dachu Świata, gdzie będą Państwo mieli okazję poznać tajemnice Tybetu.

ZOBACZ »

Filipiny – kraina marzeń (15 dni)

Manila, Banaue, Bontoc, Cervanties, Vigan, Boracay
Spacery po śnieżnobiałych, piaszczystych plażach; orzeźwiające kąpiele pośród egzotycznych ryb w turkusowo-niebieskich wodach oceanu, rajskie krajobrazy i przejażdżka wesołym „jeepney“ …

ZOBACZ »

Gruzja – kraj winem płynący (8 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Annanuri, Shinghnaghi,Telawi, Maccheta, Upliscyche, Gori, Batumi
U stóp majestatycznej góry Kazbek leży kraj, którego bogata kultura, niezwykła gościnność mieszkańców, tradycyjna kuchnia oraz znane na całym świecie wino przyciągają niczym magnes.

ZOBACZ »
batumi

Gruzja (8 dni)

Kontakt Gruzja (8 dni / 7 noclegów) Tbilisi, Shinghnaghi, Gori, Batumi Niezwykła gościnność mieszkańców, tradycyjna

ZOBACZ »

Indie z mistycznym Nepalem (19 dni)

Delhi, Mandawa, Dżajpur, Ranthmabore, Agra, Kadżuraho, Waranasi, Katmandu, Pokhara
Wyobraź sobie soczystą zieleń dolin, ośnieżone szczyty skąpane w słońcu i krystalicznie czyste górskie powietrze.

ZOBACZ »

Japonia – w kraju kwitnącej wiśni (14 dni)

Tokio, Nikko, Hakone, Kioto, Osaka, Nara, Hiroszima
Jedno z najnowocześniejszych państw świata, kraina kwitnącej wiśni – Japonia. Ten wyspiarski kraj przyciąga swoją bogatą tradycją i kulturą. Jest połączeniem współczesnego świata z kultywowaną od pokoleń tradycją.

ZOBACZ »

Japonia w kraju Samurajów (7 dni)

Tokio, Nikko, Kamakura, Hakone
Esencja Japonii znajduje się na Honsiu – największej wyspie Kraju Kwitnącej Wiśni. Ojczyzna samurajów zachwyca zarówno nowoczesną architekturą jak i pięknem przyrody oraz urokliwymi świątyniami shintoistycznymi. Jest to idealna okazja, aby poznać także tajniki japońskiej kuchni…

ZOBACZ »

Jawa, Komodo, Bali (15 dni)

Jakarta, Jogjakarta, Bromo, Surabaja, Bali, Labuan-Bajo, Rinca, Komodo
Archipelag Indonezji składa się z ponad osiemnastu tysięcy wysp, na których żyje ponad dwieście grup etnicznych tworzących wspaniałą mozaikę kulturową.

ZOBACZ »

Jedwabnym Szlakiem (16 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Starożytny szlak handlowy przez wieki wykorzystywany był do wymiany towarowej Chin z Europą i Bliskim Wschodem.

ZOBACZ »

Klasyczna Tajlandia (10 dni)

Bangkok, Kanchanaburi, Ayutthaya, Chiang-Mai
Magnetyczne posągi złotego Buddy, urocze słoniątka, uśmiech goszczący na twarzach przyjaznych mieszkańców, wyśmienite jedzenie i relaks na bajecznych plażach Zatoki Tajlandzkiej sprawią, że Tajlandia na zawsze pozostanie w Państwa pamięci.

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (10 dni)

PEKIN, Xi’an – Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 10 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto, Armia Terakotowa oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Indie (10 dni)

Delhi, Agra, Fatehpur-Sikri, Bharatpur, Ranthambore, Dżajpur, Mandawa
Zobacz wielką miłość zaklętą w marmurowym cudzie, pomniku miłości – Tadż Mahal. Idealna symetria tej budowli i bogactwo kamieni szlachetnych sprawia, że to największy zabytek sztuki muzułmańskiej.

ZOBACZ »

Korea – tradycja i nowoczesność (12 dni)

Seul, Gyeongju, Busan, Jeju
Kraj łączy w sobie bogactwo kultury i historii z nowoczesnością. Proponujemy poznanie tego pełnego kontrastów kraju w 12 dni, podczas których zobaczymy najważniejsze zabytki Korei, jak ponad 600 letnią rezydencję królewską…

ZOBACZ »

Magiczna Tajlandia (21 dni)

Bangkok, Ayutthaya, Tak, Chiang-Mai, Chiang-Rai, Kamphaeng-Phet, Kanchanaburi, Pranburi, Krabi, Phuket
Przenieś się w krainę słońca i uśmiechu i poczuj smak Orientu zaklęty w kulturze Tajów. Pozwól by zachwyciły Cię ruiny starego miasta Ayutthaya, kompleksy świątynne Chiang Mai…

ZOBACZ »

Na Dachu Świata (17 dni)

Hong Kong, Kunming, Zhongdian, Dequen, Lhasa, Tsedang, Pekin
Odkryj z nami tajemnice Dachu Świata. Niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki, bogactwo kultury i sztuki, wspaniałe świątynie i klasztory oraz siedmiodniowe safari samochodami z napędem na cztery koła, to nasz przepis na wyprawę w najwyższe góry świata.

ZOBACZ »

Rejs po rzece Jangcy i metropolie (15 dni)

Pekin, Xi’an, Chongqoing, Yichang, Szanghaj, Kanton, Makao, Hong Kong
Pełne tradycji i nowoczesności Cesarskie Stolice połączone z dwu i pół dniowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jang, czyli Jangcy, w krótszej 15 dniowej odsłonie…

ZOBACZ »

Skarby Kultury Chin (18 dni)

Pekin, Pingyao, Taiyuan, Xi’an, Luoyang, Nanjing, Wuxi, Szanghaj
Trasa „Skarby Kultury Chin” powstała z myślą o tych z Państwa, którzy chcieliby jak najdokładniej poznać kolebkę cywilizacji Państwa Środka.

ZOBACZ »

Szlakiem Konfucjusza (12 dni)

Szanghaj, Yanhzou, Qufu, Taishan, Kaifeng, Luoyang, Pekin
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi, czyli Konfucjusz.

ZOBACZ »

Trasa Cesarska (19 dni)

Pekin, Xi’an, Luoyang, Szanghaj, Suzhou, Guilin, Yangshuo, Kanton, Makao, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi…

ZOBACZ »

Wszystko o Chinach (29 dni)

Szanghaj, Pekin, Luoyang, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Chengdu, Lijang, Kunming, Guilin, Hong Kong
W trakcie ponad czterotygodniowej podróży proponujemy Państwu poznanie niezwykle bogatej historii i kultury Państwa Środka.

ZOBACZ »

Wszystko o Indiach (20 dni)

Delhi, Dżajpur, Agra, Waranasi, Kalkuta, Tandżawur, Maduraj, Kochin, Alleppey, Bombaj
Indie to niesamowita kraina kontrastów. W tym samym momencie potrafią zachwycić swoim baśniowym pięknem i zaszokować zwyczajami życia mieszkańców.

ZOBACZ »

Żółte Góry (11 dni)

Huang Shan, czyli Żółte Góry, od wieków przyciągały swoim pięknem artystów i mieszkańców Chin. Ponad siedemdziesiąt granitowych szczytów, nieprzebrane bogactwo

ZOBACZ »