Korea – tradycja i nowoczesność (12 dni)

Seul, Gyeongju, Busan, Jeju

Kraj łączy w sobie bogactwo kultury i historii z nowoczesnością. Proponujemy poznanie tego pełnego kontrastów kraju w 12 dni, podczas których zobaczymy najważniejsze zabytki Korei, jak ponad 600 letnią rezydencję królewską – Pałac Gyeongbok, czy powstałą w roku 528 naszej ery Świątynię Bolguksa.

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Korei przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

Przylot do Seulu. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po długiej podróży.

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie miasta. Przejazd do Pałacu Prezydenckiego (Cheongwadae). Zwiedzanie Pałacu Gyeongbok ponad 600-letniej rezydencji władców Korei. Wizyta w Muzeum Ludowym, podczas której będzie można zapoznać się z historią i kulturą Korei. Świątynia Jogyesa, wizyta w manufakturze, w której wytwarza się biżuterię z ametystu. Nocleg w Seulu.

Po śniadaniu przejazd do Panmunjon, leżącego w strefie zdemilitaryzowanej na granicy Korei Północnej i Południowej. Zwiedzanie strefy zdemilitaryzowanej m.in. parku Imjingak – upamiętniającego wojnę koreańską, Mostu Wolności, trzeciego tunelu, Stacji Kolejowej Dora oraz Domu Wolności. Będą mieli Państwo również okazję oglądać Koreę Północną z Wieży Obserwacyjnej Dora. Powrót do Seulu.

Przejazd i zwiedzanie malowniczego Parku Narodowego Seorak, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer, podziwianie malowniczych krajobrazów i wizyta w Klasztorze Samhwasa. Zwiedzanie świątyni, degustacja herbaty. Lunch z mnichami. Nocleg na terenie świątyni.

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Seorak, słynącego z unikatowej flory i fauny. Wjazd kolejką na wysokość 800 m. n.p.m. Zwiedzanie Świątyni Sinheungsa – jednej z najstarszych i najważniejszych świątyń w Korei oraz Fortu Gwongeumseong, skąd rozpościera się przepiękny widok na otaczające góry.

Po śniadaniu przejazd do starożytnej stolicy Korei – Gyeongju, które nazywane jest „muzeum bez ścian”. Zwiedzanie starożytnego Obserwatorium Astronomicznego Cheomsungdae. Wizyta w Pałacu na wodzie Anabji oraz w Muzeum Historycznym miasta Gyeongju, w którym będzie można zapoznać się z bogatą historią z okresu Silla. Nocleg w Gyeongju.

Od rana zwiedzanie starożytnej stolicy Korei. Wizyta w pochodzącej z VI w. Świątyni Bulguksa (UNESCO) oraz zwiedzanie granitowych Grot Seokguram (UNESCO) znajdujących się na zboczu góry Toham, gdzie znajduje się panteon bóstw buddyjskich. Przejazd do Busan, po drodze wizyta w świątyni Tongdosa. Zakwaterowanie w hotelu.

Zwiedzanie Busan, drugiego co do wielkości miasta Korei i jej największego portu. Wizyta na największym w Korei targu rybnym. Następnie spacer po parku Yongdusan. Po południu transfer na lotnisko i przelot na Jeju, największą wyspę Korei (1845 km2) znajdującą się w odległości 100 km od południowo-wschodniego wybrzeża Korei. Słynie ona z niesamowitych form wulkanicznych, między innymi najwyższego szczytu Korei Południowej – wulkanu Halla-san mierzącego 1950 metrów.

Od rana zwiedzanie wyspy: Ogród Bonsai – ogród botaniczny, gdzie rośnie ponado 2000 drzew bonsai reprezentujących 100 różnych gatunków. Zwiedzanie Świątyni Yakchenosa – jednej z największych świątyń buddyjskich w Azji, z ponad 18-tonowym dzwonem. Oglądanie skały Yongduam, czyli Smoczej Głowy. Wizyta nad wodospadem Cheonjeyeon. Nocleg w hotelu na wyspie.

Dostępne terminy

Nowe terminy dostępne od 24 listopada 2019
Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

Wyjazd POLSKA Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Korei przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.
Powrót SEUL – POLSKA (ŚNIADANIE) Po śniadaniu przejazd na lotnisko Incheon i przelot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.
Cena zawiera
 1. Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 2. Przelot na trasie Warszawa – Seul, Seul – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 3. Przeloty wewnętrzne na trasie Busan – Jeju, Jeju – Seul.
 4. Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 6. Opiekę lokalnych przewodników.
 7. Zakwaterowanie w hotelach *** w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 8. Posiłki według programu.
 9. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej).
 10. Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 11. Podatek VAT.
Cena nie zawiera
 1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD/dzień.
 2. Napojów do posiłków.
 3. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 4. Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Zobacz również

Armenia i Gruzja – u stóp Kaukazu (11 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Erewan, Khor-Virap, Zwatnoc, Ananuri, Singhnaghi, Mccheta, Batumi
Armenia i Gruzja niczym dwie siostry kaukaskiej krainy zapraszają w magiczną podróż, podczas której odkryjemy gruzińskie bogactwo legend i monastyrów oraz mistycyzm zaklęty w ormiańskich kościołach.

ZOBACZ »

Chiny i rejs po rzece Jangcy (20 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami uroków Chin. Podczas 20-dniowej przygody połączonej z dwu i półdniowym, komfortowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jiang, czyli Jangcy…

ZOBACZ »

Chiny z Tybetem (16 dni)

Pekin, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Gyantse, Shigatse, Chengdu, Szanghaj
Najznamienitsze miasta Chin połączone z wizytą na Dachu Świata, gdzie będą Państwo mieli okazję poznać tajemnice Tybetu.

ZOBACZ »

Filipiny – kraina marzeń (15 dni)

Manila, Banaue, Bontoc, Cervanties, Vigan, Boracay
Spacery po śnieżnobiałych, piaszczystych plażach; orzeźwiające kąpiele pośród egzotycznych ryb w turkusowo-niebieskich wodach oceanu, rajskie krajobrazy i przejażdżka wesołym „jeepney“ …

ZOBACZ »

Gruzja – kraj winem płynący (8 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Annanuri, Shinghnaghi,Telawi, Maccheta, Upliscyche, Gori, Batumi
U stóp majestatycznej góry Kazbek leży kraj, którego bogata kultura, niezwykła gościnność mieszkańców, tradycyjna kuchnia oraz znane na całym świecie wino przyciągają niczym magnes.

ZOBACZ »

Indie z mistycznym Nepalem (19 dni)

Delhi, Mandawa, Dżajpur, Ranthmabore, Agra, Kadżuraho, Waranasi, Katmandu, Pokhara
Wyobraź sobie soczystą zieleń dolin, ośnieżone szczyty skąpane w słońcu i krystalicznie czyste górskie powietrze.

ZOBACZ »

Japonia – w kraju kwitnącej wiśni (14 dni)

Tokio, Nikko, Hakone, Kioto, Osaka, Nara, Hiroszima
Jedno z najnowocześniejszych państw świata, kraina kwitnącej wiśni – Japonia. Ten wyspiarski kraj przyciąga swoją bogatą tradycją i kulturą. Jest połączeniem współczesnego świata z kultywowaną od pokoleń tradycją.

ZOBACZ »

Japonia w kraju Samurajów (7 dni)

Tokio, Nikko, Kamakura, Hakone
Esencja Japonii znajduje się na Honsiu – największej wyspie Kraju Kwitnącej Wiśni. Ojczyzna samurajów zachwyca zarówno nowoczesną architekturą jak i pięknem przyrody oraz urokliwymi świątyniami shintoistycznymi. Jest to idealna okazja, aby poznać także tajniki japońskiej kuchni…

ZOBACZ »

Jawa, Komodo, Bali (15 dni)

Jakarta, Jogjakarta, Bromo, Surabaja, Bali, Labuan-Bajo, Rinca, Komodo
Archipelag Indonezji składa się z ponad osiemnastu tysięcy wysp, na których żyje ponad dwieście grup etnicznych tworzących wspaniałą mozaikę kulturową.

ZOBACZ »

Jedwabnym Szlakiem (16 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Starożytny szlak handlowy przez wieki wykorzystywany był do wymiany towarowej Chin z Europą i Bliskim Wschodem.

ZOBACZ »

Klasyczna Tajlandia (10 dni)

Bangkok, Kanchanaburi, Ayutthaya, Chiang-Mai
Magnetyczne posągi złotego Buddy, urocze słoniątka, uśmiech goszczący na twarzach przyjaznych mieszkańców, wyśmienite jedzenie i relaks na bajecznych plażach Zatoki Tajlandzkiej sprawią, że Tajlandia na zawsze pozostanie w Państwa pamięci.

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (10 dni)

PEKIN, Xi’an – Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 10 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto, Armia Terakotowa oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (9 dni / 7 nocy)

Pekin, Suzhou, Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 9 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Indie (10 dni)

Delhi, Agra, Fatehpur-Sikri, Bharatpur, Ranthambore, Dżajpur, Mandawa
Zobacz wielką miłość zaklętą w marmurowym cudzie, pomniku miłości – Tadż Mahal. Idealna symetria tej budowli i bogactwo kamieni szlachetnych sprawia, że to największy zabytek sztuki muzułmańskiej.

ZOBACZ »

Korea – tradycja i nowoczesność (12 dni)

Seul, Gyeongju, Busan, Jeju
Kraj łączy w sobie bogactwo kultury i historii z nowoczesnością. Proponujemy poznanie tego pełnego kontrastów kraju w 12 dni, podczas których zobaczymy najważniejsze zabytki Korei, jak ponad 600 letnią rezydencję królewską…

ZOBACZ »

Magiczna Tajlandia (21 dni)

Bangkok, Ayutthaya, Tak, Chiang-Mai, Chiang-Rai, Kamphaeng-Phet, Kanchanaburi, Pranburi, Krabi, Phuket
Przenieś się w krainę słońca i uśmiechu i poczuj smak Orientu zaklęty w kulturze Tajów. Pozwól by zachwyciły Cię ruiny starego miasta Ayutthaya, kompleksy świątynne Chiang Mai…

ZOBACZ »

Na Dachu Świata (17 dni)

Hong Kong, Kunming, Zhongdian, Dequen, Lhasa, Tsedang, Pekin
Odkryj z nami tajemnice Dachu Świata. Niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki, bogactwo kultury i sztuki, wspaniałe świątynie i klasztory oraz siedmiodniowe safari samochodami z napędem na cztery koła, to nasz przepis na wyprawę w najwyższe góry świata.

ZOBACZ »

Rejs po rzece Jangcy i metropolie (15 dni)

Pekin, Xi’an, Chongqoing, Yichang, Szanghaj, Kanton, Makao, Hong Kong
Pełne tradycji i nowoczesności Cesarskie Stolice połączone z dwu i pół dniowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jang, czyli Jangcy, w krótszej 15 dniowej odsłonie…

ZOBACZ »

Skarby Kultury Chin (18 dni)

Pekin, Pingyao, Taiyuan, Xi’an, Luoyang, Nanjing, Wuxi, Szanghaj
Trasa „Skarby Kultury Chin” powstała z myślą o tych z Państwa, którzy chcieliby jak najdokładniej poznać kolebkę cywilizacji Państwa Środka.

ZOBACZ »

Skarby Kultury Indii (16 dni)

Delhi, Adżmer, Puszkar, Dżodhpur, Udajpur, Agra, Kadżuraho-Bandhawgarh
Nasycony koloryt upalnego regionu, pełnego surowych twierdz oraz zabytkowych pałaców, w których otoczeni pięknem i bogactwem rezydowali maharadżowie…

ZOBACZ »

Szlakiem Konfucjusza (12 dni)

Szanghaj, Yanhzou, Qufu, Taishan, Kaifeng, Luoyang, Pekin
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi, czyli Konfucjusz.

ZOBACZ »

Trasa Cesarska (19 dni)

Pekin, Xi’an, Luoyang, Szanghaj, Suzhou, Guilin, Yangshuo, Kanton, Makao, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi…

ZOBACZ »

Wszystko o Chinach (29 dni)

Szanghaj, Pekin, Luoyang, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Chengdu, Lijang, Kunming, Guilin, Hong Kong
W trakcie ponad czterotygodniowej podróży proponujemy Państwu poznanie niezwykle bogatej historii i kultury Państwa Środka.

ZOBACZ »

Wszystko o Indiach (20 dni)

Delhi, Dżajpur, Agra, Waranasi, Kalkuta, Tandżawur, Maduraj, Kochin, Alleppey, Bombaj
Indie to niesamowita kraina kontrastów. W tym samym momencie potrafią zachwycić swoim baśniowym pięknem i zaszokować zwyczajami życia mieszkańców.

ZOBACZ »

Żółte Góry (11 dni)

Huang Shan, czyli Żółte Góry, od wieków przyciągały swoim pięknem artystów i mieszkańców Chin. Ponad siedemdziesiąt granitowych szczytów, nieprzebrane bogactwo

ZOBACZ »