Portugalia (5 dni)

Lizbona, Fatima, Óbidos,

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Przelot samolotem rejsowym do Lizbony przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Przejazd do Lizbony. Po południu zwiedzanie centrum miasta. Ta XVIII wieczna dzielnica została kompletnie zniszczona i odbudowana po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Lizbonę w 1755 roku. Przejazd obok Katedry Sé i spacer po wąskich, zabytkowych uliczkach dzielnicy Alfama. Wizyta w Zamku św. Jerzego, z którego rozciąga się malowniczy widok na panoramę Lizbony. Wieczorem powitalna obiadokolacja w restauracji, przy dźwiękach lokalnej muzyki fado. Muzyka ta doskonale wpisuje się w atmosferę Lizbony. Nostalgiczne pieśni są wykonywane przez jednego wokalistę, przy akompaniamencie dwóch gitar. Powrót do hotelu w okolicach Lizbony i nocleg.

Po śniadaniu zwiedzanie urokliwej Lizbony. Przejazd do Parku Edwarda VII i przejażdżka trójkołowym pojazdem tuk tuk, z którego oglądać mogą Państwo pełne zabytków ulice i charakterystyczne dzielnice miasta. Po przejażdżce wizyta w eleganckiej dzielnicy handlowej Chiado. Czas wolny na zakupy i spacery po mieście. Kolejno przejście do dzielnicy Baixa. Znajdują się tu najstarsze i najbardziej tradycyjne sklepy w mieście. Podziwianie Praca do Comercio. Jest to jeden z najbardziej majestatycznych placów miejskich Lizbony, stanowiący niegdyś główne wejście do portu morskiego Lizbony. Nadal podziwiać można tam stare schody prowadzące z placu w kierunku rzeki Tag. Dalej udadzą się Państwo w kierunku Rua Augusta – najbardziej charakterystycznego łuku triumfalnego, aż do gwarnego placu Rossio. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Lizbony.

Po śniadaniu przejazd do Fatimy. Miejsce to jest jednym z najsłynniejszych centrów religijnych na świecie. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – bazylice, gdzie znajdują nagrobki Hiacynty i Franciszka – dwóch z trojga dzieci, którym ukazała się Matka Boska. Wizyta w sercu świątyni – Kaplicy Objawień. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do miejscowości Obidos. Jest ono doskonałym przykładem dobrze zachowanej architektury średniowiecznej. Na tle malowniczych białych domów nad miastem góruje stary mauretański zamek. Część okolona średniowiecznymi murami już dawno wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Co ciekawe miasto jest całkowicie wolne od ruchu samochodowego. Czas wolny. Po południu degustacja tradycyjnego likieru wiśniowego. Ginja de Obidos jest naturalnym, lokalnie wytwarzanym trunkiem, którego receptura łączy w sobie tradycje starożytnych mnichów z wyjątkowością owoców z regionu Obidos. Powrót do Lizbony. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony.

Po śniadaniu zwiedzanie dzielnicy Belem. Możliwość sfotografowania słynnych pereł Lizbony – Klasztoru Hieronimitów oraz Wieży Belem. Wieża ta pełniła niegdyś rolę strażnicy lizbońskiego portu, stała się także punktem orientacyjnym dla wracających do ojczyzny żeglarzy i symbolem morskiej potęgi Portugalii. Po zakończeniu zwiedzania wizyta w lokalnej cukierni Pasteis de Belem i degustacja słynnych na całym świecie ciastek wymyślonych przez mnichów – Pastel de Nata. Jest to babeczka podawana ze skarmelizowanym cukrem i cynamonem. Kolejno przejazd do uroczej miejscowości Sintra. Miejsce to stanowiło muzę wielu XVIII wiecznych pisarzy oraz poetów, a także letnią rezydencję portugalskiej pary królewskiej. Wizyta w Pałacu Królewskim. W przeciągu lat do oryginalnego budynku dobudowywano dodatkowe konstrukcje, tak więc pałac łączy w sobie mnogość stylów architektonicznych. Stożkowe kominy wznoszące się majestatycznie ponad zamkiem są najbardziej charakterystycznym elementem miejscowości Sintra. Spacer wąskimi uliczkami miasta, gdzie do dziś mieszczą się warsztaty rzemieślnicze i sklepy oferujące wyroby z ceramiki. Następnie przejazd do Roca Cape – najdalej wysuniętego na zachód punktu kontynentu europejskiego. Wznoszące się około 100 metrów na poziomem morza klify robią spektakularne wrażenie. Przejazd wzdłuż malowniczej riwiery portugalskiej do będącej niegdyś portem rybackim miejscowości wypoczynkowej Cascais. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony.

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.

Dostępne terminy

Termin Cena
24.04 – 28.04.2020 2890 PLN

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki
 2. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Lizbona, Lizbona – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz opłatami lotniskowym i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery klimatyzowanym autokarem według programu. 
 4. Zakwaterowanie w hotelu *** w pokojach dwuosobowych z łazienką oraz klimatyzacją.
 5. Wyżywienie: śniadania (4 posiłki) i obiadokolacje (4 posiłki). 
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Bezprzewodowy system tour guide.
 8. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu następstw choroby przewlekłej / nowotworowej).
 9. Opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu płatnego na miejscu po przylocie (podatki lokalne, przewodnicy, bilety wstępu) – 297 EUR / os. (obligatoryjne).
 2. Napiwków.
 3. Napojów do posiłków.
 4. Wydatków własnych uczestników.

Zobacz również

Klasyczny Meksyk (7 dni)

Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najwspanialszych cywilizacji świata. W ciągu 7 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Królestwa Azteków. Miasto Meksyk, świątynia w Guadelupe, Teotihuacan oraz wypoczynek w słynnym Acapulco…

ZOBACZ »

Kuba Perła Karaibów 14 dni

Hawana, Vinales, Cienfuegos, Trynidad, Santa Clara
Kuba – Perła Karaibów. W ciągu naszej trzynastodniowej wycieczki proponujemy Państwu zasmakowanie w niezwykle barwnej kulturze i kuchni tej magicznej wyspy. Barwna, kolonialna Hawana, fabryka cygar, plantacje kawy…

ZOBACZ »

Kuba Wyspa Jak Wulkan Gorąca 11 dni

Hawana, Pinar Del Rio, Vinales, Trynidad, Varadero
Pokażemy Państwu Kubę „od kuchni”: zwiedzimy zakamarki pięknej kolonialnej Hawany, poznamy miejsca, w których żył i tworzył Ernest Hemingway, odwiedzimy muzeum rumu i fabrykę cygar, zasmakujemy w doskonałej kubańskiej kuchni…

ZOBACZ »

Meksyk – Kuba (15 dni)

Miasto-Meksyk, Taxco, Acapulco, Hawana, Cuernavaca, Santa Clara, Varadero
Zapraszamy do odwiedzenia z nami najpiękniejszych i najbardziej znanych miejsc obu krajów. Majestatyczne piramidy, miejsca pielgrzymek, wspaniałe kolonialne zabytki, doskonała kuchnia…

ZOBACZ »

Meksyk (11 dni)

Kontakt Meksyk (11 dni) Miasto-Meksyk, Teotihuacan, Guadalupe, Oaxaca, Acapulco W ciągu 11-dniowej wycieczki proponujemy Państwu

ZOBACZ »

Skarby Kultury Majów (9 dni)

Podczas naszej wycieczki poznają Państwo niezwykłą historie i bogactwo kulturowe jednej z najbarwniejszych cywilizacji świata. Wspaniałe piramidy, magiczne miejsca kultu dawnych Majów, barwna przyroda i niezwykła kolonialna architektura – to tylko część atrakcji jakie czekają na Państwa podczas naszej 9-dniowej wyprawy.

ZOBACZ »

Tequila Train (13 dni)

Tequila, sombrero, mariachi i kopalnie srebra. Zapraszamy na wyprawę, podczas której poznamy niezwykłą historię „srebrnego szlaku”, będziemy mieli okazję do degustacji najlepszej na świecie tequili i zgłębimy niezwykle barwną historię dawnych imperiów Indian.

ZOBACZ »

Wszystko o Meksyku (23 dni)

Miasto-Meksyk, Guadalajara, Guanajuato, Taxco, Acapulco, Puebla, Merida, Chichen Itza, Cancun
W ciągu ponad trzytygodniowej wyprawy zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic dawnych Królestw Azteków i Majów.

ZOBACZ »