Rejs po rzece Jangcy i tajemnice Tybetu (18 dni)

Szanghaj, Yichang, Chongqing, Chengdu, Lhasa, Xi’an, Pekin

Od historycznych miast północy, przez niezmierzone wody rzeki Jangcy, aż po majestatyczne szczyty Himalajów. Trasa „Rejs po Jangcy i tajemnice Tybetu“ to unikalne połączenie nowoczesności wielomilionowych miast, relaksującego rejsu oraz tajemnic zaklętych w tradycyjnych klasztorach Tybetu.

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Chin przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

Przylot do Szanghaju. Przejazd z lotniska superszybką kolejką magnetyczną MAGLEV. Po południu zwiedzanie: spacer po słynnym Bundzie – historycznym bulwarze nad rzeką Huangpu oraz tętniącej życiem ulicy Nankijskiej. Następnie rejs statkiem po rzece Huangpu, podczas którego będzie można podziwiać piękne widoki na ponad 20 milionowe miasto. Wizyta w słynącej z kawiarni i pubów, dawnej dzielnicy francuskiej Xintiandi. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.[/caption]

Po śniadaniu wizyta w Szanghajskim Muzeum Historii – posiadającym ponad 120 000 eksponatów prezentujących bogactwo sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Spacer po głównym placu w mieście – Placu Ludowym, a następnie wizyta w przepięknych Ogrodach Yu, założonych za czasów panowania dynastii Ming w XVI wieku. Przejazd do pobliskiego miasteczka handlowego Yuyuan, zwanego również „starym miastem”. Kolejno zwiedzanie nowoczesnej dzielnicy miasta – Pudong oraz wjazd superszybką windą na wieżę telewizyjną „Perła Orientu” (263 metry), z której będą mogli Państwo podziwiać wspaniałą panoramę Szanghaju. Po kolacji pokaz słynnej Szanghajskiej Grupy Akrobatycznej. Nocleg.

Po śniadaniu czas wolny. Przelot do Yichang i zaokrętowanie na statek. Kolacja i nocleg.

Dopłynięcie do Wielkiej Tamy Trzech Przełomów – gigantycznej budowli, która na zawsze zmieniła otaczający krajobraz. Po pokonaniu śluzy dalsza, krajobrazowa część rejsu. W programie przełom Xiling oraz przełom Wu. Kolacja i nocleg na statku.

Wcześnie rano wyruszamy w dalszy rejs. Zobaczymy ostatni z trzech przełomów – przełom Qutang. W zależności od poziomu wody rejs przez tzw. Małe Trzy Przełomy znajdujące się na jednym z dopływów Jangcy – rzece Daning lub spływ innym z dopływów rzeki – strumieniem Shennong. Nocleg na statku.

Po śniadaniu zejście na ląd i zwiedzanie starożytnej pagody Shibaozhai lub wizyta w Fengdu (zwanym też Miastem Duchów) – jednym z najciekawszych miejsc odwiedzanych podczas rejsu, gdzie znajduje się góra Pingdu Shan, nazywana siedliskiem duchów i diabłów. Powrót na statek i kontynuacja rejsu.

Dopłynięcie do Chongqing – jednego z największych miast w Chinach (aglomeracja liczy ponad 30 mln mieszkańców). Zakończenie rejsu. Przejazd do stolicy prowincji Syczuan – Chengdu. Po drodze zwiedzanie jednego z najsłynniejszych chińskich zespołów jaskiń – Grot Dazu. Kolacja w lokalnej restauracji, gdzie będą Państwo mieli okazję spróbować tradycyjnej kuchni syczuańskiej. Nocleg w Chengdu.

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. W programie wizyta w Centrum Hodowli i Badań Pandy Wielkiej. Kolejno przejazd do pobliskiego miasta Leshan, gdzie znajduje się największy na świecie, wyrzeźbiony w skale posąg Buddy. Powrót do Chengdu, kolacja i nocleg.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Lhasy. Po przylocie transfer do hotelu i czas wolny na aklimatyzację. Kolacja z pokazem tradycyjnych tańców tybetańskich. Nocleg w Lhasie.

Po przyjeździe transfer do hotelu, a następnie zwiedzanie miasta. Zwiedzanie największego miejskiego placu na świecie, Placu Tiananmen położonego w samym sercu Pekinu. Kolejno wizyta w Świątyni Nieba (UNESCO), która jest symbolem Pekinu oraz najdoskonalszym przykładem architektury okresu dynastii Ming. Zwiedzanie Zakazanego Miasta (UNESCO), zwanego też Zimowym Pałacem Cesarskim. Pałac wznosi się dokładnie w samym centrum starego Pekinu. Budowa Zakazanego Miasta rozpoczęła się w 1406 roku za czasów dynastii Ming i trwała 14 lat. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i zajmuje powierzchnię 720 tysięcy metrów kwadratowych. Na zakończenie dnia wizyta na Wzgórzu Węglowym, skąd będą mogli Państwo podziwiać wspaniały widok na Zakazane Miasto i centrum Pekinu. Kolacja i nocleg.

Wyprawa poza miasto na Wielki Mur Chiński (UNESCO), jeden z siedmiu cudów świata. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6 350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Następnie przejazd i zwiedzanie doliny Grobowców Cesarzy z Dynastii Ming, do których droga wiedzie Aleją Duchów strzeżoną przez monumentalne posągi. Nocleg w Pekinie.

Po śniadaniu zwiedzanie Pałacu Letniego (UNESCO) – najlepiej zachowanego Ogrodu Cesarskiego, którego chińska nazwa brzmi Yihe Yuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Miejsce to jest połączeniem pięknej scenerii z bogactwem architektury. Wizyta w fabryce pereł, a następnie przejażdżka rikszami po urokliwych uliczkach najstarszej części miasta tzw. Hutongach. Wieczorem kolacja, podczas której głównym daniem będzie specjalność kuchni lokalnej – kaczka po pekińsku.

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dostępne terminy

Nowe terminy dostępne od 24 listopada 2019
Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

WyjazdPOLSKA, Warszawa, port lotniczy
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Chin przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.
PowrótPEKIN – POLSKA (ŚNIADANIE)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.
Cena zawiera
 1. Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 2. Przelot na trasie Warszawa – Pekin i Hong Kong – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 3. Przeloty wewnętrzne na trasie Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin.
 4. Przejazdy pociągiem na trasie Pekin – Xi’an (miejsca sypialne), Guilin – Kanton (miejsca sypialne).
 5. Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 6. Rejs po rzece Li oraz rejs na trasie Makao – Hong Kong.
 7. Rejs statkiem po rzece Jangcy w dwuosobowych kabinach ****, z łazienką.
 8. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 9. Opiekę lokalnych przewodników.
 10. Zakwaterowanie w hotelach **** w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 11. Posiłki według programu.
 12. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej).
 13. Wizę chińską.
 14. Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 15. Podatek VAT.
Cena nie zawiera
 1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD/dzień.
 2. Dodatkowych napojów do posiłków.
 3. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 4. Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Zobacz również

Armenia i Gruzja – u stóp Kaukazu (11 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Erewan, Khor-Virap, Zwatnoc, Ananuri, Singhnaghi, Mccheta, Batumi
Armenia i Gruzja niczym dwie siostry kaukaskiej krainy zapraszają w magiczną podróż, podczas której odkryjemy gruzińskie bogactwo legend i monastyrów oraz mistycyzm zaklęty w ormiańskich kościołach.

ZOBACZ »

Chiny i rejs po rzece Jangcy (20 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami uroków Chin. Podczas 20-dniowej przygody połączonej z dwu i półdniowym, komfortowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jiang, czyli Jangcy…

ZOBACZ »

Chiny z Tybetem (16 dni)

Pekin, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Gyantse, Shigatse, Chengdu, Szanghaj
Najznamienitsze miasta Chin połączone z wizytą na Dachu Świata, gdzie będą Państwo mieli okazję poznać tajemnice Tybetu.

ZOBACZ »

Filipiny – kraina marzeń (15 dni)

Manila, Banaue, Bontoc, Cervanties, Vigan, Boracay
Spacery po śnieżnobiałych, piaszczystych plażach; orzeźwiające kąpiele pośród egzotycznych ryb w turkusowo-niebieskich wodach oceanu, rajskie krajobrazy i przejażdżka wesołym „jeepney“ …

ZOBACZ »

Gruzja – kraj winem płynący (8 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Annanuri, Shinghnaghi,Telawi, Maccheta, Upliscyche, Gori, Batumi
U stóp majestatycznej góry Kazbek leży kraj, którego bogata kultura, niezwykła gościnność mieszkańców, tradycyjna kuchnia oraz znane na całym świecie wino przyciągają niczym magnes.

ZOBACZ »

Indie z mistycznym Nepalem (19 dni)

Delhi, Mandawa, Dżajpur, Ranthmabore, Agra, Kadżuraho, Waranasi, Katmandu, Pokhara
Wyobraź sobie soczystą zieleń dolin, ośnieżone szczyty skąpane w słońcu i krystalicznie czyste górskie powietrze.

ZOBACZ »

Japonia – w kraju kwitnącej wiśni (14 dni)

Tokio, Nikko, Hakone, Kioto, Osaka, Nara, Hiroszima
Jedno z najnowocześniejszych państw świata, kraina kwitnącej wiśni – Japonia. Ten wyspiarski kraj przyciąga swoją bogatą tradycją i kulturą. Jest połączeniem współczesnego świata z kultywowaną od pokoleń tradycją.

ZOBACZ »

Japonia w kraju Samurajów (7 dni)

Tokio, Nikko, Kamakura, Hakone
Esencja Japonii znajduje się na Honsiu – największej wyspie Kraju Kwitnącej Wiśni. Ojczyzna samurajów zachwyca zarówno nowoczesną architekturą jak i pięknem przyrody oraz urokliwymi świątyniami shintoistycznymi. Jest to idealna okazja, aby poznać także tajniki japońskiej kuchni…

ZOBACZ »

Jawa, Komodo, Bali (15 dni)

Jakarta, Jogjakarta, Bromo, Surabaja, Bali, Labuan-Bajo, Rinca, Komodo
Archipelag Indonezji składa się z ponad osiemnastu tysięcy wysp, na których żyje ponad dwieście grup etnicznych tworzących wspaniałą mozaikę kulturową.

ZOBACZ »

Jedwabnym Szlakiem (16 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Starożytny szlak handlowy przez wieki wykorzystywany był do wymiany towarowej Chin z Europą i Bliskim Wschodem.

ZOBACZ »

Klasyczna Tajlandia (10 dni)

Bangkok, Kanchanaburi, Ayutthaya, Chiang-Mai
Magnetyczne posągi złotego Buddy, urocze słoniątka, uśmiech goszczący na twarzach przyjaznych mieszkańców, wyśmienite jedzenie i relaks na bajecznych plażach Zatoki Tajlandzkiej sprawią, że Tajlandia na zawsze pozostanie w Państwa pamięci.

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (10 dni)

PEKIN, Xi’an – Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 10 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto, Armia Terakotowa oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (9 dni / 7 nocy)

Pekin, Suzhou, Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 9 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Indie (10 dni)

Delhi, Agra, Fatehpur-Sikri, Bharatpur, Ranthambore, Dżajpur, Mandawa
Zobacz wielką miłość zaklętą w marmurowym cudzie, pomniku miłości – Tadż Mahal. Idealna symetria tej budowli i bogactwo kamieni szlachetnych sprawia, że to największy zabytek sztuki muzułmańskiej.

ZOBACZ »

Korea – tradycja i nowoczesność (12 dni)

Seul, Gyeongju, Busan, Jeju
Kraj łączy w sobie bogactwo kultury i historii z nowoczesnością. Proponujemy poznanie tego pełnego kontrastów kraju w 12 dni, podczas których zobaczymy najważniejsze zabytki Korei, jak ponad 600 letnią rezydencję królewską…

ZOBACZ »

Magiczna Tajlandia (21 dni)

Bangkok, Ayutthaya, Tak, Chiang-Mai, Chiang-Rai, Kamphaeng-Phet, Kanchanaburi, Pranburi, Krabi, Phuket
Przenieś się w krainę słońca i uśmiechu i poczuj smak Orientu zaklęty w kulturze Tajów. Pozwól by zachwyciły Cię ruiny starego miasta Ayutthaya, kompleksy świątynne Chiang Mai…

ZOBACZ »

Na Dachu Świata (17 dni)

Hong Kong, Kunming, Zhongdian, Dequen, Lhasa, Tsedang, Pekin
Odkryj z nami tajemnice Dachu Świata. Niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki, bogactwo kultury i sztuki, wspaniałe świątynie i klasztory oraz siedmiodniowe safari samochodami z napędem na cztery koła, to nasz przepis na wyprawę w najwyższe góry świata.

ZOBACZ »

Rejs po rzece Jangcy i metropolie (15 dni)

Pekin, Xi’an, Chongqoing, Yichang, Szanghaj, Kanton, Makao, Hong Kong
Pełne tradycji i nowoczesności Cesarskie Stolice połączone z dwu i pół dniowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jang, czyli Jangcy, w krótszej 15 dniowej odsłonie…

ZOBACZ »

Skarby Kultury Chin (18 dni)

Pekin, Pingyao, Taiyuan, Xi’an, Luoyang, Nanjing, Wuxi, Szanghaj
Trasa „Skarby Kultury Chin” powstała z myślą o tych z Państwa, którzy chcieliby jak najdokładniej poznać kolebkę cywilizacji Państwa Środka.

ZOBACZ »

Skarby Kultury Indii (16 dni)

Delhi, Adżmer, Puszkar, Dżodhpur, Udajpur, Agra, Kadżuraho-Bandhawgarh
Nasycony koloryt upalnego regionu, pełnego surowych twierdz oraz zabytkowych pałaców, w których otoczeni pięknem i bogactwem rezydowali maharadżowie…

ZOBACZ »

Szlakiem Konfucjusza (12 dni)

Szanghaj, Yanhzou, Qufu, Taishan, Kaifeng, Luoyang, Pekin
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi, czyli Konfucjusz.

ZOBACZ »

Trasa Cesarska (19 dni)

Pekin, Xi’an, Luoyang, Szanghaj, Suzhou, Guilin, Yangshuo, Kanton, Makao, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi…

ZOBACZ »

Wszystko o Chinach (29 dni)

Szanghaj, Pekin, Luoyang, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Chengdu, Lijang, Kunming, Guilin, Hong Kong
W trakcie ponad czterotygodniowej podróży proponujemy Państwu poznanie niezwykle bogatej historii i kultury Państwa Środka.

ZOBACZ »

Wszystko o Indiach (20 dni)

Delhi, Dżajpur, Agra, Waranasi, Kalkuta, Tandżawur, Maduraj, Kochin, Alleppey, Bombaj
Indie to niesamowita kraina kontrastów. W tym samym momencie potrafią zachwycić swoim baśniowym pięknem i zaszokować zwyczajami życia mieszkańców.

ZOBACZ »

Żółte Góry (11 dni)

Huang Shan, czyli Żółte Góry, od wieków przyciągały swoim pięknem artystów i mieszkańców Chin. Ponad siedemdziesiąt granitowych szczytów, nieprzebrane bogactwo

ZOBACZ »