Rosja - Carskie Miasta (7 dni)

Sankt Petersburg, Moskwa

Plan wycieczki

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie, około dwie godziny przed wylotem. Przelot do Sankt Petersburga. Przylot w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem rejs statkiem po Newie i podziwianie słynnych zwodzonych mostów. Nocleg w hotelu.

Po śniadaniu w restauracji hotelowej zwiedzanie Ermitrażu – największego rosyjskiego muzeum z kolekcją liczącą ponad 3 miliony eksponatów, mieszczącego się w pięciu pałacach, z czego najbardziej znanym jest Pałac Zimowy z ogromnym placem, który znany jest także z wielu filmów. Następnie przejazd na Wyspę Zajęczą – zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z Katedrą św. Piotra i Pawła. Przejazd Newskim Prospektem – główną ulicą miasta, zwiedzanie Soboru Kazańskiego – olbrzymiej, imponującej świątyni prawosławnej, wybudowanej jako hołd dla watykańskiej Bazyliki Św. Piotra. Kolejno zobaczą Państwo jeden z najbardziej zachwycających zabytków St. Petersburga – Sobór Zmartwychwstania Pańskiego. Obiadokolacja, nocleg.

Wczesne śniadanie w restauracji hotelowej, następnie dalsze zwiedzanie miasta. Na początek przejazd do Carskiego Sioła, zwiedzanie Pałacu Carycy Katarzyny, którego główną atrakcją jest rekonstrukcja zaginionej w czasie II Wojny Światowej Bursztynowej Komnaty. Następnie przejazd do Peterhofu, miasta, w którym znajduje się niezwykły zespół pałacowo-ogrodowy o tej samej nazwie. Była to letnia rezydencja cara Piotra I, założona w XVIII wieku. Kompleks aktualnie zajmuje 1000 hektarów, a w jego skład wchodzi 20 budowli z czego najważniejszą jest Wielki Pałac,
7 malowniczych ogrodów, a także Wielka Kaskada – to właśnie ona przyciąga w to miejsce tysiące turystów z całego świata. Ta niezwykła atrakcja składa się z 200 fontann oraz 40 zachwycających, złotych posągów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Wczesne śniadanie w restauracji hotelowej, następnie przejazd do Moskwy pociągiem bądź autokarem. Zameldowanie w hotelu, kolacja, nocleg w Moskwie.

Po śniadaniu w hotelowej restauracji przejazd do Kremla – obiektu wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie cerkwi, zbrojowni oraz pozostałych obiektów na terenie Kremlu, którego nazwa jest synonimem władzy zarówno we współczesnej Rosji jak i historycznie. Przejście na położony nieopodal, również wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, piękny Plac Czerwony na którym znajduje się Mauzoleum Lenina oraz Sobór Wasyla Błogosławionego znany z kolorowych, wzorzystych zdobień. Następnie spacer do największej świątyni prawosławnej na świecie – Soborze Chrystusa Zbawiciela, w którym może zmieścić się nawet 10 000 wiernych. Przejście jedną z najmodniejszych ulic Moskwy – Arbat. Na koniec dnia podziwianie kilku niecodziennych stacji metra moskiewskiego z którego codziennie korzysta ponad 7 milionów pasażerów. Zabudowa stacji moskiewskiej podziemnej kolei uważana jest za wzór socrealistycznej architektury. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Po śniadaniu zwiedzanie Monasteru Nowodziewiczego wybudowanego w 1542 roku oraz umieszczonego na jego terenie Cmentarza Nowodziewiczego, na którym spoczywa wielu rosyjskich artystów i polityków. Następnie zwiedzanie Państwowej Galerii Tretiakowskiej, w której zgromadzone są najbardziej znaczące kolekcje rosyjskich dzieł sztuki. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta oraz zakup pamiątek, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Moskwie.

Po śniadaniu w restauracji hotelowej wykwaterowanie oraz transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Powyższy program może ulec modyfikacjom w przypadku okoliczności,
na które organizatorzy pobytu nie będą mieli wpływu.

Terminy 2020:

Termin Cena
09.07 – 15.07 4100 PLN
14.07 – 20.07 4100 PLN

Rezerwacja on-line dostępna wkrótce. Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy:

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki
 2. Przeloty samolotem na trasie Warszawa – St. Petersburg, Moskwa – Warszawa z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych w klasie ekonomicznej wraz z bagażem rejestrowanym.
 3. Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 4. Transfery klimatyzowanym autokarem według programu. 
 5. Zakwaterowanie w hotelach superior *** w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 6. Wyżywienie wg programu (6x śniadania, 6x obiadokolacje). 
 7. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 8. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu następstw choroby przewlekłej / nowotworowej).
 9. Opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 322 EUR płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Wizy i pośrednictwa wizowego – 370 PLN / os.
 3. Napojów do posiłków uwzględnionych w programie.
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.
 5. Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej/nowotworowej.

Zobacz również

Armenia i Gruzja – u stóp Kaukazu (11 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Erewan, Khor-Virap, Zwatnoc, Ananuri, Singhnaghi, Mccheta, Batumi
Armenia i Gruzja niczym dwie siostry kaukaskiej krainy zapraszają w magiczną podróż, podczas której odkryjemy gruzińskie bogactwo legend i monastyrów oraz mistycyzm zaklęty w ormiańskich kościołach.

ZOBACZ »

Chiny i rejs po rzece Jangcy (20 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami uroków Chin. Podczas 20-dniowej przygody połączonej z dwu i półdniowym, komfortowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jiang, czyli Jangcy…

ZOBACZ »

Chiny z Tybetem (16 dni)

Pekin, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Gyantse, Shigatse, Chengdu, Szanghaj
Najznamienitsze miasta Chin połączone z wizytą na Dachu Świata, gdzie będą Państwo mieli okazję poznać tajemnice Tybetu.

ZOBACZ »

Filipiny – kraina marzeń (15 dni)

Manila, Banaue, Bontoc, Cervanties, Vigan, Boracay
Spacery po śnieżnobiałych, piaszczystych plażach; orzeźwiające kąpiele pośród egzotycznych ryb w turkusowo-niebieskich wodach oceanu, rajskie krajobrazy i przejażdżka wesołym „jeepney“ …

ZOBACZ »

Gruzja – kraj winem płynący (8 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Annanuri, Shinghnaghi,Telawi, Maccheta, Upliscyche, Gori, Batumi
U stóp majestatycznej góry Kazbek leży kraj, którego bogata kultura, niezwykła gościnność mieszkańców, tradycyjna kuchnia oraz znane na całym świecie wino przyciągają niczym magnes.

ZOBACZ »
batumi

Gruzja (8 dni)

Kontakt Gruzja (8 dni / 7 noclegów) Tbilisi, Shinghnaghi, Gori, Batumi Niezwykła gościnność mieszkańców, tradycyjna

ZOBACZ »

Indie z mistycznym Nepalem (19 dni)

Delhi, Mandawa, Dżajpur, Ranthmabore, Agra, Kadżuraho, Waranasi, Katmandu, Pokhara
Wyobraź sobie soczystą zieleń dolin, ośnieżone szczyty skąpane w słońcu i krystalicznie czyste górskie powietrze.

ZOBACZ »

Japonia – w kraju kwitnącej wiśni (14 dni)

Tokio, Nikko, Hakone, Kioto, Osaka, Nara, Hiroszima
Jedno z najnowocześniejszych państw świata, kraina kwitnącej wiśni – Japonia. Ten wyspiarski kraj przyciąga swoją bogatą tradycją i kulturą. Jest połączeniem współczesnego świata z kultywowaną od pokoleń tradycją.

ZOBACZ »

Japonia w kraju Samurajów (7 dni)

Tokio, Nikko, Kamakura, Hakone
Esencja Japonii znajduje się na Honsiu – największej wyspie Kraju Kwitnącej Wiśni. Ojczyzna samurajów zachwyca zarówno nowoczesną architekturą jak i pięknem przyrody oraz urokliwymi świątyniami shintoistycznymi. Jest to idealna okazja, aby poznać także tajniki japońskiej kuchni…

ZOBACZ »

Jawa, Komodo, Bali (15 dni)

Jakarta, Jogjakarta, Bromo, Surabaja, Bali, Labuan-Bajo, Rinca, Komodo
Archipelag Indonezji składa się z ponad osiemnastu tysięcy wysp, na których żyje ponad dwieście grup etnicznych tworzących wspaniałą mozaikę kulturową.

ZOBACZ »

Jedwabnym Szlakiem (16 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Starożytny szlak handlowy przez wieki wykorzystywany był do wymiany towarowej Chin z Europą i Bliskim Wschodem.

ZOBACZ »

Klasyczna Tajlandia (10 dni)

Bangkok, Kanchanaburi, Ayutthaya, Chiang-Mai
Magnetyczne posągi złotego Buddy, urocze słoniątka, uśmiech goszczący na twarzach przyjaznych mieszkańców, wyśmienite jedzenie i relaks na bajecznych plażach Zatoki Tajlandzkiej sprawią, że Tajlandia na zawsze pozostanie w Państwa pamięci.

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (10 dni)

PEKIN, Xi’an – Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 10 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto, Armia Terakotowa oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Indie (10 dni)

Delhi, Agra, Fatehpur-Sikri, Bharatpur, Ranthambore, Dżajpur, Mandawa
Zobacz wielką miłość zaklętą w marmurowym cudzie, pomniku miłości – Tadż Mahal. Idealna symetria tej budowli i bogactwo kamieni szlachetnych sprawia, że to największy zabytek sztuki muzułmańskiej.

ZOBACZ »

Korea – tradycja i nowoczesność (12 dni)

Seul, Gyeongju, Busan, Jeju
Kraj łączy w sobie bogactwo kultury i historii z nowoczesnością. Proponujemy poznanie tego pełnego kontrastów kraju w 12 dni, podczas których zobaczymy najważniejsze zabytki Korei, jak ponad 600 letnią rezydencję królewską…

ZOBACZ »

Magiczna Tajlandia (21 dni)

Bangkok, Ayutthaya, Tak, Chiang-Mai, Chiang-Rai, Kamphaeng-Phet, Kanchanaburi, Pranburi, Krabi, Phuket
Przenieś się w krainę słońca i uśmiechu i poczuj smak Orientu zaklęty w kulturze Tajów. Pozwól by zachwyciły Cię ruiny starego miasta Ayutthaya, kompleksy świątynne Chiang Mai…

ZOBACZ »

Na Dachu Świata (17 dni)

Hong Kong, Kunming, Zhongdian, Dequen, Lhasa, Tsedang, Pekin
Odkryj z nami tajemnice Dachu Świata. Niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki, bogactwo kultury i sztuki, wspaniałe świątynie i klasztory oraz siedmiodniowe safari samochodami z napędem na cztery koła, to nasz przepis na wyprawę w najwyższe góry świata.

ZOBACZ »

Rejs po rzece Jangcy i metropolie (15 dni)

Pekin, Xi’an, Chongqoing, Yichang, Szanghaj, Kanton, Makao, Hong Kong
Pełne tradycji i nowoczesności Cesarskie Stolice połączone z dwu i pół dniowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jang, czyli Jangcy, w krótszej 15 dniowej odsłonie…

ZOBACZ »

Skarby Kultury Chin (18 dni)

Pekin, Pingyao, Taiyuan, Xi’an, Luoyang, Nanjing, Wuxi, Szanghaj
Trasa „Skarby Kultury Chin” powstała z myślą o tych z Państwa, którzy chcieliby jak najdokładniej poznać kolebkę cywilizacji Państwa Środka.

ZOBACZ »

Szlakiem Konfucjusza (12 dni)

Szanghaj, Yanhzou, Qufu, Taishan, Kaifeng, Luoyang, Pekin
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi, czyli Konfucjusz.

ZOBACZ »

Trasa Cesarska (19 dni)

Pekin, Xi’an, Luoyang, Szanghaj, Suzhou, Guilin, Yangshuo, Kanton, Makao, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi…

ZOBACZ »

Wszystko o Chinach (29 dni)

Szanghaj, Pekin, Luoyang, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Chengdu, Lijang, Kunming, Guilin, Hong Kong
W trakcie ponad czterotygodniowej podróży proponujemy Państwu poznanie niezwykle bogatej historii i kultury Państwa Środka.

ZOBACZ »

Wszystko o Indiach (20 dni)

Delhi, Dżajpur, Agra, Waranasi, Kalkuta, Tandżawur, Maduraj, Kochin, Alleppey, Bombaj
Indie to niesamowita kraina kontrastów. W tym samym momencie potrafią zachwycić swoim baśniowym pięknem i zaszokować zwyczajami życia mieszkańców.

ZOBACZ »

Żółte Góry (11 dni)

Huang Shan, czyli Żółte Góry, od wieków przyciągały swoim pięknem artystów i mieszkańców Chin. Ponad siedemdziesiąt granitowych szczytów, nieprzebrane bogactwo

ZOBACZ »