Sri Lanka – Celjon – najpiękniejsza wyspa na świecie (8 dni)

Kolombo, Pinnawela, Dambulla, Sigiriya, Polonnaruwa, Matale, Kandy, Nuwara-Eliya

Jedna z najpiękniejszych wysp na świecie, przez wielu uważana za raj na ziemii. Zachwyca wspaniałą przyrodą, piaszczystymi plażami oraz niezwykle życzliwymi ludźmi. Idealne miejsce na odpoczynek dla całej rodziny połączony ze zwiedzaniem bogatej kultury tego wyspiarskiego kraju.

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed wylotem. Przelot na Sri Lankę przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Przylot na lotnisko Bandaranaike położone ok. 25 km od stolicy kraju – Kolombo. Przejazd do hotelu w Dambulla, a po drodze wizyta w słynnym sierocińcu słoni w Pinnawela. Sierociniec został utworzony w 1975 roku, obejmuje powierzchnię 24 hektarów i posiada największe stado słoni w niewoli na świecie. Po zakończeniu zwiedzania przyjazd do Dambulla i zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Nocleg.

Po śniadaniu przejazd do Anuradhapura (UNESCO), pierwszej stolicy i niewątpliwie największego miasta starożytnej Sri Lanki założonego w IV w. p.n.e. Postój pod świętym drzewem Sri Maha Bodhi, pod którym Książę Siddhartha doznał oświecenia. Ma ono ponad 2 200 lat i jest najstarszym drzewem na ziemi. Zwiedzanie kamiennych kolumn w Pałacu Brazen. Następnie zwiedzanie Pałacu Ruwanweliseya, posągu Buddy z IV wieku p.n.e. oraz Świątyni Isurumuniya z II wieku p.n.e. z jej słynnymi skalnymi rzeźbami. Powrót do hotelu. Nocleg w Dambulla.

Po śniadaniu przejazd do Sigiriya i zwiedzanie kamiennej fortecy z V w.n.e., słynnej „Skały Lwa“ (UNESCO) oraz pozostałości ze słynnej galerii 500 fresków półnagich „Niebiańskich Służek“. Następnie przejazd do Polonnaruwa, drugiej stolicy Sri Lanki zbudowanej w XI wieku (UNESCO). Zwiedzanie m.in. pozostałości świątyń: Shiva, Vatadage, Gal Vihara, Pałacu Królewskiego oraz kolosalnej wielkości posągu Buddy, wykutego w granitowej skale. Powrót do Dambulla, nocleg.

Po śniadaniu zwiedzanie miasta m.in. buddyjskich kaplic wykutych w skale, gdzie znajdują się liczne posągi Buddy. Następnie przejazd do Kandy, miejscowości położonej wśród gór od XVII do XIX wieku stolicy Cejlonu, obecnie drugiego, co do wielkości miasta Sri Lanki. Po drodze ztrzymamy się w Matale, aby zobaczyć hinduską świątynię, później odwiedzimy lankijską szkołę i zwiedzimy fabrykę bawełny oraz ogród przypraw. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Po śniadaniu przejazd do wspaniałego Ogrodu Botanicznego Paradeniya. Znajdują się tam różne gatunki tropikalnych drzew i roślin. Godne uwagi są: wyjątkowa kolekcja orchidei, paproci, przypraw oraz drzew sadzonych przez honorowych gości wyspy. Po lunchu powrót do Kandy i zwiedzanie miasta: Muzeum Klejnotów Koronnych wraz ze świątynią, w której znajdują się relikwie Buddy oraz Świątyni Zęba, w której przechowywana jest największa relikwia w kraju – Ząb Buddy. Nocleg w hotelu w Kandy.

Po śniadaniu przejazd do Nuwara Eliya – miasta założonego przez brytyjskiego podróżnika Samuela Bakera. To pełne uroku miejsce jest znane z plantacji herbaty, szemrzących strumyków i malowniczych wodospadów. Zwiedzanie plantacji herbaty i fabryki, gdzie poznamy proces wytwarzania tego napoju. Następnie wycieczka po mieście, w czasie której będzie okazja podziwiać przepiękne krajobrazy. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Śniadanie w hotelu, następnie transfer na lotnisko i powrót do Polski. Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia pobytu o dowolną ilość dni wypoczynku w wybranym kurorcie.

Dostępne terminy

Nowe terminy dostępne od 24 listopada 2019
Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

WyjazdPOLSKA, Warszawa, port lotniczy
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed wylotem. Przelot na Sri Lankę przez jeden z europejskich portów lotniczych.
PowrótKITULGALA  – KOLOMBO – POLSKA (ŚNIADANIE)
Śniadanie w hotelu, następnie transfer na lotnisko i powrót do Polski. Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia pobytu o dowolną ilość dni wypoczynku w wybranym kurorcie
Cena zawiera
 1. Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 2. Przelot na trasie Warszawa – Kolombo i Kolombo – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 3. Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 4. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 5. Opiekę lokalnych przewodników.
 6. Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 7. Posiłki według programu.
 8. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej).
 9. Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 10. Podatek VAT.
Cena nie zawiera
 1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD/dzień.
 2. Dodatkowych napojów do posiłków.
 3. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 4. Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Zobacz również

Armenia i Gruzja – u stóp Kaukazu (11 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Erewan, Khor-Virap, Zwatnoc, Ananuri, Singhnaghi, Mccheta, Batumi
Armenia i Gruzja niczym dwie siostry kaukaskiej krainy zapraszają w magiczną podróż, podczas której odkryjemy gruzińskie bogactwo legend i monastyrów oraz mistycyzm zaklęty w ormiańskich kościołach.

ZOBACZ »

Chiny i rejs po rzece Jangcy (20 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami uroków Chin. Podczas 20-dniowej przygody połączonej z dwu i półdniowym, komfortowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jiang, czyli Jangcy…

ZOBACZ »

Chiny z Tybetem (16 dni)

Pekin, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Gyantse, Shigatse, Chengdu, Szanghaj
Najznamienitsze miasta Chin połączone z wizytą na Dachu Świata, gdzie będą Państwo mieli okazję poznać tajemnice Tybetu.

ZOBACZ »

Filipiny – kraina marzeń (15 dni)

Manila, Banaue, Bontoc, Cervanties, Vigan, Boracay
Spacery po śnieżnobiałych, piaszczystych plażach; orzeźwiające kąpiele pośród egzotycznych ryb w turkusowo-niebieskich wodach oceanu, rajskie krajobrazy i przejażdżka wesołym „jeepney“ …

ZOBACZ »

Gruzja – kraj winem płynący (8 dni)

Kutaisi-Tbilisi, Annanuri, Shinghnaghi,Telawi, Maccheta, Upliscyche, Gori, Batumi
U stóp majestatycznej góry Kazbek leży kraj, którego bogata kultura, niezwykła gościnność mieszkańców, tradycyjna kuchnia oraz znane na całym świecie wino przyciągają niczym magnes.

ZOBACZ »

Indie z mistycznym Nepalem (19 dni)

Delhi, Mandawa, Dżajpur, Ranthmabore, Agra, Kadżuraho, Waranasi, Katmandu, Pokhara
Wyobraź sobie soczystą zieleń dolin, ośnieżone szczyty skąpane w słońcu i krystalicznie czyste górskie powietrze.

ZOBACZ »

Japonia – w kraju kwitnącej wiśni (14 dni)

Tokio, Nikko, Hakone, Kioto, Osaka, Nara, Hiroszima
Jedno z najnowocześniejszych państw świata, kraina kwitnącej wiśni – Japonia. Ten wyspiarski kraj przyciąga swoją bogatą tradycją i kulturą. Jest połączeniem współczesnego świata z kultywowaną od pokoleń tradycją.

ZOBACZ »

Japonia w kraju Samurajów (7 dni)

Tokio, Nikko, Kamakura, Hakone
Esencja Japonii znajduje się na Honsiu – największej wyspie Kraju Kwitnącej Wiśni. Ojczyzna samurajów zachwyca zarówno nowoczesną architekturą jak i pięknem przyrody oraz urokliwymi świątyniami shintoistycznymi. Jest to idealna okazja, aby poznać także tajniki japońskiej kuchni…

ZOBACZ »

Jawa, Komodo, Bali (15 dni)

Jakarta, Jogjakarta, Bromo, Surabaja, Bali, Labuan-Bajo, Rinca, Komodo
Archipelag Indonezji składa się z ponad osiemnastu tysięcy wysp, na których żyje ponad dwieście grup etnicznych tworzących wspaniałą mozaikę kulturową.

ZOBACZ »

Jedwabnym Szlakiem (16 dni)

Pekin, Xi’an – Chongqing, Yichang – Szanghaj, Szanghaj – Guilin, Hong Kong
Starożytny szlak handlowy przez wieki wykorzystywany był do wymiany towarowej Chin z Europą i Bliskim Wschodem.

ZOBACZ »

Klasyczna Tajlandia (10 dni)

Bangkok, Kanchanaburi, Ayutthaya, Chiang-Mai
Magnetyczne posągi złotego Buddy, urocze słoniątka, uśmiech goszczący na twarzach przyjaznych mieszkańców, wyśmienite jedzenie i relaks na bajecznych plażach Zatoki Tajlandzkiej sprawią, że Tajlandia na zawsze pozostanie w Państwa pamięci.

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (10 dni)

PEKIN, Xi’an – Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 10 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto, Armia Terakotowa oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Chiny (9 dni / 7 nocy)

Pekin, Suzhou, Szanghaj
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 9 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto oraz wspaniała tradycyjna kuchnia…

ZOBACZ »

Klasyczne Indie (10 dni)

Delhi, Agra, Fatehpur-Sikri, Bharatpur, Ranthambore, Dżajpur, Mandawa
Zobacz wielką miłość zaklętą w marmurowym cudzie, pomniku miłości – Tadż Mahal. Idealna symetria tej budowli i bogactwo kamieni szlachetnych sprawia, że to największy zabytek sztuki muzułmańskiej.

ZOBACZ »

Korea – tradycja i nowoczesność (12 dni)

Seul, Gyeongju, Busan, Jeju
Kraj łączy w sobie bogactwo kultury i historii z nowoczesnością. Proponujemy poznanie tego pełnego kontrastów kraju w 12 dni, podczas których zobaczymy najważniejsze zabytki Korei, jak ponad 600 letnią rezydencję królewską…

ZOBACZ »

Magiczna Tajlandia (21 dni)

Bangkok, Ayutthaya, Tak, Chiang-Mai, Chiang-Rai, Kamphaeng-Phet, Kanchanaburi, Pranburi, Krabi, Phuket
Przenieś się w krainę słońca i uśmiechu i poczuj smak Orientu zaklęty w kulturze Tajów. Pozwól by zachwyciły Cię ruiny starego miasta Ayutthaya, kompleksy świątynne Chiang Mai…

ZOBACZ »

Na Dachu Świata (17 dni)

Hong Kong, Kunming, Zhongdian, Dequen, Lhasa, Tsedang, Pekin
Odkryj z nami tajemnice Dachu Świata. Niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki, bogactwo kultury i sztuki, wspaniałe świątynie i klasztory oraz siedmiodniowe safari samochodami z napędem na cztery koła, to nasz przepis na wyprawę w najwyższe góry świata.

ZOBACZ »

Rejs po rzece Jangcy i metropolie (15 dni)

Pekin, Xi’an, Chongqoing, Yichang, Szanghaj, Kanton, Makao, Hong Kong
Pełne tradycji i nowoczesności Cesarskie Stolice połączone z dwu i pół dniowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej, co do wielkości rzece świata – Chang Jang, czyli Jangcy, w krótszej 15 dniowej odsłonie…

ZOBACZ »

Skarby Kultury Chin (18 dni)

Pekin, Pingyao, Taiyuan, Xi’an, Luoyang, Nanjing, Wuxi, Szanghaj
Trasa „Skarby Kultury Chin” powstała z myślą o tych z Państwa, którzy chcieliby jak najdokładniej poznać kolebkę cywilizacji Państwa Środka.

ZOBACZ »

Skarby Kultury Indii (16 dni)

Delhi, Adżmer, Puszkar, Dżodhpur, Udajpur, Agra, Kadżuraho-Bandhawgarh
Nasycony koloryt upalnego regionu, pełnego surowych twierdz oraz zabytkowych pałaców, w których otoczeni pięknem i bogactwem rezydowali maharadżowie…

ZOBACZ »

Szlakiem Konfucjusza (12 dni)

Szanghaj, Yanhzou, Qufu, Taishan, Kaifeng, Luoyang, Pekin
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi, czyli Konfucjusz.

ZOBACZ »

Trasa Cesarska (19 dni)

Pekin, Xi’an, Luoyang, Szanghaj, Suzhou, Guilin, Yangshuo, Kanton, Makao, Hong Kong
Zapraszamy do odkrywania z nami miejsc, w których w latach 551 do 479 p.n.e. żył i pracował największy chiński nauczyciel i myśliciel Kong Fuzi…

ZOBACZ »

Wszystko o Chinach (29 dni)

Szanghaj, Pekin, Luoyang, Xi’an, Lhasa, Tsedang, Chengdu, Lijang, Kunming, Guilin, Hong Kong
W trakcie ponad czterotygodniowej podróży proponujemy Państwu poznanie niezwykle bogatej historii i kultury Państwa Środka.

ZOBACZ »

Wszystko o Indiach (20 dni)

Delhi, Dżajpur, Agra, Waranasi, Kalkuta, Tandżawur, Maduraj, Kochin, Alleppey, Bombaj
Indie to niesamowita kraina kontrastów. W tym samym momencie potrafią zachwycić swoim baśniowym pięknem i zaszokować zwyczajami życia mieszkańców.

ZOBACZ »

Żółte Góry (11 dni)

Huang Shan, czyli Żółte Góry, od wieków przyciągały swoim pięknem artystów i mieszkańców Chin. Ponad siedemdziesiąt granitowych szczytów, nieprzebrane bogactwo

ZOBACZ »