Stany Zjednoczone – Wschodnie Wybrzeże (9 dni)

Nowy Jork, Filadelfia, Waszyngton, Boston

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed podróżą. Wylot
do Stanów przez jeden z portów międzynarodowych. Przylot do Nowego Jorku, transfer i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży, obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Po śniadaniu zwiedzanie Nowego Jorku (komunikacją publiczną), miasta składającego się z pięciu okręgów: Bronksu, Brooklynu, Manhattanu, Queens oraz Staten Island. Spacer na Wall Street światowej stolicy finansowej w której znajduje się największa giełda papierów wartościach. Mijać będziemy rzeźbę byka Charging Bull i stary ratusz, który jest najstarszym tego typu budynkiem w Stanach Zjednoczonych, nadal pełniącym swoją pierwotną funkcję. Następnie skierujemy się w stronę One World Trade Center. Kolejno popłyniemy na najpopularniejszy rejs Liberty Cruise po rzece Hudson podczas którego będzie można zrobić zdjęcie ze Statuą Wolności i mostem Brooklińskim w tle. Z pokładu statku zobaczymy również wyspę Ellis Island na której na przełomie XIX i XX wieku znajdowało się główne centrum przyjmowania imigrantów. Kolejno zwiedzanie USS Interpid muzeum-statku przekształconego z amerykańskiego lotniskowca z okresu II wojny światowej i wojny wietnamskiej. Kolejno przejeżdżając do Rockefeller Center zobaczymy siedzibę ONZ oraz słynną ulicę Fifth Avenue. Ostatnim punktem programu będzie przejście jednym z najsłynniejszych miejsc na świecie Times Square, znanego m.in. z hucznego witania nowego roku. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Po śniadaniu w drodze do Waszyngtonu zwiedzimy Filadelfię. Odwiedzimy Narodowy Park Historyczny, czyli miejsce w którym została podpisana Deklaracja Niepodległości I Konstytucja. Uczestnicy zobaczą również dzwon wolności, poznają jego historię oraz dowiedzą się skąd pojawiło się na nim pęknięcie I jak stał się symbolem wolności. Następnie udamy się do Waszyngtonu w którym jako pierwsze odwiedzimy Narodowe Muzeum Historii Naturalnej. Znajduje się w nim ponad 125 milionów eksponatów przyrodniczych. Kolejno odwiedzimy jedno z bardziej znanych muzeów w Stanach Zjednoczonych – Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, w którym możemy spotkać m.in. Baracka Obamę, Donalda Trumpa, Angelinę Jolie czy Taylor Swift. Kolejno odwiedzimy Mauzoleum Lincolna wraz z jego pomnikiem. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Muzeum Szkła w Corning, odwiedzanego rocznie przez niemal pół miliona osób z całego świata. Uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia wystawy składającej się z wielu eksponatów, zrobionych z tylko jednego materiału – szkła. Wziąć będzie można udział w Hot Glass Show podczas którego na żywo pokazywane są sposoby formowania szkła. Kolejno ruszymy w drogę w kierunku Niagara Falls. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Po śniadaniu udamy się nad wodospad Niagara. Wodospad ten znajduje się na granicy z Kanadą na 55 km rzece o tej samej nazwie. Wodospad ten to właściwie trzy położone bardzo blisko siebie wodospady, po stronie amerykańskiej znajdują się kaskady: Wodospad Amerykański oraz Welon Panny Młodej. Woda wydaję się mieć zielonkawy odcień, dzieje się tak za sprawą rozpuszczonych skał i soli. To niezwykłe zjawisko przyrodnicze powstało poprzez niemal 100 metrową różnice poziomów pomiędzy jeziorami Erie i Ontario. Co ciekawe prawie połowa wody z wodospadu jest odprowadzana przez dwie elektrownie po obu stronach granicy. Po opuszczeniu terenu Niagary udamy się w kierunku Bostonu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Po śniadaniu udamy się w stronę Cambridge na Harvard Univesity, najlepszą uczelnię na świecie wg Akademickiego Rankingu Uniwersytetów. Ukończyli ją m.in. George w. Bush, Barack Obama, Theodore Roosevelt czy mark Zuckerberg. Pozostaniemy w klimacie naukowym i zwiedzimy Massechusetts Istitute od Technology, prywatną uczelnię w której kształciło się wielu laureatów Nagrody Nobla. Kolejno zwiedzimy Boston, stolicę stanu Massechusetts. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Po śniadaniu udamy się na Uniwersytet Princeton, poznamy jego strukturę i historię. Kolejno pojedziemy do Pensylwanii, aby odwiedzić Farmę Amiszów. Amisze są protestancką wspólnotą chrześcijańską, wywodzącą się ze Szwajcarii. Żyją oni w odizolowanych społeczeństwach, najciekawsze w ich kulturze, są zasady kierujące ich życiem codziennym. Na farmie można poznać kulturę tego plemienia i poznać jego historię. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Po śniadaniu czas wolny na zakup pamiątek. Transfer na lotnisko.

Przylot do kraju. Zakończenie wycieczki.

Terminy 2020:

Termin Cena
07.07 – 15.07.2020 5890 PLN
16.07 – 24.07.2020 5990 PLN
14.08 – 22.08.2020 5990 PLN
23.08 – 31.08.2020 5990 PLN
08.09 – 16.09.2020 5990 PLN
15.09 – 23.09.2020 5990 PLN

Rezerwacja on-line dostępna wkrótce. Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy:

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 2. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Nowy Jork – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz opłatami lotniskowym i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery klimatyzowanym autokarem według programu.
 4. Zakwaterowanie w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienką.
 5. Wyżywienie: śniadania (7 posiłków) i obiadokolacje (7 posiłków)
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu następstw choroby przewlekłej).
 8. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 590 USD płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Kosztów pozwolenia na wjazd ESTA lub wizy do Stanów Zjednoczonych.
 3. Napiwków – 3 USD / dzień.
 4. Napojów do posiłków uwzględnionych w programie.
 5. Udziału w wycieczkach i atrakcjach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.
 6. Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej/nowotworowej.

Zobacz również

Klasyczny Meksyk (7 dni)

Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najwspanialszych cywilizacji świata. W ciągu 7 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Królestwa Azteków. Miasto Meksyk, świątynia w Guadelupe, Teotihuacan oraz wypoczynek w słynnym Acapulco…

ZOBACZ »

Kuba Perła Karaibów 14 dni

Hawana, Vinales, Cienfuegos, Trynidad, Santa Clara
Kuba – Perła Karaibów. W ciągu naszej trzynastodniowej wycieczki proponujemy Państwu zasmakowanie w niezwykle barwnej kulturze i kuchni tej magicznej wyspy. Barwna, kolonialna Hawana, fabryka cygar, plantacje kawy…

ZOBACZ »

Kuba Wyspa Jak Wulkan Gorąca 11 dni

Hawana, Pinar Del Rio, Vinales, Trynidad, Varadero
Pokażemy Państwu Kubę „od kuchni”: zwiedzimy zakamarki pięknej kolonialnej Hawany, poznamy miejsca, w których żył i tworzył Ernest Hemingway, odwiedzimy muzeum rumu i fabrykę cygar, zasmakujemy w doskonałej kubańskiej kuchni…

ZOBACZ »

Meksyk – Kuba (15 dni)

Miasto-Meksyk, Taxco, Acapulco, Hawana, Cuernavaca, Santa Clara, Varadero
Zapraszamy do odwiedzenia z nami najpiękniejszych i najbardziej znanych miejsc obu krajów. Majestatyczne piramidy, miejsca pielgrzymek, wspaniałe kolonialne zabytki, doskonała kuchnia…

ZOBACZ »

Meksyk (11 dni)

Kontakt Meksyk (11 dni) Miasto-Meksyk, Teotihuacan, Guadalupe, Oaxaca, Acapulco W ciągu 11-dniowej wycieczki proponujemy Państwu

ZOBACZ »

Skarby Kultury Majów (9 dni)

Podczas naszej wycieczki poznają Państwo niezwykłą historie i bogactwo kulturowe jednej z najbarwniejszych cywilizacji świata. Wspaniałe piramidy, magiczne miejsca kultu dawnych Majów, barwna przyroda i niezwykła kolonialna architektura – to tylko część atrakcji jakie czekają na Państwa podczas naszej 9-dniowej wyprawy.

ZOBACZ »

Tequila Train (13 dni)

Tequila, sombrero, mariachi i kopalnie srebra. Zapraszamy na wyprawę, podczas której poznamy niezwykłą historię „srebrnego szlaku”, będziemy mieli okazję do degustacji najlepszej na świecie tequili i zgłębimy niezwykle barwną historię dawnych imperiów Indian.

ZOBACZ »

Wszystko o Meksyku (23 dni)

Miasto-Meksyk, Guadalajara, Guanajuato, Taxco, Acapulco, Puebla, Merida, Chichen Itza, Cancun
W ciągu ponad trzytygodniowej wyprawy zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic dawnych Królestw Azteków i Majów.

ZOBACZ »