Chiny – Cesarskie Stolice

TERMINY - CHINY (CESARSKIE STOLICE)
Przelot samolotem 10 dni
Szanghaj, Chiny Azja
image-services
Wyżywienie

8 śniadań
8 obiadokolacji

image-services
Hotel

3*/4* - 8 nocy

image-services
Pokój 1-osobowy

dopłata 1790 PLN

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA / ZAKOŃCZENIA WYCIECZKI
Lotnisko Chopina, Warszawa (Google Map)

GODZINA ZBIÓRKI
Spotkanie z pilotem na lotnisku 2h przed odlotem.

CENA ZAWIERA
 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Przeloty na trasie Warszawa-Pekin oraz Szanghaj-Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych w klasie ekonomicznej z bagażem rejestrowanym wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery klimatyzowanym autokarem według programu.
 • Przejazd pociągiem nocnym na trasie Pekin – Xi’an oraz Xi’an – Suzhou (wagony sypialne – soft sleeper).
 • Zakwaterowanie w hotelach 3/4* w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu (8 śniadań, 8 obiadokolacji).
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

CENA NIE ZAWIERA
 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 359 USD płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Wizy i pośrednictwa wizowego 550 PLN.
 • Napiwków – 4 USD / dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej.

DZIEŃ 1 WARSZAWA - PEKIN
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Chin przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.
DZIEŃ 2 PEKIN
Przylot do Pekinu, a następnie zwiedzanie stolicy Chin. Wizyta w Świątyni Lamy – jednej z najznamienitszych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei mającym 26 metrów wysokości. Kolejna atrakcją tego dnia będzie podziwianie Wioski Olimpijskiej, której najokazalszymi atrakcjami są: Stadion Narodowy zwany „Ptasim Gniazdem” oraz Pływalnia Olimpijska nazywana także „Kostka wodną”. Obie atrakcje zachwycają swoją nietuzinkową architekturą. Obiadokolacja podczas, której głównym daniem będzie specjalność kuchni lokalnej – kaczka po pekińsku. Nocleg w hotelu.
DZIEŃ 3 PEKIN
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie, podczas którego zobaczą Państwo Świątynię Nieba (UNESCO), która jest symbolem Pekinu oraz najdoskonalszym przykładem architektury okresu dynastii Ming. Następnie udadzą się Państwo na Wielki Mur Chiński (UNESCO), jednego z siedmiu cudów świata. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Największą atrakcją będzie spacer po bardzo dobrze zachowanej części Wielkiego Muru. Powrót do Pekinu. Następnie przejazd do lokalnej herbaciarni, gdzie będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w ceremonii parzenia herbaty. Na miejscu będzie możliwość zakupu herbat. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg. Opcjonalnie wieczorem do wyboru w formie wycieczki fakultatywnej jest możliwość wzięcia udziału w słynnym pokazie Kung Fu.
DZIEŃ 4 PEKIN – XI’AN
Czas przejazdu pociągiem na trasie Pekin – Xi’an to około 12 godzin (1150 km)
Po śniadaniu wizyta na największym miejskim placu na świecie, Placu Tiananmen który jest położony w samym sercu Pekinu, z którego podziwiać możemy Mauzoleum Mao Zedonga, Pomnik Bohaterów Ludowych oraz Gmach Parlamentu. Następnie zwiedzanie Zakazanego Miasta, zwanego też Zimowym Pałacem Cesarskim (UNESCO). Pałac wznosi się dokładnie w samym centrum starego Pekinu. Budowa Zakazanego Miasta rozpoczęła się w 1406 roku za czasów dynastii Ming i trwała 14 lat. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i zajmuje powierzchnię 720 tysięcy metrów kwadratowych. Zwiedzanie części mieszkalnej cesarza, ogrodów cesarskich Jingshan, a także słynne Wzgórze Węglowe, z którego roztacza się urokliwy widok na miasto. Wizyta w fabryce pereł, w której będą mogli Państwo nabyć zarówno perły jak i produkty z nich wytwarzane. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Przejazd nocnym pociągiem, w komfortowych 4-osobowych przedziałach sypialnych do Xi’an.
DZIEŃ 5 XI’AN
W godzinach porannych przyjazd do starożytnej stolicy cesarstwa, a następnie transfer do hotelu oraz śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Muzeum Armii Terakotowej wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – grobowca pierwszego chińskiego cesarza, Qin Shi Huang Di, którego strzeże armia ośmiu tysięcy figur naturalnej wielkości wykonanych z wypalonej gliny. Następnie spacer po dzielnicy muzułmańskiej pełnej wąskich uliczek wypełnionych straganami oferującymi wyroby rzemiosła ludowego i pamiątki. Wizyta w Wielkim Meczecie – jednym z najstarszych meczetów w Chinach, który jest znakomitym przykładem połączenia architektury islamu z tradycyjną, klasyczną architekturą Chin. Składa się głównie z ogrodu w stylu chińskim i w niczym nie przypomina muzułmańskich meczetów z innych części świata. Następnie obiadokolacja w lokalnej restauracji, gdzie będą mieli Państwo okazję uczestniczenia w bankiecie pierożkowym. Nocleg w hotelu. Opcjonalnie wieczorem do wyboru w formie wycieczki fakultatywnej jest możliwość wzięcia udziału w słynnym pokazie muzyczno-tanecznym „Tang Dynasty”.
DZIEŃ 6 XI’AN – SUZHOU
Po śniadaniu wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi – posiadającym bogate zbiory ukazujące historię tej prowincji od czasów prehistorycznych po okres panowania dynastii Qing. Zwiedzanie Pagody Dzikiej Gęsi z VII wieku – symbolu Xi’an, a następnie zwiedzanie murów oraz bram starego miasta zbudowanych w czasach dynastii Ming. Podziwianie Wieży Dzwonu oraz Wieży Bębna – usytuowanych w samym sercu Xi’an. Wieże pochodzą z okresu panowania dynastii Ming. Po zakończonym zwiedzania obiadokolacja w lokalnej restauracji, a następnie transfer na stację i przejazd pociągiem nocnym do Suzhou.
DZIEŃ 7 SUZHOU
Przejazd do Suzhou, miasteczka zwanego „Wenecją Wschodu”. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci – jednego z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Rejs po Wielkim Kanale. Następnie odwiedzą Państwo fabrykę jedwabiu, gdzie zobaczymy jak od wieków produkuje się ten cenny materiał oraz Instytut Hafciarstwa, centrum jednej z czterech głównych szkół haftu w Chinach. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Przejazd do hotelu i nocleg w Suzhou.
DZIEŃ 8 SUZHOU – ZHOUZHUANG – SZANGHAJ
Przejazd do Zhouzhuang w prowincji Jiangsu znanego także jako wodne miasteczko. Jest to urocze miasteczko położone na kilku wysepkach, poprzecinane wodnymi kanałami, wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Przejazd do Szanghaju, a następnie spacer po słynnym Bundzie – historycznym bulwarze nad rzeką Huangpu, a także wizyta na ulicy Nankińskiej. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg. Opcjonalnie do wyboru w formie wycieczki fakultatywnej jest możliwość rejsu po rzece Huangpu.
DZIEŃ 9 SZANGHAJ
Po śniadaniu zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od spaceru po Starym Mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Świątynię Boga Miasta poświęconą bóstwu opiekuńczemu miasta oraz generałowi Huo Guangowi. Następnie wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, w której umieszczono naturalnej wielkości posąg wykonany w całości z czystego i bardzo cennego nefrytu, przywiezionego z Birmy w 1882 r. Zobaczą Państwo Szanghajskie Muzeum Historii – posiadające ponad 120 000 eksponatów ukazujących bogactwo sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Kolejno w programie zobaczymy drapacz chmur „Perła Orientu”, z której rozpościera się wspaniały widok na Szanghaj. Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg. Opcjonalnie wieczorem do wyboru w formie wycieczki fakultatywnej jest możliwość wzięcia udziału w słynnym pokazie akrobatycznym.
DZIEŃ 10 SZANGHAJ - WARSZAWA
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.
Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 10 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto, Armia Terakotowa oraz wspaniała tradycyjna kuchnia – to tylko niektóre atrakcje przygotowane podczas naszej wycieczki.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • Wielki Mur
 • Armia Terakotowa
 • Szanghajski Bund
Zadzwoń: 32 785 80 75
Cena: 4.620 zł Już od 4.620 zł /os.