Japonia

TERMINY - JAPONIA
Przelot samolotem 9 dni
Tokio, Japonia Azja
image-services
Wyżywienie

7 śniadań
1 lunch
6 obiadokolacji

image-services
Hotel


3* - 7 nocy

image-services
Pokój 1-osobowy

430 PLN

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA / ZAKOŃCZENIA WYCIECZKI
Lotnisko Chopina, Warszawa (Google Map)

GODZINA ZBIÓRKI
Spotkanie z pilotem na lotnisku 2h przed odlotem.

CENA ZAWIERA
 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Przeloty na trasie Warszawa – Tokio Osaka – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych w klasie ekonomicznej z bagażem rejestrowanym wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery klimatyzowanym autokarem według programu.
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu (7 śniadań, 1 lunch, 6 obiadokolacji).
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

CENA NIE ZAWIERA
 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 690 USD płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napiwków – 4 USD / dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej.

DZIEŃ 1 WARSZAWA - TOKIO
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie, około dwie godziny przed wylotem. Przelot do Tokio z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych.
DZIEŃ 2 TOKIO
Przylot do Tokio, transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, następnie czas wolny. Obiadokolacja.
DZIEŃ 3 TOKIO
Śniadanie, następnie zwiedzanie miasta. Przejazd w kierunku Tokyo Metropolitan Government Office Building i podziwianie miasta z tarasu widokowego. Następnie zobaczymy świątynię Meiji Jingu, poświęconą duszy cesarza Meiji i jego żony. Przejazd w kierunku dzielnicy Harajuku, która dla młodych ludzi stała się modowym centrum miasta, oraz dzielnicy Omotesando, gdzie swoje butiki i sklepy posiadają najdroższe światowe marki. Transfer do rozrywkowej dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najbardziej ruchliwe skrzyżowanie świata, pełne kolorowych reklam i neonów. Czas wolny. Powrót do hotelu transportem publicznym. Nocleg w Tokio.
DZIEŃ 4 TOKIO
Śniadanie, następnie zwiedzanie miasta. Udamy się na plac znajdujący się przed Pałacem Cesarskim. Z placu zobaczyć można Most Nijubashi – podwójny most, który formuje wejście do wewnętrznych terenów pałacowych. Następnie wizyta na Tsukiji Market, największym targu rybnym na świecie. Oprócz ryb i owoców morza, sprzedawcy oferują różne japońskie potrawy, a nawet pamiątki. Kolejny punkt programu to wizyta w Świątyni Sensoji, w dzielnicy Asakusa. Ta popularna, kolorowa świątynia uznawana jest za najstarszą w Tokio. Prowadzi do niej ulica Nakamise, a na jej licznych straganach zakupić można pamiątki i lokalne przekąski. Na końcu przejazd w kierunku dzielnicy Ginza, pełnej luksusowych butików. Czas wolny. Powrót do hotelu.
DZIEŃ 5 TOKIO - NIKKO - TOKIO
Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do miasta Nikko. Zwiedzanie Kompleksu szintoistycznych chramów Toshogu (UNESCO) – jest to największy kompleks świątynny w Nikko, położony na zielonych wzgórzach, poświęcony jednemu z wielkich władców Japonii, Ieyasu Tokugawie. Następnie zwiedzanie buddyjskiej świątyni Rinnouji, najważniejszej świątyni buddyjskiej w mieście. W jej największej sali znajdują się pozłacane posągi Trzech Buddów. Ostatnim punktem jest wizyta w Katayama Sake Brewery, gdzie ważony jest tradycyjny, japoński alkohol – sake. Powrót do Tokio. Nocleg.
DZIEŃ 6 TOKIO - HAKONE - OSAKA
Po śniadaniu przejazd w kierunku miasta Osaka. Po drodze odwiedzimy Hakone, przepiękny górski kurort. Zobaczymy wulkaniczną dolinę Owakudani, gdzie dostaniemy się kolejką linową Hakone Ropeway. Chociaż ostatni wybuch wulkanu miał miejsce tysiące lat temu, Owakudani, to teren wciąż aktywny sejsmicznie, dlatego z ziemi wydobywają się opary siarki. W Hakone znajduje się także malownicze jezioro wulkaniczne Ashi, symbol regionu. W programie rejs łodzią po Jeziorze Ashi. Następnie podróż szybkim pociągiem do Osaki. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg w Osace.
DZIEŃ 7 OSAKA - KIOTO - OSAKA
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kioto. Zwiedzanie rozpoczniemy od największej atrakcji miasta, uznawanej również za jeden z najważniejszych zabytków samej Japonii – buddyjskiej świątyni Kiyomizu, położnej na zielonym wzgórzu nad miastem. Następnie udział w ceremonii parzenia herbaty, uznawanej za jedną z najważniejszych, tradycyjnych sztuk japońskich. Zwiedzanie świątyni Kinkakuji, nazywanej Złotym Pawilonem, której drewniana elewacja faktycznie pokryta jest złotym kolorem. Świątynia położona jest wśród pięknych ogrodów, nad brzegiem stawu. Przejazd do dzielnicy Gion. Znajduje się tutaj wiele tradycyjnych, drewnianych japońskich zabudowań, dodatkowo spotkać można spacerujące gejsze. Powrót do Osaki.
DZIEŃ 8 OSAKA - KIOTO - OSAKA
Po śniadaniu przejazd do Kioto. Wizyta w chramie Fushimi Inari, który poświęcony jest bogini płodności – Inari. Na terenie, na którym położony jest chram, znajdują się setki bram Tori, które są główną atrakcją tego miejsca. Korytarz z czerwonych Tori prowadzi na szczyt, do samej świątyni. Powrót do Osaki. Zwiedzanie Zamku Osaka, potężnego budynku o charakterystycznym zielonym dachu i złotych zdobieniach, które odznaczają się na tle białej elewacji. Następnie przejazd do Dotonbori, rozrywkowej dzielnicy pełnej restauracji i barów, oświetlonej licznymi neonami i reklamami. Jest to kolorowe centrum życia towarzyskiego w Osace. Przyjazd do hotelu.
DZIEŃ 9 OSAKA - WARSZAWA
Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd na międzynarodowe lotnisko Kansai. Wylot do Polski.
Zapraszamy Państwa w podróż, która pozwala odkryć najpiękniejsze zakątki jednego z najnowocześniejszych państw, krainy kwitnącej wiśni – Japonii! Ten wyspiarski kraj przyciąga swoją bogatą tradycją i kulturą. Jest połączeniem współczesnego świata z kultywowaną od pokoleń tradycją. Wspaniałe zamki, wiekowe świątynie, najszybsze pociągi i nowoczesne, pełne kolorowych neonów centra rozrywkowe, czy biznesowe oraz otaczające piękno przyrody, w którym zaklęta jest nuta orientu – to wszystko sprawi, że pobyt w Japonii będzie niezapomnianym przeżyciem. Wycieczka ta to doskonała okazja, aby bliżej poznać kulturę i tradycje tego niesamowitego kraju oraz na własne oczy zobaczyć wszystkim znane widoki i krajobrazy – od ukrytych wśród lasów tajemniczych chramów, po zatłoczone ulice Tokio, czy tradycyjne zabytki Kioto.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • Znane z wielu filmów, pełne neonów skrzyżowanie w rozrywkowej dzielnicy Tokio – Shibuyi
 • Rejs po jeziorze Ashi w słynnym, górskim kurorcie Hakone
 • Setki czerwonych bram Tori w chramie Fushimi Inari w Kioto
 • Tradycyjna dzielnica Gion
Zadzwoń: 32 785 80 75
NOWE TERMINY JUŻ WRÓTCE!