Kanada

TERMINY - KANADA
Przelot samolotem 11 dni
Toronto, Kanada Ameryka Północna
image-services
Wyżywienie

9 śniadań
9 obiadokolacji

image-services
Hotel


3* - 9 nocy

image-services
Pokój 1-osobowy

430 PLN

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA / ZAKOŃCZENIA WYCIECZKI
Lotnisko Chopina, Warszawa (Google Map)

GODZINA ZBIÓRKI
Spotkanie z pilotem na lotnisku 2h przed odlotem.

CENA ZAWIERA
 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Przeloty na trasie Warszawa – Toronto – Warszawa z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych w klasie ekonomicznej z bagażem rejestrowanym wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery klimatyzowanym autokarem według programu.
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu (9 śniadań, 9 obiadokolacji).
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

CENA NIE ZAWIERA
 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 790 USD płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Kosztów pozwolenia na wjazd ESTA lub wizy do Stanów Zjednoczonych.
 • Napiwków – 3 USD / dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej.

DZIEŃ 1 WARSZAWA – TORONTO
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed planowanym odlotem. Wylot do Kanady. Przylot do Toronto, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podróży. Obiadokolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu, nocleg w Toronto.
DZIEŃ 2 TORONTO
Po śniadaniu w restauracji hotelowej, zwiedzanie Toronto, które rozpocznie się od Wieży Transmisyjnej CN Tower, o wysokości 553 m, z której podziwiać można piękną panoramę miasta. Dla chętnych możliwość wjazdu na wieżę. Następnie przystanek przy Arenie sportowej Rogers Centre (SkyDome), która zasłynęła jako jeden z pierwszych stadionów na świecie z całkowicie odsłanianym dachem, przejazd przez przez miasto, który jest okazją by podziwiać między innymi: biznesową dzielnicę miasta, Parlament, Queen’s Park, City Hall oraz Uniwersytet. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg w Toronto.
DZIEŃ 3 TORONTO – MONTREAL
Śniadanie w hotelowej restauracji, wykwaterowanie, a następnie przejazd do Montrealu, drugiego co do wielkości miasta Kanady i drugiego co do wielkości miasta na świecie, w którym używa się języka francuskiego. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Następnie wieczorny spacer wzdłuż brzegu rzeki św. Wawrzyńca wraz z wizytą przy Starym Porcie oraz Stare Miasto wraz z Placem Jacques-Cartier oraz Bazylika Notre-Dame – najstarszy kościół Kanady wzniesiony w stylu neogotyckim. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg w Montrealu.
DZIEŃ 4 MONTREAL – QUEBEC CITY
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Montrealu, podczas którego będą mieli Państwo okazję podziwiać między innymi 233 metrowe, lesiste wzgórze Mont Royal, Muzeum Sztuki, Stadion Olimpijski, który powstał na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1976 roku oraz Uniwersytet. Następnie spacer po centrum dzielnicy biznesowej oraz pełną kolorowych sklepów i centrów handlowych ulicą St. Catherine. Przejazd do Quebec City, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpocznie się od starej części miasta, a następnie przejadą Państwo przez Plac Place Royale, przy którym znajduje się Kościół Notre-Dame-des-Victoires – najstarszy kamienny kościół w Ameryce Północnej. Tego dnia wśród podziwianych zabytków nie zabraknie także Placu d’Armes, położonej na klifie Cytadeli oraz ciągnących się nad rzeką, Tarasów Dufferina. Zobaczą Państwo także imponujący, luksusowy Chateau Frontenac, który jest jednym z najczęściej fotografowanych hoteli na świecie. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg w okolicach Quebec City.
DZIEŃ 5 QUEBEC CITY – OTTAWA
Po śniadaniu przejazd do Ottawy. Zwiedzanie rozpoczniemy od słynnej Katedry Notre-Dame, będącej największym i najstarszym kościołem w mieście, to właśnie przez ta katedrę Ottawa zwana jest ,,Miastem Dzwonnika z Notre Dame”. Następnie zobaczą Państwo budynek Sądu Najwyższego, który został zbudowany w XX w., a kamień węgielny pod budynek położyła sama Królowa Elżbieta I. Przejadą Państwo także obok Canadian Museum of Civilizaton – muzeum historii ludzkości, które jest jedną z najstarszych instytucji kultury w Ameryce Północnej, Muzeum Technologii, najstarszego kanału wodnego w Ameryce Północnej, Kanału Rideau o długości 202 km. Na koniec zobaczą Państwo Parliament Hill – zespół neogotyckich gmachów. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Następnie zakwaterowanie w hotelu, nocleg w Ottawie.
DZIEŃ 6 OTTAWA
Po śniadaniu przejazd do popularnego wśród mieszkańców parku Algonquin Provincial Park, zajmującego obszar ok. 7653 km2. Odpoczynek oraz możliwość zaobserwowania bobrów, łosi czy też jeleni. Spacer po parku, możliwość wyciszenia się wśród dzikiej przyrody. Przejazd do Midland, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg w okolicach Midland.
DZIEŃ 7 MIDLAND – WODOSPAD NIAGARA
Po śniadaniu udamy się w kierunku Wodospadu Niagara – najpopularniejszego i najchętniej odwiedzanego przez turystów wodospadu na świecie. Wodospad będą Państwo podziwiać ze specjalnie skonstruowanej platformy widokowej. W drodze powrotnej krótki postój w XIX-wiecznym mieście Niagara-On-The-Lake, leżącym nad jeziorem Ontario. Czas na zakup pamiątek oraz zdjęcia. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Przejazd do hotelu w okolicach wodospadów Niagara, zakwaterowanie, nocleg.
DZIEŃ 8-9 WODOSPAD NIAGARA
Czas wolny na odpoczynek w okolicach wodospadów Niagara. Dla chętnych możliwość skorzystania
z wycieczek fakultatywnych:

– Morski Park Rozrywki Marineland (75 USD/os.),
– Rejs statkiem „Maid of the Mist” (35 USD/os.),
– Wizyta w okolicznych winnicach połączona z degustacją wina (24 USD/os.)
– Niagara Falls Illuminations – nocny rejs statkiem z przepiękną illuminację świateł (47 USD/os.).

DZIEŃ 10 NIAGARA – TORONTO – WARSZAWA
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Toronto i wylot do Polski.
DZIEŃ 11 WARSZAWA
Przylot do Warszawy.
Kanada to kraj Klonowego Liścia, który charakteryzuje się wspaniałymi metropoliami i zachwycającą przyrodą. Na naszej wycieczce zobaczycie Państwo miejsca wpisane w fascynującą historię kraju, czyli wielokulturowe, tętniące życiem Toronto, Montreal – drugie największe francuskojęzyczne miasto na świecie czy Quebec ze starym miastem wpisanym na listę UNESCO. Gwarantujemy, że na naszej wycieczce zobaczą Państwo ogrom nieziemskich krajobrazów oraz niesamowite cuda natury.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • Wieża Transmisyjna CN Tower
 • Bazylika Notre-Dame – najstarszy kościół Kanady
 • Wodospad Niagara
Zadzwoń: 32 785 80 75
Cena: 6.270 zł Już od 6.270 zł /os.