Wszystko o Brazylii 15 dni

Sao Paulo, Foz de Iguacu, Salvador, Cachoeira, Brasilia, Manaus, Rio de Janeiro

Niezwykłe bogactwo przyrody, Amazonia, wodospad Foz de Iguacu i niezwykle barwne miasta jak Sao Paulo, Salvador czy Rio de Janeiro – to tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy dla Państwa podczas 15-dniowej wycieczki.

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie w hali odlotów. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Sao Paulo przez jeden z europejskich portów lotniczych

Przylot do Sao Paulo. Odwiedzimy najbardziej tradycyjne miejsca w Sao Paulo. Zaczniemy od starej stacji kolejowej Estacao da Luz, zbudowanej w 1867 roku. Zwiedzanie starego miasta z zabudowaniami pochodzącymi z XVIII i XIX wieku. Zobaczymy: Terraco Italia, Teatro Mulcipal, Viaduto do Cha, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedrę da Sé – jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii (1554 r.) Zwiedzimy dzielnicę Liberdade – zamieszkałą głównie przez Japończyków. Przejdziemy aleją Paulista Avenue w finansowym centrum Sao Paulo do Imirapuera Park i zwiedzimy muzeum Oscara Niemeyera. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko i wylot do Foz do Iguacu. Zakwaterowanie w hotelu . Po południu wycieczka do brazylijskiej części wodospadów. Droga wiedzie przez Narodowy Park Iguacu, z tropikalną florą i fauną, do najbardziej niezwykłych atrakcji turystycznych jakim są wodospady Iguacu. Wjazd oszkloną windą na sam szczyt wodospadów, co umożliwi zobaczenie ich z góry. Wodospad i otaczające lasy tropikalne zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta część dnia zakończy się na targu rzemiosła. Powrót do hotelu. Kolacja w hotelu.

Po śniadaniu wyjazd przez przejście graniczne na moście Tancredo Neves do argentyńskiej części wodospadu Foz do Iguacu. Przy wejściu do parku wsiądziemy do małej kolejki, która przewiezie nas przez park. W czasie podróży będzie można podziwiać z bliska kaskady wodospadu, jak również tropikalną florę i faunę. Foz de Iguacu to ponad 200 osobnych wodospadów o wysokości 80 metrów i szerokości 3 km. Ze szczytu spływa 6 milionów litrów wody na sekundę. W samym środku znajduje się Diabelska Gardziel, w której łączy się czternaście wodospadów.

Po śniadaniu zwiedzimy największą na świecie hydroelektrownię Itaipu Dam. Hydroelektrownia o długości 8 km zbudowana nad rzeką Parana, posiada 20 turbin o łącznej mocy 14MW i zaopatruje w energię 10 stanów w Brazylii i Paragwaju. Transfer na lotnisko i wylot do Salvadoru. Powitanie na lotnisku i zakwaterowanie w hotelu.

Po śniadaniu zwiedzanie miasta Salvador, stolicy stanu Bahia. Zwiedzanie słynnej dzielnicy plaż, restauracji i kafejek – Barra, ze wspaniałym fortem Santo Antonio da Barra oraz historycznej części miasta Cidade Alta (Górne Miasto). Zobaczymy barokowy kościół pod wezwaniem św. Franciszka oraz zbudowaną przez jezuitów Katedrę Cathedral Basilica. Wizyta w szkole sztuki walki Capoeira. Następnie zwiedzimy dzielnicę Largo do Pelourinho, ze świetnie zachowanymi budynkami z okresu kolonialnego, słynącymi z pięknych pastelowych fasad. Pelourinho zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako najcenniejsze na kontynencie świadectwo kultury kolonialnej XVII -XVIII wieku. Kolacja w hotelu.

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Cachoeira, miasta w dolinie rzeki Paraguacu. To okolica plantacji trzciny cukrowej, tytoniu i bawełny, kolonialnych miasteczek, wiejskich targowisk, pozwalająca poznać życie wiejskie w Brazylii. Odwiedzimy lokalny targ w Santo Amaro. Po lunchu zwiedzanie centrum Cachoeira. Wizyta w warsztatach lokalnych snycerzy. Zobaczymy XVIII wieczny kościół Nossa Senhora da Conceicao do Monteo, gmach poczty Correios de Telegrafos, Pousada da do Convento. Na życie lokalnej społeczności ogromny wpływ ma Candomble, obrzęd religijny wyznawców Zgromadzenia Matki Bożej Dobrej Śmierci. W Sao Felix zwiedzimy Centro Cultural Dannemann. Obejrzymy wystawę starych urządzeń do produkcji cygar, galerię sztuki i sklep z ręcznie robionymi cygarami. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Po śniadaniu, przedpołudniowa wycieczka w kierunku najstarszego domu handlowego Mercado Modelo,przez spokojną okolicę miasta, dającą wytchnienie mieszkańcom Salvadoru, położoną nad wodami półwyspu Itapagipe Peninsula. Nad wypoczywającymi czuwa Kościół po wezwaniem Nosso Senhor do Bonfim, jeden z najważniejszych obiektów pielgrzymkowych. Z dzielnicy Monsserat zobaczymy panoramę miasta. Dotrzemy do Mercado Modelo, domu handlowego bogatego w lokalne produkty i wyroby regionalnych rzemieślników. Po lunchu wyjazd na lotnisko i przelot do stolicy kraju Brasil. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu, obiadokolacja.

Po śniadaniu wycieczka po mieście. Zobaczymy panoramę miasta z wieży telewizyjnej Torre de Televisao, Palacio do Buriti – siedzibę administracji Dystryktu Federalnego, dalej Memorial JK- mauzoleum prezydenta Kubitschka założyciela miasta, Esplanada dos Ministerios. Na końcu esplanady stoją dwa najwspanialsze budynki Palacio do Itamarati i Palacio de Justica. Następnie Plac Trzech Władz, na którym usytuowane są: pałac Prezydencki, Najwyższy Sąd Federalny, Kongres Narodowy i Izba Deputowanych. Zwiedzimy Sanktuarium Św. Jana Bosco, Kościół Matki Boskiej Fatimskiej, Katedry Metropolitalnej, Muzeum Banku Centralnego.
Transfer na lotnisko i wylot do Manaus. Przylot i transfer do chaty w amazońskim ekoparku.
Po obiedzie, nocna rzeczna wyprawa do dżungli.

Po śniadaniu udamy się na spacer w dżungli. Przewodnik opowie i nauczy nas, jak poruszać się w dżungli, pokaże florę i faunę, poradzi jak korzystać z znalezionych owoców celem przetrwania i jak znaleźć drogę wyjścia z dżungli. Lunch w miejscu zakwaterowania. Potem wyprawa na ryby. Powrót do miejsca zakwaterowania i obiadokolacja.

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę na góry otaczające miasto. Pojedziemy wzdłuż laguny Rodrigo de Freitas do stacji kolejki, którą wjedziemy na szczyt wzgórza Corcovado ze słynną statutą Chrystusa Zbawiciela, skąd rozpościera się panorama na całe Rio de Janeiro. Statua Chrystusa określana jest nowym Cudem Świata. Widok na 14 km most Presidente Costa e Silva łączący Rio de Janeiro z Niteroi. Lunch w restauracji z typowym menu „feijoada”. Wjazd wagonikami na wzgórze Pao de Acucar ”Głowa Cukru”.
Powrót do miasta i obiadokolacja.

Po śniadaniu czas na odpoczynek lub opcjonalnie (w zależności od godziny wylotu) zwiedzanie dzielnicy Santa Teresa, położonej na wzgórzu Morro do Desterro. Dzielnica jest wspaniale utrzymana i słynie z pięknych zabytków Starego Rio (Rio Antigo). Na wzgórze wjedziemy zabytkowym tramwajem, z otwartymi bokami, podziwiając po drodze urokliwe, malownicze uliczki dzielnicy. Zobaczymy Cosme Velho, Ruin Park z przepięknym widokiem na panoramę miasta, Muzeum Chacara do Ceu ze wspaniałą kolekcją dzieł brazylijskich modernistów, oraz pracami Moneta, Modiglianiego, Matis`a, Dalego i Picasso. Udamy się do serca dzielnicy Largo do Guimares z licznymi barami i restauracjami. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Przylot do Warszawy

Dostępne terminy

Nowe terminy dostępne od 24 listopada 2019
Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktu wycieczka

Zapytania bez zobowiązań
Odpowiadamy do 2 dni roboczych
W pilnych przypadkach zachęcamy do kontaktu osobistego

Mapa

Szczegółowe informacje

WyjazdPOLSKA, Warszawa – BRAZYLIA Sao Paulo
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie w hali odlotów. Spotkanie z pilotem i przedstawicielem biura Amerigo Travel. Wylot do Sao Paulo przez jeden z europejskich portów lotniczych.
PowrótBRAZYLIA – POLSKA
Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.
Cena zawiera
 1. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki wraz z przelotami międzynarodowymi.
 2. Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 3. Przeloty na trasie Warszawa – Sao Paulo i Rio de Janeiro – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 4. Przelot wewnętrzny na trasie Sao Paulo – Foz do Iguacu, Foz do Iguacu – Salvador, Salvador – Brasilia, Brasilia Manaus, Manaus – Rio de Janeiro.
 5. Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 6. Nocną rzeczną wyprawę do dżungli oraz rejs po rzece Negro.
 7. Opiekę lokalnych przewodników.
 8. Zakwaterowanie w hotelach***/**** w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 9. Posiłki według programu.
 10. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu ( bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej ).
 11. Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 12. Podatek VAT.
Cena nie zawiera
 1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD /dzień.
 2. Dodatkowych napojów do posiłków.
 3. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 4. Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.

Zobacz również

Argentyna – Brazylia (12 dni)

Buenos Aires, Foz do Iguacu, Salvador, Cachoeira, Rio de Janeiro
Niesamowite metropolie, wspaniała dżungla, samba, tango i doskonała kuchnia – to tylko część atrakcji, które czekają na Państwa podczas naszej wycieczki do dwóch największy krajów Ameryki Południowej – Argentyny i Brazylii.

ZOBACZ »

Argentyna – Urugwaj – Brazylia (13 dni)

Buenos Aires,Montevideo, Wodospady Foz d Iguacu, Salvador, Rio de Janeiro
Oszałamiające wodospady Iguacu. Rio De Janeiro, Buenos Aires, Montevideo – jedne z największych i najpiękniejszych miast w Ameryce. Doskonała kuchnia, piękna przyroda i wspaniali ludzie.

ZOBACZ »

Brazylia – Paragwaj – Argentyna (16 dni)

Salvador, Manaus, Foz do Iguacu, Ciudad del Este, Rio de Janeiro, Buzios
Zapraszamy Państwa do odkrywania z nami bogactwa kultury i przyrody Paragwaju i Brazylii. Od kolonialnego miasta Salvador, przez stolicę Brazylii oraz wspaniałą, kolorową i bujną Amazońską dżunglę do stolicy Samby – Rio de Janeiro.

ZOBACZ »

Skarby Kultury Brazylii (16 dni)

Rio de Janeiro, Petropolis, Ouro Preto, Mariana, Manaus, Salvador, Foz do Iguacu
Trasa Skarby Kultury Brazylii powstała z myślą o tych z Państwa, którzy chcieliby jak najdokładniej poznać ten fascynujący kraj. Podczas szesnastu dni zapraszamy do odwiedzenia najpiękniejszych miejsc Brazylii.

ZOBACZ »

Wszystko o Brazylii (15 dni)

Sao Paulo, Foz de Iguacu, Salvador, Cachoeira, Brasilia, Manaus, Rio de Janeiro
Niezwykłe bogactwo przyrody, Amazonia, wodospad Foz de Iguacu i niezwykle barwne miasta jak Sao Paulo, Salvador czy Rio de Janeiro…

ZOBACZ »