pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotele 3*
10 noclegów
Wyżywienie
Meal
11 śniadań
1 lunch
11 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 1686 zł

O wycieczce

Jedna z najpiękniejszych wysp na świecie, przez wielu uważana za raj na ziemi. Zachwyca wspaniałą przyrodą, piaszczystymi plażami oraz niezwykle życzliwymi ludźmi. Idealne miejsce na odpoczynek dla całej rodziny, połączony ze zwiedzaniem bogatej kultury tego wspaniałego wyspiarskiego kraju. 


Główne atrakcje

 • Zwiedzanie " Skały Lwa " - kamiennej fortecy z V wieku n.e.
 • Świątynia Zęba - Dalada Maligawa, w której przechowywany jest ząb Buddy
 • Piesza wycieczka na Małe Wzgórze Adama

OfferPobierz kartę wycieczki

Zbiórka na lotnisku w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, odprawa biletowo-paszportowa i nadanie bagaży, a następnie bezpośredni przelot na Sri Lankę przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

Przylot do Kolombo. Po dopełnieniu wszystkich formalności na lotnisku spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd w kierunku miejscowości Dambulla. Po drodze wizyta w słynnym sierocińcu słoni w Pinnawela. Sierociniec został utworzony w 1975 roku, obejmuje powierzchnię 24 hektarów i posiada największe stado słoni w niewoli na świecie. Po zakończeniu zwiedzania przyjazd do Dambulla i zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Sigiriya i zwiedzanie kamiennej fortecy z V wieku n.e ., słynnej „Skały Lwa“ oraz znajdującej się w grocie u jej szczytu pozostałości galerii 500 fresków półnagich „Niebiańskich Służek“ . Widoczna z daleka, prawie 200 metrowej wysokości, magmowa skała na szczycie której znajdują się pozostałości mitycznego pałacu – jest jednym z siedmiu miejsc na Sri Lance na Liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do jednej z okolicznych wiosek. Po drodze zmienimy środek transportu na wóz zaprzęgnięty w bawoły, tak aby mogli Państwo jeszcze lepiej poczuć klimat lankijskiej prowincji. Rejs kajakiem po rzece, a następnie wizyta w wiosce, w której będę mogli Państwo obserwować prawdziwe życie mieszkańców, a także spróbować lokalnych przysmaków. Lunch w wiosce. Po zakończeniu zwiedzania przyjazd powrót do hotelu. Czas na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu udadzą się Państwo w kierunku Kandy, miejscowości położonej wśród gór od XVII do XIX wieku stolicy Cejlonu, obecnie drugiego co do wielkości miasta Sri Lanki. Po drodze zatrzymamy się przy Kamiennej Świątyni – Rock Temple . Te zlokalizowane niedaleko miejscowości Dambulla wykute w skałach buddyjskie świątynie są kolejnym z lankijskich zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Całość komplesu składa się z pięciu niewielkich naturalnych jaskiń: Viharaya Devaraja – Świątyni Króla Bóstw, Maharaja Viharaya – Świątyni Wielkiego Króla, Maha Alut Viharaya – Wielkiej Nowej Świątyni, Paschima Viharaya – Zachodniej Jaskini i Devena Alut Viaharaya – Drugiej Nowa Jaskinia , w których znajdują się ok 180 posągów Buddy. Najstarsze z nich pochodzą z I w.p.n.e., kiedy to na Sri Lance panował król Vattagamini Abhaya. Po zwiedzeniu dalsza podróż do Kandy z przystankiem w miejscowości Matale, aby podziwiać ogród przypraw , w którym poznamy tajniki ich uprawy i zastosowania. Po zakwaterowaniu w hotelu weźmiemy udział w tanecznym przedstawieniu, wykonywanym przez tradycyjnie ubranych przedstawicieli różnych plemion zamieszkujących Sri Lankę. Obadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu wizyta w Świątyni Zęba – Dalada Maligawa , w której przechowywana jest największa relikwia w kraju – Ząb Buddy . Miasto Kandy położone nad brzegiem jeziora i malowniczo otoczone wzgórzami. Tutaj również znajduje się najpiękniejszy lankijski ogród botaniczny , który będzie kolejnym punktem naszego programu. W ogrodzie znajduje się ponad 4000 gatunków egzotycznych roślin. Po wizycie w ogrodzie czas wolny, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Po śniadaniu przejazd do Nuwara Eliya – miasta założonego przez brytyjskiego podróżnika Samuela Bakera określanego mianem Małej Anglii. To pełne uroku miejsce znane jest z plantacji herbaty, szemrzących strumyków i malowniczych wodospadów. Zwiedzanie plantacji herbaty i fabryki , gdzie poznamy proces wytwarzania tego napoju. Obowiązkowa degustacja i czas na zakupy świeżej cejlońskiej herbaty. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie spacery i podziwianie herbacianego krajobrazu. Około południa przejazd słynnym wąskotorowym pociągiem z Nanu Oya do miejscowości Ella. Trasa pociągiem to niesamowita przygoda, podczas której będą mieli Państwo możliwość podziwiania przepięknych, wręcz pocztówkowych widoków. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów na pociąg z powodów technicznych: przejazd busem do Pidurutalagala Mountain, skąd rozpościera się niesamowity widok na okolicę i dalszy przejazd do miejscowości Ella. Ella to niewielka miejscowość na wschodnim krańcu Krainy Herbaty na Sri Lance. Miejscowość słynie z wyjątkowego położenia pośród dżungli, niewielkich gór i dolin, wodospadów i plantacji. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Przed śniadaniem dla chętnych wycieczka piesza na Małe Wzgórze Adama. Jest to miejsce, z którego widać najpiękniejszy wschód słońca na całej Sri Lance. Wycieczka na sam szczyt zajmuje około 30 minut pieszo, ale widoki zdecydowanie rekompensują ten poranny wysiłek. Podziwianie malowniczego wschodu, a następnie podróż powrotna w dół zbocza. Po powrocie śniadanie w hotelowej restauracji, a następnie przejazd do parku Narodowego Yala . Po drodze do parku przystanek na pamiątkowe zdjęcia przy wodospadzie Rawana . Następnie jeep safari po parku. Podczas offroadowej przejażdżki, wśród typowej roślinności sawanny i dżungli można podziwiać i fotografować między innymi słonie, lamparty, krokodyle i niezliczone stada przeróżnych ptaków. Żyje tam bowiem 215 gatunków ptaków oraz 44 gatunków ssaków, wśród których najbardziej pożądany jest oczywiście lampart. Nie jest łatwo go wypatrzyć, ale większość safari kończy się sukcesem. Po zakończeniu przejażdżki jeepami obiadokolacja i nocleg w hotelu nieopodal Parku Narodowego.

Po śniadaniu przejazd do położonego na lankijskim wybrzeżu kurortu wypoczynkowego w miejscowości Mirissa. Po drodze zatrzymamy się przy największym posągu Buddy na całej wyspie – Mathara . Przyjazd do kurortu, zakwaterowanie w hotelu i czas na wypoczynek nad oceanem indyjskim.

Czas wolny na wypoczynek na plażach Sri Lanki lub udział w wycieczkach fakultatywnych.
Proponowana atrakcja fakultatywna:
Podziwianie wielorybów


Najlepszym miejscem do zauważenia wielorybów jest właśnie miejscowość Mirissa, małe miasteczko na południowym wybrzeżu Sri Lanki. Swą popularność zyskało dzięki doskonałemu miejscu do surfowania i mieszkającej tam populacji wielorybów. Wody wokół Mirissy są szczególnie bogate w plankton, którym żywią się wieloryby. Rejs podczas, będą mieli Państwo szansę podziwiać te największe na świecie ssaki w swoim naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęści będzie można zaobserwować wynurzające się z wody zwierzęta.


Cena od osoby: 50,00 USD

Po śniadaniu przejazd w kierunku miejscowości Negombo. Po drodze zwiedzanie wpisanego na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO miasta fortowego Galle. Miasto jest największym z zachowanych miast fortowych wzniesionych przez Europejczyków w Azji południowej i południowo-wschodniej. Miasto składa się z dwóch części: zabytkowego fortu wysuniętego w morze i nowszej części miasta, znajdującej się na stałym lądzie. Zwiedzanie słynnego Fortu , którego obecny kształt nadany został w XVII w przez Holendrów, latarni morskiej, wieży zegarowej oraz muzeum . Po zakończeniu zwiedzania przejazd do stolicy kraju Kolombo. Zwiedzanie stolicy i zarazem największego miasta Sri Lanki. Kolombo to fascynująca mieszanka wschodu i zachodu oraz przeszłości z teraźniejszością. Zwiedzanie znajdującego się w Kolombo głównego portu Sri Lanki oraz przylegającego do niego Pettah – lokalnego bazaru oraz głównego centrum handlu. Podczas przejazdu po mieście zobaczymy Parlament . Przyjazd do Negombo, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd na lotnisko. Wylot do Polski z przesiadką przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.
Przylot do Polski.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Kolombo, Kolombo – Warszawa z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych wraz opłatami lotniskowym i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery klimatyzowanym autokarem według programu.
 • Zakwaterowanie w hotelu 3*/4* w pokojach dwuosobowych z łazienką oraz klimatyzacją
 • Wyżywienie wg programu (11 śniadań, 1 lunch, 11 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ ).
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 690 EUR płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Zwyczajowych napiwków dla przewodników lokalnych i kierowców (ok.2 EUR za dzień / os.).
 • Napojów do posiłków.
 • Wizy na Sri Lankę ok. 35 USD i pośrednictwa wizowego.
 • Udziału w wycieczkach fakultatywnych oraz atrakcji nieobjętych programem zwiedzania.
  • Podziwianie wielorybów

Terminy:

Już wkrótce! Kontakt
Informacje Program Świadczenia Galeria Mapa Do góry

13 dni
Team
30-40 osób

samolotem

Sri Lanka

Magiczny Cejlon

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji