pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotele 3*
9 noclegów
Wyżywienie
Meal
5 śniadań
5 obiadokolacji
All Inclusive - 4 dni
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 1700 zł

O wycieczce

Jamajka, to kraj, który słynie z narodzin muzyki reggae, jednak to nie tylko kraj Boba Marleya, lecz także piękne piaszczyste plaże i zapierająca dech w piersiach przyroda, którą zachwycał się sam Krzysztof Kolumb!


Główne atrakcje

 • Wodospady Dunn's River
 • Mauzoleum, w którym pochowany jest Bob Marley
 • Krystaliczne, podziemne jezioro
 • Amfiteatr Slave Ring

OfferPobierz kartę wycieczki

Przeloty na trasie Warszawa – Montego Bay – Warszawa z z przesiadkami w międzynarodowych portach lotniczych w klasie ekonomicznej z bagażem rejestrowanym wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu. Przylot do Montego Bay w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Po śniadaniu przejazd w kierunku Ocho Rios, jednego z turystycznych ośrodków na wyspie. Spacer po miejscowości Falmouth, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, założone w XVIII wieku jako centrum upraw trzciny cukrowej. Miasto ma bogatą historię, znajduje się tam wiele zabytkowych budynków, które wyróżniają się kolonialną architekturą i luksusowych rezydencji w gregoriańskim stylu. Podczas wizyty zobaczą Państwo m.in. plac wodny, starą halę targową czy dawny port, odnowiony i uznawany za jeden z najbardziej malowniczych portów Karaibów. Przy porcie znajduje się plac, pełen sklepów, w których zakupić można pamiątki i lokalne wyroby. Następnie przejazd nad wodospady Dunn's River, jedno z najpiękniejszych miejsc na całej wyspie. Wodospady mają 180 metrów wysokości, a woda spływa po licznych kaskadach przypominających schody, aż do oceanu. Po naturalnych, kamiennych schodach można wspiąć się w gorę rzeki. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Ocho Rios z basenem i widokiem na morze. Obiadokolacja i nocleg. 

Po śniadaniu przejazd do słynnej miejscowości Nine Miles, gdzie urodził się i spędził dzieciństwo Bob Marley, legenda muzyki reggae. Zwiedzanie wioski z lokalnym przewodnikiem, Rastafarianinem, który pokaże najważniejsze miejsca - miejsce urodzenia muzyka, jego rodzinny dom czy słynną, kamienną poduszkę, na której Marley odpoczywał szukając dalszych inspiracji. W Nine Miles znajduje się również mauzoleum, w którym pochowany jest Bob Marley wraz ze swoją gitarą. Powrót do hotelu w Ocho Rios. Obiadokolacja i nocleg.

Po śniadaniu transfer do stolicy kraju i największego miasta Jamajki – Kingston. Przejazd przed miasto, podczas którego zobaczyć można główny port, historyczne centrum i nowoczesną część miasta, a także Hiszpańskie Miasto, pełne zabytków, szczególnie budynków pochodzących z epoki kolonialnej. W Kingston znajduje się również Stadion Narodowy, na którym można zrobić zdjęcie z pomnikiem Boba Marleya. Następnie odwiedziny w położonym nieopodal mieście Port Royale, historycznym porcie i dawnej stolicy piratów ( a według wielu – również stolicy rozpusty), popularnej wśród lokalnych rozbójników i znanej z licznych kasyn czy barów. Obecnie, duża część miasta znajduję się … pod wodą, za sprawą tsunami, które nawiedziło dawną stolicę w XVII wieku. Z półwyspu rozpościera się widok na stolicę oraz na Góry Błękitne, główne pasmo górskie Jamajki. Kolejno przejazd do rezydencji Devon. Jest to jeden z najbardziej znanych zabytków Jamajki ze względu na swoją bogatą historię i różnorodność kulturową. Cały kompleks to XIX-wieczna rezydencja kolonialna i ogród z historycznymi wystawami, butikami i lodziarnią. Spacer po terenie rezydencji, gdzie poczuć można klimat "starej" Jamajki. Na koniec dnia, opcjonalnie możliwość wizyty w Domu oraz Muzeum Boba Marleya. Budynek ten, już jako dorosły człowiek, zamieszkiwał muzyk, a obecnie pełni on funkcje muzeum, w którym znaleźć można wiele pamiątek i przedmiotów związanych z życiem Marleya. Powrót do hotelu w Ocho Rios. Obiadokolacja i nocleg.

Po śniadaniu przejazd w kierunku miejscowości Negril. Zwiedzanie Green Grotto, systemu naturalnych jaskiń, tworzących tajemniczy labirynt, które niegdyś pełniły funkcję kryjówki zarówno dla niewolników, jak i Hiszpanów, przybyłych na wyspę w XVII wieku. Znajduje się tutaj wiele niezwykłych formacji skalnych, stalaktyty i stalagmitów. W jaskiniach znajduję się m.in. krystaliczne, podziemne jezioro, nad którym kręcono sceny do filmu z serii o Jamsie Bondzie (Żyj i pozwól umrzeć). Następnie przyjazd do Montego Bay, zwiedzanie głównego kurortu wypoczynkowego. Spacer po mieście, podczas którego zobaczą Państwo Hip Strip, główną ulicę rozrywkową, pełną barów i lokali usługowych oraz Sam Sharp Sqare, niewielki plac w sercu miasta, na którym znajduje się klatka, niegdyś przeznaczona do przetrzymywania niewolników. Znajduje się tutaj pomnik bohatera narodowego Jamajki, Sama Sharpa. Miejsce przypomina o smutnej historii niewolnictwa na Jamajce. Następnie amfiteatr Slave Ring i kościół Św. Jakuba. Czas wolny na zakupy na lokalnym targu. W programie również Rose Hall Great House - niezwykła rezydencja z XVIII w., którą w czasach kolonialnych zamieszkiwali lokalni plantatorzy trzciny cukrowej. W rezydencji mieszkała Annie Palmer, nazywana „białą wiedźmą”. Podczas 11 lat zarządzania Rose Hall Great House przez kobietę, zginęło trzech jej mężów, co zrodziło wiele legend, które teraz stanowią główną atrakcję tego miejsca. Przejazd do miejscowości Negril, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Czas na relaks w jednym z kurortów wypoczynkowych na wyspie - Negril! Hotel położony jest na uboczu, przy pięknej, 7-kilometrowej, białej plaży. Z obiektu z łatwością można dostać się do centrum miejscowości, pełnej restauracji, barów i innych lokali usługowych. To idealne miejsce do plażowania, jak i aktywnego wypoczynku. Podczas czasu wolnego korzystać można z atrakcji i udogodnień w hotelu lub wypoczywać na lokalnych, pięknych plażach. Długie i rozległe plaże zachęcają do długich spacerów brzegiem morza, a krystaliczna woda Morza Karaibskiego to idealne miejsce do snorkelingu. Negril łączy w sobie największe atrakcje Karaibów – biały piasek i lazurowe wody i niesamowitą energię mieszkańców wyspy. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych.

Proponowane wycieczki fakultatywne:

Wodospady YS – Black River Safari – Appleton Rum Factory (lunch)
Po śniadaniu przejazd nad przepiękne wodospady YS Falls, jedną z najwspanialszych atrakcji przyrodniczych Jamajki. Możliwość pływania w naturalnych basenach czy huśtania się na lianach. Ta zielona oaza to idealne miejsce na relaks wśród drzew i obserwacje najmniejszych ptaków świata - kolibrów. Następnie udział w safari w chronionych mokradłach Black River, gdzie podczas rejsu łodzią spotkać można mieszkające tu krokodyle. Dodatkowo, w tutejszych lasach namorzynowych i na mokradłach ujrzeć można różne gatunki ptaków - czaple, pelikany a nawet bielika afrykańskiego. Ostatni punkt wycieczki to wizyta w wciąż działającej, słynnej destylarni rumu Appleton, położonej wśród pól trzciny cukrowej. Destylarnia posiada długą i bogatą historię, a rum produkowany jest w ten sam sposób, niezmiennie od 260 lat. Możliwość skosztowania wielokrotnie nagradzanych rumów - Appleton VX oraz Overproof Rum. Powrót do hotelu.

Wodospady Mayfield
Po śniadaniu przejazd nad Wodospady Mayfield. Wodospady znajdują się na rzece Mayfield, w dżungli, otoczone egzotyczną roślinnością, występuje tu wiele gatunków ptaków i motyli. Całość to aż 21 niewielkich kaskad, z których największa ma 3 metry wysokości. Mnogość basenów z możliwością kąpieli, oraz fakt, że rzeka nie jest porywista, a wodospady raczej spokojne, sprawia, że jest to idealne miejsce na relaks w otoczeniu przyrody.

Rejs katamaranem
Wzdłuż zachodniego wybrzeża Jamajki. Podczas rejsu do dyspozycji pozostaje bar zaopatrzony w rum, piwo, wodę i soki owocowe, a klienci obsługiwani są przez członków załogi, w tym w pełni wykwalifikowanego barmana. Katamaran wyposażony jest również w zjeżdżalnie, z której można zjechać wprost to błękitnej, morskiej wody. Podczas wycieczki możliwość nurkowania i poznania bogatego życia morskiego oraz tutejszej rafy koralowej. Podczas rejsu przystanek przy słynnej, wieloletniej restauracji i barze Rick's Cafe. Można spróbować tam lokalnej, tradycyjnej kuchni, a podczas popijania orzeźwiających drinków, obserwować śmiałków skaczących do wody z pobliskich klifów, dopingowanych przez klientów restauracji.

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Montego Bay. Wylot do Polski.

Przylot do Polski na lotnisko w Warszawie. 

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Przeloty na trasie Warszawa – Montego Bay – Warszawa z przesiadkami w dwóch międzynarodowych portach lotniczych w klasie ekonomicznej z bagażem rejestrowanym wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery klimatyzowanym autokarem według programu.
 • Zakwaterowanie w hotelach lux 3* w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 • Posiłki według programu (5 śniadań, 5 obiadokolacji, All Inclusive - 4 dni).
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ ).
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napiwków – 4 USD / dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Udziału w wycieczkach fakultatywnych oraz atrakcji nieobjętych programem zwiedzania.
  • Wodospady YS – Black River Safari – Appleton Rum Factory
  • Wodospady Mayfield
  • Rejs katamaranem

Terminy:

Już wkrótce! Kontakt
Informacje Program Świadczenia Galeria Mapa Do góry

11 dni
Team
20-40 osób

samolotem

Jamajka

Z wizytą u Boba Marleya

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji