Skip to main content
pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotel 3*
11 noclegów
Wyżywienie
Meal
11 śniadań
11 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 764 PLN

O wycieczce

Zapraszamy na podróż po magicznych krainach Gruzji oraz Armenii, podczas której odkryjemy gruzińskie bogactwo legend i monastyrów oraz mistycyzm zaklęty w ormiańskich kościołach. Te dwa kraje położone w samym sercu Jedwabnego Szlaku zachwycą swym pięknem każdego wędrowca.


Główne atrakcje

 • Największa prawosławna świątynia na Kaukazie, soboru Św. Trójcy
 • Cerkiew św. Grzegorza Oświeciciela, założyciela Kościoła Ormiańskiego
 • Starożytne skalne miasto Upliscyche
 • Degustacja win

Offer Pobierz kartę wycieczki
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem. Lot rejsowym samolotem do Gruzji, wylot w godzinach wieczornych.
Przylot na międzynarodowe lotnisko w Tbilisi. Spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu. Krótki nocleg. Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi: spektakularne widoki Starego i Nowego Tbilisi pozostaną na zawsze w pamięci. To miejsce spotkań wszystkich kultur Kaukazu, a także nowoczesnej i starożytnej architektury. Co więcej, najpiękniejsze obiekty miasta są usytuowane blisko siebie, co czyni je łatwymi przyjemnym celem spacerów. Wycieczkę rozpoczniemy od największej prawosławnej świątyni na Kaukazie, soboru Św. Trójcy. Następnie wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, skąd rozpościera się panoramiczny widok na stolicę i zejdziemy pieszo do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych, w których bywało wielu słynnych pisarzy i poetów, jak np. Puszkin, Lermontov, czy Dumas. Następnie zobaczymy synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, Majdan Gorgasali, katedrę Syoni (gdzie znajduje się relikwia świętej Nino i piękne freski), awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati, najstarszą cerkiew miasta. Wieczorem kolacja w restauracji połączona z pokazem tradycyjnych tańców i śpiewów gruzińskich.
Po śniadaniu przejazd do Armenii. Po drodze w regionie Lorri zwiedzanie pochodzącego z X wieku klasztoru Hachpat, znajdującego się na liście UNESCO. Następnie przejazd do Aparan na warsztaty tradycyjnego wypieku chleba. Dalej przejazd do klasztoru Saghmosavank, malowniczo położonego na klifie w wąwozie rzeki Kas agh. Przyjazd do Erywania, kolacja.
Po śniadaniu zwiedzanie jednego z najstarszych miast na świecie – Erywania, będącego stolicą Armenii. W programie m.in. Plac Republiki, Kaskada – stanowiąca symbol miasta, budynek parlamentu, pałac prezydencki, opera, Matendaran – księgozbiór, pomnik i muzeum ludobójstwa Ormian z 1915 roku. Następnie do Garni, gdzie znajduje się imponująca twierdza oraz świątynia z I w. n.e poświęcona Mitrze. Dalej zwiedzimy przepiękny klasztor Geghard oraz częściowo wykuty w litej skale klasztor św. Włóczni. Obiadokolacja i nocleg w Erywaniu.
Po śniadaniu zwiedzanie miasta Khor Virap, w którym znajduje się Cerkiew św. Grzegorza Oświeciciela, założyciela Kościoła Ormiańskiego. Po drodze w oddali zobaczą Państwo górę Ararat, o której wspomina pierwsza księga Starego Testamentu, jako o miejscu, w którym osiadła Arka Noego. Kolejno wizyta w pochodzącym z XIII wieku niesamowitym Klasztorze Noravank. Pod koniec dnia przejazd do winiarni w Areni na degustację wina. Powrót do Erywania, kolacja i nocleg w Erywaniu.
Przejazd na półwysep Sewan, gdzie zwiedzimy klasztor Sewanawank, zbudowany z IX w. Jezioro Sewan, od którego bierze nazwę klasztor to jedno z najwyższych słodkowodnych jezior na świecie. Przejazd do uzdrowiska Dilidżan, malowniczo położonego nad rzeką Achstew, w regionie nazywanym Armeńską Szwajcarią. Przyjazd na granicę w Sadakhlo. Pożegnanie z Armeńskim przewodnikiem i dalszy przejazd do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu i kolacja w lokalnej restauracji.
Śniadanie w hotelu. Wyjazd w kierunku południowo-wschodnim do Bodbe, gdzie zwiedzimy Monastyr Św. Jerzego. Następnie przejazd do leżącego tuż obok Signagi, zwanego miastem miłości. Z XVIII w. murów tego położonego na wzgórzu miasta, przy ładnej pogodzie, rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Alazańską oraz pasmo Kaukazu Wielkiego. Tutaj też bije serce regionu Kachetia - najbardziej “winnej” części Gruzji. To tutaj właśnie tradycja biesiad, gruzińskiej gościnności i otwartości jest najbardziej żywa. Dalej przejazd do Napareuli, tam wizyta w winiarni połączona z degustacją wina. Będzie można także spróbować swoich sił w robieniu tradycyjnego gruzińskiego deseru - Czurczcheli oraz obserwować wypiek tradycyjnego gruzińskiego chleba. Po obiadokolacji w Napareuli powrót na nocleg do Tbilisi.
Po śniadaniu przejazd Gruzińską Drogą Wojenną i zwiedzanie świetnie zachowanego kompleksu zabytków Ananuri. Kompleks ten jest malowniczo położony na zachodnim brzegu turkusowych wód Zbiornika Żinwalskiego, otoczonego pięknymi, zielonymi lasami. Przejazd do Kazbegi przez kurort narciarski Gudauri. Stamtąd pojedziemy samochodami terenowymi z napędem na cztery koła do świątyni Świętej Trójcy Gergeti (XIV w.). Cerkiew usytuowana jest na górze (2170 m.n.p.m.), na tle góry Kazbek (5047 m.n.p.m), do której zgodnie z mitologią grecką miał zostać przykuty Prometeusz za kradzież ognia bogom i przekazanie go śmiertelnikom. Wieczorem powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.
Śniadanie w hotelu. Wyjazd w stronę regionu Imeretii, znanego z mitów greckich jako Kolchida. Po drodze zajrzymy do rodzinnego miasta Jozefa Stalina, Gori; Przejazd do starożytnego skalnego miasta Upliscyche (UNESCO), dawnej siedziby władców i konkurencji Państwa Urartu. Przejazd do Batumi. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Batumi.
Śniadanie w hotelu. Czas na wypoczynek, możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej.
Proponowane wycieczki fakultatywne:

Wizyta w Ogrodzie Botanicznym

Batumi, które stanowi perłę Morza Czarnego niezaprzeczalnie kojarzy się z wypoczynkiem, jednakże ze względu na sprzyjające warunki klimatyczne można podziwiać tam również jedną z najbardziej charakterystycznych subtropikalnych flor na świecie. Zapraszamy Państwa zatem na wycieczkę, podczas której będą mogli Państwo na własne oczy podziwiać te wszystkie gatunki przepięknych, egzotycznych roślin. Wizyta w Ogrodzi Botanicznym, który jest największym tego typu miejscem w rejonie całego Kaukazu. Ogród Botaniczny obejmuje powierzchnię 108 hektarów i z uwagi na swoją specyfikę nazywany jest także “Mtsvane Kontskhi”, co w tłumaczeniu oznacza "Zielony Przylądek”. Ogród założony został z inicjatywy rosyjskiego botanika Andrieja Krasnowa i był niegdyś chlubą byłego ZSRR. Dziś jest to jedna z największych atrakcji Adjarii. Podzielony jest na dziewięć części reprezentujących roślinność z niemalże całego świata. Podczas wycieczki będą mieli Państwo szansę zobaczyć tą wspaniałą florę na żywo, a dzięki położeniu ogrodu na wzgórzu pocztówkowego klimatu doda również spektakularny widok na roztaczającą się wokół panoramę wybrzeża Morza Czarnego.

Wizyta w Delfinarium
W godzinach popołudniowych proponujemy Państwu wycieczkę do słynnego batumskiego delfinarium. Delfinarium zostało założone już w 1975 roku i stanowiło wówczas jedno z najznamienitszych tego typu miejsc na świecie. Z uwagi na zawirowania społeczno-ekonomiczne delfinarium zostało zamknięte w latach 90’, aby w 2011 roku zostać ponownie otwarte z inicjatywy Urzędu Miasta. Dziś delfinarium oferuje wspaniałe pokazy z delfinami w roli głównej i niezapomniane chwile dla odwiedzających. Budynek delfinarium wyposażony jest nowoczesny system monitorowania jakości wody, który sprawia, iż zamieszkujące to miejsce delfiny znajdują się w idealnych warunkach do życia. Profesjonalni instruktorzy dbają natomiast o to, by wspaniałą zabawę mieli zarówno oglądający, jak i te niezwykle inteligentne zwierzęta, będące symbolem miasta Batumi.
Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Batumi.
Czas wolny do południa, następnie przejazd autokarem do Tbilisi. Kolacja i nocleg w Tbilisi.
W zależności od godziny wylotu śniadanie w hotelu lub w formie pakietów śniadaniowych. Następnie transfer na lotnisko i powrót samolotem do kraju.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieka polskiego pilota na całej trasie wycieczki
 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa - Tbilisi, Tbilisi - Warszawa wraz opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery klimatyzowanym autokarem według programu.
 • Przejazd samochodowymi lux 4x4 w Kazbegi.
 • Zakwaterowanie w hotelach lux 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Wyżywienie według programu (11 śniadań, 11 obiadokolacji).
 • Degustacja win w Gruzji, degustacja koniaków w Armenii i warsztaty wypieku chleba i robienia Czurczcheli.
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 364 EUR płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napiwków - 3 EUR / dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Udziału w wycieczkach i atrakcjach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.
  • Wizyta w Ogrodzie Botanicznym
  • Wizyta w Delfinarium
Informacje Program Terminy Świadczenia Galeria Mapa Do góry

12 dni
Team
20-30 osób

samolotem

Armenia, Gruzja

U stóp Kaukazu

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji