Skip to main content
pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotele 3*/4*
11 noclegów
Wyżywienie
Meal
11 śniadań
11 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 1460 PLN

O wycieczce

Od zawsze marzyli Państwo by wybrać się na drugi kraniec naszego globu do krainy kangurów, ptaków kiwi oraz misiów koala?! Nie odkładajmy marzeń na później! Już dziś zapraszamy Państwa we wspaniałą podróż po Australii! Ten najmniejszy pod względem rozmiarów kontynent zachwyca bowiem niesamowitą mnogością atrakcji, jakie ma do zaoferowania. Z nami mają Państwo okazję zobaczyć te wszystkie wspaniałości na własne oczy! Zapierające dech w piersiach widoki, przepiękna przyroda, niewystępujące nigdzie indziej na świecie gatunki zwierząt i wspaniałe, tętniące życiem metropolie sprawiają, iż podróż do Australii z pewnością pozostanie w Państwa pamięci!  


Główne atrakcje

 • Rezerwat koali Lone Pine Koala Sanctuary w Gold Coast
 • Latarnia morska Cape Byron Light w Byron Bay
 • Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Błękitne Góry
 • Słynna Opera House w Sydney

Offer Pobierz kartę wycieczki
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed podróżą. Wylot do Australii z przesiadką w jednym międzynarodowych portów lotniczych. 

Przylot do Brisbane - trzeciego co do wielkości miasta Australii, a następnie transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Po śniadaniu przejazd do malowniczego, położonego tuż nad brzegiem oceanu miasta Gold Coast. Miejscowość słynie ze wspaniałej słonecznej pogody oraz przepięknych plaż, które sprzyjają uprawianiu sportów wodnych. Gold Coast znane jest także z liczącego 275 m budynku wieżowca Q1 Tower, który majestatycznie górującego nad miastem. Wizyta w rezerwacie Lone Pine Koala Sanctuary, który jest najstarszym i największym rezerwatem koali na świecie. Ośrodek zajmuje się ratowaniem tego zagrożonego gatunki, a w chwili obecnej na jego terenie żyje aż 130 osobników. Na terenie rezerwatu znajduje się między innymi przedszkole dla małych koali, jak również miejsce schronienia dla tych bardziej leciwych już torbaczy. Oczywiście podczas wizyty mogą podziwiać Państwo z bliska te cudowne zwierzęta, posłuchać ciekawych prelekcji przyrodniczych, jak również zakupić pamiątki związane z tymi żywymi symbolami Australii. Poza uroczymi koalami spotkać tam można również wiele innych przedstawicieli australijskich gatunków zwierząt, takich jak: kangury, diabły tasmańskie, psy dingo, wombaty, dziobaki oraz wiele innych egzotycznych zwierząt. Po zakończeniu wizyty przejazd do hotelu, obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg w Gold Coast.
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd na południe do położonej nad brzegiem Oceanu Spokojnego miejscowości Coffs Harbour. Miejscowość stanowi jedno z głównych ośrodków turystycznych na wschodnim wybrzeżu Australii, a także z uwagi na fantastyczne warunki jednym z centrów uprawiania surfingu. Po drodze zatrzymamy się w Byron Bay, gdzie nad zatoką o tej samej nazwie  góruje działającą do dziś latarnia morska Cape Byron Lighthouse. Zwiedzanie latarnii, a także znajdującego się w jej wnętrzu Muzeum Morskiego. Co ciekawe latarnia ta charakteryzuje się największą intensywnością światła ze wszystkich tego typu obiektów zlokalizowanych na terenie kraju. Położona jest również na najbardziej wysuniętym na wschód punkcie Australii. Po przyjeździe do Coffs Harbour transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta na Forest Sky Pier - punkcie widokowym nieopodal Coffs Harbour. Molo to znajduje się na 310 metrowej skarpie nad miastem, a w pogodny dzień rozpościera się z niego przepiękny widok na nawet 100 km. Następnie przejazd autokarem do położonego u ujścia do Oceanu rzeki Hastings miast portowego Port Macquarie. Jak to nadmorska miejscowość Port Macqurie szczyci się wspaniałymi plażami oraz idealną pogodą, sprzyjającą wypoczynkowi przez calutki rok. Czas wolny na samodzielne spacery po mieście. Obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu kontynuując naszą podróż wzdłuż wschodniego wybrzeża Australii udamy się do położonej u ujścia rzeki Hudson miejscowości Newcastle. Po drodze zatrzymamy się w zatoce Nelson Bay. Miejsce to charakteryzuje się krystalicznie czystą wodą oraz idealnymi warunkami do obserwowania zamieszkujących te wody delfinów oraz wielorybów. Rejs po zatoce, podczas którego przy sprzyjających warunkach i odrobinie szczęścia z pokładu będziemy mogli dostrzec te niesamowite morskie ssaki. Po zakończeniu rejsu dalszy przejazd do Newcastle. Obiadokolacja, transfer do hotelu i nocleg.
Australia oprócz wspaniałej przyrody i krajobrazów słynie także z przepysznego wina. Po śniadaniu udamy się na całodniową wycieczkę do Doliny Hunter Valley. Jest to region znany z produkcji produkcji węgla, ale co najważniejsze wybornych win. Wina z tego miejsca uznawane są na całym świecie odkąd pierwszy raz w 1820 roku zakwitła tu winorośl. Podczas wycieczki zabierzemy Państwa do jednej z miejscowych winnic, gdzie będą mogli Państwo poznać tajniki wyrobu tego wspaniałego trunku, spotkać się z pasjonatami wina, także wziąć udział w degustacji win charakteryzujących się wyjątkową różnorodnością smaku i charakteru. Wieczorem powrót do Newcastle. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Po śniadaniu przejazd do Sydney i zwiedzanie miasta. Założone w 1788 roku Syndey jest największym miastem Australii i Oceanii. Tętni ono życiem, jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast na świecie, a jakość życia w nim według badań od lat pozostaje w światowej czołówce. Spacer po Ogrodach Botanicznych, z których podziwiać można niesamowite drapacze chmur w dzielnicy biznesowej. Zobaczymy tam słynną Operę oraz Most Portowy. Kolejnie udamy się do dzielnicy Bondi Beach oraz przejdziemy po słynnej plaży o tej samej nazwie. Ta przepiękna piaszczysta plaża w kształcie półksiężyca jest najsłynniejszą plażą w Australii, a dzięki piętrzącym się w tym miejscu falom przyciąga nie tylko plażowiczów, ale również miłośników surfingu. Miejsce to zostało ogłoszone przez National Geographic jedną z najlepszych miejskich plaż. Następnie pójdziemy na długi spacer Zatoką Watsons. Wejście na punkt widokowy znajdujący się na otaczających zatokę klifach, skąd rozpościera się przepiękny widok na zatokę i rysujące się na horyzoncie zabudowania Sydney. Na zakończenie dnia rejs statkiem po zatoce, z pokładu którego będą mogli podziwiać Państwo zachód słońca. Obiadokolacja na statku, a następnie transfer do hotelu i nocleg.
Po śniadaniu przejazd w Błękitne Góry, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oddalone około 60 km od miasta Sydney. Swoją nazwę zawdzięczają one błękitnej poświacie, będącej wynikiem parowania olejków eukaliptusa. Po drodze zobaczymy Skały Trzech Sióstr, które według aborygeńskich legend są zaczarowanymi siostrami pochodzącymi z plemienia Katoomba. Kolejno zatrzymamy się w miejscowości Leura, w której znajduje się wiele sklepów z lokalnym rękodziełem. Czas wolny na zakup pamiątek. Obiadokolacja, a następnie powrót do hotelu i nocleg.
Po śniadaniu przejazd do stolicy Australii - Canberry. Miasto to zostało wybudowane na całkowitym pustkowiu, dzięki czemu wyróżnia się na tle typowo wielkich metropolii. Punktem centralnym stolicy jest Parlament, usytuowany na wzniesieniu symbolizuje sprawowanie pieczy nad miastem. Zobaczymy tam Stary i Nowy Parlament, Narodową Galerię Sztuki oraz Australia War Memorial - pomnik-muzeum upamiętniający dokonania Australijskich sił zbrojnych na kartach historii. Następnie zwiedzanie Narodowego Muzeum Australii, w którym odwiedzą Państwo wystawy dotyczące m.in. kultury i zwyczajów pierwszych Australijczyków. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Kościuszki. Obejmuje on najwyższe partie Alp Australijskich, zwanych Górami Śnieżnymi z najwyższym punktem na Górze Kościuszki (2228m n.p.m.). Atrakcje w parku stanowi także 60 jaskiń ozdobionych stalaktytami oraz gorące źródła. Z uwagi na wysokie położenie roślinność występująca na terenie parku nie jest zbyt zróżnicowana, gdyż są to głównie lasy eukaliptusowe oraz drzewiaste paprocie. Jeśli chodzi natomiast o faunę można spotkać tu wiele australijskich gatunków zwierząt, które są swoistym symbolem tego kraju, jak np. kangury, wombaty, kolczatki i dziobaki. Wśród ptactwa przy odrobinie szczęścia spotkać można emu, lirogony oraz wiele gatunków papug. Po południu przejazd do Albury. Obiadokolacja, a następnie transfer do hotelu i nocleg.
Po śniadaniu podróż do Melbourne. Po przyjeździe zwiedzanie stolicy stanu Victoria oraz drugiego największego miasta Australii. Melbourne zachwyca odwiedzających swoim spokojnym i niezwykle eleganckim charakterem, na który składa się mieszanka tradycyjnej kolonialnej architektury wiktoriańskiej z nowoczesnością. Podczas zwiedzania zobaczą Państwo między innymi gmach Parlamentu oraz Plac Federacji będący miejscem organizacji wielu wydał kulturalnych i artystycznych w mieście. Wizyta w Katedrze Św. Pawła, a następnie spacer po zaułkach XIX-wiecznego pasażu handlowego The Block Arcade. Na zakończenie dnia udamy się na słynny Targ Królowej Wiktorii. Miejsce to jest swoistą ikoną miasta, działa nieprzerwanie od 1878 roku i swą powierzchnią obejmuje obszar poda 7 hektarów. Znajdą tam Państwo świeże warzywa, owoce morza, wypieki oraz inne lokalne pyszności, a także szeroki wybór wyrobów lokalnego rękodzieła. Czas wolny na zakup pamiątek. Obiadokolacja, a następnie transfer do hotelu i nocleg.
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Melbourne. Spacer po Królewskim Ogrodzie Botanicznym oraz podziwianie znajdującej się nieopodal Świątyni Pamięci i pięknych odrestaurowanych domków szeregowych. Wjedziemy również na Eureka Tower, 297 metrowy drapacz chmur z którego rozpościera się niesamowity widok na Melbourne. Na zakończenie przejazd obok kortów tenisowych, na których odbywa się turniej Australian Open, a następnie transfer na lotnisko w Melbourne. Wylot do Polski z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych. 

Przylot do Warszawy.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Przeloty na trasie Warszawa - Brisbane, Melbourne - Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery klimatyzowanym autokarem według programu.
 • Zakwaterowanie w hotelach lux 3* w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 • Wyżywienie wg programu (11 śniadań, 11 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 1279 USD płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napiwków - 3 USD za dzień / os.
 • Napojów do posiłków.
 • Wizy i pośrednictwa wizowego (obecnie e-wiza wydawana jest bezpłatnie).
Informacje Program Terminy Świadczenia Galeria Mapa Do góry

14 dni
Team
20-40 osób

samolotem

Australia

W krainie kangurów

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji