Skip to main content
pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotel 3*/4*
7 noclegów
Wyżywienie
Meal
7 śniadań
7 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 650 PLN

O wycieczce

Azerbejdżan to niesamowita kaukaska kraina ognia. Zapraszamy w pełną niezwykłych wrażeń podróż, podczas której okryją Państwo niepowtarzalny klimat tego wspaniałego kraju. To właśnie tu cudowny górski krajobraz przeplata się z nowoczesnością. Odkryj z nami Baku pełne fantazyjnych budynków, nowoczesnych drapaczy chmur i tajemnic zaklętych w ukrytych pomiędzy modernistycznymi zabudowaniami zabytkach. Klimatu dodają również zlokalizowane wokół stolicy pola naftowe, które wyrastają niemal naturalnie wpisując się w ten industrialny krajobraz. Zabierzemy Państwa również na słynną płonącą ziemię, gdzie od wieków za sprawą płonących złóż gazu podtrzymywany jest kult ognia. Całość dopełniona jest nutą kaukaskiego ducha obfitującego w niesamowitą gościnność ludzi, wspaniałą kuchnię, wyborne wino i niepowtarzalny lokalny folklor.


Główne atrakcje

 • Bakijskie Stare Miasto
 • Forteca Iczeri Szeher
 • Płonące skały w Yanardagu
 • Azerskie Muzeum Dywanów

Offer Pobierz kartę wycieczki
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed wylotem. Przelot do Azerbejdżanu przez jeden z portów międzynarodowych. Przylot do Baku w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu zwiedzanie położonej u brzegów Morza Kaspijskiego stolicy i zarazem największego miasta Azerbejdżanu. Stolica Azerbejdżanu określana jest często żartobliwie mianem „Dubajem Morza Kaspijskiego”, gdyż miasto swój rozwój zawdzięcza głównie okolicznym złożom ropy naftowej. Jego bogactwo przejawia się w nowoczesnych budowlach otaczających zabytkowe centrum. Zwiedzanie rozpoczną Państwo od urokliwego baskijskiego Starego Miasta. Wnosi się tu pochodząca XII wieku średniowieczna forteca Iczeri Szeher, która otoczona jest labiryntem wąskich, krętych uliczek, pośród których ukryte są liczne minarety meczetów, łaźnie, karawanseraje, a także sklepy z ręcznie tkanymi dywanami i klimatyczne restauracje. Całość sprawia, iż na baskijskiej starówce czuje się specyficzny, z goła odmienny od innych nowoczesnych części miasta charakter z dawnych lat. To właśnie tu, na wzgórzu, prawie nad samym morzem, przez wieki znajdowało się centrum starożytnego Baku i koncentrowało się życie miejskie, wokół którego wyrosło miasto: piękne kamienice, meczety i winnice. Kolejnym punktem programu są słynne symbole azerskiej stolicy. Wizyta w Wieży Dziewiczej - budowli o niejasnej historii i nietypowej konstrukcji, która jest od zawsze tematem legend, skąd rozpościera się piękny widok na miasto i morze. Zwiedzanie Pałacu Szachów Szirwanu, w którym rezydowali niegdyś lokalni władcy. Oba zabytki wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja w lokalnej restauracji, a następnie powrót do hotelu i nocleg w Baku.
Po śniadaniu wycieczka na Półwysep Apszeroński. Przejazd do znajdującej się na przedmieściach Baku miejscowości Suraxani. Podczas przejazdu poczują Państwo nieco industrialny klimat Azerbejdżanu, gdyż droga wiedzie pośród pól naftowych. Po przyjeździe wizyta w pochodzącej z V-IV wieku p.n.e. Ateszgah - Świątyni Czcicieli Ognia, która stanowiła niegdyś miejsce kultu zoroastrian. Wyjątkowe zjawiska przyrodnicze od zawsze fascynowały mieszkańców tych okolic, a płonące samoistnie źródła gazu były naturalnymi ośrodkami pierwszych kultów. Ludzie składali niegdyś w świątyni hołd ogniowi, który miał dla nich moc oczyszczającą. Zwiedzanie znajdującego się tu obecnie muzeum. Kolejno dalszy przejazd do słunnego Yanardag. Po drodze zatrzymamy się na pamiątkowe zdjęcie w miejscowości uzdrowiskowej Markadan, gdzie podziwiać można średniowieczną wieżę obronną. Przyjazd do niezwykłego miejsca - krainy ognia Yanardag, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „płonącą górę”. Odwiedzających w to miejsce przyciągają płonące od tysięcy lat obłoki gazu. W wielu miejscach gaz wydobywa się bowiem spod powierzchni ziemi i ulega samozapłonowi. Podziwianie płonących skał. Yanardag jest najbardziej znanym miejscem Azerbejdżanu, gdzie można obserwować to zjawisko. Powrót do Baku, a następnie zwiedzanie Centrum Kultury Heydara Alijewa, które mieści się w jednym z najnowocześniejszych budynków wybudowanych w Baku. Jego futurystyczna bryła zaprojektowana przez słynną architekt Zahę Hadid mieści w swych wnętrzach muzeum, sale koncertowe, wystawy oraz biura. Budynek oprócz swej niezwykłej bryły zachwyca odwiedzających niecodziennymi wnętrzami, charakteryzującymi się niezwykłą nowoczesną linią, a całości dopełnia wspaniała gra światła, która sprawia, że pobyt w tym miejscu z pewnością na długo pozostanie w Państwa pamięci. Zwiedzanie muzeum poświęconego byłemu azerskiemu prezydentowi. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość odwiedzenia wystawy samochodów, którego ekspozycja obejmuje kolekcję rzadkich modeli samochodów produkowanych w różnych krajach świata od końca XIX wieku do lat 60. wieku XX. Na zakończenie dnia spacer Prospektem Nafciarzy, czyli malowniczą promenadą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Promenada w Baku jest drugą pod względem długości promenadą nadmorską na świecie. Wieczorny urokliwy rejs statkiem po Zatoce Baskijskiej z pokładu, którego będą mieli Państwo okazję podziwiać panoramę stolicy z perspektywy Morza Kaspijskiego. Obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.
Śniadanie, a następnie przejazd do Parku Narodowego Gobustan, w którym znajdują się słynne wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jaskinie i skały z blisko czteroma tysiącami rysunków naskalnych dokumentujących dawne życie tutejszych mieszkańców. Prehistorycznych petroglify wyryte zostały skałach około 12 000 lat temu. Znajdują się tu również dwie niecodzienne kamienne konstrukcje, które są tak naprawdę instrumentami muzycznymi złożonymi z różniej wielkości kamieni, które przy uderzeniu wydają dźwięki w różnych tonacjach. Wizyta w miejscowym muzeum, a następnie udadzą się Państwo do niezwykłej atrakcji przyrodniczej. Podziwianie wulkanów, z których zamiast lawy wypływa błoto i czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd powrotny do Baku, gdzie odwiedzą Państwo jeden z piękniejszych przykładów sztuki islamskiej w stolicy Azerbejdżanu - meczet Bibi Heybat. Meczet został całkowicie zniszczony podczas najazdu bolszewików, a następnie odbudowany końcem XX wieku i stanowi teraz duchowe centrum muzułmanów z tego regionu, a także jak głosi tradycja jest miejscem pochówku VII Imama Szyickiego. Obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.
Po śniadaniu przejazd do starożytnego miasta Szamahi, pełniącego niegdyś rolę stolicy Azerbejdżanu. Miasto słynęło w świecie jako ważny punkt handlu jedwabiem, a także rezydowali tu Szyrwanszachowie, władcy państwa Szyrwanu, obejmującego wchodnią część dzisiejszego Azerbejdżanu od VIII do XVI wieku. Historia miasta jednak sięga aż czasów rzymskich - wówczas funkcjonowało ono pod nazwą Kamachia. Spacer po mieście, podczas którą będą mogli Państwo podziwiać wspaniale zachowany meczet Juma Mascidi. Następnie przejazd o malowniczo położonego w górskim wąwozie rzeki Girimanczaj średniowiecznego miasteczka Lahicz, gdzie zachowały się liczne przykłady architektury z tego okresu. Spacer po mieście, w którym podziwiać można charakterystyczną, doskonale zachowaną zabudowę oraz muzeum. Miejscowość słynie również z licznie zlokalizowanych tu warsztatów rękodzielniczych specjalizujących się głównie w wyrobach z miedzi oraz tkaniu dywanów. Do dzisiaj wytwarza się tu ręcznie naczynia i ozdoby. W Lachiczu będą mieli Państwo okazję zobaczyć jak tradycyjną techniką wyrabiane są miedziane tace, talerze, dzbany i czary. Rozwinęło się tu także wiele innych zawodów rzemieślniczych, co sprawiło, iż Lahicz stał się ważnym ośrodkiem ludowego rzemiosła. Czas wolny na spacery po mieście i zakup pamiątek. Powrót do Baku. Obiadokolacja, transfer do hotelu i nocleg.
Po śniadanie dalsze odkrywanie uroków azerskiej stolicy. Przejazd na lokalny bazar, gdzie będą mogli Państwo poznać prawdziwe lokalne smaki. Zakupić można tu warzywa, owoce, przetwory, słodycze, a także pachnące przyprawy rosnące w Azerbejdżanie. Miejscowi sprzedawcy, aby zachęcić do zakupu często częstują klientów swoimi lokalnymi wyrobami, także jest to idealna okazja by zasmakować aromatycznych produktów i potraw. Bazar jest również fantastycznym miejscem by zaopatrzyć się w pamiątki z wyjazdu. Znajdą tu bowiem Państwo liczne wyroby tradycyjnego rękodzieła, które będą idealnym prezentem z podróży dla siebie oraz najbliższych. Następnie odwiedzimy Azerbejdżańskie Muzeum Dywanów, gdzie będą mogli Państwo poznać tajniki wyrobu tych wspaniale zdobionych tkanin podłogowych. Podziwianie unikatowych wystaw prezentujących dywanową kulturę Azerbejdżanu na przestrzeni wieków, gdyż dywany w tym regionie mają niezwykle długą i barwną historię ich wyrabiania. Podziwiać można tu również piękną biżuterię i stroje należące niegdyś do rodziny królewskiej. Sam gmach muzeum również zasługuje na szczególną uwagę, gdyż bryła muzeum do złudzenia przypomina bowiem zwinięty dywan. Czas wolny na zakupy, podczas których będą mogli Państwo zakupić piękne tkane azerskie dywany lub inne pamiątki. Kolejno wizyta w herbaciarni. Herbata to w Azerbejdżanie jeden z najpopularniejszych napojów, chętnie pijany o każdej porze dnia. Degustacja, podczas której będą mieli okazję posmakować wielu gatunków i rodzajów tego aromatycznego napoju, a także spróbować tradycyjnych przekąsek i dżemów z lokalnych owoców. Dla chętnych możliwość zapalenia sziszy, która w tym regionie jest tradycyjnym dodatkiem do popołudniowej herbaty. Czas wolny na zakupy w herbaciarni. Obiadokolacja i powrót do hotelu. Wieczorem nocne zwiedzanie Baku. Spacer po mieście, podczas którego będą mogli Państwo podziwiać tą niezwykłą metropolię pełną nowoczesnych, futurystycznych brył i drapaczy chmur wplecionych malowniczo w tradycyjne zabudowania sprzed wieków. Całości dopełnia wspaniały widok kolorowych iluminacji i pięknie podświetlonych budynków. Powrót do hotelu około północy. Nocleg
Po śniadaniu przejazd na plażę i czas wolny na relaks oraz kąpiele w wodach Morza Kaspijskiego. Powrót do hotelu i czas na odświeżenie się. Wieczorem pożegnalna obiadokolacja połączona z programem folklorystycznym i pokazem tańców azerskich. Transfer do hotelu i nocleg.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Polski z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych. Przylot do Warszawy.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Przeloty na trasie Warszawa – Baku – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych w klasie ekonomicznej z bagażem rejestrowanym wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery klimatyzowanym autokarem według programu.
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 • Wyżywienie wg programu (7 śniadań, 7 obiadokolacji).
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 397 USD płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Wizy i pośrednictwa wizowego - 40 USD.
 • Napiwków – 4 USD / dzień.
 • Napojów do posiłków.
Informacje Program Terminy Świadczenia Galeria Mapa Do góry

8 dni
Team
20-30 osób

samolotem

Azerbejdżan

Perła pośród pól naftowych

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji