Skip to main content
pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotele 3*
9 noclegów
Wyżywienie
Meal
9 śniadań
9 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 750 PLN

O wycieczce

Przenieś się do krainy słońca i uśmiechu! Poczuj smak zaklęty w kulturze Tajów i mistycyzm birmańskich świątyń buddyjskich. Odkryj sekrety, jakie kryją te dwa wspaniałe kraje - Birma i Tajlandia.


Główne atrakcje

 • Słynna ulica Khao San
 • Świątynia Szwedagon
 • Rejs przez rzekę Ayeyarwaddy
 • Wzgórze Mandalay

Offer Pobierz kartę wycieczki
Wieczorem zbiórka na lotnisku w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, odprawa biletowo-paszportowa i nadanie bagaży, a następnie przelot do Tajlandii z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.
Przylot na lotnisko w Bangkoku. Formalności paszportowe i odbiór bagaży, a następnie do hotelu w Bangkoku. Zakwaterowanie. Wieczorem zwiedzanie chińskiej dzielnicy w Bangkoku, pełnej kolorowych neonów, lampionów i pysznego, ulicznego jedzenia. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Po śniadaniu zwiedzanie wyjątkowej świątyni, Złotej Góry. Stąd rozpościera się widok na Bangkok. Świątynia położona jest na sztucznie usypanym wzgórzu, którego zwieńczeniem jest złota kopuła. Następnie wizyta w świątyni Wat Arun, zwanej Świątynią Świtu. Charakterystyczne dla świątyni są kolorowe płytki i ceramiczne elementy, układające się w piękną mozaikę na zabudowaniach tego kompleksu. Kolejno przejazd w okolicy słynnej ulicy Khao San, czas wolny. Po południu przejazd na lotnisko, przelot do Birmy. Wieczorem przylot do Rangunu, transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Po śniadaniu zwiedzanie Rangunu, byłej stolicy Birmy. Zwiedzanie osobliwej, starej dzielnicy, zbudowanej podczas brytyjskiej epoki kolonialnej. Wciąż znajduje się tutaj wiele historycznych budynków. Następnie wizyta w centralnym punkcie wielu wydarzeń historycznych – Pagodzie Chauk Htat Gyi. W pagodzie znajduje się wspaniały posąg leżącego Buddy. Kolejno odwiedziny na lokalnym targu Bagyoke, na którym znaleźć można setki artykułów – kamieni szlachetnych, rękodzieła, sztuki, odzieży, a nawet artykułów spożywczych. Targ to istny labirynt, pełen kolorów i niesamowitych przedmiotów. Na koniec dnia wizyta w jednym w najbardziej spektakularnych zabytków Azji – w pokrytej złotem świątyni Szwedagon. Legenda głosi, że w świątyni przechowywane są kosmyki świętych włosów Buddy. Kompleks Szwedagon to kultowy symbol kraju, którego nie można przegapić. Obiadokolacja i nocleg.

Po śniadaniu przejazd na lotnisko, przelot wewnętrzny do Bagan. Miasto słynie ze strefy archeologicznej, w której znajdują się  liczne pagody stupy i klasztory, które stanowią większość jego zabudowań. Po przylocie zwiedzanie pozłacanej pagody Shwezigon i stupy Shwensandaw, gdzie rzekomo przechowywany jest relikwia – ząb Buddy. Następnie przejazd do świątyni jaskiniowej, Kyansitha Umin, której długie korytarze zdobione są freskami. Niektóre z nich zostały namalowane przez okupantów tatarskich podczas okupacji mongolskiej po 1287 roku. Zwiedzanie kolejnej, XIII-wiecznej świątyni jaskiniowej Gubyaukgyi. Jej ściany zdobią piękne freski przedstawiające sceny z Dźataki, opowiadań o poprzednich wcieleniach Buddy. Następnie oglądanie świątyni Htilominlo, w której można dowiedzieć się, jak powstają birmańskie obrazy z piasku oraz symetrycznej i majestatycznej świątyni Ananda, w której znajdują się cztery wizerunki Buddy – odwiedzający ma wrażenie, że Budda patrzy na niego, bez względu na to, w którym miejscu w świątyni się znajduje. Na koniec odwiedziny w dwóch świątyniach – Dhamayangi, największej świątyni miasta Bagan oraz w świątyni Sulamani. Późnym popołudniem przejazd do punktu widokowego, aby obejrzeć zachód słońca nad słynną rzeką Ayeyarwaddy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

Po śniadaniu przejazd do wioski Myingaba, centrum produkcji specjalnego lakieru  z Bagan – laki. Przejście przez świątynię Myazedi do Myingaba Gubyaukgyi – znajdują się tutaj najlepiej zachowane malowidła ścienne w okolicy. Na szczególną uwagę zasługuję te, przedstawiające reinkarnację Buddy. Następnie zwiedzanie świątyni Manhua, zbudowanej przez króla Mon w 1300 roku oraz świątyni Dhamayaseka Yedi, wyróżniającą się na tle innych złotą kopułą. Przejazd w kierunku wioski Minnanthu, w której znajdują się charakterystyczne bambusowe i drewniane konstrukcje. Znajduje się tam również świątynia Nana-man-nya, a w jej wyjątkowej komnacie odnaleźć można bardzo dobrze zachowane drobne freski oraz zarys wizerunku siedzącego Buddy. W drodze powrotnej zobaczyć będzie można dużą świątynię Tayok Pye Paya, zbudowaną przez Narathihapate, króla, który uciekł przed najazdami Mongołów. Przed zachodem słońca przejazd przez równiny miasta Bagan tradycyjnym wozem do miejsca, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na jeden z najważniejszych skarbów archeologicznych w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie słońce chowa się za tysiącem ruin. Obiadokolacja i nocleg. 

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Mandalay.  Po drodze postój przy Górze Popa – wygasłym wulkanie, który wznosi się na wysokość ponad 1500 m. n.p.m. Na szczycie znajduje się Monaster Taung Kalat – niektórzy mieszkańcy wierzą, że świątynia jest domem dla 37 natów -  starożytnych, birmańskich duchów animistów, do której prowadzi 777 schodów. Góra zamieszkała jest przez małpy, które często zaczepiają wspinających się do góry ludzi. Kolejny przystanek na trasie to lokalna farma palmowa, gdzie zobaczyć można jak ręcznie wyrabiane jest wino palmowe, zwane Toddy, melasa czy olej. Zapraszamy Państwa w pełną niesamowitych wrażeń wyprawę do Argentyny - krainy ognistego tanga! Na miejscu czeka na Państwa doskonała kuchnia, wspaniała architektura, cudowna przyroda i lekcje tego zmysłowego tańca. W trakcie wyjazdu odwiedzimy również prawdziwe argentyńskie rancho argentyńskiego z bydłem, gdzie poczują Państwo niesamowity klimat południowo-amerykańskich kowbojów, także będą mieli Państwo podziwiać ich wspaniałe wyczyny w siodle. Nie sposób zapomnieć również o boskim Buenos, które dzięki swojemu niepowtarzalnemu urokowi określane jest mianem Paryża Ameryki Południowej! Przyjazd do hotelu w Mandalay, zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta, uznanego za centrum religijne Birmy, gdzie znajduje się ponad 700 obiektów religijnych. Następnie odwiedziny w klasztorze Shwenandaw, znanym jako Golden Palace Monastery. To jedyny zachowany budynek, będący częścią Pałacu Królewskiego w Mandalay, ukazujący oryginalny styl architektoniczny birmańskiej rodziny królewskiej. Klasztor zbudowany jest z drewna tekowego. Zwiedzanie pagody Kuthodaw, w której znajduje się zbiór nauk buddyjskich (Tripitaka), wyrzeźbionych na kamiennych płytach w XII wieku. Uznawane są za największą księgę na świecie pod względem powierzchni. Przejazd na wzgórze Mandalay, najwyższy punkt , skąd podziwiać można panoramę miasta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

Po śniadaniu zwiedzanie siedzib starożytnych królestw Myanmaru w pobliżu Mandalay, następnie godzinny rejs przez rzekę Ayeyarwaddy do uroczej wioski Mingun, w której znajduje się ogromna, niedokończona pagoda, rozbita na pół przez trzęsienie ziemi w XIX wieku. Kolejną atrakcją jest brązowy dzwon Minguna, uznawany za największy, niezniszczony tego typu obiekt na świecie. Powrót łodzią do Mandalay i przejazd do świętej pagody Mahamuni, gdzie mieści się jeden z najważniejszych wizerunków Buddy w kraju, pokryty kilkoma tonami złotych liści. Kontynuacja podróży do byłej stolicy kraju, Sagaing, położonego po drugiej stronie rzeki. Saigang to kolejne centrum duchowe Birmy,  które zamieszkuje około 3000 mnichów. Na wzgórzach Sagaing można podziwiać zachód słońca na tle górskich zboczy, usianych licznymi pagodami oraz odwiedzić klasztor buddyjski, w którym można dowiedzieć się nieco więcej o życiu wyznawców buddyzmu. W drodze powrotnej do Mandalay postój przy tekowym moście U-Bein, prostej, ale niezwykłej konstrukcji z drewna tekowego, która rozciąga się 1,2 km nad jeziorem Taungtaman. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Mandalay, przelot do Heho, cichego miasta tranzytowego na pięknych wzgórzach stanu Shan. Po drodze nad Jezioro Inle postój w miejscowym warsztacie rodzinnym, aby dowiedzieć się, jak tradycyjnymi metodami,przy użyciu włókien drzew morwy, produkowane są parasole i papier. Przyjazd nad jezioro Inle, otoczone wzgórzami oraz polami ryżowymi. Zakwaterowanie w hotelu, następnie rejs po płytkim jeziorze, usianym małymi wioskami, farmami czy pływającymi ogrodami. Zwiedzanie, m.in. pagody Phaungdawoo, w której znajdują się najświętsze posągi Buddy w kraju, stale ozdabiane złotymi liśćmi przez lokalnych mieszkańców. Kolejno odwiedziny w wiosce tkackiej Inpawkhon, aby dowiedzieć się, jak wytwarzane są ręcznie robione, lokalne jedwabie, len i tkaniny lotosowe. Odwiedziny w wiosce Nampan, gdzie miejscowi rzemieślnicy pokażą, jak zwijane są birmańskie cygara, zwane cheroots. Pod koniec dnia odwiedziny w Monastyrze Nga Phe Chaung – drewnianej świątyni zbudowanej na palach. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

Po śniadaniu odwiedziny na kolorowym, tętniącym życiem porannym targu – jednej z atrakcji jeziora Inle. Na targ przybywają przedstawiciele różnych birmańskich grup etnicznych, aby handlować swoimi towarami. Dzięki temu na targu zobaczyć można lokalnych mieszkańców w tradycyjnych strojach. Następnie spływ rzeką w kierunku kompleksu pagód Inn Dain. To pole pokryte pagodami zbudowanymi ponad 1000 lat temu, otoczone bambusowymi gajami. Wiele z nich porośnięte jest mchem, a całość sprawa magiczne i tajemnicze wrażenie. Po zwiedzaniu powrót do hotelu. Czas wolny na samodzielne odkrywanie okolic jeziora Inle. Obiadokolacja i nocleg. 

Po śniadaniu przejazd do Heho, przelot do Rangun. Następnie transfer na międzynarodowe lotnisko w Rangun. Wylot do Polski.
Przylot do kraju.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Bangkok, Rangun – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Przeloty wewnętrzne wraz z bagażem rejestrowanym na trasie Bangkok - Rangun, Rangun - Bagan, Mandalay - Heho, Heho - Rangun. 
 • Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 • Zakwaterowanie w hotelach lux 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Wyżywienie wg programu (9 śniadań, 9 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 770 USD płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napiwków - 3 USD za dzień / os.
 • Napojów do posiłków.
 • Wizy i pośrednictwa wizowego - Birma: ok. 70 USD.
Informacje Program Terminy Świadczenia Galeria Mapa Do góry

12 dni
Team
20-40 osób

samolotem

Birma, Tajlandia

Tajemnicza Mjanma

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji