Cesarskie Chiny

30-46

9 dni

Hotel

Hotel 3*+ – 6 nocy

Wyżywienie

7 śniadań
7 obiadokolacji

Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 9 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto oraz wspaniała tradycyjna kuchnia – to tylko niektóre atrakcje przygotowane podczas naszej wycieczki.

Główne atrakcje

  • Wielki Mur Chiński
  • Zakazane Miasto
  • Szanghajski Bund

Dzień 1 – Polska

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Chin przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

Dzień 2 – PEKIN 

Przylot do Pekinu. Po południu zwiedzanie największego miejskiego placu na świecie, Placu Tiananmen położonego w samym sercu Pekinu. Przejazd obok obiektów olimpijskich. Kolacja i czas wolny.

Dzień 3 – PEKIN

Po śniadaniu zwiedzanie Wielkiego Muru Chińskiego (UNESCO), jednego z siedmiu cudów świata. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Największą atrakcją będzie 3 kilometrowy treking po Jianshanling – bardzo dobrze zachowanej części Wielkiego Muru. Powrót do Pekinu, kolejna atrakcją tego dnia będzie podziwianie Wioski Olimpijskiej, której najokazalszymi atrakcjami są: Stadion Narodowy zwany „Ptasim Gniazdem“ oraz Pływalnia Olimpijska nazywana także „Kostka wodną“. Obie atrakcje zachwycają swoją nietuzinkową architekturą. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Wieczorem dla chętnych Kung Fu Show (fakultatywnie).

Dzień 4 – PEKIN – SUZHOU

Po śniadaniu wizyta na największym miejskiego placu na świecie, Placu Tiananmen położonego w samym sercu Pekinu, z którego podziwiać możemy Mauzoleum Mao Zedonga, Pomnik Bohaterów Ludowych oraz Gmach Parlamentu. Następnie zwiedzanie Zakazanego Miasta, zwanego też Zimowym Pałacem Cesarskim (UNESCO). Pałac wznosi się dokładnie w samym centrum starego Pekinu. Budowa Zakazanego Miasta rozpoczęła się w 1406 roku za czasów dynastii Ming i trwała 14 lat. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i zajmuje powierzchnię 720 tysięcy metrów kwadratowych. Zwiedzanie części mieszkalnej cesarza, ogrodów cesarskich, a także słynne Wzgórze Węglowe, z którego roztacza się urokliwy widok na miasto. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Przejazd nocnym pociągiem 1 klasy, w komfortowych 4-osobowych przedziałach sypialnych do Suzhou.

Dzień 5 – SUZHOU

Przyjazd do Suzhou. Zwiedzanie miasteczka nazywanego „Wenecją Wschodu”. Rejs po Wielkim Kanale. Następnie zwiedzanie Ogród Mistrza Sieci – jednego z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Czas wolny na samodzielne spacery po miasteczku. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 – SUZHOU – ZHOUZHANG

Po śniadaniu wizyta w Fabryce Jedwabiu, gdzie zobaczą Państwo jak od wieków produkuje się ten cenny materiał. Przejazd do Zhouzhang w prowincji Jiangsu znanego także jako wodne miasteczko. Jest to urocze miasteczko położone na kilku wysepkach, poprzecinane wodnymi kanałami, wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Obiadokolacja w lokalnej restauracji, nocleg.

Dzień 7 – ZHUZHANG – SZANGHAJ

Po śniadaniu przejazd do Szanghaju. Zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od spaceru po Starym Mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Świątynię Boga Miasta poświęconą bóstwu opiekuńczemu miasta oraz generałowi Huo Guangowi. Następnie wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, w której umieszczono naturalnej wielkości posąg wykonany w całości z czystego i bardzo cennego nefrytu, przywiezionego z Birmy w 1882 r., przejście na Bund – wieczorny spacer po nadbrzeżu, a także wizyta na ulicy Nankińskiej. Kolacja, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych show akrobatyczne (opcjonalnie).

Dzień 8 – SZANGHAJ

Po siadaniu w restauracji hotelowej zobaczą Państwo Szanghajskie Muzeum Historii – posiadające ponad 120 000 eksponatów ukazujących bogactwo sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Kolejno w programie zobaczymy drapacz chmur „Perła Orientu”, z której rozpościera się wspaniały widok na Szanghaj. Czas wolny na zakupy. Kolacja, a następnie dla chętnych rejs widokowy rzeką Huang Pu (opcjonalnie). Nocleg.

Dzień 9 – SZANGHAJ – POLSKA

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

 

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 2.  Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Pekin, Szanghaj – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem  oraz pociągiem nocnym.
 4. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 5. Wyżywienie wg programu (7  śniadań, 7 obiadokolacji).
 6.  Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7.  Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 8.  Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 267 USD płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Wizy i pośrednictwa wizowego – 550 PLN.
 3. Napiwków – 4 USD / dzień.
 4. Napojów do posiłków uwzględnionych w programie.
 5. Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej / nowotworowej.

 

Terminy:

Zapisz się do naszego Newslettera

[formidable id=5]

Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszonymi w dniu 13.03.2020 ograniczeniami dotyczącymi ruchu granicznego informujemy, że wszystkie wycieczki samolotowe oraz wycieczki autokarowe do 28.03 włącznie zostają odwołane. Zgodnie z ogłoszonymi regulacjami będziemy zmieniać wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie loty oraz wyjazdy, stosując się do obowiązujących i ogłoszonych w tym zakresie procedur. W pierwszej kolejności będziemy kontaktować się z Klientami, których wylot miał się odbyć w najbliższych terminach.