30-46

10 dni

Hotel

3*/4* – 8 noclegów

Wyżywienie

8  śniadań
8 obiadokolacji

Pokój 1-osobowy

dopłata 770 PLN

Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najstarszych cywilizacji świata. W ciągu 10 dni będą mieli Państwo okazję do poznania bogactwa kulturowego i historycznego Państwa Środka. Wielki Mur, Zakazane Miasto, Armia Terakotowa oraz wspaniała tradycyjna kuchnia – to tylko niektóre atrakcje przygotowane podczas naszej wycieczki.

Główne atrakcje

 • Wielki Mur
 • Armia Terakotowa
 • Szanghajski Bund

Dzień 1 – Polska – Pekin
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Chin przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

Dzień 2 – PEKIN
Przylot do Pekinu, transfer do hotelu. Obiadokolacja podczas, której głównym daniem będzie specjalność kuchni lokalnej – kaczka po pekińsku. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 – PEKIN
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie, podczas którego zobaczą Państwo Świątynię Nieba (UNESCO), która jest symbolem Pekinu oraz najdoskonalszym przykładem architektury okresu dynastii Ming. Następnie zwiedzanie Świątyni Lamy – jednej z najznamienitszych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei mającym 26 metrów wysokości. Następnie udadzą się Państwo na Wielki Mur Chiński (UNESCO), jednego z siedmiu cudów świata. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Największą atrakcją będzie 3 kilometrowy treking po bardzo dobrze zachowanej części Wielkiego Muru. Powrót do Pekinu, kolejna atrakcją tego dnia będzie podziwianie Wioski Olimpijskiej, której najokazalszymi atrakcjami są: Stadion Narodowy zwany „Ptasim Gniazdem“ oraz Pływalnia Olimpijska nazywana także „Kostka wodną“. Obie atrakcje zachwycają swoją nietuzinkową architekturą. Następnie przejazd do lokalnej herbaciarni, gdzie będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w ceremonii parzenia herbaty. Na miejscu będzie możliwość zakupu herbat. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg. Opcjonalnie wieczorem do wyboru w formie wycieczki fakultatywnej jest możliwość wzięcia udziału w słynnym pokazie Kung Fu.

Dzień 4 – PEKIN – XI’AN 
Czas przejazdu pociągiem na trasie Pekin – Xi’an to około 12 godzin (1150 km)
Po śniadaniu wizyta na największym miejskim placu na świecie, Placu Tiananmen który jest położony w samym sercu Pekinu, z którego podziwiać możemy Mauzoleum Mao Zedonga, Pomnik Bohaterów Ludowych oraz Gmach Parlamentu. Następnie zwiedzanie Zakazanego Miasta, zwanego też Zimowym Pałacem Cesarskim (UNESCO). Pałac wznosi się dokładnie w samym centrum starego Pekinu. Budowa Zakazanego Miasta rozpoczęła się w 1406 roku za czasów dynastii Ming i trwała 14 lat. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i zajmuje powierzchnię 720 tysięcy metrów kwadratowych. Zwiedzanie części mieszkalnej cesarza, ogrodów cesarskich Jingshan, a także słynne Wzgórze Węglowe, z którego roztacza się urokliwy widok na miasto. Wizyta w fabryce pereł, w której będą mogli Państwo nabyć zarówno perły jak i produkty z nich wytwarzane. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Przejazd nocnym pociągiem, w komfortowych 4-osobowych przedziałach sypialnych do Xi’an.

Dzień 5 – XI’AN
W godzinach porannych przyjazd do starożytnej stolicy cesarstwa, a następnie transfer do hotelu oraz śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Muzeum Armii Terakotowej wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – grobowca pierwszego chińskiego cesarza, Qin Shi Huang Di, którego strzeże armia ośmiu tysięcy figur naturalnej wielkości wykonanych z wypalonej gliny. Następnie spacer po dzielnicy muzułmańskiej pełnej wąskich uliczek wypełnionych straganami oferującymi wyroby rzemiosła ludowego i pamiątki. Wizyta w Wielkim Meczecie – jednym z najstarszych meczetów w Chinach, który jest znakomitym przykładem połączenia architektury islamu z tradycyjną, klasyczną architekturą Chin. Składa się głównie z ogrodu w stylu chińskim i w niczym nie przypomina muzułmańskich meczetów z innych części świata. Następnie obiadokolacja w lokalnej restauracji, gdzie będą mieli Państwo okazję uczestniczenia w bankiecie pierożkowym. Nocleg w hotelu. Opcjonalnie wieczorem do wyboru w formie wycieczki fakultatywnej jest możliwość wzięcia udziału w słynnym pokazie muzyczno-tanecznym „Tang Dynasty”.

Dzień 6 – XI’AN – SUZHOU
Po śniadaniu wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi – posiadającym bogate zbiory ukazujące historię tej prowincji od czasów prehistorycznych po okres panowania dynastii Qing. Zwiedzanie Pagody Dzikiej Gęsi z VII wieku – symbolu Xi’an, a następnie zwiedzanie murów oraz bram starego miasta zbudowanych w czasach dynastii Ming. Podziwianie Wieży Dzwonu oraz Wieży Bębna – usytuowanych w samym sercu Xi’an. Wieże pochodzą z okresu panowania dynastii Ming. Po zakończonym zwiedzania obiadokolacja w lokalnej restauracji, a następnie transfer na stację i przejazd pociągiem nocnym do Suzhou.

Dzień 7 – SUZHOU
Przejazd do Suzhou, miasteczka zwanego „Wenecją Wschodu”. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci – jednego z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Rejs po Wielkim Kanale. Następnie odwiedzą Państwo fabrykę jedwabiu, gdzie zobaczymy jak od wieków produkuje się ten cenny materiał oraz Instytut Hafciarstwa, centrum jednej z czterech głównych szkół haftu w Chinach. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Przejazd do hotelu i nocleg w Suzhou.

Dzień 8 – SUZHOU – ZHOUZHUANG – SZANGHAJ 
Przejazd do Zhouzhuang w prowincji Jiangsu znanego także jako wodne miasteczko. Jest to urocze miasteczko położone na kilku wysepkach, poprzecinane wodnymi kanałami, wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Przejazd do Szanghaju, a następnie spacer po słynnym Bundzie – historycznym bulwarze nad rzeką Huangpu, a także wizyta na ulicy Nankińskiej. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg. Opcjonalnie do wyboru w formie wycieczki fakultatywnej jest możliwość rejsu po rzece Huangpu.

Dzień 9 – SZANGHAJ
Po śniadaniu zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od spaceru po Starym Mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Świątynię Boga Miasta poświęconą bóstwu opiekuńczemu miasta oraz generałowi Huo Guangowi. Następnie wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, w której umieszczono naturalnej wielkości posąg wykonany w całości z czystego i bardzo cennego nefrytu, przywiezionego z Birmy w 1882 r. Zobaczą Państwo Szanghajskie Muzeum Historii – posiadające ponad 120 000 eksponatów ukazujących bogactwo sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Kolejno w programie zobaczymy drapacz chmur „Perła Orientu”, z której rozpościera się wspaniały widok na Szanghaj. Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg. Opcjonalnie wieczorem do wyboru w formie wycieczki fakultatywnej jest możliwość wzięcia udziału w słynnym pokazie akrobatycznym.

Dzień 10 – SZANGHAJ – POLSKA
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Cena zawiera  

 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 2. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Pekin, Szanghaj – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem oraz pociągiem nocnym.
 4. Zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 5. Wyżywienie wg programu (8 śniadań, 8 obiadokolacji).
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 8. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN.
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 359 USD płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Wizy i pośrednictwa wizowego 550 PLN.
 3. Napiwków – 4 USD / dzień.
 4. Napojów do posiłków uwzględnionych w programie.
 5. Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej / nowotworowej.

Terminy:

Zapisz się do naszego Newslettera

[formidable id=5]