Skip to main content
pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotel 3*
7 noclegów
Wyżywienie
Meal
8 śniadań
8 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 759 PLN

O wycieczce

Zapraszamy na wycieczkę do Chin - ojczyzny Konfucjusza, pandy i Kung-fu. Podczas wycieczki zwiedzimy najokazalsze miasta Chin, miejsca niezwykle istotne z punktu widzenia historii kraju, takie jak Wielki Mur Chiński czy Mauzoleum Mao Zedonga. Podróżując przez kolejne miasta podziwiać będziemy perły chińskiej architektury, degustować dania lokalnej kuchni oraz poznawać elementy chińskiej kultury.


Główne atrakcje

 • Wielki Mur Chiński
 • Historyczny Bund
 • Klasztoru Szaolin
 • Zakazane Miasto
 • Świątynia Nefrytowego Buddy

Offer Pobierz kartę wycieczki
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Chin przez jeden z lotniczych portów tranzytowych. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około miesiąc przed planowanym wylotem.
Przylot do Pekinu, a następnie zwiedzanie stolicy Chin. Wizyta w Świątyni Lamy – jednej z najznamienitszych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei mającym 26 metrów wysokości. Kolejna atrakcją tego dnia będzie podziwianie Wioski Olimpijskiej, której najokazalszymi atrakcjami są: Stadion Narodowy zwany „Ptasim Gniazdem” oraz Pływalnia Olimpijska nazywana także „Kostka wodną”. Obie atrakcje zachwycają swoją nietuzinkową architekturą. Wieczorem obiadokolacja w lokalnej restauracji, podczas, której głównym daniem będzie specjalność kuchni lokalnej – kaczka po pekińsku. Nocleg w Pekinie. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą atrakcja fakultatywna.


Proponowana atrakcja fakultatywna:

Spektakl Opery Pekińskiej
Występ Opery Pekińskiej stanowi kwintesencję kultury Chin. Podczas spektaklu będą mieć Państwo okazję podziwiać występy łączące śpiew, taniec oraz piękną muzykę, graną na tradycyjnych chińskich instrumentach.

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie, podczas którego zobaczą Państwo Świątynię Nieba (UNESCO), która jest symbolem Pekinu oraz najdoskonalszym przykładem architektury okresu dynastii Ming. Następnie udadzą się Państwo na Wielki Mur Chiński (UNESCO), będący jednym z siedmiu cudów świata. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Największą atrakcją będzie spacer po bardzo dobrze zachowanej części Wielkiego Muru. Powrót do Pekinu. Następnie przejazd do lokalnej herbaciarni, gdzie będą mieli Państwo okazje uczestniczyć o w ceremonii parzenia herbaty. Na miejscu będzie możliwość zakupu herbat. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą przewidziano atrakcję fakultatywną.


Proponowana atrakcja fakultatywna:

Pokaz Kung Fu
Kung-fu, będące chińskimi sztukami walki, służyły na początku lepszemu opanowaniu własnego ciała oraz zachowaniu zdrowia. Z czasem nabrały one charakteru bojowego. Podczas pokazu będą Państwo mieć okazję podziwiać style oraz techniki rozwinięte na przestrzeni lat, które zaprezentowane zostaną Państwu przez zawodowych wojowników.

Po śniadaniu wizyta na największym miejskim placu na świecie, Placu Tiananmen, który jest położony w samym sercu Pekinu i z którego można podziwiać Mauzoleum Mao Zedonga, Pomnik Bohaterów Ludowych oraz Gmach Parlamentu. Następnie zwiedzanie Zakazanego Miasta, zwanego też Zimowym Pałacem Cesarskim (UNESCO). Pałac wznosi się dokładnie w samym centrum starego Pekinu. Budowa Zakazanego Miasta rozpoczęła się w 1406 roku za czasów dynastii Ming i trwała 14 lat. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i zajmuje powierzchnię 720 tysięcy metrów kwadratowych. Zwiedzanie części mieszkalnej cesarza, ogrodów cesarskich Jingshan, a także słynne Wzgórze Węglowe, z którego roztacza się urokliwy widok na miasto. Wizyta w fabryce pereł, w której będą mogli Państwo nabyć zarówno perły jak i produkty z nich wytwarzane. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Przejazd nocnym pociągiem, w komfortowych 4-osobowych przedziałach sypialnych do Xi’an.
W godzinach porannych przyjazd do starożytnej stolicy cesarstwa, a następnie transfer do hotelu oraz śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Muzeum Armii Terakotowej wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – grobowca pierwszego chińskiego cesarza, Qin Shi Huang Di, którego strzeże armia ośmiu tysięcy figur naturalnej wielkości wykonanych z wypalonej gliny. Następnie spacer po dzielnicy muzułmańskiej pełnej wąskich uliczek wypełnionych straganami oferującymi wyroby rzemiosła ludowego i pamiątki. Wizyta w Wielkim Meczecie – jednym z najstarszych meczetów w Chinach, który jest znakomitym przykładem połączenia architektury islamu z tradycyjną, klasyczną architekturą Chin. Składa się głównie z ogrodu w stylu chińskim i w niczym nie przypomina muzułmańskich meczetów z innych części świata. Następnie obiadokolacja w lokalnej restauracji, gdzie będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w bankiecie pierożkowym. Nocleg w hotelu. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą atrakcja fakultatywną.


Proponowana atrakcja fakultatywna:

Pokaz w słynnym pokazie muzyczno - tanecznym „Tang Dynasty”
W ramach zaprezentowany zostanie Państwu taniec chińskich grup tanecznych przy akompaniamencie muzyki harmonicznej.

Po śniadaniu wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi – posiadającym bogate zbiory ukazujące historię tej prowincji od czasów prehistorycznych po okres panowania dynastii Qing. Zwiedzanie Pagody Dzikiej Gęsi z VII wieku – symbolu Xi’an, a następnie zwiedzanie murów oraz bram starego miasta zbudowanych w czasach dynastii Ming. Podziwianie Wieży Dzwonu oraz Wieży Bębna – usytuowanych w samym sercu Xi’an. Wieże pochodzą z okresu panowania dynastii Ming. Po zakończonym zwiedzaniu transfer na stację kolejową i popołudniowy przejazd superszybkim pociągiem „bullet train” do Luoyang. Obiadokolacja i nocleg w Luoyang.
Nad ranem przejazd do Klasztoru Szaolin – miejsca narodzin Buddyzmu medytacyjnego Chan oraz kolebki chińskiej sztuki walki Kung Fu. Zwiedzanie kompleksu klasztornego i Lasu Stup, który jest cmentarzem największych mistrzów klasztoru. Obiadokolacja, a następnie przejazd na dworzec kolejowy w Luoyang i przejazd nocnym pociągiem do Szanghaju (miejsca sypialne).
Przyjazd do Szanghaju w godzinach porannych. Po przyjeździe zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego, posiadającego jedną z najlepszych kolekcji sztuki w Chinach. Wizyta na ulicy Nankinskiej oraz spacer po słynnym Bundzie – historycznym bulwarze nad rzeką Huangpu. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej.


Proponowana wycieczka fakultatywna:

Rejs widokowy rzeką Huang Pu
Podczas rejsu podziwiać będzie można wieczorową panoramę Szanghaju. Bogate dzielnice biznesowe oraz drapacze chmur rodem z futurystycznych filmów przeniosą Państwa w przyszłość oraz zagwarantują moc niezapomnianych wrażeń.

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od spaceru po Starym Mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Świątynię Boga Miasta poświęconą bóstwu opiekuńczemu miasta oraz generałowi Huo Guangowi. Następnie wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, w której umieszczono naturalnej wielkości posąg wykonany w całości z czystego i bardzo cennego nefrytu, przywiezionego z Birmy w 1882 r. Zobaczą Państwo Szanghajskie Muzeum Historii – posiadające ponad 120 000 eksponatów ukazujących bogactwo sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Wizyta w nowoczesnej dzielnicy miasta – Pudong, gdzie zobaczą Państwo słynny drapacz chmur „Perła Orientu”, z którego rozpościera się wspaniały widok na Szanghaj. Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg. Wieczorem dla chętnych możliwość wzięcia udziału w atrakcji fakultatywnej.


Proponowana atrakcja fakultatywna
:
Pokaz Akrobatów Szanghajskich
Akrobatyka jest jednym z typowych i rozpowszechnionych w kulturze chińskiej typów rozrywki masowej. Mimo ogromnej popularności i współczesnej adaptacji, zachowała ona elementy wieloletniej chińskiej tradycji. Podczas pokazu będą mieć Państwo okazje podziwiać akrobacje łączące siłę oraz zręczność, zaprezentowane przez zawodowych akrobatów.

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Pekin, Szanghaj – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz opłatami lotniskowym i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Przejazd pociągiem nocnym na trasie Pekin – Xi’an i Luoyang – Szanghaj w wagonach sypialnych klasy hard/soft sleeper.
 • Przejazd superszybkim pociągiem „bullet train” na trasie Xi’an – Luoyang.
 • Transfery klimatyzowanym autokarem według programu.
 • Nocleg w komfortowych przedziałach sypialnych na trasie Pekin - Xi’an oraz Luoyang - Szanghaj. 
 • Wyżywienie wg programu (8 śniadań, 8 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Opłaty na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Fundusz Pomocowego.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 345 EUR płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napiwków - 3 USD / dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Wizy i pośrednictwa wizowego - Chiny: ok. 540 PLN / os.
 • Udziału w wycieczkach fakultatywnych oraz atrakcji nieobjętych programem zwiedzania.
  • Spektakl Opery Pekińskiej
  • Pokaz Kung Fu
  • Pokaz Akrobatów Szanghajskich
  • Rejs po rzece Huang Pu
Informacje Program Terminy Świadczenia Galeria Mapa Do góry

10 dni
Team
20-40 osób

samolotem

Chiny

W krainie smoka i Kung-fu

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji