Skip to main content
pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Pensjonat 3*
7 noclegów
Wyżywienie
Meal
7 śniadań
7 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 630 PLN

O wycieczce

Odkryj z nami Bałkańską Perłę nad Morzem Adriatyckim! Zapraszamy w pełną słońca podróż do jednego z najbardziej malowniczych krajów Południowej Europy. Piękne piaszczyste plaże, morska bryza i szum fal Adriatyku to idealny przepis na udane wakacje! Oprócz błogiego, niczym niezakłóconego relaksu, podczas wyjazdu czekają na Państwa również niesamowite osobliwości przyrody jak zapierający dech w piersiach Kanion Rzeki Tary, czy słynny fiord Morza Adriatyckiego Bokę Kotorską oraz urokliwe miasteczka: historyczny Bar, malownicze Ulcinj, czy słynne „Monte Carlo Bałkanów”, czyli Budvę. A to tylko niektóre skarby jakie kryje Czarnogóra!


Główne atrakcje

Perły południa - Bar i Ulcinj

 • Boka Kotorska
 • Kanion rzeki Tary
 • Monte Carlo Bałkanów - Budva

Offer Pobierz kartę wycieczki
Wczesnym rankiem wyjazd z miejsca zbiórki, a następnie przejazd autokarem w kierunku Czarnogóry. Nocleg w autokarze. 

* W zależności o miejsca zbiórki przejazd przez następujące miejscowości:
   - Gdańsk → Przejazd przez Toruń, Łódź, Częstochowę, Katowice. 
   - Szczecin → Przejazd przez Poznań, Wrocław
   - Warszawa

Dalszy przejazd w kierunku Czarnogóry. W godzinach popołudniowych przyjazd do miejscowości Bar i zakwaterowane w hotelu. To niezwykle urokliwe miasto położone jest w południowej części Czarnogóry u wybrzeży Morza Adriatyckiego. Miejsce jest ważnym ośrodkiem komunikacyjnym z uwagi na zlokalizowany tu największy port morski w kraju. Słynie także z przepięknych plaż oraz zabytkowego starego miasta. Czas wolny na relaks i plażowanie. Nocleg w Bar.

Po śniadaniu czas wolny na relaks i plażowanie. Za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych. Obiadokolacja i nocleg w miejscowości Bar.

Proponowane wycieczki fakultatywne:

 

Perły Południa – Bar i Ulcinj

Wycieczka obejmuje perły południowego wybrzeża Czarnogóry, a także degustację lokalnych specjałów regionu. Południe Czarnogóry to zupełnie inny, dużo bardziej orientalny świat, którego odkrywanie pozwala nam przenieść się w zupełnie odmienną rzeczywistość. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Starym Mieście w miejscowości Bar, która uchodzi za jedno z najbardziej tajemniczych miast wybrzeża czarnogórskiego. Stary Bar to jedna z najstarszych osad człowieka w tej części Bałkanów. Miasto słynie z przepięknych rzymskich zdobień, weneckich pałacyków, tureckich hammanów, a wszystko to wplecione w rządzącą się swoim prawem naturę. Następnie wzdłuż wybrzeża dojadą Państwo do najdalej wysuniętego na południe miasta Czarnogóry – Ulcinj, gdzie będą mieli Państwo spacerować po starej Kalaji – twierdzy pirackiej, skąd rozpościerającą się z niej przepiękną panoramę miasteczka. Po południu czas wolny na liczącej 14 kilometrów Weilkiej Plaży, gdzie będą mieli Państwo czas na chwilę relaksu i kąpiele słoneczne. Ponieważ okolica Riwiery Ulcinjskiej słynie z najlepszych sposobów na przyrządzanie ryb na zakończenie dnia zapraszamy Państwa na posiłek, którego menu stanowią właśnie ryby i owoce. Dodatkowo będą mogli Państwo skosztować lokalnych specjałów takich jak regionalne sery, wędliny, grillowane warzywa czy oliwa. Podczas posiłku odbędzie się również degustacja miejscowych trunków: rakiji, wina i przede wszystkim wyśmienitych likierów, w tym już słynnego likieru gruszkowo-mandarynkowego. Czas wolny w rozświetlonym wieczornym blaskiem mieście i powrót do miejsca zakwaterowania w godzinach wieczornych.

 

Rejs po Boce Kotorskiej z lunchem

Poranny transfer do miejscowości Tivat na słynną przystań Porto Montenegro, a następnie rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej. Podczas rejsu odwiedzą Państwo wszystkie cztery zalewy zatoki. Podczas rejsu przystanek w urokliwej zatoce Žanice i czas wolny na plażowanie i kąpiele morskie. Możliwość wpłynięcia do błękitnej jaskini. Kolejno lunch na pokładzie statku. Kolejno dalszy rejs na sztucznie usypaną wyspę Matki Boskiej Skalnej z pięknym barokowym kościołem. Podczas rejsu podziwiać można najbardziej na południe wysunięty „fiord Europy”, cieśninę Verige, urokliwe stare wioski Lepetane, Stoliv, Prcanj, Muo i Perast. Rejs zakończymy w miejscowości Kotor. Zwiedzanie najstarszego miasta w Czarnogórze wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i czas wolny. Powrót do miejsca zakwaterowania w godzinach wieczornych.

 

Kanion Rzeki Tary

Całodniowa wycieczka do jednego z najbardziej malowniczych regionów Czarnogóry charakteryzujących się dziką, niczym nieskalaną przyrodą. Wizyta we wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Parku Narodowym Durmitor, którego najsłynniejszą atrakcją jest kanion przepływającej tam najdłuższej rzeki w kraju – rzeki Tary. Jest to najgłębszy kanion w Europie i trzeci pod względem głębokości kanion na świecie. Następnie przejazd do kolejnego kanionu – kanionu rzeki Moraća, który robi równie zjawiskowe wrażenie. Ponadto podczas wycieczki zobaczą Państwo również imponujące zabytki i budowle, jak np. rozciągający się ponad kanionem 360 metrowy Most Durdevica. Przejazd do górskiego kurortu Żabljak, a następnie spacer do Czarnego Jeziora. Po drodze zwiedzanie pochodzącego z XIII wieku klasztoru Morača. Powrót do miejsca zakwaterowanie w godzinach wieczornych.

 

Dubrownik – Perła Adriatyku

Całodniowa wycieczka do znajdującego się w Chorwacji Dubrownika – jednego z najpiękniejszych miast w Europie, zwanego „Perłą Adriatyku”. To wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasto zachwyca niepowtarzalną atmosferą i niezwykle urokliwą zabudową. Zwiedzanie miasta, podczas którego zobaczą Państwo doskonale zachowane mury obronne, Studnię Onofria, Kościół i Klasztor Franciszkanów z jedną z najstarszych aptek w Europie działającą do dziś, a także Katedrę Dubrovnicką i Kościół Św. Błażeja. Następnie podziwianie Kościoła Zbawiciela, Pałacu Sponza, Pałacu Rektorów, Dzwonnicy Miejskiej oraz Stradum – główną promenadę Dubrownika. Powrót do miejsca zakwaterowanie w godzinach wieczornych.

 

Magiczna Albania – Szkodra i Kruja

Całodniowa wycieczka do graniczącej z Czarnogórą Albanii. Inspirująca mieszanka cywilizacji i kultur czyni Albanię wyjątkowym krajem europejskim. Wycieczkę rozpoczniemy od przejazdu do miejscowości Szkodra, przepięknie położonej nad rzeką Drin i Bojaną w dolinie Jeziora Szkoderskiego. Zwiedzanie miasta, podczas którego zobaczą Państwo katedrę, cerkiew oraz meczet. Spacerując miejskimi uliczkami, będą mogli Państwo obserwować lokalne życie mieszkańców, a w cukierni w centrum miasta chętni będą mogli spróbować lokalnego specjału ciastka tri leće. Następnie przejazd do historycznej stolicy Albanii – Kruji. Spacer tzw. turecką uliczką, na której można kupić oryginalne pamiątki wśród nich dywany, ceramikę, biżuterię – filigran, tradycyjne albańskie nakrycia głowy, a także magnesy, pocztówki i inne drobiazgi. Uliczka prowadzi również̇ do twierdzy Skanderbega – najważniejszej postaci, bohatera narodowego Albanii. Zwiedzanie twierdzy, z której roztacza się przepiękny widok na okolicę.

 

Montenegro Tour

Montenegro Tour, czyli Czarnogóra w pigułce to całodniowa wycieczka, podczas której odkryją Państwo najciekawsze i najpiękniejsze miejsca, które zdecydowanie warto zobaczyć podczas wycieczki do Czarnogóry. Przejazd do dawnej stolicy Czarnogóry, a obecnie jednego z najważniejszych kulturowych ośrodków oraz miasto ambasad i urzędów: Cetinje. Zwiedzanie miasta, które obejmuje pałac czarnogórskich władyków, dwór króla Mikołaja i cetyński monastyr. Następnie udadzą się Państwo do położonej w górach Lovcen wioski Njegusi, gdzie skosztujemy lokalnych przysmaków – sera i długo dojrzewającej szynki. Następnym punktem będzie wyprawa do zachwycającego, przepięknie położonego w Zatoce Kotorskiej miasta – Kotoru. Ze względu na doskonale zachowaną, unikatową starówkę, Kotor został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto otaczają czterokilometrowe mury obronne, które w nocy, ze względu na oświetlenie, przypominają głowę lwa. Najbardziej znane zabytki Kotoru to m.in. weneckie place i pałace, średniowieczna katedra i Muzeum Morskie. W czasie pobytu w Kotorze można wspiąć się na mury obronne, z których roztacza się fantastyczny widok na niemalże całą Zatokę Kotorską lub odpocząć w jednej z wielu stylowych kawiarni. Kolejny punkt w programie to Budva, czyli „Monte Carlo Bałkanów” – najsłynniejszy kurort Czarnogóry. Spacer po urokliwej, pięknie położonej starówce, pełnej starych kościołów, muzeów i galerii, zdecydowanie można zaliczyć do najbardziej romantycznych. Na zakończenie podziwianie „wyspy-hotelu” św.Stefana – najpopularniejszej miejscowości w Czarnogórze, którą odwiedzają najbardziej znane gwiazdy Hollywoodu. Powrót do miejsca zakwaterowania w godzinach wieczornych.

Po śniadaniu ostatnie chwile na wypoczynek na czarnogórskim wybrzeżu. Po południu przejazd w drogę̨ powrotną w kierunku Polski. Nocleg w autokarze.

Dalszy przejazd do Polski. Przejazd przez Katowice, Częstochowę, Łódź, Toruń. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

* W zależności o miejsca zbiórki przejazd przez następujące miejscowości:
   - Gdańsk → Przejazd przez Toruń, Łódź, Częstochowę, Katowice. 
   - Szczecin → Przejazd przez Poznań, Wrocław
   - Warszawa

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 • Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 • Zakwaterowanie w pensjonacie 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką.
 • Wyżywienie wg programu (7 śniadań, 7 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 140 EUR płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in.: bilety wstępu, przewodnicy lokalni, system tour guide, taksy klimatyczne, parkingi, opłaty drogowe etc.).
 • Napojów do posiłków.
Informacje Program Terminy Świadczenia Galeria Mapa Do góry

10 dni
Team
30-50 osób
Bus
autokarem

Czarnogóra

Perła Bałkanów

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji