30-50

8 dni

Hotel

Hotele 3*/4* – 7 nocy

Wyżywienie

7 śniadań
7 obiadokolacji

Pokój 1-osobowy

dopłata 430 PLN

Niezwykła gościnność mieszkańców, tradycyjna kuchnia oraz znane na całym świecie wino przyciągają niczym magnes. Kraj ten to położona na pograniczu Europy i Azji Gruzja. Zapraszamy do odkrywania z nami jej nieprzebranych bogactw.

Główne atrakcje

 • Zwiedzanie „miasta miłości” Sighnaghi
 • Degustacje gruzińskich win w tradycyjnych winnicach
 • Wypoczynek w Batumi

Dzień 1 -WARSZAWA – TBILISI

Wylot z Warszawy w godzinach wieczornych.

Dzień 2 – TBILISI 

Przylot na międzynarodowe lotnisko w Tbilisi. Spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu. Krótki nocleg. Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi: spektakularne widoki Starego i Nowego Tbilisi pozostaną na zawsze w pamięci. To miejsce spotkań wszystkich kultur Kaukazu, a także nowoczesnej i starożytnej architektury. Co więcej, najpiękniejsze obiekty miasta są usytuowane blisko siebie, co czyni je łatwymi przyjemnym celem spacerów. Wycieczkę rozpoczniemy od największej prawosławnej świątyni na Kaukazie, soboru Św. Trójcy. Następnie wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, skąd rozpościera się panoramiczny widok na stolicę i zejdziemy pieszo do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych, w których bywało wielu słynnych pisarzy i poetów, jak np. Puszkin, Lermontov, czy Dumas. Następnie zobaczymy synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, Majdan Gorgasali, katedrę Syoni (gdzie znajduje się relikwia świętej Nino i piękne freski), awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati, najstarszą cerkiew miasta.

Dzień 3 – TBILISI – BODBE – SIGNAGI – NAPAREULI – TBILISI 

Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Tbilisi do Bodbe. Następnie wyruszymy do słynącej ze swoich winnic części regionu Kakheti. Jest to miejsce, które każdy podróżnik musi poznać. To właśnie tu tradycja gruzińskiej gościnności, ciepła oraz biesiad jest najbardziej żywa. Przyjazd do „miasta miłości” Sighnaghi, z którego XVIII-wiecznych murów rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Alazańską oraz pasmo Kaukazu Wielkiego. Następnie wyruszamy do Napareuli, gdzie odwiedzimy słynną winiarnię, gdzie odbędzie się degustacja wina oraz będziemy obserwować wypiek prawdziwego gruzińskiego chleba. Obiadokolacja w Napareuli. Powrót do Tbilisi.

Dzień 4 – TBILISI – ANANURI – KAZBEGI – TBILISII 

Po śniadaniu przejazd słynną gruzińską drogą, będąca głównym przejściem między Kaukazem Południowym, a Północnym do Ananuri. Kompleks ten jest malowniczo położony na zachodnim brzegu turkusowych wód Zbiornika Żinwalskiego. Wido na Górę Kazbek, do której zgodnie z mitologią grecką miał zostać przykuty Prometeusz za kradzież ognia bogom i przekazanie go śmiertelnikom. Następnie przejazd do Kazbegi przez kurort narciarski Gudauri. Stamtąd pojedziemy do świątyni Świętej Trójcy Gergeti (XIV w). Cerkiew usytuowana jest na wysokości 2170 m.n.p.m., w tle góry Kazbek (5047 m.n.p.m)., co sprawia, że rozpościera się stamtąd wspaniały panoramiczny widok. Jeżeli dopisze pogoda, możemy zobaczyć ten bajeczny krajobraz zwany tutaj Mkinvarcveri. Wieczorem powrót do Tbilisi. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 5 – TBILISI – GORI – UPLISCYCHE – BATUMI 

Śniadanie w hotelu. Wyjazd w stronę regionu Imereti, znanego z mitów greckich jako Kolchida. Po drodze zajrzymy do rodzinnego miasta Józefa Stalina, Gori; Przejazd do starożytnego skalnego miasta Uplistsikhe (UNESCO), dawnej siedziby władców i konkurencji Państwa Urartu. Przejazd do Batumi. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Batumi.

Dzień 6 – BATUMI

Śniadanie w hotelu. Czas na wypoczynek do wieczora. Obiadokolacja w tradycyjnej restauracji. Nocleg w Batumi.

Dzień 7 – BATUMI – TBILISI 

Śniadanie w hotelu. Czas wolny do 12:00. Wyjazd do Tbilisi. Obiadokolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 8 -TBILISI – WARSZAWA

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przylot do Warszawy.

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 2. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Tbilisi, Tbilisi – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 4. Zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 5. Wyżywienie wg programu (7 śniadań, 7 obiadokolacji).
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 8. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN.
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 169 EUR płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Napiwków – 4 USD / dzień.
 3. Napojów do posiłków uwzględnionych w programie.
 4. Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej / nowotworowej.

 

Terminy:

Zapisz się do naszego Newslettera

[formidable id=5]