Indie – Złoty Trójkąt

30-39

9 dni

Hotel

3* – 7 noclegów

Wyżywienie

7 śniadań
7 obiadokolacji

Pokój 1-osobowy

dopłata 610 PLN

Zapraszamy Państwa do poznania niesamowitego i niepowtarzalnego klimatu Indii. Jest to nie tylko kraj kontrastów, ale także cudowna kraina natury i przyrody oraz mieszanka różnych religii. Podczas wycieczki zobaczymy miłość zaklętą w marmurowym cudzie, zapierającym dech w piersiach pomniku miłości – Taj Mahal. Będą mieli Państwo okazję podziwiać również uroki „Różowego Miasta” oraz chłonąć atmosferę wielomilionowego tygla kultury, jakim jest Delhi. Zapraszamy do odkrywania z nami sekretów, jakie kryją w sobie magiczne Indie!

Główne atrakcje

  • Taj Mahal – jeden z siedmiu cudów współczesnego świata
  • Puszkar – cel wielu pielgrzymek Hindusów
  • Fort Amber w Jaipurze – „Różowym Mieście”
  • Czerwony Fort i Kutab Minar – symbole Starego i Nowego Delhi

Dzień 1: WARSZAWA

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed wylotem. Przelot do Indii przez jeden z portów międzynarodowych.

Dzień 2: DELHI 

Przylot do Delhi. Na lotnisku zostaną Państwo powitani w typowo indyjskim stylu poprzez nałożenie na szyję wieńca kwiatów. Transfer do hotelu i czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem obiadokolacja, podczas której po raz pierwszy będą mogli poznać smaki kuchni indyjskiej. Nocleg w Delhi.

Dzień 3: DELHI 

Po śniadaniu w restauracji hotelowej rozpoczną Państwo swoją indyjską przygodę. Podczas zwiedzania Starego Delhi zobaczą Państwo wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Czerwony Fort zbudowany przez władcę Szahdżahana, następnie wizyta w jednym z największych meczetów w kraju Jama Masjid. Spacer po Raj Ghat – miejscu upamiętniającym Mahatmę Gandhiego. Kolejno udadzą się Państwo na Chandni Chowk, gdzie będzie możliwość zakupu ciekawych pamiątek oraz poczucia atmosfery prawdziwego orientalnego bazaru. Po południu zwiedzanie Nowego Delhi: podziwianie Kutab Minar (UNESCO) – minaretu z kompleksu, który jest pozostałością pierwszego muzułmańskiego miasta w Delhi oraz Bramy Indii będącej jednym z symboli miasta. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4: DELHI – AGRA 

Po śniadaniu przejazd do Agry. Po przyjeździe transfer do hotelu i zakwaterowanie. Następnie zwiedzanie Czerwonego Fortu (UNESCO) – fortyfikacji obronnej wzniesionej z czerwonego piaskowca nad rzeka Jamuną. Architektura fortu to mieszanka stylu hinduskiego i muzułmańskiego. Kolejny punkt programu to słynny pomnik miłości Taj Mahal (UNESCO), będący marmurowym mauzoleum małżonki cesarza Szahdżahana – Mumtaz Mahal. To jeden z siedmiu cudów współczesnego świata, budowany prawie 20 lat przez najlepszych budowniczych tamtych czasów. Biały marmur ozdobiono cennymi kamieniami z Persji, Rosji, Afganistanu, Tybetu i Chin. Obiadokolacja i nocleg w Agrze.

Dzień 5: AGRA – FATEHPUR SIKRI – JAIPUR

​Po śniadaniu przejazd do Fatehpur Sikri (UNESCO) – dawnej stolicy Mogołów. To wspaniały kompleks składający się z pałaców, ogromnego meczetu z marmurowym grobowcem szejka Salima Chisti i sal audiencyjnych. Całość otoczona murem z czerwonego piaskowca powstała w czasie panowania Akbara Wielkiego. Okres świetności miasta przypadał na druga połowę XVI wieku. Po zwiedzaniu przejazd do Jaipuru. Stolica stanu Radżastan nazywana jest także Różowym Miastem, ponieważ wszystkie fasady budynków tego historycznego centrum pomalowane są tym kolorem. Fundatorem miasta był maharadża Dżaj Singh II. Było to pierwsze planowo zakładane miasto w Indiach. Układ urbanistyczny przetrwał bez zmian do dnia dzisiejszego. Obiadokolacja i nocleg w Jaipurze.

Dzień 6: JAIPUR 

Od rana zwiedzanie Fortu Amber, który do 1727 roku pełnił funkcję siedziby klanu Kaczwaha. Po drodze zatrzymamy się na pamiątkowe zdjęcia przy Pałacu Wiatrów, czyli Hawa Mahal – najciekawszej fasadzie w mieście. Do fortu mogą Państwo wjechać na słoniach lub jeepami. Po południu zobaczą Państwo jedną z głównych atrakcji miasta, jaką jest Obserwatorium Astronomiczne zaprojektowane także przez maharadżę Dżaj Singha II. Następnie udadzą się do Muzeum Miejskiego znajdującego się w budynkach pałacu Maharadżów, w sąsiedztwie dzisiejszej posiadłości rodzinnej władców regionu. Obiadokolacja i nocleg w Jaipurze.

Dzień 7: JAIPUR – PUSHKAR – JAIPUR

Śniadanie w restauracji hotelowej. Następnie podróż do Pushkaru. To spokojne miasteczko usytuowane jest na skraju pustyni, wokół jeziora Pushkar. Jest jednym z ważniejszych miejsc pielgrzymek Hindusów. Postój przy jeziorze Pushkar, a następnie wizyta w Świątyni poświęconej bogu Brahmie. Miasto znane jest także z festiwalu wielbłądów, który odbywa się raz do roku późną jesienią. Wieczorny powrót do Jaipuru, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: JAIPUR – DELHI

Po śniadaniu przejazd do Delhi. Przyjazd do Delhi w godzinach popołudniowych. Obiadokolacja, a następnie zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Delhi.

Dzień 9: DELHI – WARSZAWA

Śniadanie w hotelu, a następnie transfer na lotnisko. Przelot do Polski z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych. Przylot do Warszawy.

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 2. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Delhi, Delhi – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 4. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 5. Wyżywienie według programu (7 śniadań, 7 obiadokolacji).
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 8. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 347 USD płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Wizy i pośrednictwa wizowego – 420 PLN.
 3. Napiwków – 4 USD / dzień.
 4. Napojów do posiłków uwzględnionych w programie.
 5. Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej/nowotworowej.

Terminy:

Zapisz się do naszego Newslettera

[formidable id=5]