30-54

8 dni

Hotel

Hotele 3*/4* – 7 nocy

Wyżywienie

7 śniadań
7 obiadokolacji

Pokój 1-osobowy

dopłata 925 PLN

Zapraszamy do poznania z nami najważniejszych obiektów i symboli kultury chrześcijańskiej. Podczas tej podróży odkryjemy bogactwo historii chrześcijańskiej związanej z życiem i śmiercią Jezusa Chrystusa.  Zobaczymy najświętsze miejsca judaizmu takie jak: Wzgórze Syjon, Wieczernik oraz słynną Ścianę Płaczu. Gwarantujemy Państwu wymarzoną wycieczkę pełną niesamowitychy wrażeń.

Główne atrakcje

  • Wizyta w Jerozolimie i Betlejem oraz podziwianie najważniejszych obiektów związanych z religią chrześcijańską
  • Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim
  • Kąpiel w Morzu Martwym

Dzień 1 – WARSZAWA – TEL AWIW – BETLEJEM 

Zbiórka na lotnisku w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, odprawa biletowo-paszportowa i nadanie bagaży, a następnie bezpośredni przelot do Izraela. Przylot na lotnisko w Tel Awiwie. Formalności paszportowe i odbiór bagaży, a następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg w Betlejem.

Dzień 2 – BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM 

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie miasta. W programie podziwianie panoramy miasta z Góry Oliwnej, a następnie wizyta w kościele Pater Noster upamiętniającym miejsce, w którym Jezus nauczył apostołów Modlitwy Pańskiej. Przejście trasą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit. Kolejno podziwianie słynnej Bazyliki Wszystkich Narodów znajdującej się przy Gethsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym, znanym również jako Ogrójec – miejscu, gdzie Jezus przebywał na czuwaniu modlitewnym z Apostołami. Przemierzą Państwo również Drogę Krzyżową Via Dolorosa oznaczoną 14 stacjami. Przy każdej stacji znajduje się kaplica lub znak przedstawiający epizod z ostatniej Drogi Jezusa. Drogą tą dotrą Państwo do Bazyliki Grobu Świętego ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Powrót do Betlejem – miejsca narodzin Jezusa i wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolejno udadzą się Państwo na Pole Pasterzy – miejsca, gdzie Anioł ogłosił dobrą nowinę. Na zakończenie dnia zobaczymy miejsca cudów, czyli Grotę Mleczną oraz jaskinię na Pustyni Judzkiej, która już od czasów starożytnych stanowiła miejsce pielgrzymkowe dla chrześcijan. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3  – BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM 

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy i dalsze zwiedzanie miasta. Wizyta na Wzgórzu Świątynnym, skąd rozciąga się wspaniały widok na Plac Świątynny z Kopułą Skały oraz meczetem Al-Aksa. Następnie przejdą Państwo przez dzielnicę żydowską do Bramy Jaffa. Po drodze możliwość podziwiania Złotej Menory, stanowiącej symbol Izraela oraz jeden z najstarszych symboli narodu żydowskiego. Według legendy znak ten symbolizuje gorejący krzew, który Mojżesz ujrzał na Górze Syjon. Dojście na wzgórze Syjon, które według przekazu stanowiło miejsce, na którym Dawid umieścił Arkę Przymierza. Wizyta w Wieczerniku – miejsca, w którym zgodnie z wierzeniami odbyła się Ostatnia Wieczerza oraz nastąpiło zesłanie Ducha Świętego. Na zakończenie odwiedzą Państwo jeszcze Synagogę Grobu Króla Dawida, Opactwo Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny oraz Muzeum Ofiar i Bohaterów Holokaustu – Yad Vashem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
Wieczorem za dodatkową opłatą możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej Jerozolima Nocą obejmującej zwiedzanie słynnej Ściany Płaczu, pamiętającej czasy Świątyni Salomona, a także przejazd przez ortodoksyjną dzielnicę Mea Sharim i wizyta pod Menorą i Knesetem. Na zakończenie przejazd na taras widokowy, skąd będą mogli Państwo podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę oświetlonej nocą Jerozolimy.

Dzień 4 – BETLEJEM – CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – AKKA – NAZARET – KANA GALILEJSKA 

Po śniadaniu udadzą się Państwo do Cezarei Nadmorskiej, niezwykle urokliwego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego. Podziwianie takich zabytków jak między innymi dawny pałac Heroda Wielkiego, hipodrom, rzymski teatr, akwedukt z II w., czy mury krzyżowców z potężną bramą. Kolejno zwiedzanie miasta Hajfa, będącego trzecim co do wielkości miastem Izraela. Zobaczą tam Państwo m.in. niezwykle malowniczy port, a także kopułę Mauzoleum Baby i wspaniałe ogrody tarasowe – Ogrody Bahaitów. Podziwianie Góry Karmel, którą uznaje się za pierwszą siedzibę katolickiego zakonu Karmelitów. Kolejno udadzą się Państwo do portowej miejscowości Akka. Spacer ulicami miasta oraz czas wolny na zakupy. Następnie przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, Studni Maryi oraz Kościoła św. Józefa. Po południu przejazd do miejsc związanych z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami. Zwiedzanie miejscowości Kana Galilejska, gdzie Jezus dokonał cudu przemiany wody w wino. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.

Dzień 5 – TYBERIADA – GALILEA – KAFARNAUM – TABHA – BETLEJEM 

Po śniadaniu relaksujący rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim – największym słodkowodnym jeziorze w Izraelu. Z pokładu łodzi będą mogli Państwo podziwiać wspaniałe widoki na otaczające krajobrazy, Dolną i Górną Galileę, a także górujące nad okolicą Wzgórze Golan. Przypłynięcie do Kafarnaum miasteczka rybackiego, wielokrotnie wspominanego w Biblii jako miejsce zamieszkania Jezusa. Wizyta na Góra Błogosławieństw, będącego miejscem tzw. Kazania na Górze oraz cudownego rozmnożenia chleba. Wizyta w miejscowości Mała Tabgha, gdzie znajduje się kościół Prymatu św. Piotra. To właśnie w tym miejscu Jezus Chrystus wskazał apostoła Piotra jako swego następcę na ziemi. Na zakończenie wizyta w Kościele rozmnożenia chleba i ryb. Przejazd do Betlejem Obiadokolacja i nocleg hotelu w Betlejem.

Dzień 6 – BETLEJEM – MORZE MARTWE – JERYCHO – BETLEJEM 

Po śniadaniu przejazd do malowniczego regionu Morza Martwego. Brzegi tego morza są najniżej położonym miejscem na Ziemi, jest to także najbardziej zasolony zbiornik wodny na Ziemi. Czas wolny na zakup kosmetyków oraz kąpiele w morzu. Bogate w minerały czarne błoto oraz gorące źródła siarkowe występujące wzdłuż wybrzeża wykorzystywane są do leczenia chorób stawów i skóry. Po południu przejazd do najstarszego miasta świata – Jerycho. Wjazd na Górę Quarantania, uznawaną za Górę Kuszenia. Podziwianie występującego tam drzewa zwanego Sykomorą Zacheusza, a następnie przejazd powrotny do Betlejem przez dolinę Wadi Qilt, gdzie w dole wśród wapiennych wzgórz mogą Państwo podziwiać najgłębszą dolinę Pustyni Judzkiej. Znajduje się tam również prawosławny klasztor św. Jerzego Koziby. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Betlejem.
Dla chętnych za dodatkową opłatą wycieczką do Masady. Zwiedzanie twierdzy Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsca walki zelotów – społeczności żydowskiej, która najdłużej opierała się Rzymowi.

Dzień 7 – BETLEJEM 

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek i samodzielne spacery po mieście. Dla chętnych za dodatkową opłatą wycieczka fakultatywna do Tel Awiwu. W programie wycieczki spacer uliczkami miasta oraz wypoczynek na plażach Tel Awiwu i przechadzka wzdłuż promenady. Następnie przejazd do Jaffy – miasta, które przez cztery tysiące lat służyło jako port morski.
Obiadokolacja i nocleg hotelu w Betlejem.

Dzień 8 – BETLEJEM – TEL AWIW 

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na ostatnie spacery po mieście i zakupy. Transfer na lotnisko, odprawa biletowo-paszportowa oraz nadanie bagaży. Bezpośredni przelot do Warszawy.

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 2. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Tel Awiw, Tel Awiw – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 4. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 5. Wyżywienie wg programu (7 śniadań, 7 obiadokolacji).
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 8. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN.
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 285 USD płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Napiwków – 4 USD / dzień.
 3. Napojów do posiłków uwzględnionych w programie.
 4. Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej.

Terminy:

Zapisz się do naszego Newslettera

[formidable id=5]