Skip to main content
pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotele 3*
7 noclegów
Wyżywienie
Meal
7 śniadań
7 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 970 PLN

O wycieczce

Starożytne skalne miasto Nabatejczyków, góra Nebo, będąca miejscem śmierci biblijnego Mojżesza czy pełna granitowych skał i piaskowców pustynia Wadi Rum, to tylko część atrakcji, jakie czekają na Państwa podczas wycieczki do Jordanii. Na koniec aktywnej wycieczki po tym niezwykle różnorodnym kraju wypoczną Państwo na plażach Morza Czerwonego i Morza Martwego


Główne atrakcje

 • Warsztat produkcji mozaik, z którego słynie region Madaba.
 • Starożytne skalne miasto Nabatejczyków.
 • Kąpiele w Morzu Martwym.
 • Zwiedzanie zamków Qusayr Amra, Qasr Al-Azraq i Qasr Kharana.

 


Offer Pobierz kartę wycieczki

Zbiórka na lotnisku w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, odprawa biletowo-paszportowa i nadanie bagaży, a następnie bezpośredni przelot do Jordanii. Przylot na lotnisko w Ammanie. Formalności paszportowe i odbiór bagaży. Zwiedzanie stolicy Jordanii. Amman jest pełny bliskowschodnich kontrastów, łączy tradycję z nowoczesnością, graniczy z pustynią i zbudowane jest z jasnego kamienia, skąd pochodzi jego określenie jako „białego miasta”. W programie zwiedzanie m. in. amfiteatru rzymskiego, starożytnej filharmonii (odeon), pozostałości potężnej niegdyś cytadeli, a także podziwianie wspaniałej panoramy miasta. Przejazd do hotelu w okolicy Ammanu. Obiadokolacja i nocleg.

Śniadanie. Przejazd drogą Kingsway do warsztatu produkcji mozaik, z których słynie region Madaba. Następnie przejazd na górę Nebo, która jest uznawana za miejsce śmierci biblijnego Mojżesza. Wizyta w kościele Św. Jerzego, w którym podziwiać można mozaikę Ziemi Świętej z VI wieku. Dalej Kerak, który jest najbardziej znany z zamku Krzyżowców. Przejazd do hotelu w okolicy Petry. Obiadokolacja i nocleg.

Po śniadaniu przejazd do Petry. Jest to starożytne skalne miasto Nabatejczyków i stanowi największą atrakcję Jordanii. Położona jest w skalnej dolinie, do której prowadzi jedna wąska droga wśród skał – wąwóz As-Sik. Miejsce to słynie z licznych budowli wykutych w skałach. Petra zachwyca swoim pięknem, architekturą oraz magiczną scenerią. Najcenniejszym zabytkiem Petry jest Skarbiec. Odwiedzić też można teatr, świątynię i grobowce, w tym miejsca spoczynku władców. Przez stulecia Petra znana była tylko lokalnym plemionom, które strzegły dostępu do tego miejsca. Ponowne jej odkrycie miało miejsce w 1812 r. przez Johanna Ludwiga Burkhardta. W 1985 r. Petra została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a 2001 r. znalazła się na liście siedmiu nowych cudów świata. Następnie wizyta na pustyni Wadi Rum. Wadi Rum to najsłynniejsza pustynia w Jordanii. Po arabsku nazwa oznacza dolinę piasku, jednak ta pustynia to nie tylko piasek. Pustynia Wadi Rum jest pełna granitowych skał i piaskowców. Dzięki tym skałom piasek zawdzięcza swoje charakterystyczne odcienie czerwonego. To tworzy kosmiczne widoki. Dla tej pustyni charakterystyczne są skalne mosty, kaniony, dzikie wielbłądy i liczne obozy Beduinów. Od 2011 roku Wadi Rum wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych.

Proponowane wycieczki fakultatywne:

Przejażdżka jeepami po pustyni
Ekscytująca 2-godzinna przejażdżka jeepami 4x4 po pustyni Wadi Rum z pewnością dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń. Nasze pustynne safari rozpoczniemy w wiosce na pustyni, skąd samochodami z napędem na cztery koła udadzą się Państwo do Lawrence Spring – szlaku nazwanego na cześć brytyjskiego oficera Thomasa Edwarda Lawrence’a, który dzięki swojej książce rozsławił Wadi Rum na świecie. Podziwianie niesamowitych skalnych krajobrazów, a następnie przejazd do tzw. Małego Łuku, na który można się wspiąć i podziwiać niesamowite uroki pustyni z góry. Przejazd w kierunku wydm Red Sand - miejsce to niesamowite rozciągające się po horyzont „morze” wzniesień z czerwonego piasku, który w magiczny sposób odznacza się w tym surowym, skalistym krajobrazie. Następnie krótka przerwa w Kanionie Khazali, gdzie na ścianach którego wyryte zostały wspaniałe inskrypcje.

Przejazd do hotelu w okolicy Aqaby. Obiadokolacja. Nocleg.

Czas wolny na wypoczynek i plażowanie w kurorcie Aqaba nad Morzem Czerwonym. Charakterystyczne cechy tego regionu to złocisty piasek, turkusowa woda i góry, które schodzą do morza. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych.

Proponowane wycieczki fakultatywne:

Rejs po Morzu Czerwonym
Trzygodzinny rejs z lunchem statkiem ze szklanym dnem. Morze Czerwone uważane jest za najcieplejsze morze na świecie. Można się w nim kąpać przez cały rok. Woda jest niezwykle czysta i przezroczysta. Co więcej jest najdalej na północ wysuniętym akwenem morskim na świecie, w którym występują rafy koralowe. Występuje w nim wiele gatunków ryb, a także żółwie oraz delfiny. Podczas rejsu będą mogli Państwo podziwiać ten piękny podwodny świat. Może Czerwone to także raj dla nurkujących. Osoby chętne podczas rejsu będą miały możliwość nurkowania z rurką.

Po śniadaniu ostatnie chwile, które poświęcić można na relaks i plażowanie. Po południu przejazd do malowniczego regionu Morza Martwego. Brzegi tego morza są najniżej położonym miejscem na Ziemi, jest to także najbardziej zasolony zbiornik wodny na Ziemi. Czas wolny na zakup kosmetyków oraz kąpiele w morzu. Bogate w minerały czarne błoto oraz gorące źródła siarkowe występujące wzdłuż wybrzeża wykorzystywane są do leczenia chorób stawów i skóry. Przejazd do hotelu w okolicach Morza Martwego.
Obiadokolacja i nocleg.

Czas wolny na wypoczynek i plażowanie nad Morzem Martwym. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych.

Proponowane wycieczki fakultatywne:

Zwiedzanie starożytnego miasta Jerash
Zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych miast rzymskich na świecie - Jerash. Miasto zostało wzniesione przez legiony Aleksandra Wielkiego, a swój rozwój rozpoczęło pod władzą Pompejusza w 63r. p.n.e. Dziś nieraz nazywane jest Pompejami Wschodu. Można tu podziwiać wiele zachowanych budowli m. in. forum otoczone kolumnami, Brama Południowa, Teatr Południowy, Świątynia Artemidy, Teatr Północny, łaźnie, a rzeźby sprzed ponad 2000 lat zachowały nadal swoją świetność.

W godzinach popołudniowych przejazd w okolice Ammanu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Po śniadaniu przejazd do Wschodniej Jordanii, która słynie z wielu pustynnych zamków z VII i VIII w. n.e. oddalonych od siebie o zaledwie kilkanaście kilometrów. Zamki te zostały wybudowane podczas panowania Kalifów z dynastii Umajjadów i były wiejskimi rezydencjami i lożami myśliwskimi. Jednym z najbardziej znanych jest zamek Qusayr Amra - wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamek został wybudowany w pierwszej połowie VIII wieku przez kalifa Al-Walida I z dynastii Umajjadów. Zamek ten z wyglądu przypomina budowlę obronną, podobnie jak pozostałe „zamki pustynne”, ale był on miejscem wypoczynku. Zamki budowane w oazach lub ich najbliższym otoczeniu służyły jako miejsca wypadowe dla uczestników polowań. Mogły być także ośrodkami gospodarstw rolnych. Zasłynął dzięki freskom przedstawiającym uczty, picie wina i nagie kobiety. Kolejnym odwiedzanym zamkiem jest Qasr Kharana - najlepiej zachowany zamek pustynny Jordanii. Pierwotne wykorzystanie budowli jest do dzisiaj niejasne, ponieważ wewnętrzny układ budowli nie wskazuje na jej militarny charakter. Widać w nim wpływy architektury mezopotamskiej, arabskiej, greckiej i sasanidzkiej. Ostatnim zamek, który Państwo odwiedzą jest Qasr Al-Azraq, zwany Błękitną Fortecą. Jego strategiczna wartość pochodziła z pobliskiej oazy, jedynego źródła wody w rozległym regionie pustynnym. W II w. wykorzystując strategiczne położenie oazy, Rzymianie zbudowali tu fort z miejscowego, czarnego bazaltu. Później był on siedzibą krzyżowców. Twierdza w teraźniejszej formie pochodzi z XIII w. W późniejszych wiekach zamek należał też do Mameluków i Osmanów. Powrót do hotelu w okolicy Ammanu. Obiadokolacja. Nocleg. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych.

Proponowane wycieczki fakultatywne:

Amman nocą
Wieczorne zwiedzanie tętniącej życiem stolicy Jordanii. Amman to miasto, które nigdy nie zasypia i oferuje niesamowite nocne wrażenia. Podczas panoramicznej wycieczki po nowoczesnej i starej części stolicy będą mogli Państwo podziwiać uroki miasta w pięknej nocnej scenerii. Gwarne ulice i podświetlone budynki tworzą wręcz magiczną atmosferę bliskiego wchodu. Udamy się do śródmieścia Ammanu, gdzie będą mieli Państwo okazję obserwować lokalne życie mieszkańców, jak również zrobić zakupy na bazarze pełnym wyrobów lokalnego rękodzieła, przypraw i arabskich smaków bazarze.

Powrót do hotelu w godzinach nocnych.

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Ammanie. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 • Bezpośrednie przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa - Amman, Amman - Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery i przejazdy według programu autokarami lub mikrobusami.
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Wyżywienie wg programu (7 śniadań, 7 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 387 USD płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napiwków - 3 USD / dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej.
 • Wycieczek fakultatywnych:
  • Przejażdżka jeepami po pustyni Wadi Rum - 55 USD / os.
  • Rejs po Morzu Czerwonym - 60 USD / os.
  • Starożytne miasto Jerash -  60 USD / os.
  • Amman nocą - 35 USD / os.
Informacje Program Terminy Świadczenia Galeria Mapa Do góry

8 dni
Team
25-40 osób

samolotem

Jordania

Pustynie i starożytne miasta

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji