Skip to main content
pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotele
i pensjonaty 3*
Jurty
6 noclegów
Wyżywienie
Meal
7 śniadań
1 lunch
6 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 660 PLN

O wycieczce

Zapraszamy Państwa w magiczną podróż po bezkresnych stepach i malowniczych górskich krajobrazach. Kirgistan to kraj pełen zapierających dech w piersiach górzystych terenów, które zajmują aż 94% powierzchni kraju. Naszą podróż rozpoczniemy od Biszkeku - stolicy Kirgistanu, gdzie podziwiać można monumentalne zabytki, ale dopiero później czeka na Państwa prawdziwa perła, czyli zjawiskowe okoliczności przyrody. Wyruszymy w pełną ekscytujących wrażeń podróż po bezdrożach, podczas której będą mogli Państwo podziwiać zachwycającą Dolinę Susamyr, aby dotrzeć na przepiękne Jezioro Son Kul, gdzie będą poczują Państwo koczowniczego ducha nocując w tradycyjnych kirgiskich jurtach, a lokalni mieszkańcy pokażą Państwu kulturę Nomadów, na którą składa się wypiekanie tradycyjnego chleba, czy wyplatanie filcowych dywanów.


Główne atrakcje

 • Zabytki stolicy Biszkeku
 • Malownicza Dolina Susamyr
 • Jezioro Son-Kul
 • Wąwóz Kalmak-Ashuu
 • Wieża Burana

Offer Pobierz kartę wycieczki
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów, dwie godziny przed odlotem. Przelot przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych do Biszkeku. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.
Przylot do Biszkeku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po przylocie i zaaklimatyzowanie. Po południu zwiedzanie najważniejszych miejsc Biszkeku: placu głównego Ala Too wybudowanego w 1984 roku, na którym znajduje się pomnik Lenina oraz maszt z flagą narodową, przy którym można zobaczyć zmianę warty gwardii narodowej; park Panfilova, którego nazwa poświęcona jest 28 żołnierzom, którzy zginęli w obronie Moskwy; ulubiony przez mieszkańców Oak Park; galeria sztuki na świeżym powietrzu, gdzie można zobaczyć portrety Lenina i Marksa; Youth Alley, gdzie znajduje się artystyczna instalacja przedstawiająca dużą parę okularów, nazwaną “Punkt widzenia”. Obiadokolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu.
Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego Ala Archa, znajdującego się w górach Tian Shan. W tym alpejskim parku narodowym znajduje się piękny wodospad i rzeka o tej samej nazwie, która przepływa przez wąwóz. Malowniczy krajobraz zachęca do trekkingu oraz rekreacji przez cały rok. Następnie przejazd do bazaru Osh, gdzie można zakupić lokalne wyroby, suszone owoce, sfermentowane mleko, czy kolorowe tekstylia. Obiadokolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu.
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd nad urokliwe jezioro Son-Kul znajdujące się w prowincji Naryn, do którego spływa woda z okolicznych lodowców. Jest to drugie największe jezioro w Kirgistanie po jeziorze Issyk-Kul. Podróż przebiega malowniczą trasą przez jedną z największych wysokogórskich dolin - dolinę Suusamyr, podczas której będą mogli Państwo zażyć czystego, górskiego powietrza i podziwiać niezwykłe krajobrazy. Po przyjeździe zakwaterowanie w jurtach. Obiadokolacja i nocleg w namiotach.
Po śniadaniu trekking w malowniczym, górskim otoczeniu. Wprowadzenie do kultury Nomadów i poznanie zwyczajów i obowiązków lokalnych, nomadzkich rodzin. Po obiedzie w jurtach wyjazd do doliny Chon-Kemin, będącym wyjątkowym rezerwatem przyrody. Po zakwaterowaniu w pensjonacie czas wolny. Obiadokolacja przygotowana przez właścicieli i nocleg w pensjonacie.

Po wiejskim śniadaniu piesza wycieczka do okolicznej wioski, gdzie będą mogli Państwo poznać życie i tradycje lokalnych mieszkańców. Dalej droga wiedzie do wąwozu Kalmak-Ashuu, skąd roztacza się wspaniały widok na okoliczne krajobrazy. Lunch w formie pikniku w górach. Po południu powrót do pensjonatu i czas wolny na odpoczynek po pełnym wrażeń dniu. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość uczestnictwa w wycieczkach i atrakcjach fakultatywnych.

Proponowane wycieczki fakultatywne:

Warsztaty kulinarne
Podczas atrakcji będą mieli Państwo niezwykłą okazję do poznania tradycyjnych kirgiskich smaków. Podczas warsztatów będą mogli Państwo spróbować własnych sił przy wypieku tradycyjnego kirgiskiego chleba - boorsok. Malutkie kwadraciki z ciasta drożdżowego smażone są na głębokim tłuszczu i są jedną z najpopularniejszych potraw Azji Środkowej. Po zakończeniu warsztatów degustacja wypieków.

Budowanie jurty

Jurta to tradycyjny namiot mieszkalny pokryty skórami i wojłokiem, używany przez ludy zamieszkujące tereny Azji Centralnej. Wynika to z faktu, iż ludy prowadzące koczowniczy tryb życia z uwagi na częste przemieszczanie się w poszukiwaniu nowych pastwisk dla bydła, koni i wielbłądów potrzebowały miejsca zakwaterowania, które można byłoby szybko rozłożyć oraz złożyć podczas licznych wędrówek, a które chroniłoby je w odpowiedni sposób przed surowymi warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz. Proponujemy Państwu warsztaty budowanie tych jakże egzotycznych dla nas miejsc zakwaterowania, podczas, których nie tylko nabędą Państwo umiejętność budowy namiotów prawdziwych kirgiskich nomadów, jak również poznają Państwo lepiej kulturę zamieszkujących te tereny ludów.

Przejażdżka konna
Konie od tysięcy lat stanowiły podstawę transportu mieszkańców Azji, tak więc przejażdżka konna po okazałych stepach i wzgórzach Kirgistanu to jedna z atrakcji, z której koniecznie trzeba skorzystać odwiedzając ten kraj. Jak mawiają sami mieszkańcy Kirgistanu: „koń to skrzydła człowieka”. Podczas przejażdżki konnej będą mogli podziwiać Państwo niesamowite górskie krajobrazy otoczone zielonymi łąkami. Atrakcja ta to idealna propozycja zarówno dla wytrawnych jeźdźców, jak i osób, które dopiero chciałaby by spróbować swoich sił i rozpocząć przygodę z jazdą konną.

Spotkanie z sokolnikiem i pokaz polowania z orłami
Podczas wycieczki zabierzemy Państwa na otwartą przestrzeń otoczoną nieziemskimi, górskimi krajobrazami, gdzie podczas spotkania z sokolnikiem poznają Państwo tajniki układania i polowania z orłami. Sokolnictwo rozwinęło się w Kirgistanie z uwagi na potrzebę najskuteczniejszego zdobywania pożywienia przez ludy koczownicze zamieszkujące te tereny. Choć dziś z uwagi na postęp nie jest ono już tak popularne to w kraju w dalszym ciągu są osoby kultywujące tą tradycję. Podczas pokazu będą mogli Państwo powrócić do kirgiskich korzeni i podziwiać niezwykłe umiejętności tych majestatycznych zwierząt.

Pokaz tkania dywanów
Atrakcja ta pozwoli zapoznać się Państwu z typowym lokalnym rękodziełem. W trakcie pokazu zobaczą Państwo w jaki sposób wyplatane są tradycyjne, kirgiskie dywany - szyrdaki. Chronią one przed chłodem, a także przyozdabiają jurty. Do ich wyplatania wykorzystuje się filc, który jest jednym z podstawowych materiałów w Kirgistanie. Dodatkowo w Kirgistanie z filcu wytwarza się także wiele ozdób oraz przedmiotów codziennego użytku, które są idealną pamiątką z podróży, bądź też upominkiem dla bliskiej osoby.

Rafting
Wszystkich wielbicieli aktywnego wypoczynku zapraszamy na pełen ekscytujących wrażeń spływ pontonem rwącymi wodami rzeki w okolicach miejscowości Chon Kemi, który z pewnością na długo pozostanie w Państwa pamięci. Oprócz wspaniałych, ekstremalnych doznań, z perspektywy rzeki będą mieli Państwo okazję do podziwiania malowniczych, okolicznych górskich krajobrazów.

Wieczór przy ognisku. Obiadokolacja w pensjonacie, nocleg.

Po śniadaniu wykwaterowanie i powrót do Bishkeku. W trakcie podróży wizyta w XI-wiecznej Wieży Burana, ulokowanej w mieście Balasagyn. Wieża ta zbudowana jest z kamienia i liczy 25m wysokości. Wieczorem czas wolny. Obiadokolacja w lokalnej restauracji i nocleg w hotelu.
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Lot do Polski z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych. Przylot do Warszawy.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa - Bishkek, Bishkek - Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery i przejazdy według programu autokarami lub mikrobusami.
 • Zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką. Podczas pobytu nad jeziorem Son-Kul zakwaterowanie w jurtach 4-osobowych.
 • Wyżywienie wg programu (7 śniadań, 1 lunch, 6 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 1070 USD płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napiwków. 
 • Napojów do posiłków.
 • Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej.
 • Wycieczek fakultatywnych:
  • Warsztaty kulinarne - 66 USD
  • Budowanie jurty - 12 USD
  • Przejażdżka konna - 30 USD
  • Spotkanie z sokolnikiem i pokaz polowania z orłami - 10 USD
  • Pokaz tkania dywanów - 66 USD
  • Rafting - 40 USD
Informacje Program Terminy Świadczenia Galeria Mapa Do góry

8 dni
Team
20-40 osób

samolotem

Kirgistan

Z wizytą u Nomadów

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji