Skip to main content
pasek oferty
Main content
Wyżywienie
Meal
9 śniadania
9 obiadokolacje

O wycieczce

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę, jaka jest podróż Koleją Transsyberyjską, będącą najdłuższą linią kolejową na Świecie. Odkryj z nami perły Stolicy Carów, poznaj uroki nieokiełznanej Syberii wraz z pięknem Jeziora Bajkał oraz zakosztuj smaki lokalnej kuchni.


Główne atrakcje

 • Stolica Carów - Moskwa
 • Przejazd Koleją Transsyberyjską
 • Perła architektury syberyjskiej - Irkuck
 • Ośrodek kultury buriackiej - Ust-Ordyńsk
 • Malownicze Jezioro Bajkał

Offer Pobierz kartę wycieczki
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, dwie godziny przed odlotem. Wylot z Warszawy do Moskwy. Zwiedzanie stolicy największego państwa świata rozpoczną Państwo od jego serca – Placu Czerwonego, mieszczącego się przy wschodnim murze Kremla. Nazwa Placu pochodzi od starosłowiańskiego przymiotnika oznaczającego piękny. Jego ogromną przestrzeń wypełniają Mauzoleum Lenina, Sobór Wasyla Błogosławionego oraz Państwowe Muzeum Historyczne a także Pomnik Minina i Pożarskiego. W drugiej części dnia czeka na Państwa szereg atrakcji i miejsc, które podkreślają tożsamość i dziedzictwo carskiego Królestwa: Park Aleksandrowski, Pierścień Bulwarowy, Pierścień Sadowy, Stary Arbat, Wzgórza Worobiowe, Klasztor i Cmentarz Nowodziewiczy, Katedra Chrystusa Zbawiciela, Dom na nabrzeżu, „Siedem Sióstr Stalina”, wytwórnia filmowa „Mosfilm”, stadion Łużniki, Pokłonna Góra, Łuk Triumfalny, Wieża Federacja oraz Plac Europy. Po pełnym zwiedzania dniu transfer do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.
Po śniadaniu wspólne zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejażdżki moskiewskim metrem, mającego miano najpiękniejszego metra na świecie. Każda jego stacja stanowi swoisty podziemny pałac zdobiony licznymi dekoracjami – kompozycjami rzeźbiarskimi, malarskimi, mozaiką, witrażami oraz malowidłami rosyjskich prekursorów artystycznych. Monumentalna architektura, pomniki, popiersia, rzeźby, strojne żyrandole, ozdobne gzymsy i inne detale wyróżniają wiele stacji, które często odpowiadają swą tematyką konkretnemu wydarzeniu z historii ZSRR. Odpowiednio doceniony przepych w nowoczesnej formie zasłużył na wpis na listę światowego dziedzictwa Rosji. Po pełnej estetycznych wrażeń przejażdżce udadzą się Państwo na wycieczkę po Kremlu. Stanowiący gród warowny symbol rosyjskiego państwa jest położonym na wzgórzu kompleksem różnych zabytków o bogatej historii. Ujrzą Państwo prawdziwe perły rosyjskiej architektury – budynek kremlowskiego Pałacu, Arsenał, „Car kołokoł” – największy na świecie dzwon wykonany z brązu, „Car puszka” – gigantyczna armata zbudowana dla cara Fiodora w 1586 roku, a także dzwonnice Iwana Wielkiego, Cerkiew Złożenia Szat, Komnatę Graniastą oraz Pałac Patriarszy. Zwiedzanie miasta zakończymy udając się do prawosławnej świątyni – soboru. W Moskwie swe katedralne bramy otwiera Sobór Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Zwiastowania oraz Archangielski. Wieczorem czeka na Państwa rejs po rzece Moskwie, która swą wodą przecina centrum miasta dodając mu niebywałego uroku. Na pokładzie statku będą mieli Państwo okazję, by w jednym czasie wypocząć podziwiając rozciągającą się dookoła panoramę miasta. Po zakończonym rejsie powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Po śniadaniu transfer na dworzec kolejowy, skąd wsiądą Państwo na pokład Kolei Transsyberyjskiej i długimi wagonami udadzą się do odległego Irkucka, położonego 5 220 km od Moskwy. Podczas przejazdu w pierwszy dzień posiłek w pociągu. Przed Państwem niepowtarzalna przygoda spędzenia pełnych 3 dni w ścianach najsłynniejszej i najdłuższej kolei świata przekraczającej granicę dwóch kontynentów oraz 8 stref czasowych. Przejadą Państwo przez niezwykłe regiony geograficzne, jakimi są góry Ural, Nizina Syberyjska, wielkie miasta Syberii: Omsk, Krasnojarsk, Nowosybirsk i całe mnóstwo małych zarówno zamieszkanych, jak i dzikich wiosek. Długa jazda pociągiem będzie wyjątkową możliwością i w wielu mijanych terenach – jedyną – na poznanie uroków nieokiełznanej Syberii, rosyjskiej obyczajowości, integracji z miejscową ludnością, zawarcia licznych znajomości, a także spróbowania lokalnych potraw. Krajobrazy za oknem będą kusić sielskim pięknem w każdym momencie drogi. Malownicze widoki nie pozwolą Państwu na oderwanie wzroku. Będą to Państwo czynić na stacjach, na których pociąg będzie zatrzymywał się co kilka godzin. Odpoczynek na świeżym powietrzu pozwoli zregenerować siły na czekające przed Państwem kolejne kilometry bezkresnej kolejowej wędrówki. Śniadania i obiadokolacje.
Rano przyjazd do Irkucka. Śniadanie na mieście. Zwiedzanie, podczas którego będzie można zapoznać się z najbardziej interesującymi miejscami Irkucka: cerkiew Zbawiciela, sobór Objawienia Pańskiego, Kościół Polski, nabrzeże Angary i pomnik Aleksandra III, Biały Dom, Monaster Ikony Matki Bożej „Znak” (Znamieński), na terytorium którego znajdują się groby dekabrystów, a także słynnego kupca i podróżnika Grigorija Szelichowa. Przejazd nad Jezioro Bajkał do Listwianki. Po drodze zwiedzanie muzeum architektury drewnianej „Talcy”, w którym zebrano ponad 30 przykładów architektury syberyjskiej, a wśród nich buriackie jurty i ewenkijski szałas pasterski. W muzeum znajduje się bar, gdzie przed wyruszeniem w dalszą drogę można napić się herbaty i spróbować blinów. Przystanek przy Szaman-kamieniu, wyznaczającym granicę między jeziorem Bajkał, a rzeką Angarą. Wizyta na bazarze z pamiątkami i targu rybnym – doskonała okazja, by nabyć pamiątki z kamienia, drewna, kory i szkła wykonane przez syberyjskich mistrzów, posmakować ryb pochodzących z Bajkału, takich jak omul, lipień syberyjski, sieja, wędzonych na zimno i gorąco. Późny obiad. Zwiedzanie muzeum Bajkału. W muzeum znajduje się bogata ekspozycja flory i fauny jeziora Bajkał. Transfer do miasta Irkuck. Kolacja. Transfer do hotelu.
Po śniadaniu udamy się do Ust-Ordyńska na spotkanie z Buriatami. Buriaci są jedną z najliczniejszych narodowości, zamieszkujących terytorium Syberii, a właśnie w regionie Ust Ordyńska z pokolenia na pokolenie przekazywane są podstawy tradycyjnej kultury buriackiej. Podczas wycieczki będzie można zapoznać się z przykładami folkloru Buriatów, zobaczyć tradycyjne zabawy i szamańskie rytuały. Obiad na mieście, a potem promem, pod opieką przewodnika, udamy się na wyspę Olchon. Spośród około trzydziestu wysp Bajkału, Olchon, owiana mnóstwem starożytnych mitów i legend, wyróżnia się w szczególności swoją wielkością, różnorodnością krajobrazów i pomników przyrody, co sprawia, że nie przypadkowo jest uznawana za jedno z najpiękniejszych miejsc Bajkału. Po przeprawie czeka nas podróż samochodami terenowymi po wymagających, miejscowych drogach do miejscowości Chużyr. Przyjazd do ośrodka wypoczynkowego, zakwaterowanie i kolacja. Wieczorem spacer na przylądek Burchan, kończący się skałą o nazwie Szamanka. U podnóża urwiska skalnego zachował się tajemniczy rysunek i napis w sanskrycie. Szamanka to jedno z dziewięciu świętych miejsc Azji (dawniej nazywana też „kamieniem-świątynią”), obecnie jest swego rodzaju wizytówką jeziora, jednym z najbardziej znanych widoków Bajkału.
Po śniadaniu wyprawa na przylądek Choboj. Swoją nazwę Choboj zawdzięcza najbardziej charakterystycznej części przylądka – płaskiej kamiennej bryle, która kształtem przypomina kieł zwierzęcia („choboj” w języku buriackim to właśnie „kieł”). Wyjątkowość i piękno tego surowego przylądka zasłużenie cenili już starożytni mieszkańcy Olchonu – Choboj uważano za miejsce święte, w którym sprawowano obrzędy religijne. Obiad na powietrzu. Powrót do ośrodka. Transfer na prom i do Irkucka. Przyjazd do Irkucka, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot z Irkucka do Warszawy (z przesiadką w Moskwie). Przylot do Warszawy.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Moskwa, Moskwa – Warszawa
 • Przeloty wewnętrzne na trasie Irkuck – Moskwa.
 • Transfery i przejazdy według programu autokarami lub mikrobusami.
 • Zakwaterowanie w hotelach lux 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Przejazd koleją transsyberyjską na trasie Moskwa – Irkuck w wagonach sypialnych (II klasa – każdy przedział 4 osobowy – 4 miejsca do leżenia).
 • Wyżywienie wg programu (9 śniadań, 9 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 577 EUR płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napiwków – 2,00 EUR / dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Wizy i pośrednictwa wizowego - Rosja: ok. 250 PLN / os.
 • Udziału w wycieczkach fakultatywnych oraz atrakcji nieobjętych programem zwiedzania:
  • Zwiedzanie Muzeum Bajkału
Informacje Program Terminy Świadczenia Galeria Mapa Do góry

10 dni
Team
osób

samolotem

Rosja

Koleją Transsyberyjską nad Bajkał

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji