30-45

11 dni

Hotel

Hotele 3*- 9 nocy

Wyżywienie

6 śniadań
5 obiadokolacji

Pokój 1-osobowy

dopłata 970 PLN

Pokażemy Państwu Kubę „od kuchni”: zwiedzimy zakamarki pięknej kolonialnej Hawany, poznamy miejsca, w których żył i tworzył Ernest Hemingway, odwiedzimy muzeum rumu i fabrykę cygar, zasmakujemy w doskonałej kubańskiej kuchni, a na koniec zaproponujemy odpoczynek All Inclusive w Varadero. Zapraszamy na niezwykłą wyprawę na wyspę uważaną za Perłę Karaibów.

Główne atrakcje

 • Spacer przez Stare Miasto Havany
 • Wypoczynek w Varadero
 • Rejs łodzią po Lagunie Skarbów do domów na palach

Dzień 1 – WARSZAWA – HAVANA

Zbiórka na lotnisku w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, odprawa biletowo-paszportowa i nadanie bagaży, a następnie przelot na Kubę z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot na lotnisko w Hawanie. Formalności paszportowe i odbiór bagaży, a następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Hawany.

Dzień 2 – HAVANA

Śniadanie w hotelu, a następnie całodniowe zwiedzanie Hawany, podczas którego zobaczą Państwo wiele niesamowitych zabytków tego miasta m.in. dzielnica Nowa Hawana, gdzie zobaczą Państwo najstarszy Uniwersytet na Kubie założony w 1728 roku, Placu Rewolucji – miejsce obchodów najważniejszych świąt państwowych oraz nadmorski bulwar El Malecon. Następnie przystanek w kolonialnej części miasta, gdzie jedną z atrakcji będzie wizyta w Park Centralnym, na terenie, którego zobaczyć można także Kapitol, kolejno Wielki Teatr, który zachwyca swoją wykwintną fasadą, dany Pałac Prezydencki, a także Aleja Paseo de Marti, zwana przez hawańczyków “El Prado”. Spacer przez historyczne Stare Miasto, które zostało wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. W tej części miasta zobaczą Państwo Plaza de la Cathedral, Plaza de San Francisco oraz Plaza de Armas. Na zakończenie wizyta w słynnych barach Floridita i Bodeguita del Medio, gdzie będą mogli Państwo skosztować popularnego kubańskiego trunku jakim jest rum, a także przygotowywany na jego bazie drink mohito. Po południu czas wolny na zakupy na lokalnym bazarze z rękodziełem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Hawany.

Dzień 3 – HAWANA – PINAR DEL RIO – VINALES – HAWANA

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio leżącej na zachodzie wyspy, gdzie znajduje się jedna z najsłynniejszych plantacji tytoniu na świecie. Po drodze przejazd przez miejscowość Soroa, na terenie której znajduje się rezerwat biosfery. Można tam podziwiać przepiękny wodospad oraz ogród orchidei. Po przyjeździe do Pinar del Rio wizyta w fabryce cygar, gdzie będą mogli państwo podziwiać proces produkcji tej popularnej kubańskiej używki. Następnie dalszy przejazd do Doliny Vinales. Po drodze przystanek w punkcie widokowym Los Jasmines, skąd rozpościera się wspaniała panorama Doliny Mogote. Po przyjeździe wycieczka łodzią przez podziemną rzekę la Cueva del Indio. Na zakończenie zobaczą Państwo gigantyczny prehistoryczny mural wykonany w latach 60. XX wieku, który ilustruje ewolucję człowieka. Powrót do Hawany, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 -HAWANA – GUAMA – CONFUEGOS – TRYNIDAD

Po śniadaniu wyjazd do Cienfuegos – miasta nazywanego Perłą Południa. Po drodze przystabek w Parku Narodowym Montemar, skąd wyruszą Państwo w rejs łódką po Lagunie del Tesoro – Lagunie Skarbów. Wizyta w miejscowości Guama, gdzie znajduje się Farma Krokodyli oraz Wioska Taino – rdzennych prekolumbijskich mieszkańców Kuby. Po zakończeniu zwiedzania kontynuacja przejazdu. Po przybyciu do Confuegos zwiedzanie miasta. Zobaczą Państwo m.in. Pargue Jose Marti – centralny plac miasta wraz z zachwycającymi architektonicznie budynkami, eklektyczne dzieło architektury pałac Palacio del Valle oraz Teatr Tomasa Terry’ego – nazywany perłą ówczesnej architektury. Przejazd do Trinidadu, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Trynidadu.

Dzień 5 – TRYNIDAD

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Montemar. Rejs łodzią po Lagunie Skarbów do domów na palach – odtworzonej wioski Indian Taino – Guama. Wizyta na farmie krokodyli. Przejazd do Zatoki Świń i dalej wzdłuż karaibskiego wybrzeża do Trynidadu. Wizyta w historycznym centrum perły południowego wybrzeża – mieście Cienfuegos. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 6 – TYNIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

Po śniadaniu przejazd do kurortu wypoczynkowego Varadero. Po drodze wizyta w miejscowości Santa Clara i zwiedzanie muzeum bohatera rewolucji Che Guevary. Po zakończeniu zwiedzania kontynuacja podróży. Przejazd przez dolinę Valle de los Ingenios, znaną ze znajdujących się na jej terenie cukrowni oraz plantacji trzciny cukrowej. W dolinie zachowały się dawne rezydencje plantatorów i inne pozostałości po majątkach baronów cukrowych. Jednym z najokazalszych i najlepiej zachowanych zabytków jest pałac Manaca Iznaga i pobliska 45-metrowa dzwonnica Iznaga Tower. Po przyjeździe do Varadero, zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na wypoczynek. Pobyt na terenie hotelu wraz z wyżywieniem all inclusive.

Dzień 7 – 9 – VARADERO 

Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych.
Proponowana wycieczka fakultatywne:

Rejs katamaranem na wyspę Cayo Blanco
Najlepszy sposób na relaks – niezapomniane wrażenia i przepiękne widoki! Rejs katamaranem na karaibską wyspę Cayo Blanco. Podczas rejsu możliwość snoorkeling’u w turkusowych wodach Oceanu Atlantyckiego i kąpieli z delfinami.

Dzień 10 – VARADERO – HAWANA – WARSZAWA

Po śniadaniu ostatnie chwile na wypoczynek. W okolicach południa wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Hawanie. Odprawa biletowo-paszportowa oraz nadanie bagaży, a następnie przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych.

Dzień 11 – WARSZAWA

Przylot do Polski.

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 2. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Hawana, Hawana – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 4. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 5. Wyżywienie wg programu (6 śniadań, 5 obiadokolacji, All Inclusive podczas pobytu w Varadero).
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 8. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 297 EUR płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Wizy i pośrednictwa wizowego – 45 EUR.
 3. Napiwków – 4 USD / dzień.
 4. Napojów do posiłków uwzględnionych w programie.
 5. Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej / nowotworowej.

 

Terminy:

Zapisz się do naszego Newslettera

[formidable id=5]