30-45

11 dni

Hotel

Hotel 3*/4* – 9 noclegów

Wyżywienie

7 śniadań
1 lunch
6 obiadokolacji
all inclusive (Acapulco)

Pokój 1-osobowy

dopłata 1120 PLN

Sombrero, tequila, mariachi i wspaniała, pełna wyrazistych smaków kuchnia. To jedne z wielu symboli Meksyku, które towarzyszyć będą Państwu podczas tej pełnej wrażeń wycieczki! Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najwspanialszych cywilizacji świata. Zabierzemy Państwa szlakiem historii i kultury dawnych Imperiów Majów i Azteków, a także pokażemy perełki, będące dziedzictwem jakie pozostawili po sobie hiszpańscy kolonizatorzy. Niezwykłe, tajemnicze piramidy, magiczne miejsca kultu, duch kolonialnej architektury i bujna przyroda to tyko niektóre z atrakcji czekające na Państwa w programie naszej wycieczki. A wszystko to połączone z wypoczynkiem na jednej z najpiękniejszych plaż świata sprawi, że będzie to niezapomniana przygoda, która na długo pozostanie w Państwa pamięci!

Główne atrakcje

  • Teotihuacan – starożytne Miasta Bogów
  • Bazylika Matki Bożej w Guadalupe i zabytki Mexico City
  • Monte Albán – starożytna stolica Olmeków i Zapoteków
  • Taxco – Srebrne Miasto
  • Wypoczynek na białych plażach słynnego kurortu Acapulco

Dzień 1: WARSZAWA – MEXICO CITY

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów około dwie godziny przed wylotem. Przelot do Mexico City z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: MEXICO CITY – TEOTIHUACAN – MEXICO CITY

Po śniadaniu przejazd w kierunku Teotihuacan – prehiszpańskiego „Miasta Bogów”, które było niegdyś największym w kraju starożytnym miastem i stolicą imperium Aztecków. Znajdują się to dwie słynne piramidy – Piramida Słońca i Piramida Księżyca. Teotihuacan było celem pielgrzymek wielu plemion żyjących w Mezoameryce. Tutaj według legend powstał świat, nastąpiło oddzielenia światła od ciemności, wymyślono kalendarz. Z tych powodów Teotihuacan był uznany przez Azteków za miejsce, gdzie rodzą się bogowie. Cały kompleks wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Mexico City. Po drodze wizyta w Bazylice Matki Bożej w Guadalupe, która jest zaraz po Watykanie największym i najczęściej odwiedzanym miejscem kultu religijnego. Wizyta w historycznym centrum Mexico City (UNESCO). Przejazd na Plac Zocalo, stanowiący serce tej dzielnicy. Od wschodu ścianę Zocalo wyznacza okazały Pałac Narodowy z malowidłami naściennymi Diego Riviery, pełniący obecnie  funkcję siedziby prezydenta Meksyku. Od północnej strony Placu znajduje się Katedra Metropolitarna z pozłacanym ołtarzem Trzech Króli, zbudowana przez konkwistadorów w miejscu głównej świątyni Azteków. Nie sposób przejść obojętnie obok pięknego budynku Pałacu Sztuk Pięknych, który został uznany jako zabytek artystyczny UNESCO. W Mexico City nadal można znaleźć jednak ślady cywilizacji Azteków. Jednym z nich są częściowo zrekonstruowane fragmenty ruin zabudowań otaczających Templo Mayor – najważniejsza budowla sakralna Azteków. Znajdowała się w centrum azteckiej stolicy Tenochtitlan (obecnie miasto Meksyk) i miała kształt piramidy schodkowej z dwiema świątyniami na szczycie poświęconymi bogu wojny i słońca oraz druga – bogu deszczu i płodności. Po zdobyciu miasta przez Hiszpanów w 1521 roku została prawie całkowicie zniszczona jako symbol pogańskiego kultu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: MEXICO CITY

Po śniadaniu przejazd na południe miasta do dzielnicy Xochimilco, zwanej „miastem kwiatów”, gdzie poruszając się po sieci kanałów udadzą się Państwo w rejs kolorową łodzią, zwaną trajineras i będą mogli podziwiać te niezwykle urokliwe „pływające ogrody”. Dawniej były tu jeziora, a mieszkańcy uprawiali na nawodnionych poletkach, zwanych chinampas kukurydzę, fasolę, pomidory i kwiaty. Obecnie uprawiają rośliny ozdobne i ogrodowe. Obiadokolacja na pokładzie w towarzystwie przygrywających Mariachi. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4: MEXICO CITY – OAXACA

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w Muzeum Antropologicznym z najbogatszymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. To największe tego typu muzeum w Ameryce Łacińskiej. Najważniejszym eksponatem jest Aztecki Kamień Słońca, uważany za kosmologiczny kalendarz. Następnie przejazd malowniczą trasą wśród plantacji kaktusów do miejscowości do Oaxaca. Przeplatają się tu elementy kultury hiszpańskiej i indiańskiej, a miasto słynie z galerii sztuki i sklepów z rękodziełem artystycznym. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. Wieczorny spacer malowniczymi krętymi uliczkami kolonialnego miasta i spotkanie z pełną kolorów kulturą Indian. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 5: OAXACA – MONTE ALBÁN – SANTA MARIÁ DEL TULE – MITLA – OAXACA

Po śniadaniu przejazd do Monte Albán – jednego z najwspanialszych zespołów piramid w Meksyku, położonego na sztucznie zniwelowanym wzgórzu. Kompleks był niegdyś starożytną stolicą Olmeków i Zapoteków. Zwiedzanie najważniejszych miejsc: Platformy Północnej, Obserwatorium, zespołu piramid wokół La Gran Plaza oraz Pałacu Tancerzy. Zespół archeologiczny wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejno przejazd do wioski Santa Mariá del Tule, gdzie na terenie przykościelnym rośnie największe drzewo w Meksyku. Olbrzymi cypryśnik meksykański posiada również najszerszy pień na świecie. Następnie przejazd do stanowiska archeologicznego Mitla, gdzie znajdują się pozostałości sztuki mezoamerykańskiej – ruiny pałacu zbudowanego przez Zapoteków. Największym skarbem tego miejsca są misterne kamienne ornamenty i zdobienia ścian pałacu. Powrót do Oaxaca i zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczą Państwo między innymi XVIII-wieczną katedrę i wspaniały kościół Santo Domingo, którego wnętrze zdobione stiukami należy do najbogatszych w Meksyku. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: OAXACA – PUEBLA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do malowniczo położonego, pięknego kolonialnego miasta Puebla słynącego z wyrobów ceramicznych i słodyczy. Po przyjeździe spacer po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zabytkowym centrum miasta. Na każdym kroku w mieście czuć ducha kolonialnej architektury. Niezwykle urokliwe wypełnione są szeregiem ciekawych budowli sięgających XVI-XVIII wieku takich jak Plaza de Armas i Katedra. Przejście do rynku El Parian ulicą ze sklepami i słodyczami. Wizyta w majestatycznym kościele Santo Domingo, a następnie przejście kolorowymi uliczkami do targu rękodzieła. Czas wolny na zakupy i samodzielne spacery po mieście. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: PUEBLA – TAXCO – ACAPULCO

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Taxco, jednego z najbardziej malowniczych miast Meksyku położonego na wzgórzach Sierra Madre. Taxco nazywane jest „srebrnym miastem” ze względu na liczne sklepy jubilerskie i targi srebra. Srebra nie wydobywa się tu już od ponad stu lat, jednakże przechadzając się po stromych, krętych uliczkach Taxco ma się wrażenie jakby zatrzymał się tu czas. Wizyta w słynnym kościele Santa Prisca, a następnie spacer uliczkami pełnymi uroczych kamieniczek. Czas wolny na zakupienie wyjątkowych i niepowtarzalnych wyrobów ze srebra. Kolejno przejazd do Acapulco, popularnego na całym świecie kurortu słynącego z białych plaż, luksusowych hoteli i bogatego życia nocnego. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg.

Dzień 8-9: ACAPULCO 

Czas wolny na wypoczynek w Acapulco. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych za dodatkową opłatą.

Dzień 10: ACAPULCO – MEXICO CITY – WARSZAWA

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd powrotny do Mexico City. Transfer na lotnisko i przelot do Polski z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych.

Dzień 11: WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 2. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Mexico City, Mexico City – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 4. Zakwaterowanie w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją. Podczas wypoczynku w Acapulco zakwaterowanie w hotelu 4*.
 5. Wyżywienie wg programu (7 śniadań, 1 lunch, 6 obiadokolacji, all inclusive podczas pobytu w Acapulco).
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 8. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN.
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 491 USD płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Napiwków – 4 USD / dzień.
 3. Napojów do posiłków uwzględnionych w programie.
 4. Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej/nowotworowej.

Terminy:

Zapisz się do naszego Newslettera

[formidable id=5]