Portugalia

20-30

5 dni

Hotel

3* – 4 noclegi

Wyżywienie

4 śniadania
4 obiadokolacje

Pokój 1-osobowy

dopłata 530 PLN

Portugalia to najstarszy kraj Europy. Zapraszamy w pełną niezwykłych wrażeń podróż, podczas której okryją Państwo niepowtarzalny klimat tego wspaniałego kraju. Zapierające dech w piersiach widoki, pełne melancholii dźwięki tradycyjnej portugalskiej muzyki fado oraz wykwintne smaki lokalnych specjałów sprawią, iż wycieczka do Portugalii będzie prawdziwą ucztą dla zmysłów. Podczas wyjazdu zwiedzimy charakterystyczne dzielnice i pełne zabytków ulice Lizbony, odkryjemy uroki średniowiecznego Obidios, przespacerujemy się wąskimi uliczkami malowniczej Sintry, czeka nas chwila zadumy w przepełnionej cudowną atmosferą Fatimie, a także staniemy na krańcu Europy jakim jest słynny przylądek Cape Roca. Niezapomniane przeżycia gwarantowane!

Główne atrakcje

  • Najważniejsze zabytki urokliwej Lizbony
  • Słynne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
  • Mauretański zamek w malowniczym Obidos
  • Pałac Królewski – symbol miasteczka Sintra
  • Klify Roca Cape – najdalej wysunięty na zachód
   punktu kontynentu europejskiego

Dzień 1: WARSZAWA – LIZBONA

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Lizbony przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie centrum miasta. Ta XVIII-wieczna dzielnica została kompletnie zniszczona i odbudowana po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Lizbonę w 1755 roku. Przejazd obok Katedry Sé i spacer po wąskich, zabytkowych uliczkach dzielnicy Alfama. Wizyta w Zamku św. Jerzego, z którego rozciąga się malowniczy widok na panoramę Lizbony. Wieczorem powitalna obiadokolacja w restauracji, przy dźwiękach lokalnej muzyki fado. Muzyka ta doskonale wpisuje się w atmosferę Lizbony. Nostalgiczne pieśni wykonywane są przez jednego wokalistę przy akompaniamencie dwóch gitar. Powrót do hotelu w okolicach Lizbony i nocleg.

Dzień 2: LIZBONA

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie urokliwej Lizbony. Przejazd do Parku Edwarda VII i przejażdżka trójkołowym pojazdem tuk tuk, z którego podziwiać mogą Państwo pełne zabytków ulice i charakterystyczne dzielnice miasta. Po przejażdżce wizyta w eleganckiej dzielnicy handlowej Chiado. Czas wolny na zakupy i spacery po mieście. Kolejno przejście do dzielnicy Baixa. Znajdują się tu najstarsze i najbardziej tradycyjne sklepy w mieście. Podziwianie Praca do Comercio – jest to jeden z najbardziej majestatycznych placów miejskich Lizbony, stanowiący niegdyś główne wejście do portu morskiego Lizbony. Nadal podziwiać można tam stare schody prowadzące z placu w kierunku rzeki Tag. Dalej udadzą się Państwo w kierunku Rua Augusta – najbardziej charakterystycznego łuku triumfalnego, aż do gwarnego placu Rossio. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Lizbony.

Dzień 3: LIZBONA – FATIMA – OBIDOS – LIZBONA

Po śniadaniu przejazd do Fatimy. Miejsce to jest jednym z najsłynniejszych centrów religijnych na świecie. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – bazylice, gdzie znajdują nagrobki Hiacynty i Franciszka – dwóch z trojga dzieci, którym ukazała się Matka Boska. Wizyta w sercu świątyni – Kaplicy Objawień. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do miejscowości Obidos. Jest ono doskonałym przykładem dobrze zachowanej architektury średniowiecznej. Na tle malowniczych białych domów nad miastem góruje stary mauretański zamek. Część okolona średniowiecznymi murami już dawno wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Co ciekawe miasto jest całkowicie wolne od ruchu samochodowego. Czas wolny. Po południu degustacja tradycyjnego likieru wiśniowego. Ginja de Obidos jest naturalnym, lokalnie wytwarzanym trunkiem, którego receptura łączy w sobie tradycje starożytnych mnichów z wyjątkowością owoców z regionu Obidos. Powrót do Lizbony. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony.

Dzień 4: LIZBONA – SINTRA – ROCA CAPE – CASCAIS – LIZBONA

Po śniadaniu zwiedzanie dzielnicy Belem. Możliwość sfotografowania słynnych pereł Lizbony – Klasztoru Hieronimitów oraz Wieży Belem. Wieża ta pełniła niegdyś rolę strażnicy lizbońskiego portu, stała się także punktem orientacyjnym dla wracających do ojczyzny żeglarzy i symbolem morskiej potęgi Portugalii. Po zakończeniu zwiedzania wizyta w lokalnej cukierni Pasteis de Belem i degustacja słynnych na całym świecie ciastek wymyślonych przez mnichów – Pastel de Nata. Jest to babeczka podawana ze skarmelizowanym cukrem i cynamonem. Kolejno przejazd do uroczej miejscowości Sintra. Miejsce to stanowiło muzę wielu XVIII wiecznych pisarzy oraz poetów, a także letnią rezydencję portugalskiej pary królewskiej. Wizyta w Pałacu Królewskim. W przeciągu lat do oryginalnego budynku dobudowywano dodatkowe konstrukcje, tak więc pałac łączy w sobie mnogość stylów architektonicznych. Stożkowe kominy wznoszące się majestatycznie ponad zamkiem są najbardziej charakterystycznym elementem miejscowości Sintra. Spacer wąskimi uliczkami miasta, gdzie do dziś mieszczą się warsztaty rzemieślnicze i sklepy oferujące wyroby z ceramiki. Następnie przejazd do Roca Cape – najdalej wysuniętego na zachód punktu kontynentu europejskiego. Wznoszące się około 100 metrów na poziomem morza klify robią spektakularne wrażenie. Przejazd wzdłuż malowniczej riwiery portugalskiej do będącej niegdyś portem rybackim miejscowości wypoczynkowej Cascais. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony.

Dzień 5: LIZBONA – WARSZAWA

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot do Warszawy.

 

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 2. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Lizbona, Lizbona – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 4. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 5. Wyżywienie wg programu (4 śniadania, 4 obiadokolacje).
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 8. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN.
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 297 EUR płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Napiwków – 4 EUR / dzień.
 3. Napojów do posiłków uwzględnionych w programie.
 4. Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej/nowotworowej.

Terminy:

Zapisz się do naszego Newslettera

[formidable id=5]