Rosja – Carskie Miasta

30-45

7 dni

Hotel

Hotele 3* – 6 nocy

Wyżywienie

6 śniadań
6 obadokolacji

Pokój 1-osobowy

dopłata 490 PLN

Zapraszamy Państwa na wycieczkę do Rosji, podczas której poznamy kulturę i atrakcje najbardziej zaludnionego miasta w Europie – Moskwy, a także „miasta na wodzie” czyli Sankt Petersburga. Park z fontannami, Kreml, Plac Czerwony, zwodzone mosty i Pałac Carycy Katarzyny to zaledwie kilka interesujących obiektów zawartych w naszej ofercie. Program naszej wycieczki objazdowej gwarantuje niezapomniane przeżycia i to, że z pewnością Państwo pokochają Rosję!

Główne atrakcje

 • Moskwa- Kreml, Plac Czerwony
 • Wielka Kaskada- kompleks 200 fontann i 40 zachwycających złotych posągów
 • Zwiedzanie Ermitrażu – największego rosyjskiego muzeum z kolekcją ponad 3 milionów eksponatów

Dzień 1 – WARSZAWA – ST. PETERSBURG

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie, około dwie godziny przed wylotem. Przelot do Sankt Petersburga. Przylot w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem rejs statkiem po Newie i podziwianie słynnych zwodzonych mostów. Nocleg w hotelu.

Dzień 2 – ST. PETERSBURG

Po śniadaniu w restauracji hotelowej zwiedzanie Ermitrażu – największego rosyjskiego muzeum z kolekcją liczącą ponad 3 miliony eksponatów, mieszczącego się w pięciu pałacach, z czego najbardziej znanym jest Pałac Zimowy z ogromnym placem, który znany jest także z wielu filmów. Następnie przejazd na Wyspę Zajęczą – zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z Katedrą św. Piotra i Pawła. Przejazd Newskim Prospektem – główną ulicą miasta, zwiedzanie Soboru Kazańskiego – olbrzymiej, imponującej świątyni prawosławnej, wybudowanej jako hołd dla watykańskiej Bazyliki Św. Piotra. Kolejno zobaczą Państwo jeden z najbardziej zachwycających zabytków St. Petersburga – Sobór Zmartwychwstania Pańskiego. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – ST. PETERSBURG 

Wczesne śniadanie w restauracji hotelowej, następnie dalsze zwiedzanie miasta. Na początek przejazd do Carskiego Sioła, zwiedzanie Pałacu Carycy Katarzyny, którego główną atrakcją jest rekonstrukcja zaginionej w czasie II Wojny Światowej Bursztynowej Komnaty. Następnie przejazd do Peterhofu, miasta, w którym znajduje się niezwykły zespół pałacowo-ogrodowy o tej samej nazwie. Była to letnia rezydencja cara Piotra I, założona w XVIII wieku. Kompleks aktualnie zajmuje 1000 hektarów, a w jego skład wchodzi 20 budowli z czego najważniejszą jest Wielki Pałac,
7 malowniczych ogrodów, a także Wielka Kaskada – to właśnie ona przyciąga w to miejsce tysiące turystów z całego świata. Ta niezwykła atrakcja składa się z 200 fontann oraz 40 zachwycających, złotych posągów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – ST. PETERSBURG – MOSKWA

Wczesne śniadanie w restauracji hotelowej, następnie przejazd do Moskwy pociągiem bądź autokarem. Zameldowanie w hotelu, kolacja, nocleg w Moskwie.

Dzień 5 – MOSKWA

Po śniadaniu w hotelowej restauracji przejazd do Kremla – obiektu wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie cerkwi, zbrojowni oraz pozostałych obiektów na terenie Kremlu, którego nazwa jest synonimem władzy zarówno we współczesnej Rosji jak i historycznie. Przejście na położony nieopodal, również wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, piękny Plac Czerwony na którym znajduje się Mauzoleum Lenina oraz Sobór Wasyla Błogosławionego znany z kolorowych, wzorzystych zdobień. Następnie spacer do największej świątyni prawosławnej na świecie – Soborze Chrystusa Zbawiciela, w którym może zmieścić się nawet 10 000 wiernych. Przejście jedną z najmodniejszych ulic Moskwy – Arbat. Na koniec dnia podziwianie kilku niecodziennych stacji metra moskiewskiego z którego codziennie korzysta ponad 7 milionów pasażerów. Zabudowa stacji moskiewskiej podziemnej kolei uważana jest za wzór socrealistycznej architektury. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 – MOSKWA 

Po śniadaniu zwiedzanie Monasteru Nowodziewiczego wybudowanego w 1542 roku oraz umieszczonego na jego terenie Cmentarza Nowodziewiczego, na którym spoczywa wielu rosyjskich artystów i polityków. Następnie zwiedzanie Państwowej Galerii Tretiakowskiej, w której zgromadzone są najbardziej znaczące kolekcje rosyjskich dzieł sztuki. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta oraz zakup pamiątek, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Moskwie.

Dzień 7 – MOSKWA – WARSZAWA

Po śniadaniu w restauracji hotelowej wykwaterowanie oraz transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Powyższy program może ulec modyfikacjom w przypadku okoliczności,
na które organizatorzy pobytu nie będą mieli wpływu.

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 2. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – St. Petersburg, Moskwa – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 4. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 5. Wyżywienie wg programu (6 śniadań, 6 obiadokolacji).
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 8. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 322 EUR płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Wizy i pośrednictwa wizowego – 370 PLN / os.
 3. Napiwków – 4 USD / dzień.
 4. Napojów do posiłków uwzględnionych w programie.
 5. Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej.

 

Terminy:

Zapisz się do naszego Newslettera

[formidable id=5]