Skip to main content
pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotele 3
12 noclegów
Wyżywienie
Meal
10 śniadań
10 obiadokolacji

O wycieczce

Zapraszamy w niezwykłą wyprawę na półwysep Malajski, gdzie odkryjemy uroki dwóch Azjatyckich Tygrysów - Singapuru oraz Malezji. Tą pełną orientalnych tradycji i powiewu nowoczesności podróż rozpoczniemy od niewielkiego, ale zapierającego dech w piersiach miasta-państwa, jakim jest pełen drapaczy chmur Singapur. A następnie przeniesiemy się do Malezji, w której odkryjemy nie tylko kosmopolityczne Kuala Lumpur, ale także udamy się na tropikalną wyprawę po lasach deszczowych, by na koniec wypocząć na plażach rajskiej wyspy Langkawi.


Główne atrakcje

 • Zwiedzanie dzielnicy kolonialnej, gdzie podziwiać można najważniejsze obiekty rządowe w kraju.
 • Muzeum Baba Nyonya, związane z kulturą Perkan
 • Góry Camerona.
 • Malownicza wyspa Langkawi.

Offer Pobierz kartę wycieczki
Zbiórka na lotnisku w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, odprawa biletowo-paszportowa i nadanie bagaży, a następnie przelot do Singapuru przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.
Przylot do Singapuru. Po dopełnieniu wszystkich formalności na lotnisku spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek po długiej podróży. Obiadokolacja i nocleg w Singapurze.
Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Singapuru. Singapur - niewielkie miasto-państwo położone w południowej części Półwyspu malajskiego, jest obecnie jednym z najlepiej rozwijających się tygrysów azjatyckich. Zwiedzanie rozpoczną Państwo od dzielnicy kolonialnej, gdzie podziwiać można najważniejsze obiekty rządowe w kraju, tj. budynek parlamentu i Sądu Najwyższego, ratusz miejski oraz słynny budynek Klubu Krykieta. Kolejnym obowiązkowym punktem programu jest swoisty symbol Singapuru - słynny Merlion, czyli monument przedstawiający pół rybę, pół lwa. Następnie udadzą się Państwo do Narodowego Ogrodu Orchidei, gdzie podziwiać można ponad 20 tysięcy odmian tych przepięknych kwiatów. Po południu wizyta w dzielnicy zwanej „Małe Indie”, gdzie w sercu Singapuru można poczuć się jak na prawdziwym indyjskim bazarze pełnym sprzedawców przypraw i kolorowej biżuterii. Dzień zakończą Państwo spacerem po futurystycznym kompleksie ogrodowym Gardens By The Bay nad Zatoką Marina. Dla chętnych możliwość wstępu do palmiarni oraz na punkt widokowy - płatne dodatkowo. Na zakończenie dnia spacer pośród drapaczy chmur, gdzie podziwiać można jeden z najsłynniejszych wieżowców Singapuru Hotel Marina Sands Bay, czyli jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Swoją niezwykłą architekturą przypomina talię kart, którą wieńczy zlokalizowany u ich szczytu okręt. Na ostatnim piętrze znajduje się klub z najdłuższym basenem bez krawędzi - infinity w Azji i na świecie. Wieczorem dla chętnych możliwość wjazdu na punkt widokowy na szczycie hotelu Marina Sands Bay - płatne dodatkowo. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu udamy się w podróż do najstarszego miasta w Malezji - Malakki, wpisane na listę UNESCO. Na miejscu spacer ulicą Jonker, będącą główną ulicą Malakki. Podczas spaceru zobaczą Państwo Muzeum Baba Nyonya, które związane jest z kulturą Perankan, którzy byli potomkami chińskich imigrantów, przybywających do Malezji od XVIw, najdłużej działającą w kraju świątynię Cheng Hoon Teng, związaną z trzema religiami - buddyzmem, taoizmem i konfucjonizmem, jeden z tradycyjnych meczetów Kampung Kling i Plac Czerwony, zwany także Placem Holenderskim, którego nazwa wynika z dominującego koloru czerwonego, na który pomalowany są budynki. Następnie zobaczą Państwo pozostałe po Portugalczykach, którzy podbili Malakkę w 1511 roku bramę Porta de Santiago i replikę statku Flor de la Mar. Na koniec spacer na Wzgórze Świętego Pawła. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu przejazd do stolicy Malezji - Kuala Lumpur. Po drodze wizyta w miejscowości Putrajaya, która od 1999 roku jest centrum administracyjnym Malezji. Nazwa miasta wywodzi się od słów Putra, które oznacza książę, a jaya sukces. Krótkie zwiedzanie, a następnie dalszy przejazd do Kuala Lumpur. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Obiadadokolacja i nocleg w Kuala Lumpur.
Po śniadaniu przejazd do jaskini Batu, która stanowi bardzo ważne miejsce pielgrzymek dla hinduistów i uznawana jest za „malezyjską Jasną Górę”. Ten unikatowy kompleks świątynny zlokalizowany jest w wapiennych formacjach skalnych. By dotrzeć do głównej świątyni należy pokonać 272 stopnie. Po południu przejazd do centrum stolicy, gdzie zobaczą Państwo główną ikonę miasta, czyli słynne drapacze chmur - bliźniacze wieże Petronas Towers. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość wjazdu na wieżę, gdzie z tarasu widokowego można podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Następnie dalsze zwiedzanie Kuala Lumpur. W programie takie zabytki jak: Pałac Królewski, narodowy meczet Masijd Negara (tylko z zewnątrz), Plac Niepodległości oraz mieszczący obecnie siedzibę Sądu Najwyższego - budynek Sułtana Abdula Samada. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość zorganizowania wycieczki „Kuala Lumpur nocą” połączonej z kolacją w jednej z malezyjskich restauracji i pokazem lokalnych tańców.
Po śniadaniu podróż do utworzonego w latach 1938/1939 Parku Narodowego Taman Negara. Park ten to rosnąca od ponad 100 milionów lat dżungla o powierzchni prawie 4,5 tysiąca kilometrów. Spacer po parku to świetna okazja do obserwowania malowniczej przyrody lasów tropikalnych oraz niezwykle bogatej malezyjskiej fauny i flory. Po drodze przystanek w ośrodku opieki dla słoni, gdzie będą mieli Państwo okazję podziwiać z bliska te majestatyczne zwierzęta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na terenie parku.
Po śniadaniu wycieczka na wzgórze Teresek, skąd rozpościera się widok na najwyższy szczyt w kontynentalnej Malezji - górę Tahan, zwaną górą cierpliwości. Wyprawa łodzią do Lata Berkoh, miejsca pełnego spektakularnych kaskad, które tworzą basen, w którym będzie możliwość zażycia kąpieli. Chwila relaksu na łonie natury, a następnie powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg na terenie parku.
Po śniadaniu rejs rozpoczynający się w Taman Negra, a kończący w Kuala Tembeling. W trakcie rejsu będą mogli Państwo podziwiać malownicze widoki lasów deszczowych i zobaczyć żyjące w nich zwierzęta. Następnie przejazd na północ od stolicy Malezji w góry Camerona. Obszar ten to serce malezyjskiej krainy herbaty i zarazem najwyżej położone miejsce Malezji. Wysokości w tym regionie sięgają ponad 1500 m n.p.m. Podczas wycieczki wizyta na plantacji herbaty oraz w jednej z najstarszych fabryk tego szlachetnego trunku. Zobaczą Państwo farmę motyli i odwiedzą miejscowy targ, gdzie będzie możliwość skosztowania lokalnych specjałów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Po śniadaniu wyprawa do Ipoh - miasta, którego nazwa pochodzi od lokalnego drzewa pokok ipoh. Zobaczą tam Państwo najstarszą w Ipoh świątynię buddyjską Sam Poh Tong, która mieści się w wapiennej jaskini. Kolejno podróż do Kuala Kangsar, gdzie znajduje się wybudowany w 1917 roku meczet Ubudiach uważany za jeden z najpiękniejszych malezyjskich meczetów. Przejazd do Kuala Kedah, skąd promem udadzą się Państwo na malowniczą wyspę Langkawi. Transfer do resortu wypoczynkowego i zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w Langkawi.

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek na plażach wyspy lub udział w wycieczkach fakultatywnych.

Wycieczka kolejką linową
Machinchang Mountain znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Langkawi. Kolejka linowa zabierze Państwa na wysokość około 708 metrów nad poziomem morza. Ta podróż obejmuje łączną odległość 2,2 km łączącą stację bazową u podnóża góry Machinchang ze stacją górną na szczycie góry. W programie wizytę w Muzeum Sztuki 3D, największym interaktywnym muzeum 3D w Malezji, zlokalizowanym w Oriental Village u podnóża góry Machinchang.

Na szlaku dziedzictwa Langkawi
Podróż rzopoczną Państwo od wizyty w Atma Alam, miejscu, w którym można docenić delikatną sztukę batiku, wykonaną techniką barwienia odporną na wosk. Legenda głosi, że Langkawi została przeklęta przez kobietę o imieniu Mahsuri, która została niewinnie stracona za cudzołóstwo, a zanim umarła, przeklęła wyspę, by była w opałach przez siedem pokoleń - być może to prawda, że ​​Langkawi rozkwitła nie tak dawno temu. Wizyta w Mauzoleum Mahsuri, gdzie znajduje się jej nagrobek. Pokaz, podczas którego będą mogli Państwo poznać jej historię i zobaczyć film. Piękna plaża z czarnym piaskiem będzie Państwa kolejnym miejscem docelowym, w którym można zrobić sobie przerwę i pospacerować po molo rybackim. Zaraz potem udadzą się Państwo do miejsca, gdzie znajduje się monumentalny 12-metrowy brązowy orzeł, który symbolizuje Langkawi, stoi dumnie na Placu Orła. Na zakończenie czas na zakupy w Kuah Town, która słynie ze sklepów wolnocłowych.

Jaskinie oraz lasy namorzynowe
Podczas wycieczki odkryją Państwo przepiękne cuda natury. Wizyta w Jaskinia Nietoperzy, która według lokalnych podać istnieje od 400 milionów lat. Przejście przez komnaty jaskini, gdzie dzięki niskiej temperaturze oraz panujących ciemnościach spotkać można wiszące na suficie nietoperze. Kolejno szlak wiedzie przez dżunglę pośród lasów mangrowych, gdzie namorzyny porastają podmokłe tereny. Pośród tych przepięknych osobliwości przyrody podziwiać mogą Państwo spokojne wioski rybackie, gdzie będą mogli Państwo spróbować własnych sił w karmienia ryb i podziwiać ikony Langkawi, majestatyczne orły. Czas wolny na wypoczynek na plaży.

Śniadanie, a następnie wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Przelot do Kuala Lumpur, skąd odbędzie się dalszy przelot do Polski z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych.

Przylot do Warszawy.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Singapur, Kuala Lumpur – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za
 • wystawienie biletu.
 • Przelot wewnętrzny na trasie Langkawi - Kuala Lumpur.
 • Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Wyżywienie wg programu Wyżywienie wg programu (10 śniadań, 10 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. bilety wstępu, przewodnicy lokalni, system tour guide, taxy klimatycznem parkingi, opłaty drogowe, etc.).
 • Napiwków - 4 USD / dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Wycieczek fakultatywnych:
  • wjazd na taras widokowy hotelu Marina Sands 
  • wjazd na wieżę Petronas Towers 
  • Kuala Lumpur nocą i kolacja z pokazem lokalnych tańców
  • Wycieczka kolejką linową
  • Na szlaku dziedzictwa Langkawi
  • Jaskinie oraz lasy namorzynowe 
Informacje Program Terminy Świadczenia Galeria Mapa Do góry

15 dni
Team
20-40 osób

samolotem

Malezja, Singapur

Metropolie Półwyspu Malajskiego

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji