USA – Wschodnie Wybrzeże

30-50

9 dni

Hotel

Hotel 3* – 7 nocy

Wyżywienie

7 śniadań
7 obiadokolacji

Pokój 1-osobowy

dopłata 1990 PLN

Zapraszamy do odwiedzenia jednego  z najbardziej interesujących zakątków USA – Wschodniego Wybrzeża. Ta niesamowita wycieczka objazdowa z pewnością wciągnie Państwa w niepowtarzalny amerykański klimat. Jedną z głównych atrakcji naszej wycieczki jest zwiedzanie Nowego Jorku, czyli miasta które nigdy nie śpi. Zobaczymy tam World Trade Center, Rockefeller Center, Statuę Wolności oraz odwiedzimy Wall Street i słynny Times Square.

Główne atrakcje

 • Nowy Jork- spacer Wall Street, World Trade Center, rejs rzeką Hudson, Rockefeller Center
 • Filadelfia- Narodowy Park Historyczny, dzwon wolności
 • Waszyngton- Narodowe Muzeum Historii Naturalnej, Mauzoleum Lincolma
 • Boston- Harvard University, Massechusetts Istitute od Technology
 • Wodospad Niagara

Dzień 1 – POLSKA – NOWY JORK 

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed podróżą. Wylot
do Stanów przez jeden z portów międzynarodowych. Przylot do Nowego Jorku, transfer i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży, obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 2 – NOWY JORK 

Po śniadaniu zwiedzanie Nowego Jorku (komunikacją publiczną), miasta składającego się z pięciu okręgów: Bronksu, Brooklynu, Manhattanu, Queens oraz Staten Island. Spacer na Wall Street światowej stolicy finansowej w której znajduje się największa giełda papierów wartościach. Mijać będziemy rzeźbę byka Charging Bull i stary ratusz, który jest najstarszym tego typu budynkiem w Stanach Zjednoczonych, nadal pełniącym swoją pierwotną funkcję. Następnie skierujemy się w stronę One World Trade Center. Kolejno popłyniemy na najpopularniejszy rejs Liberty Cruise po rzece Hudson podczas którego będzie można zrobić zdjęcie ze Statuą Wolności i mostem Brooklińskim w tle. Z pokładu statku zobaczymy również wyspę Ellis Island na której na przełomie XIX i XX wieku znajdowało się główne centrum przyjmowania imigrantów. Kolejno zwiedzanie USS Interpid muzeum-statku przekształconego z amerykańskiego lotniskowca z okresu II wojny światowej i wojny wietnamskiej. Kolejno przejeżdżając do Rockefeller Center zobaczymy siedzibę ONZ oraz słynną ulicę Fifth Avenue. Ostatnim punktem programu będzie przejście jednym z najsłynniejszych miejsc na świecie Times Square, znanego m.in. z hucznego witania nowego roku. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 – NOWY JORK – FILADELFIA – WASZYNGTON

Po śniadaniu w drodze do Waszyngtonu zwiedzimy Filadelfię. Odwiedzimy Narodowy Park Historyczny, czyli miejsce w którym została podpisana Deklaracja Niepodległości I Konstytucja. Uczestnicy zobaczą również dzwon wolności, poznają jego historię oraz dowiedzą się skąd pojawiło się na nim pęknięcie I jak stał się symbolem wolności. Następnie udamy się do Waszyngtonu w którym jako pierwsze odwiedzimy Narodowe Muzeum Historii Naturalnej. Znajduje się w nim ponad 125 milionów eksponatów przyrodniczych. Kolejno odwiedzimy jedno z bardziej znanych muzeów w Stanach Zjednoczonych – Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, w którym możemy spotkać m.in. Baracka Obamę, Donalda Trumpa, Angelinę Jolie czy Taylor Swift. Kolejno odwiedzimy Mauzoleum Lincolna wraz z jego pomnikiem. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 4 – WASZYNGTON – CORNING – WODOSPAD NIAGARA 

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Muzeum Szkła w Corning, odwiedzanego rocznie przez niemal pół miliona osób z całego świata. Uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia wystawy składającej się z wielu eksponatów, zrobionych z tylko jednego materiału – szkła. Wziąć będzie można udział w Hot Glass Show podczas którego na żywo pokazywane są sposoby formowania szkła. Kolejno ruszymy w drogę w kierunku Niagara Falls. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 5 – WODOSPAD NIAGARA – BOSTON 

Po śniadaniu udamy się nad wodospad Niagara. Wodospad ten znajduje się na granicy z Kanadą na 55 km rzece o tej samej nazwie. Wodospad ten to właściwie trzy położone bardzo blisko siebie wodospady, po stronie amerykańskiej znajdują się kaskady: Wodospad Amerykański oraz Welon Panny Młodej. Woda wydaję się mieć zielonkawy odcień, dzieje się tak za sprawą rozpuszczonych skał i soli. To niezwykłe zjawisko przyrodnicze powstało poprzez niemal 100 metrową różnice poziomów pomiędzy jeziorami Erie i Ontario. Co ciekawe prawie połowa wody z wodospadu jest odprowadzana przez dwie elektrownie po obu stronach granicy. Po opuszczeniu terenu Niagary udamy się w kierunku Bostonu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 – BOSTON – NOWY JORK 

Po śniadaniu udamy się w stronę Cambridge na Harvard Univesity, najlepszą uczelnię na świecie wg Akademickiego Rankingu Uniwersytetów. Ukończyli ją m.in. George w. Bush, Barack Obama, Theodore Roosevelt czy mark Zuckerberg. Pozostaniemy w klimacie naukowym i zwiedzimy Massechusetts Istitute od Technology, prywatną uczelnię w której kształciło się wielu laureatów Nagrody Nobla. Kolejno zwiedzimy Boston, stolicę stanu Massechusetts. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 – UNIWERSYTET PRINCETON – FARMA AMISZÓW 

Po śniadaniu udamy się na Uniwersytet Princeton, poznamy jego strukturę i historię. Kolejno pojedziemy do Pensylwanii, aby odwiedzić Farmę Amiszów. Amisze są protestancką wspólnotą chrześcijańską, wywodzącą się ze Szwajcarii. Żyją oni w odizolowanych społeczeństwach, najciekawsze w ich kulturze, są zasady kierujące ich życiem codziennym. Na farmie można poznać kulturę tego plemienia i poznać jego historię. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 – NOWY JORK 

Po śniadaniu czas wolny na zakup pamiątek. Transfer na lotnisko.

Dzień 9 – POLSKA

Przylot do kraju. Zakończenie wycieczki.

Cena zawiera
 1. Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 2. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Nowy Jork, Nowy Jork – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 3. Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 4. Zakwaterowanie w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką.
 5. Wyżywienie wg programu (7 śniadań, 7 obiadokolacji).
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 7. Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 8. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN.
Cena nie zawiera
 1. Obowiązkowego pakietu dewizowego 590 USD płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 2. Kosztów pozwolenia na wjazd ESTA lub wizy do Stanów Zjednoczonych.
 3. Napiwków – 4 USD / dzień.
 4. Napojów do posiłków uwzględnionych w programie.
 5. Ewentualnej zwyżki ubezpieczenia z tytułu następstw choroby przewlekłej/nowotworowej.

Terminy:

Zapisz się do naszego Newslettera

[formidable id=5]