Skip to main content
pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotele 3*/4*
12 noclegów
Wyżywienie
Meal
12 śniadań
12 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 1802 PLN

O wycieczce

Trasa Cesarska została przygotowana z myślą o tych z Państwa, którzy w komfortowych warunkach chcieliby poznać niezwykle bogatą kulturę i historię Chin. Nasza trasa daje możliwość zobaczenia najważniejszych miast i zabytków Państwa Środka, z których aż sześć zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od historycznych miast północy Chin przez jeden z największych portów Azji, aż po fascynujące metropolie Chin Południowych - zapraszamy do okrywania z nami tajemnic Państwa Środka.


Główne atrakcje

 • Zakazane Miasto
 • Wielki Mur Chiński
 • Historyczny Bund
 • Wzgórze Wiktorii
 • Kompleks kasyn w Makao

Offer Pobierz kartę wycieczki
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Chin przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

Przylot do Pekinu, a następnie zwiedzanie stolicy Chin. Przejazd obok Obiektów Olimpijskich i podziwianie Wioski Olimpijskiej, której najokazalszymi atrakcjami są: Stadion Narodowy zwany „Ptasim Gniazdem” oraz Pływalnia Olimpijska nazywana także „Kostka Wodną”. Obie atrakcje zachwycają swoją nietuzinkową architekturą. Wieczorem obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Pekinie.

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Pekinu. Wizyta na największym miejskiego placu na świecie, Placu Tiananmen położonego w samym sercu Pekinu, z którego podziwiać możemy Mauzoleum Mao ZedongaPomnik Bohaterów Ludowych oraz Gmach Parlamentu. Kolejno zobaczą Państwo Świątynię Nieba (UNESCO), która jest symbolem Pekinu oraz najdoskonalszym przykładem architektury okresu dynastii Ming. Zwiedzanie Zakazanego Miasta, zwanego też Zimowym Pałacem Cesarskim (UNESCO). Pałac wznosi się dokładnie w samym centrum starego Pekinu. Budowa Zakazanego Miasta rozpoczęła się w 1406 roku za czasów dynastii Ming i trwała 14 lat. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i zajmuje powierzchnię 720 tysięcy metrów kwadratowych. Kolejno odwiedzą Państwo Pałac Letni (UNESCO) - najlepiej zachowany Ogród Cesarski, którego chińska nazwa Yihe Yuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Miejsce to jest połączeniem pięknej scenerii z bogactwem architektury. Wieczorem obiadokolacja w lokalnej restauracji, podczas, której głównym daniem będzie specjalność kuchni lokalnej - kaczka po pekińsku. Nocleg w Pekinie.

Po śniadaniu przejazd poza miasto i podziwianie Wielkiego Muru Chińskiego (UNESCO), jednego z siedmiu cudów świata. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Największą atrakcją będzie spacer bardzo dobrze zachowanej części Wielkiego Muru. Następnie przejazd i zwiedzanie Grobowców Cesarzy z Dynastii Ming, do których droga wiedzie Aleją Duchów strzeżoną przez monumentalne posągi. Powrót do Pekinu i wizyta w fabryce pereł, w której będą mogli Państwo nabyć zarówno perły jak i produkty z nich wytwarzane. Na zakończenie dnia przejazd do teatru Lee Garden na spektakl słynnej Opery Pekińskiej. Obiadokolacja i nocleg w Pekinie.

Po śniadaniu przejazd na stację kolejową i podróż szybkim pociągiem „Bullet Train” do Suzhou, miasteczka zwanego „Wenecją Wschodu”. Po przyjeździe spacer po Shan Tang - najbardziej znanej historyczno-handlowej uliczce w Suzhou. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Suzhou.

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Udamy się do Ogrodu Mistrza Sieci - jednego z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Następnie odwiedzimy Fabrykę Jedwabiu, gdzie zobaczymy jak od wieków produkuje się ten cenny materiał oraz Instytut Hafciarstwa, centrum jednej z czterech głównych szkół haftu w Chinach. Kolejno przejazd do Tongli, znanego także jako wodne miasteczko, gdzie odbędzie się rejs po kanałach. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Szanghaju, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorem dla chętnych możliwość skorzystania za dodatkową opłatą z atrakcji fakultatywnej.

Proponowana wycieczka fakultatywna:
Pokaz słynnej Szanghajskiej Grupy Akrobatycznej.


Obiadokolacja i nocleg w Szanghaju.

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Szanghaju. Wizyta w Szanghajskim Muzeum Historii - posiadającym ponad 120 000 eksponatów ukazujących bogactwo sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Następnie spacer po głównej ulicy Szanghaju - Nanjing Road, pełnej sklepów oraz kolorowych neonów. Ulica Nankijska prowadzi do słynnego historycznego bulwaru Bund, z którego rozpościera się widok na nowoczesne budynki po drugiej stronie rzeki Huangpu. Przejazd do finansowej dzielnicy Pudong. Dla chętnych za dodatkową dla możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnej.

Proponowana atrakcja fakultatywna:
Wyjazd na taras Szanghajskiego Centrum Finansów Międzynarodowych lub wieżę telewizyjną - "Perłę Orientu''
Wyjazd na jeden z najwyższych na świecie tarasów widokowych zlokalizowany na szczycie, z których rozpościera się wspaniały widok na Szanghaj.


Obiadokolacja i nocleg w Szanghaju. Wieczorem dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej.

Proponowana wycieczka fakultatywna:
Rejs statkiem po rzece Huangpu
Rejs podczas którego podziwiać będzie można niesamowite nocne światła Szanghaju oraz wspaniałe widoki rozciągające się na ponad 20 milionowe miasto.

Po śniadaniu zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, w której umieszczono naturalnej wielkości posąg wykonany w całości z czystego i bardzo cennego nefrytu przywiezionego z Birmy w 1882r. Następnie zobaczą Państwo przepiękne ogrody Yu, założone za czasów panowania dynastii Ming w XVI wieku. Czas wolny na zakupy na otaczających ogrody uliczkach handlowych. Transfer na lotnisko i przelot do Guilin, które jest jednym z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Jego historia sięga ponad 2200 lat. Przez wielu uważane jest za najpiękniejsze miasto świata. Dla dla chętnych możliwość skorzystania za dodatkową opłatą z atrakcji fakultatywnej.

Proponowana wycieczka fakultatywna:
Przejazd na lotnisko superszybką kolejką magnetyczną MAGLEV

Obiadokolacja i nocleg w Guilin.

Po śniadaniu zwiedzanie Jaskini Trzcinowego Fletu i Góry Trąby Słonia, uważanej za najsłynniejszą górę w Guilin. Następnie przejazd do malowniczo położonej pośród gór i tarasów ryżowych miejscowości Yangshuo i zwiedzanie. Spacer najstarszą ulicą miasta - West Street. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą udział atrakcji fakultatywnej.

Proponowana atrakcja fakultatywna:
Przedstawienie na wodzie Światło i Dźwięk” - Sanjie Liu


Obiadokolacja i nocleg w Yangshuo.

Po śniadaniu przejazd na przystań i rejs po rzece Li, podczas którego będą mogli podziwiać Państwo piękne plenery Yangshuo. Po zakończeniu rejsu czas wolny, który będą mogli poświęcić Państwo na samodzielne zwiedzanie miasta lub udział w dodatkowo płatnej wycieczce fakultatywnej.

Proponowana wycieczka fakultatywna:
Rolnicze Chiny
Podczas wycieczki udamy się poza miasto i zwiedzimy okalającą Yangshuo chińską prowincję, a także odwiedzimy jedną z farm, aby przyjrzeć się lokalnemu życiu mieszkańców.


Po południu podróż szybkim pociągiem „Bullet Train” do Kantonu. Obiadokolacja i nocleg.

Po śniadaniu zwiedzanie miasta założonego w 214 r. p.n.e. Wizyta w Świątyni Sześciu Banianów oraz podziwianie Mauzoleum Sun Jat-sena, który uznawany jest za „ojca współczesnych Chin”.  Zwiedzanie Świątyni Rodziny Chen, która składa się z zespołu XIX-wiecznych budynków wzniesionych w tradycyjnym stylu, ufundowanej przez członków rodziny Chen. Na zakończenie odwiedzimy chiński rynek zlokalizowany w dzielnicy Quingping. Obiadokolacja i nocleg w Kantonie.

Po śniadaniu przejazd pociągiem do Hong Kongu. Po przyjeździe zwiedzanie miasta. Wjazd na Wzgórze Wiktorii, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto i zatokę. Następnie przejazd do zatoki Repulse znajdującej się po drugiej stronie Hong Kongu. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej.

Proponowana wycieczka fakultatywna:
Rejs Sampanem
Rejs tradycyjną drewnianą łodzią do jednej z pływających wiosek. Kolejno zwiedzanie rybackiej wioski Aberdeen i wizyta na ulicy Nathan Road słynnej z neonów i luksusowych hoteli lub targu Ladies Market, gdzie będą mogli zakupić pamiątki.


Obiadokolacja i nocleg w Hong Kongu. Wieczorem dla chętnych spektakularny pokaz świateł i laserów nad miastem.

Po śniadaniu rejs do Makao zwanego również "Wschodnim Monte Carlo". Po przyjeździe spacer po starej części miasta, gdzie znajdują się ruiny katedry Świętego Pawła. Zwiedzanie położonej u podnóża wzgórza Penha, Świątyni Bogini Matki A-Ma. Wieczorem spacer po centrum miasta, podczas którego będą mogli podziwiać Państwo stylizowany na włoską Wenecję Venetian Hotel oraz kompleks kasyn. Obiadokolacja i nocleg w Makao.Rejs statkiem po rzece Huangpu

Po śniadaniu rejs powrotny do Hong Kongu, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa - Pekin, Honk Kong - Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Przelot wewnętrzny Szanghaj - Guilin.
 • Przejazdy szybkim pociągiem Pekin - Suzhou, Yangshuo - Guilin oraz przejazd pociągiem ekspresowym Kanton - Hong Kong.
 • Rejs po rzece Li oraz na trasie Hong Kong - Makao.
 • Transfery i przejazdy według programu autokarami lub mikrobusami.
 • Zakwaterowanie w hotelach lux 3*/4* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Wyżywienie wg programu (12 śniadań, 12 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 757 USD płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napiwków - 3 USD / dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Wizy i pośrednictwa wizowego - Chiny: ok. 540 PLN / os.
 • Udziału w wycieczkach fakultatywnych oraz atrakcji nieobjętych programem zwiedzania.
  • Rejs po rzece Huangpu
  • Wjazd na taras widokowy Shanghajskiego Centrum Finansów Międzynarodowych lub wieżę telewizyjną „Perła Orientu”
  • Pokaz Akrobatów Szanghajskich
  • Przejazd kolejką magnetyczną MAGLEV
  • Przedstawienie na wodzie „Światło i Dźwięk” Sanjie Liu
  • Wycieczka rolnicze Chiny
  • Rejs Sampanem do pływającej wioski
Informacje Program Terminy Świadczenia Galeria Mapa Do góry

14 dni
Team
30-50 osób

samolotem

Chiny

Trasa Cesarska

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji