pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotel 3*/4*
13 noclegów
Wyżywienie
Meal
17 śniadań
17 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 1845 zł

O wycieczce

Zapraszamy do odkrywania z nami uroków Chin. Podczas 16-dniowej przygody połączonej z dwu i półdniowym komfortowym rejsem po najdłuższej w Azji i trzeciej co do wielkości rzece świata – Chiang Jiang, czyli Jangcy, będą mieli Państwo okazję poznania niezwykle barwnej i bogatej kultury Chin, wspaniałych metropolii, jak i tradycyjnych wiosek, w których zatrzymał się czas.


Główne atrakcje

 • Zakazane Miasto
 • Wielki Mur Chiński
 • Muzeum Armii Terakotowej
 • Centrum Hodowli i Badań Pandy Wielkiej
 • Wielka Tama Trzech Przełomów
 • Historyczny Bund

OfferPobierz kartę wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Chin przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

Przylot do Pekinu, a następnie zwiedzanie stolicy Chin. Przejazd obok Obiektów Olimpijskich i podziwianie Wioski Olimpijskiej, której najokazalszymi atrakcjami są: Stadion Narodowy zwany „Ptasim Gniazdem” oraz Pływalnia Olimpijska nazywana także „Kostka Wodną”. Obie atrakcje zachwycają swoją nietuzinkową architekturą. Na zakończenie dnia przejazd do teatru Lee Garden na spektakl słynnej Opery Pekińskiej.Wieczorem obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Pekinie.

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Pekinu. Odwiedzimy Pałac Letni (UNESCO) - najlepiej zachowany Ogród Cesarski, którego chińska nazwa Yihe Yuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Miejsce to jest połączeniem pięknej scenerii z bogactwem architektury. Kolejno przejazd poza miasto i podziwianie Wielkiego Muru Chińskiego (UNESCO), jednego z siedmiu cudów świata. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Największą atrakcją będzie spacer bardzo dobrze zachowanej części Wielkiego Muru. Następnie przejazd i zwiedzanie Grobowców Cesarzy z Dynastii Ming, do których droga wiedzie Aleją Duchów strzeżoną przez monumentalne posągi. Powrót do Pekinu i wizyta w fabryce pereł, w której będą mogli Państwo nabyć zarówno perły jak i produkty z nich wytwarzane. Obiadokolacja i nocleg w Pekinie.

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Pekinu. Wizyta na największym miejskiego placu na świecie, Placu Tiananmen położonego w samym sercu Pekinu, z którego podziwiać możemy Mauzoleum Mao ZedongaPomnik Bohaterów Ludowych oraz Gmach Parlamentu. Kolejno zobaczą Państwo Świątynię Nieba (UNESCO), która jest symbolem Pekinu oraz najdoskonalszym przykładem architektury okresu dynastii Ming. Zwiedzanie Zakazanego Miasta, zwanego też Zimowym Pałacem Cesarskim (UNESCO). Pałac wznosi się dokładnie w samym centrum starego Pekinu. Budowa Zakazanego Miasta rozpoczęła się w 1406 roku za czasów dynastii Ming i trwała 14 lat. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i zajmuje powierzchnię 720 tysięcy metrów kwadratowych.Wieczorem obiadokolacja w lokalnej restauracji, podczas, której głównym daniem będzie specjalność kuchni lokalnej - kaczka po pekińsku. Na zakończenie dnia transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem nocnym do Xi’an. Nocleg w pociągu.

Po przyjeździe śniadanie, a następnie podziwianie murów oraz bram starego miasta zbudowanych w czasach dynastii Ming. Zwiedzanie Pagody Dzikiej Gęsi zbudowanej w VII wieku. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej pełnej wąskich uliczek wypełnionych straganami oferującymi wyroby rzemiosła ludowego i pamiątki. Wizyta w Wielkim Meczecie jednym z najstarszych meczetów w Chinach, który jest znakomitym przykładem połączenia architektury islamu z tradycyjną klasyczną architekturą Chin. Składa się głównie z ogrodu w stylu chińskim i w niczym nie przypomina muzułmańskich meczetów z innych części świata. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, a wieczorem przedstawienie folklorystyczne „Dynastii Tang”. Nocleg w Xi’an.

Po śniadaniu wizyta w Muzeum Armii Terakotowej (UNESCO) - grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi Huang Di, którego strzeże armia ośmiu tysięcy figur naturalnej wielkości wykonanych z wypalonej gliny. Po zakończeniu zwiedzania przejazd szybkim pociągiem „bullet train” do Chengdu - stolicy prowincji Sychuan. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w Chengdu.

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. W programie wizyta w Centrum Hodowli i Badań Pandy Wielkiej. Po zakończeniu zwiedzania transfer na stacje kolejową i podróż szybkim pociągiem „bullet train” do miejscowości Chongqing - jednego z największych miast w Chinach (aglomeracja liczy ponad 30 mln mieszkańców).  Przejazd na przystań, zaokrętowanie i rozpoczęcie rejsu po rzece Jangcy. Obiadokolacja i nocleg na statku.

Rejs po rzece Jangcy. W ciągu dnia zejście na ląd i zwiedzanie Fengdu (zwanego też Miastem Duchów) - jednego z wycieczkanajciekawszych miejsc odwiedzanych w czasie rejsu, gdzie znajduje się góra Pingdu Shan, nazywana siedliskiem duchów i diabłów. Powrót na statek, kontynuacja rejsu. Obiadokolacja i nocleg na statku.

Wcześnie rano wyruszamy w dalszy rejs. Zobaczymy trzy Przełomy Jangcy: Qutang, Wu i Przełom Xiling. W zależności od stanu wody, spływ jednym z dopływów rzeki - strumieniem Shennong lub wizyta w Mieście Białego Króla. Obiadokolacja i nocleg na statku.

Zwiedzanie Wielkiej Tamy Trzech Przełomów - zwiedzanie tej gigantycznej budowli, która na zawsze zmieniła otaczający krajobraz. Zakończenie rejsu w Yichang, a transfer do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w Yichang.

Po śniadaniu zwiedzanie miejscowości Yichang. Wizyta w Parku Binjiang, czyli liczącym ponad 10 kilometrów pasie zieleni położonym tuż u brzegów rzeki Jangcy. Czas wolny na odpowczynek i podziwianie malowniczych widoków. Następnie transfer na lotnisko i przelot do miejscowości Hangzhou. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w Hangzhou.

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Rejs po Zachodnim Jeziorze, a następnie wizyta na plantacji zielonej herbaty Longjing, inaczej zwanej Smoczą Studnią, gdzie będą mogli poznać Państwo tajniki uprawy oraz zbiorów herbaty, która tak mocno kojarzy nam się z kulturą Chin. Następnie przejazd do Suzhou, miasteczka zwanego „Wenecją Wschodu”. Po drodze krótka wizyta i zwiedzanie Wuzhen - miasteczka na wodzie. Po przyjeździe do Suzhou transfer do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w Suzhou.

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Udamy się do Ogrodu Mistrza Sieci - jednego z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów.  Następnie odwiedzimy Fabrykę Jedwabiu, gdzie zobaczymy jak od wieków produkuje się ten cenny materiał oraz Instytut Hafciarstwa, centrum jednej z czterech głównych szkół haftu w Chinach. Kolejno przejazd do Tongli, znanego także jako wodne miasteczko, gdzie odbędzie się rejs po kanałach. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Szanghaju, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorem dla chętnych możliwość wzięcia udziału w atrakcji fakultatywnej.

Proponowana atrakcja fakultatywna:
Pokaz słynnej Szanghajskiej Grupy Akrobatycznej.


Obiadokolacja i nocleg w Szanghaju.

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Szanghaju. Wizyta w Szanghajskim Muzeum Historii - posiadającym ponad 120 000 eksponatów ukazujących bogactwo sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Następnie spacer po głównej ulicy Szanghaju - Nanjing Road, pełnej sklepów oraz kolorowych neonów. Ulica Nankijska prowadzi do słynnego historycznego bulwaru Bund, z którego rozpościera się widok na nowoczesne budynki po drugiej stronie rzeki Huangpu. Przejazd do finansowej dzielnicy Pudong. Dla chętnych za dodatkową opłatą wjazd na jeden z najwyższych na świecie tarasów widokowych zlokalizowany na szczycie Szanghajskiego Centrum Finansów Międzynarodowych lub wieżę telewizyjną - "Perłę Orientu'', z której rozpościera się wspaniały widok na Szanghaj. Obiadokolacja i nocleg w Szanghaju. Wieczorem dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej.

Proponowana wycieczka fakultatywna:
Rejs statkiem po rzece Huangpu,
podczas którego będzie można podziwiać wspaniałe widoki na ponad 20 milionowe miasto.

Po śniadaniu zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, w której umieszczono naturalnej wielkości posąg wykonany w całości z czystego i bardzo cennego nefrytu przywiezionego z Birmy w 1882r. Następnie zobaczą Państwo przepiękne ogrody Yu, założone za czasów panowania dynastii Ming w XVI wieku. Czas wolny na zakupy na otaczających ogrody uliczkach handlowych. Wieczorny transfer na lotnisko i przelot do Polski przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość wzięcia udziału w atrakcji fakultatywnej.

Proponowana atrakcja fakultatywna:
Przejazd na lotnisko superszybką kolejką magnetyczną MAGLEV

Przylot do Warszawy.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa - Pekin, Szanghaj  - Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Przelot wewnętrzny Yichang - Hangzhou.
 • Przejazd pociągiem nocnym na trasie Pekin - Xi'an (wagony sypialne - soft sleeper) oraz przędzy szybkim pociągiem "bullet train" na trasie Xi'an - Chengdu, Chengdu - Chongqing.
 • Transfery i przejazdy według programu autokarami lub mikrobusami.
 • Zakwaterowanie w hotelach lux 3*/4* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją.
 • Rejs po rzece Jangcy w dwuosobowych kabinach 4* z łazienką.
 • Wyżywienie wg programu (17 śniadań, 17 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ) .
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napiwków - 3 USD / dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Wizy i pośrednictwa wizowego - Chiny: ok. 540 PLN / os.
 • Udziału w wycieczkach fakultatywnych oraz atrakcji nieobjętych programem zwiedzania.
  • Rejs po rzece Huangpu
  • Wjazd na taras widokowy Shanghajskiego Centrum Finansów Międzynarodowych lub wieżę telewizyjną „Perła Orientu”
  • Pokaz Akrobatów Szanghajskic
  • Przejazd kolejką magnetyczną MAGLEV

Terminy:

Już wkrótce! Kontakt
Informacje Program Świadczenia Galeria Mapa Do góry

16 dni
Team
30-50 osób

samolotem

Chiny

Rejs po rzece Jangcy

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji