pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotele 3* i 4*
9 noclegów
Wyżywienie
Meal
6 śniadań
6 obiadokolacji
4 all inclusive
1 lunch
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 1450 zł

O wycieczce

Sombrero, tequila, mariachi i wspaniała, pełna wyrazistych smaków kuchnia. To jedne z wielu symboli Meksyku, które towarzyszyć będą Państwu podczas tej pełnej wrażeń wycieczki! Zapraszamy do odkrywania z nami tajemnic jednej z najwspanialszych cywilizacji świata. Zabierzemy Państwa szlakiem historii i kultury dawnych Imperiów Majów i Azteków, a także pokażemy perełki, będące dziedzictwem jakie pozostawili po sobie hiszpańscy kolonizatorzy. Niezwykłe, tajemnicze piramidy, magiczne miejsca kultu, duch kolonialnej architektury i bujna przyroda to tyko niektóre z atrakcji czekające na Państwa w programie naszej wycieczki. A wszystko to połączone z wypoczynkiem na jednej z najpiękniejszych plaż świata sprawi, że będzie to niezapomniana przygoda, która na długo pozostanie w Państwa pamięci!


Główne atrakcje

 • Teotihuacan – starożytne Miasta Bogów
 • Bazylika Matki Bożej w Guadalupe i zabytki Mexico City
 • Monte Albán – starożytna stolica Olmeków i Zapoteków
 • Taxco – Srebrne Miasto
 • Wypoczynek na białych plażach słynnego kurortu Acapulco

OfferPobierz kartę wycieczki

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie, około dwie godziny przed wylotem. Przelot do Mexico City z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja. Nocleg.

Po śniadaniu wizyta w Muzeum Antropologicznym z najbogatszymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. To największe tego typu muzeum w Ameryce Łacińskiej. Najważniejszym eksponatem jest Aztecki Kamień Słońca, uważany za kosmologiczny kalendarz. Następnie przejazd na południe do dzielnicy Xochimilco tłumaczonej jako „miasto kwiatów”, gdzie siecią kanałów zwiedza się na kolorowej łodzi zwanej trajineras „pływające ogrody”. Dawniej były tu jeziora, a mieszkańcy uprawiali na nawodnych poletkach zwanych chinampas kukurydzę, fasolę, pomidory i kwiaty. Obecnie uprawiają rośliny ozdobne i ogrodowe. Obiadokolacja na pokładzie w towarzystwie przygrywających Mariachi. Powrót do hotelu.

Śniadanie i przejazd w kierunku Teotihuacan – Miasta Bogów, które było niegdyś największym w kraju starożytnym miastem i stolicą narodu azteckiego. Rządził wtedy największym imperium w epoce przedhiszpańskiej. Tu znajdują się dwie piramidy – Piramida Słońca i Piramida Księżyca. Teotihuacan było celem pielgrzymek wielu plemion żyjących w Mezoameryce. Tutaj według legend powstał świat, nastąpiło oddzielenia światła od ciemności, wymyślono kalendarz. Z tych powodów Teotihuacan był uznany przez Azteków za miejsce, gdzie rodzą się bogowie. Cały kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Powrót do Mexico City, po drodze krótka wizyta w Bazylice Matki Bożej w Guadalupe, która jest zaraz po Watykanie największym i najczęściej odwiedzanym miejscem kultu religijnego. Wizyta w historycznym centrum Mexico City (UNESCO). Przejazd na Plac Zocalo, stanowiący serce tej dzielnicy. Od wschodu Ścianę Zocalo wyznacza gigantyczny Pałac Narodowy z malowidłami naściennymi Diego Riviery obecnie wizyty i oglądanie murali jest ograniczone ze względu na to, że jest to siedziba prezydenta Meksyku. Od północnej strony Placu Katedra Metropolitarna z pozłacanym ołtarzem Trzech Króli, zbudowana przez konkwistadorów w miejscu głównej świątyni Azteków. Jest to najważniejszy kościół w religijnym Meksyku. Nie sposób przejść obojętnie obok pięknego budynku Pałacu Sztuk Pięknych, który został uznany jako zabytek artystyczny UNESCO. W Mexico City nadal można znaleźć ślady cywilizacji Azteków. Jednym z nich są częściowo zrekonstruowane fragmenty ruin zabudowań otaczających Templo Mayor – najważniejsza budowla sakralna Azteków. Znajdowała się w centrum azteckiej stolicy Tenochtitlan (obecnie miasto Meksyk) i miała kształt piramidy schodkowej z dwiema świątyniami na szczycie poświęconymi bogu wojny i słońca oraz druga bogu deszczu i płodności. Po zdobyciu miasta przez Hiszpan w 1521r została prawie całkowicie zniszczona jako symbol pogańskiego kultu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i Przejazd do Oaxaca malowniczą trasą wśród plantacji kaktusów, w którym przeplatają się elementy kultury hiszpańskiej i indiańskiej, słynącego z galerii sztuki i sklepów z rękodziełem artystycznym. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta i obiadokolacja. Czas wolny – wieczorny spacer malowniczymi krętymi uliczkami kolonialnego miasta i spotkanie z pełną kolorów kulturą Indian. Powrót do hotelu. Nocleg.

Śniadanie. Przejazd do Monte Albán – jednego z najwspanialszych zespołów piramid w Meksyku, położonych na sztucznie zniwelowanym wzgórzu, starożytna stolica Olmeków i Zapoteków. Dosłownie Monte Albán znaczy Białe Wzgórze. Zwiedzanie najważniejszych miejsc: Platformy Północnej, Obserwatorium, zespołu piramid wokół La Gran Plaza, Pałacu Tancerzy. Zespół archeologiczny wpisany został na listę UNESCO. Kolejno przejazd do wioski Santa Mariá del Tule, gdzie na terenie przykościelnym rośnie największe drzewo w Meksyku (ma też najszerszy pień na świecie) – olbrzymi cypryśnik meksykański. Następnie przejazd do stanowiska archeologicznego Mitla, gdzie znajdują się pozostałości sztuki mezoamerykańskiej – ruiny pałacu zbudowanego przez Zapoteków. Największym skarbem tego miejsca są misterne kamienne ornamenty i zdobienia ścian pałacu. Powrót do Oaxaca i zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, znajdującego się na liście UNESCO, w tym XVIII-wieczną katedrę i wspaniały kościół Santo Domingo, którego wnętrze zdobione stiukami należy do najbogatszych w Meksyku. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do malowniczo położonego pięknego kolonialnego miasta Puebla (4-5 godz) słynącego z wyrobów ceramicznych i słodyczy. Spacer z przewodnikiem po zabytkowym centrum wpisanym na listę UNESCO uliczkami z szeregiem ciekawych budowli sięgających XVI – XVIII wieku takich jak np Plaza de Armas i Katedra. Przejście do rynku El Parian, ulicą ze sklepami i słodyczami. Wizyta w majestatycznym kościele Santo Domingo, przejście kolorowymi uliczkami do targu rękodzieła. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd około 3 godz do Taxco, jednego z najbardziej malowniczych miast Meksyku, z przepiękną kolonialną zabudową. Wizyta w słynnym kościele Santa Prisca, spacer uroczymi uliczkami pełnymi kolorowych kamieniczek. Taxco nazywane jest „srebrnym miastem” ze względu na liczne sklepy jubilerskie i targi srebra. Będzie tu możliwość zakupienia wyjątkowych i niepowtarzalnych wyrobów ze srebra. Następnie przejazd około 4 godz do Acapulco, popularnego na całym świecie kurortu słynącego z białych plaż, luksusowych hoteli i bogatego życia nocnego. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg.

Czas wolny na wypoczynek w Acapulco. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych za dodatkową opłatą.

Proponowane wycieczki fakultatywne:

Rejs po Zatoce Aca Rey
Relaksujący rejs katamaranem po Zatoce Aca Rey, podczas którego będą mogli Państwo spojrzeć na miejscowość Acapulco z perspektywy wody. Podczas rejsu zobaczą Państwo między innymi domy gwiazd i inne ciekawe punkty linii brzegowej. Podczas rejsu czeka Państwa prawdziwa tropikalna przygoda przy akompaniamencie lokalnej muzyki na żywo, a pokładzie serwowane będą również lokalne drinki i alkohole. Na zakończenie zobaczą Państwo zjawiskowy zachód słońca nad Pacyfikiem, co sprawi, iż będzie to niezapomniany czas spędzony na morzu.

Rejs do Laguny Coyuca
Podczas wycieczki zabierzemy Państwa w ekscytujący rejs łodzią do niezwykle malowniczej Laguny Coyuga. Dzięki swym zjawiskowym krajobrazom laguna była tłem wielu hollywoodzkich produkcji. Po dopłynięciu do laguny zmiana środka transportu na mniejsze łódki, które zabiorą Państwa na wycieczkę pośród gęstej roślinności laguny. Po drodze zatrzymamy się na lunch w nadmorskiej restauracji, gdzie czekać będą na Państwa specjały kuchni lokalnej oraz serwowane będą drinki i lokalne alkohole. Po posiłku czas na odpoczynek, będą mogli zrelaksować się Państwo w cieniu palm kokosowych i poczuć na twarzy morską bryzę. Po południu rejs powrotny do hotelu.

Rejs na wyspę La Roqueta i nurkowanie z rurką
Położona u wybrzeży Acapulco wyspa La Roqueta jest idealnym miejscem do relaksu i uprawiania sportów wodnych. Zaciszna zatoka oraz pokryte złotym piaskiem plaże tworzą zjawiskowy rajski krajobraz. Rejs statkiem na wyspę, gdzie będą mogli się Państwo oddać błogiemu wypoczynkowi. Krótkie zwiedzanie wyspy, a następnie główna atrakcja wycieczki, czyli nurkowanie z rurką. Odkryj z nami zaciszne miejsca i niezwykle bogate życie morskie, gdyż zatoczki wyspy obfitują w wiele gatunków kolorowych tropikalnych ryb. Rejs powrotny do hotelu.

Zwiedzanie Acapulco i podziwianie skoków wysokościowych do wody ze skał La Quebrada
Po południu odkryjemy wspólnie uroki znajdującego się na meksykańskim wybrzeżu Pacyfiku wypoczynkowego kurortu Acapulco. Przejazd wzdłuż wybrzeża malowniczą autostradą Costera Miguel Aleman, z której podziwiać można zapierające dech w piersiach widoki na Zatokę Acapulco oraz Puerto Marquez. Po drodze zatrzymamy się na pamiątkowe zdjęcie. Następnie spacer, podczas którego zobaczą Państwo wszystkie najważniejsze atrakcje kosmopolitycznego miasta portowego. Wizyta na lokalnym bazarze z rękodziełem, gdzie nabyć można unikatowe wyroby miejscowego rzemiosła, dzieła sztuki, biżuterię oraz pamiątki. Następnie wizyta w Diamond Area Acapulco, gdzie znajdują się słynne resorty i luksusowe hotele. Ta malownicza dzielnica była niegdyś miejscem, w którym słynne hollywoodzkie gwiazdy, takie jak np. John Wayne, posiadali swoje rezydencje i obiekty hotelowe. Podziwianie Hotelu Acapulco Princess, który zbudowany został na podobieństwo piramidy Azteków oraz Hotelu Vidafel Palace, zbudowanego na podobieństwo świątyni Majów. Zobaczą Państwo również kaplicę La Paz i słynny fresk Diego Rivery. Po zwiedzeniu tętniącej życiem strefy hotelowej i głównego placu starego Acapulco przejazd do miejsca, w którym podziwiać można ekscytujące widowisko, jakim jest pokaz skoków wysokościowych ze skał La Quebrada. Nieustraszeni śmiałkowie skaczą bowiem z okolicznych zboczy do wąskiej skalistej zatoki wprost we wzburzoną morską toń.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd powrotny do Mexico City. Transfer na lotnisko i przelot do Polski z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych.

Przylot do Warszawy.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa - Mexico City - Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery klimatyzowanym autokarem według programu.
 • Zakwaterowanie w hotelach lux 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją podczas zwiedzania.
 • Zakwaterowanie w hotelu 4* w Acapulco w dwuosobowych pokojach z łazienką
 • Wyżywienie wg programu (6 śniadań, 6 obiadokolacji, 4 all inclusive, 1 lunch)
 • Wyżywienie w Acapulco ALL INCLUSIVE
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ ).
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 847 USD płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Zwyczajowych napiwków dla przewodników lokalnych i kierowców (4 USD za dzień / os.).
 • Napojów do posiłków.
 • Udziału w wycieczkach fakultatywnych i atrakcjach nieobjętych programem zwiedzania.
  • Rejs po Zatoce Aca Rey
  • Rejs do Laguny Coyuca
  • Rejs na wyspę La Roqueta i nurkowanie z rurką
  • Zwiedzanie Acapulco i podziwianie skoków wysokościowych do wody ze skał La Quebrada

Terminy:

09.01.2024 - 19.01.2024
Wolne miejsca !
cena: 6 270 PLN Rezerwuj
Kontakt
Informacje Program Świadczenia Galeria Mapa Do góry

11 dni
Team
30-50 osób

samolotem

Meksyk

Śladami Majów i Azteków

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji