pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotele 3*
5 noclegów
Wyżywienie
Meal
5 śniadań
5 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 390 zł

O wycieczce

Proponujemy Państwu wycieczkę po najciekawszych zakątkach u naszych południowych sąsiadów. Wspaniała architektura pełna pięknie zdobionych kamienic, słynne browary i jedna z najpiękniejszych stolic Europy, dostarczą państwu wielu ciekawych wspomnień.


Główne atrakcje

 • Zwiedzanie browarów Pilsner Urquell i Budweiser
 • Najpiękniejsze miasto w Czechach - Krumlov
 • Zwiedzanie Pragi - Hradczany, Most Karola, Żydowska dzielnica Josefov

OfferPobierz kartę wycieczki
W godzinach wieczornych wyjazd z Warszawy w kierunku Czech. Przejazd przez Wrocław. Nocleg w autokarze.
Rano przyjazd do miejscowości Karlowe Wary . Zwiedzanie uzdrowiska, położonego na górzystym terenie, w otoczeniu lasów, słynącego z licznych gorących źródeł o zdrowotnych właściwościach . Miasto posiada bogatą i długą historię, sięgającą aż XIV wieku, a w jego centrum znajduje się wiele pięknie zdobionych i pełnych przepychu kamienic. Do głównych zabytków zaliczyć można liczne, odnowione uzdrowiska łaźnie , m.in. Łaźnie Cesarskie czy elegancki Grand Hotel . Niesamowita atmosfera miejscowości, a także ekskluzywne domy zdrojowe przez lata przyciągały znane osobistości - Karlowe Wary odwiedził m.in. Giacomo Casanova, Adam Mickiewicz , Goethe czy Beethoven. Następnie przejazd do Pilzna - czeskiej stolicy piwa, słynącej głównie z miejscowego browaru, w którym warzy się Pilsner Urquell . Spacer po Starym Mieście , gdzie znaleźć można wiele zabytków - przy wielkim placu znajduje się m.in. renesansowy Ratusz z XVI w i siedziba biskupa, Katedra św. Bartłomieja , w której wnętrzu znajdują się cenne ołtarze. Przylega do niej najwyższa kościelna wieża w Czechach. Kolejno zwiedzanie Browaru , dużego kompleksu, który kryje wiele atrakcji - można tu zobaczyć zabytkowe piwnice, kotły warzelne (nowoczesny oraz zabytkowy) czy okazałą rozlewnię. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu przejazd do wsi Holaszowice , wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wsi i czas wolny. Miejsce słynie ze średniowiecznego układu zabudowań z XVIII i XIX wieku. Styl zabytkowych domostw wpisuje się w architekturę późnego baroku. W większości białe budynki niegdyś pełniły różne funkcje - oprócz domów mieszkalnych, znajdowały się w nich stajnie, spichlerze, kuźnie, tkalnie i inne zakłady rzemieślnicze. Kolejno wizyta w położonej nad Wełtawą miejscowości Hluboka . Znajduje się tutaj wielokrotnie przebudowywany, monumentalny Zamek . Za jego obecną formę odpowiada bogaty ród Schwarzenbergów, których architekci wzorowali się na angielskim Windsorze . Dzięki temu, obecnie, obiekt przypomina romantyczny i bajkowy pałac. W środku zwiedzać można pełne przepychu wnętrza i bogate komnaty pełne dzieł sztuki, liczne kolekcje (m.in. porcelany) czy zbrojownię . Po południu przyjazd do Czeskich Budziejowic . Spacer i czas wolny. Główną atrakcją miasta jest browar Budvar , gdzie warzone jest słynne, czeskie piwo Budweiser. Dodatkowo znajduje się tutaj największy w Czechach rynek , otoczony kolorowymi, barokowymi kamienicami. Warty uwagi jest szczególnie Ratusz, niesamowity Dom Solny i fontanna Samsona - symbol miasta. Obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu przejazd do Czeskiego Krumlova , zwiedzanie miasta i czas wolny. Czeski Krumlov nie bez powodu został wpisany na Listę UNESCO - uznawany jest za najpiękniejsze miasto w Czechach . Niepowtarzalna starówka pełna jest renesansowych, pięknie zdobionych kamieniczek i urokliwych wąskich uliczek, nad którymi góruje XIII-wieczny, okazały Zamek. Sprawia to, że z łatwością można poczuć tu średniowieczny klimat i atmosferę. Kompleks pałacowo zamkowy jest jednym z największych w Europie, a niegdyś uznawany był za niedostępną twierdzę. W mieście znajduje się wiele innych, imponujących budowli - oprócz zamku i otaczających go ogrodów, znaleźć można tu potężny most płaszczowy, mosty arkadowe czy kościół Św. Wita . Niewielkie miasto zachęca do spacerów i odkrywania jego magicznych zakątków, ciekawych sklepów czy lokalnych restauracji. Kolejno krótka wizyta w niewielkiej miejscowości Tabor , spacer po mieście i czas wolny. Miasto otoczone jest lasami, położone nad rzeką Luznice i nad jeziorem Jordan. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że panuje tu przytulna atmosfera. Centralnym punktem jest średniowieczny rynek , z którego odchodzi plątanina wąskich uliczek . Następnie przejazd do stolicy kraju, Pragi . Po południu zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W programie m.in. Dzielnica Hradczany , nazywana również Dzielnicą Zamkową. Jest to jedna z kilku części historycznego centrum Pragi. Podziwianie klasztoru na Strahovie wraz z piękną, barokową biblioteką oraz zwiedzanie Zamku Praskiego , zwanego Hrad, który jest największym (według Księgi Rekordów Guinnessa) i jednym z najbardziej znanych kompleksów zamkowych na świecie. W programie: zabudowania Kancelarii Prezydenckiej , Katedra Św. Wita , w której przechowywane są relikwie królów Czech, Pałac Królewski , Bazylika Św. Jerzego oraz słynna Złota Uliczka , która swą nazwę zawdzięcza mieszkającym tu w średniowieczu złotnikom. Wybudowane tu niegdyś domy dziś pełnią funkcję sklepików z pamiątkami. Następnie przejście w dół zamkowego wzgórza, aż do Mostu Karola , jednego z najpiękniejszych średniowiecznych mostów w Europie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Pragi. Wizyta na Placu Wacława . Plac niegdyś był miejscem wielu historycznych wydarzeń, dziś stanowi jednak główną arterię praską ze wspaniałą secesyjną zabudową. Spacer starymi uliczkami miasta ,  do Rynku Staromiejskiego. Rynek Starego Miasta jest najstarszym i najważniejszym placem w historii Pragi. Jest otoczony historycznymi budowlami takimi jak przepiękne kamienice, Ratusz Starego Miasta ze słynnym Zegarem Astronomicznym , imponujący Kościół Św. Mikołaja i Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem , pomnik czeskiego reformatora Jana Husa oraz liczne domy i pałace w różnorodnych stylach architektonicznych i o barwnej historii. Następnie zwiedzanie żydowskiej dzielnicy Josefov . Podziwianie Staronowej Synagogi będącej najstarszą zachowaną synagogą w Centralnej Europie, która do chwili obecnej funkcjonuje jako dom modlitwy oraz główna synagoga praskiej społeczności żydowskiej. W programie także Synagoga Wysoka oraz stary cmentarz żydowski noszący ślady dawnego żydowskiego getta. Cmentarz założony został w 1478 roku i jest najstarszym ocalałym cmentarzem żydowskim w Europie. Następnie przejazd do Kutnej Hory , miasta nazywanego skarbcem Czech , dzięki odkrytym tam złożom srebra . Wydobycie tego surowca sprawiło, że było to jedno z bogatszych miast w centralnej Europie. Kutna Hora była również świadkiem wielu krwawych wojen, dodatkowo spłonęła całkowicie aż dwukrotnie - mimo tego, miasto udało się odbudować, a o ciężkiej historii przypomina Kaplica Czaszek . Znajdują się tam szczątki ofiar wojen oraz epidemii dżumy, która nawiedziła Czechy w XIV wieku. Kości zmarłych wykorzystano do wykonania praktycznie każdego elementu wystroju kaplicy. Kolejno przejazd do niewielkiej miejscowości Zdziar , gdzie znajduje się słynne sanktuarium Św. Jana Nepomucena - patrona Pragi, wybudowane na planie pięcioramiennej gwiazdy. We wnętrzu budowli zobaczyć można pięć wyjątkowych ołtarzy , na których znajdują się barokowe figury ewangelistów, główny ołtarz zdobi figura Jana Nepomucena. Świątynia stanowi idealny przykład połączenia dwóch stylów architektonicznych - gotyku i baroku , dzięki czemu została wpisana na Listę UNESCO.  W godzinach wieczornych przyjazd do Brna, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Po śniadaniu przyjazd do Mikulova. Spacer po mieście. Większość zabytków usytuowana jest w pobliżu rynku, gdzie znaleźć można m.in. pięknie odnowione kamienice z charakterystyczną, biało czarną kamienicą U Rycerzy, pokrytą rysunkami przedstawiającymi różne sceny z rycerskiego życia; słup Morowy czy fontannę. Znajduje się tam również kościół barokowy, który obecnie pełni rolę grobowca rodu Dietrichsteinów, dla których Mikulov niegdyś stanowił główną siedzibę. Część miasta stanowi dzielnica żydowska, gdzie zobaczyć można synagogę i dobrze zachowany cmentarz. Jako, że Mikulov położony jest w centrum regionu słynącego z uprawy wina, podczas pobytu przewidziana jest degustacja lokalnego wina, która odbędzie się na zboczu wzgórza zamkowego. O tym, jak istotnym elementem tutejszego życia stanowiło, i wciąż stanowi, uprawa wina, świadczy m.in. kolekcja przedmiotów związana z winobraniem, znajdująca się w Zamku. Kolejno wizyta w Lednicach. Zwiedzanie pięknego, XIX wiecznego pałacu w Lednicach, wpisanego na Listę UNESCO, który niegdyś stanowił jedną z głównych siedzib książęcego rodu Lichtensteinów. W pałacu zobaczyć można pełne przepychu apartamenty książęce czy sale reprezentacyjne. Pałac otaczają również piękne ogrody, pełne drzew, stawów i budowli, wpisane na Listę UNESCO. Obiekt robi wrażenie oglądany zarówno od środka jak i od zewnątrz - jego jasna fasada idealnie komponuje się z otaczającymi go, zielonymi terenami, a całość sprawia bajkowe wrażenie. Wieczorem przyjazd do Brna. Obiadokolacja i nocleg.

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. Po drodze postój w Pernstejnie . Zwiedzanie tutejszego zamku, uznawanego za jeden z najpiękniejszych zamków czeskich Moraw , niegdyś rezydencja rodu Pernstejnów. Niezwykle malownicze ruiny, wyróżniają się na tle innych, okolicznych zamków surowym i posępnym wyglądem. Pomimo tego, dzięki charakterystycznej, wolno stojącej wieży Barbary , którą z zamkiem łączy jedynie drewniany, kryty mostek, całość sprawia bajkowe wrażenie. Zwiedzanie kompleksu, gdzie oprócz samego zamku znaleźć można prowadzące w głąb liczne bramy , barbakan czy dziedzińce zamkowe . Gotyckie wnętrza zamku kryją m.in. bibliotekę, liczne salony czy sale reprezentacyjne , które niegdyś pełniły różne funkcje. Według krążących legend, zamek zamieszkuje tajemnicza Biała Dama . Kolejny przystanek to miejscowość Litomyśl . Na miejscu zwiedzanie renesansowego, arkadowego zamku , wpisanego na Listę UNESCO. Wnętrza pałacowe kryją barokowy teatr z XVIII w. z przepiękną sceną, z zachowanym mechanizmem scenicznym , sale reprezentacyjne i piwnice pałacowe. W podziemiach znajduje się również galeria rzeźb znanego, czeskiego artysty - Olbrama Zoubka . Tereny przyzamkowe zajmuje ogród, skąd doskonale widać unikatową fasadę zamku - elewację pokrywa sgraffito . Pierwsze dekoracje pochodzą nawet z XIV wieku i przedstawiają sceny znane z mitów oraz z biblii . Następnie przejazd do Polski przez Wrocław,  Łódź i Warszawę.
Po północy przyjazd do Warszawy.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 • Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 • Zakwaterowanie w hotelach lux 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką.
 • Wyżywienie wg programu (5 śniadań, 5 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napojów do posiłków.
 • Napiwków - 2 EUR za dzień / os.

Terminy:

Już wkrótce! Kontakt
Informacje Program Świadczenia Galeria Mapa Do góry

8 dni
Team
30-50 osób
Team
busem

Czechy

Z wizytą u południowych sąsiadów

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji