pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotel 4*
1 nocleg
Kabina na statku
7 noclegów
Wyżywienie
Meal
8 śniadań
7 lunchy
7 kolacji
1 obiadokolacja
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 3797 zł

O wycieczce

Zapraszamy Państwa na majestatyczny rejs statkiem po Morzu Śródziemnym podczas którego będzie możliwość odwiedzenia licznych miast Hiszpańskich, Włoskich oraz Francuskich.


Główne atrakcje

 • Sagrada Familia
 • Rejs Statkiem po Morzu Śródziemnym
 • Zwiedzanie Hiszpanii, Francji, Włoch

OfferPobierz kartę wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów, najpóźniej dwie godziny przed odlotem. Odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Barcelony przed południem. Transfer autokarem do hotelu w Barcelonie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Katalonii. Zobaczymy tam przede wszystkim słynne dzieła wybitnego katalońskiego architekta – Antonio Gaudiego : secesyjny i monumentalny kościół Sagrada Familia , czy Ogród Güell , w którym poza tamtejszą florą podziwiać można wyjątkowe elementy architektoniczne. W dzielnicy gotyckiej Barri Gòtic zobaczymy katedrę Św. Eulalii, której historia sięga czasów rzymskich, Pałac Gubernatora pełniący obecnie funkcję parlamentu Katalonii, historyczne centrum miasta i dawne forum miasta czyli Plac św. Jakuba . Przejazd autokarem do portu w Barcelonie, zaokrętowanie na statku. O godzinie 19:00 planowane wypłynięcie z portu w kierunku Palma de Mallorca. Obiadokolacja i nocleg.

Planowe wpłynięcie do portu w Palma de Mallorca o godzinie 8:00. Śniadanie na statku, czas wolny.

Wycieczka fakultatywna – zwiedzanie Palma de Mallorca:

Do najważniejszych zabytków Palmy z pewnością zalicza się średniowieczna katedra La Seu z XIII wieku, która może się poszczycić największą ozdobną rozetą na świecie. Następnie zobaczymy letnią rezydencję króla Hiszpanii – Almudainę, przejdziemy się znaną otoczoną palmami promenadą Paseo Maritimo z widokiem na port, przejdziemy główną aleją miasta Passeig del Born, by dotrzeć do secesyjnego budynku Caixa Forum Palma obok głównego placu miasta, Placa Maior, zajrzymy do nieodległego średniowiecznego kościoła św. Michała. Potem miniemy monumentalny budynek Parlamentu Balearów, by zajrzeć do zabytkowych łaźni arabskich. Wieczorem powrót na statek.

Kontynuacja rejsu po Morzu Śródziemnym w stronę Palermo (posiłki na pokładzie). Cały dzień trzeci spędzimy na morzu, oglądając piękne, morskie krajobrazy oraz ciesząc się śródziemnomorskim słońcem. Możliwość korzystania z atrakcji sportowo-rozrywkowych i usług pozostających do dyspozycji podróżnych

Planowane wpłynięcie do sycylijskiego Palermo o 7:00 rano. Śniadanie na statku, czas wolny.

Wycieczka fakultatywna – zwiedzanie Palermo:

Stare Miasto w Palermo jest położone bardzo blisko portu. Zwiedzanie zaczniemy od zobaczenia największego we Włoszech Teatru Massimo z końca XIX wieku, następnie przejdziemy pod monumentalną katedrę pochodzącą oryginalnie z XI wieku, łączącą wiele stylów architektonicznych. Katedra została w 2015 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stamtąd dojdziemy do jednej z najciekawszych atrakcji miasta, katakumb di Porta d’Ossuna, gdzie zwiedzimy mroczne podziemia. Następnie przejdziemy przez piękny park Villa Bonanno do IX-wiecznego Pałacu Normanów. Stamtąd zawracamy w stronę portu, gdzie ujrzymy plac Piazza Quattro Canti wraz z XVI-wieczną fontanną Pretoria. Następnie przejdziemy do Foro Italico, malowniczej nadbrzeżnej promenady przy marinie jachtowej. Popołudniem powrót do portu na statek. O godzinie 16:00 planowane wypłynięcie z portu w stronę Civitavecchia pod Rzymem. Kolacja oraz nocleg na statku.

Planowane wpłynięcie do portu w Civitavecchia pod Rzymem o 8:00 rano. Śniadanie na statku, czas wolny.

Wycieczka fakultatywna – zwiedzanie Rzymu:

Transfer busem z portu w Civitavecchia do centrum stolicy Italii. Zwiedzanie Wiecznego Miasta zaczniemy od jego starożytnego serca, będącego zarazem wizytówką miasta, czyli areny m.in. walk gladiatorów – Koloseum. Po zwiedzeniu wnętrza areny przejdziemy do Circus Maximus – starożytnej areny – toru wyścigowego rydwanów konnych, która niegdyś mieściła ćwierć miliona Rzymian. Stamtąd przejdziemy w stronę Forum Romanum – ogromnych wykopalisk archeologicznych, odkrywających główną aleję handlowo-urzędową starożytnego Rzymu. Po drodze obejrzymy m.in. słynną rzeźbę Usta Prawdy, ruiny Palatynu i Łuk Konstantyna. Zwieńczeniem Forum Romanum jest ogromna Kolumna Trajana, która mieści się tuż obok znanego Placu Weneckiego. Plac ten znany jest z wielkiego monumentu zwanego Ołtarzem Ojczyzny, jednak w rzeczywistości jest to pomnik ku czci pierwszego króla Włoch Wiktora Emanuela II. Stamtąd przejdziemy ciasnymi uliczkami do kultowej, uwiecznionej na wielu filmach fontanny di Trevi oraz do niewiele mniej ikonicznych Schodów Hiszpańskich. W dalszej części wycieczki dotrzemy do Panteonu, czyli jednego z najlepiej zachowanych zabytków starożytnych we Włoszech. Panteon, będący przez lata największą rotundą na świecie, datowany jest na II wiek n.e., a wewnątrz zobaczymy m.in. grobowiec Rafaela Santiego i króla Wiktora Emanuela II. Stamtąd przejdziemy na klasyczny Plac Navona, którego zdobią dwie średniowieczne fontanny: Czterech Rzek oraz Maura. Następnie wracamy do autokaru pod Koloseum, transfer z powrotem do portu w Civitavecchia.

O godzinie 19:00 planowane wypłynięcie z portu w stronę Savony. Kolacja oraz nocleg na statku.

Planowane wpłynięcie do portu w Savonie o 8:00 rano. Śniadanie na statku, czas wolny.

Wycieczka fakultatywna – zwiedzanie Savony:

Savona jest malowniczo położona wśród wzgórz w połowie drogi między Genuą i San Remo. Miasto jest niewielkie, ale pełne zabytków i bardzo urokliwe. Stare miasto znajduje się tuż obok dzielnicy portowej, dlatego zwiedzanie zaczniemy od Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z XVII wieku, która słynie z posiadania relikwii patrona zakochanych – świętego Walentego. Tuż obok katedry mieści się prawdziwa perełka – tzw. Mała Kaplica Sykstyńska, zbudowana przez papieża Sykstusa VI, tego samego, który zlecił budowę oryginalnej kaplicy w Rzymie. Niedaleko katedry, tuż nad morzem, wznosi się La Torretta, czyli wieża Leona Pancaldo, będąca wizytówką miasta. Na koniec zwiedzimy fortecę Del Priamar z połowy XVI wieku, położoną blisko części handlowej portu. Czas wolny w mieście. Powrót do portu w Savonie.

O godzinie 18:00 planowane wypłynięcie z portu w Savonie w kierunku Marsylii. Kolacja i nocleg na statku.

Planowane wpłynięcie do portu w Marsylii o 8:30 rano. Śniadanie na statku, czas wolny.

Wycieczka fakultatywna – zwiedzanie Marsylii:

Marsylia to drugie największe miasto we Francji, tuż po Paryżu, liczy bowiem około 863 tys. mieszkańców. Wielkomiejski charakter miasta nie pozbawił jej jednak uroku i zachowało się w niej mnóstwo zabytków. Z portu doskonale widać XIX-wieczną, neobizantyjską katedrę La Major, natomiast tuż za nią mieści się Le Panier Marseillais – świetnie zachowana, zabytkowa dzielnica, pełna małych, ciasnych uliczek i urokliwych kawiarenek. Stamtąd przejdziemy do łuku triumfalnego wybudowanego dla upamiętnienia zwycięstwa w wojnach napoleońskich – Porte d’Aix. Następnie przejedziemy pod Pałac Longchamp, otoczonego bajecznie zielonym parkiem. Następnie przejedziemy pod położoną na najwyższym punkcie miasta bazylikę Notre Dame de la Garde, słynąca ze złotego pomnika św. Marii. Spod katedry roztacza się panoramiczny widok na port i stare miasto. Następnie przejazd pod opactwo św. Wiktora, zbudowane na krypcie pochodzącej z V w. n.e. Spod opactwa widać również fort św. Mikołaja. Powrót do portu w Marsylii.

O godzinie 18:00 planowane wypłynięcie z portu w Marsylii w kierunku Barcelony. Kolacja oraz nocleg na statku.

Planowane wpłynięcie do portu w Barcelonie o godzinie 9:00 rano. Śniadanie na statku. Zejście ze statku, transfer na lotnisko w Barcelonie. Odprawa biletowo-bagażowa, lot powrotny do Polski. Na lotnisku w Polsce pożegnanie uczestników i zakończenie wyjazdu.

CENA ZAWIERA

 • Przeloty na trasie Warszawa – Barcelona – Warszawa
 • Opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • Transfery lotniskowe w Barcelonie oraz podczas zwiedzania Barcelony
 • Nocleg w Barcelonie w hotelu LUX 2/3*
 • Obiadokolacja w Barcelonie pierwszego dnia wycieczki (bez napojów)
 • Rejs LUKSUSOWYM i NOWOCZESNYM statkiem Costa Smeralda
 • Zakwaterowanie w kabinie wewnętrznej dwuosobowej.
 • Pełne wyżywienie podczas rejsu (8 śniadań, 7 lunchy,7 kolacji, 1 obiadokolacja).
 • Napoje (kawa, herbata, woda – dostępne w restauracji bufetowej)
 • Korzystanie z basenu, siłowni oraz urządzeń sportowo-rekreacyjnych
 • Udział w imprezach organizowanych na statku (widowiska w teatrze, animacje, koncerty)
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły  TUTAJ ).
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. opłaty portowe, opłaty ekologiczne, opłaty administracyjne, taksy klimatyczne, transport, opłaty i podatki lokalne, etc.).
 • Obowiązkowej opłaty serwisowej (service charge / napiwki) automatycznie doliczanej do rachunku na statku – osoba dorosła: 77 EUR, dzieci 4-14 lat: 50%
 • Udziału w wycieczkach fakultatywnych wymienionych w programie.
 • Napojów do kolacji w Barcelonie.

Terminy:

Już wkrótce! Kontakt
Informacje Program Świadczenia Galeria Mapa Do góry

9 dni
Team
40 osób

samolotem

Hiszpania , Francja , Włochy

Barcelona i rejs po Morzu Śródziemnym

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji