pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotele 3*
noclegów
Wyżywienie
Meal
8 śniadań
6 lunchy
7 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 830 zł

O wycieczce

Wycieczka na Tanzanię to wspaniała afrykańska przygoda. Kraj ten pełen jest niesamowitych parków, które zamieszkują liczne zwierzęta, w tym Wielka Piątka – lwy, słonie, czarne nosorożce, lamparty i bawoły. Wyprawa po Tanzani to okazja do zobaczenia krateru Ngorongoro, którego nazwa wywodzi się od dźwięku dzwonka pasterskiego. Krater ten to największa na świecie nieaktywna kaledra, w której mieszka koło 25000 zwierząt, głównie kopytnych. Na koniec wyprawy pełnej niezapomnianych safari okazja do relaksu na pięknych plażach Zanzibaru.


Główne atrakcje

 • Park Narodowy Tarangire
 • Park Narodowy Serengeti
 • Krater Ngorongoro
 • Wyspa Więzienna

OfferPobierz kartę wycieczki
Zbiórka na lotnisku w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, odprawa biletowo-paszportowa i nadanie bagaży, a następnie przelot do Tanzanii z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych.
Przylot na lotnisko w Tanzanii. Formalności paszportowe i odbiór bagaży, a następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie, czas na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg w miejscowości Moshi, skąd przy dobrej pogodzie rozpościera się niesamowity widok na położony niedaleko najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro.
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Tarangire . Ten Park Narodowy znany jest szczególnie z licznych stad słoni mieszkających na jego terenie. Jego tereny zamieszkuje największa ilość słoni w Afryce, co gwarantuje spotkanie ich podczas swojej wizyty. Poza głównym mieszkańcem, podczas safari zobaczyć można również inne gatunki zwierząt, m.in. żółwie lamparcie, mangusty i inne, licznie przebywające nad brzegiem wodopoju zwierzęta. Krajobraz Tarangire jest nieco inny i bardziej różnorodny – przez park przepływa rzeka, rośnie tu wiele drzew – akacje i, przede wszystkim, baobaby. W czasie safari lunch w formie pikniku. Zakwaterowanie w logdach w okolicach Parku – jest to rodzaj zakwaterowania spotykany na terenie Parków Narodowych, przeznaczony dla uczestników safari. Obiekty budowane są w lokalnym stylu, przy użyciu dostępnych surowców, takich jak naturalne kamienie czy drewno, dzięki czemu komponują się z otoczeniem. Obiad i nocleg.
Po śniadaniu transfer do kolejnego Parku Narodowego – Serengeti . Park Serengeti wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nazwa Serengeti pochodzi z języka Masajów i oznacza " bezkresną równinę ", co idealnie oddaje krajobraz Parku - jest to niezwykle rozległa sawanna , a jej tereny ciągną się aż po horyzont i zdają się nie mieć końca. Jest to jeden z najsłynniejszych Parków Narodowych Afryki. Na jego ogromnym terenie (ok. 15,000 km2!) można spotkać tu wiele gatunków zwierząt: l wy, gepardy, leopardy, żyrafy, antylopy, imaple, guźce, pawiany i słonie afrykańskie . Większość zwierząt występuję w dużych grupach i stadach, z łatwością można zaobserwować gatunki z bliska. Park podzielony jest na części, a podczas safari tego dnia zobaczymy Dolinę Seronera , położoną w sercu Parku, porośniętą akacjami, gdzie często zaobserwować można dzikie koty - lwy i leopardy czy hipopotamy wypoczywające w wodach stawu Retima . Dolinę zamieszkuje najwięcej gatunków zwierząt w Serengeti. Dodatkowo, przy przepływającej przez dolinę rzece Seronera rośnie wiele gatunków drzew – palmy, drzewa kiełbasiane czy specjalna odmiana akacji, zwana „drzewem gorączkowym”. W trakcie safari lunch w formie pikniku. Po safari zakwaterowanie w lodgach na terenie Parku Serengeti. Kolacja i nocleg.
Po śniadaniu wyjazd na safari do innej części Parku Serengeti - do rejonu Ndutu, na terenach którego corocznie, od grudnia do marca, odbywa się Wielka Migracja zwierząt kopytnych : antylop, zebr czy gazeli. Południowa część parku nazywana jest " Klasycznym Serengeti ", jej krajobraz to rozległe, zielone pastwiska, praktycznie bezdrzewne. Drzewa pojawiają się jedynie przy niewielkich granitowych formacjach , przypominających kamienne wzgórza . Miejsca te zamieszkiwane są przez gady - węże i agamy, wygrzewające się na gorących skałach. Spotkać tu można również dzikie koty , takie jak lwy, gepardy czy lamparty , dla których skalne pagórki stanowią idealne miejsce wypoczynku. Od lat 60' XX w. Ndutu stanowi uwielbianą przez filmowców, pisarzy i biologów destynację – Ndutu jako bazę do swoich badań wybrała m.in. słynna badaczka Jane Goodall wraz ze swoim mężem, Hugo van Lawick'iem. Lunch w formie pikniku. Po safari powrót do logdy. Kolacja i nocleg.
Po śniadaniu przejazd do krateru Ngorongoro , największego na świecie krateru o powierzchni ok. 260 km2. Miliony lat temu znajdował się tu wulkan, który pozostawił po sobie dziurę o wysokości ponad pół kilometra. Obecnie miejsce stanowi dom dla niezliczonej ilości zwierząt przeróżnych gatunków , praktycznie wszystkich, które zobaczyć można w Afryce. Zjazd w dół krateru, gdzie zaobserwować można grupy drapieżnych dzikich kotów, hien czy szakali, stada antylop, gnu i zebr. Mieszka tu również wiele gatunków ptaków - afrykańskie bociany białobrzuche, żurawie koroniaste, wielkie strusie, flamingi czy inne, niewielkie osobniki. Wśród niskich traw znajduję się błotne jezioro , w których odpoczywają hipopotamy . Przy odrobinie szczęścia spotkać można nosorożca czarnego – niezwykle rzadko spotykanego przedstawiciela Wielkiej Piątki. Cały krater zamieszkuje około 40, 000 zwierząt, a miejsce uznawane jest za jedno z najgęściej zaludnionych, przy czym zwierzęta nie są tak rozproszone, jak w przypadku innych parków. Na terenie krateru znajduję się także Olduvai Gorge, wąwóz , w którym odnaleziono szczątki Homo habilis , przodka Homo sapiens. Podczas pobytu w kraterze lunch w formie pikniku na specjalnie wyznaczonej, bezpiecznej przestrzeni. Po zakończeniu safari transfer i zakwaterowanie w lodgach w okolicach Parku. Obiad i nocleg.
Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Manyara , które zajmuje większość część Parku Narodowego o tej samej nazwie, a jego powierzchnia to ponad 200km. Miejsce znane przede wszystkim dzięki możliwości obserwacji wielu gatunków ptaków. Jezioro zamieszkują pelikany, flamingi, kormorany, bociany i sępy. Dodatkowo, w okolicy zaobserwować można wyjątkowy gatunek lwa , który umiejętnie wspina się po tamtejszych drzewach – akacje to miejsce jego wypoczynku, kryjówka, a także miejsce, z którego wypatruje swoich ofiar. Tereny Parku Narodowego zamieszkują także słonie, żyrafy i małpy: koczkodany, a w szczególności pawiany – jest to jedne z największych skupisk tego gatunku na świecie. Krajobraz Parku Narodowego Manyara jest bardziej zróżnicowany, znajdziemy tutaj zarówno płaską, trawiastą sawannę jak i las równikowy, dzięki czemu występują tu gatunki zwierząt rzadziej spotykane w innych, tanzańskich parkach. Podczas safari przerwa na lunch. Po safari przejazd na lotnisko i przelot na Zanzibar. Po przylocie zakwaterowanie w jednym z nadmorskich hoteli na północy wyspy. Kolacja i nocleg.
Po śniadaniu wyjazd z hotelu na całodzienną wycieczkę, podczas której zobaczą Państwo najważniejsze miejsca i atrakcje wyspy. Transfer na Więzienną Wyspę (Prison Island) , która swoją nazwę zawdzięcza znajdującemu się tu niegdyś więzieniu dla niewolników. Obecnie, jest to niezwykle spokojne miejsce, które słynie przede wszystkim z żyjącej tu kolonii żółwi olbrzymich, przywiezionych w XIX w. z Szeszeli. Niektóre z osobników tego zagrożonego gatunku mają ponad 100 lat. Wizyta na wyspie to okazja do lepszego poznania tych łagodnych gadów – oprócz bliskiej obserwacji, zwierzęta można karmić i głaskać. Wyspa otoczona jest białą, piaszczystą plażą oraz piękną rafą koralową , co czyni ją idealnym miejscem do snorkelingu (nurkowania z rurką). Kolejny punkt programu to wizyta w Parku Narodowym Jozani , obejmującym las tropikalny oraz bagienny las namorzynowy . W parku występuje endemiczny gatunek małpy – Gereza trójkolorowa . Ostatni przystanek to Stone Town, stolica Zanzibaru. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – spacer wąskimi uliczkami , tworzącymi labirynt, podczas którego poznają Państwo trudną historię stolicy, a także usłyszą nieco o roli i znaczeniu zanzibarskich... drzwi. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolacje. Nocleg.

Czas na relaks przy rozległej, piaszczystej plaży Nungwi. Dla zainteresowanych możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej.

Proponowana wycieczka fakultatywna:

Safari Blue + Sand Bank
Idealna wycieczka dla fanów snorkelingu! Podczas Safari Blue czekają na Państwa atrakcje, takie jak obserwacja delfinów podczas rejsu i podwodnego życia przy pięknych rafach koralowych czy relaks na białych plażach przy turkusowych, bajecznych lagunach. Po wczesnym śniadaniu przejazd na południe Zanzibaru do wioski rybackiej Fumba. Rejs tradycyjną, arabską łodzią Dau. Podczas rejsu, przy odrobinie szczęścia, możliwość obserwacji żyjących w tutejszych wodach delfinów. Postój przy rafie koralowej, w miejscu przeznaczonym do snorkelingu, czyli nurkowania z rurką. Podziwianie podwodnego życia wraz z przewodnikiem, który wskaże interesujące miejsca i zwróci uwagę na ciekawe gatunki morskich stworzeń. Jest to wycieczka przeznaczona również dla początkujących, którym przewodnik oferuje asystę i pomoc podczas nurkowania. Dla osób niezainteresowanych snorkelingiem - możliwość relaksu na lokalnej plaży.

Czas na relaks przy rozległej, piaszczystej plaży Nungwi. Dla zainteresowanych możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej.

Proponowana wycieczka fakultatywna:

Farma przypraw + Plaża Kendwa
Po śniadaniu wyjazd na jedną ze zlokalizowanych na wyspie farmę przypraw. Farma to w zasadzie wielki ogród, gdzie hodowane są różne rośliny – zarówno palmy kokosowe i owoce, ale przede wszystkim rośliny, z których wytwarza się różne przyprawy, szczególnie te popularne w afrykańskiej kuchni – goździki, cynamon , kurkuma, pieprz czy gałka muszkatołowa. Wizyta na farmie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć jak rosną znane nam wszystkim przyprawy – wygląd niektórych z pewnością okaże się sporym zaskoczeniem. Na miejscu zaserwowany zostanie lokalny lunch wraz z deserem w postaci świeżych owoców. Po wizycie na farmie przejazd na plażę Kendwa – jedną z piękniejszych plaży na wyspie. Miejsce zadowoli zarówno wielbicieli błogiego lenistwa, jak i fanów wszelakiego nurkowania.


Powrót do hotelu na kolację.

Po śniadaniu transfer na lotnisko na Zanzibarze. Wylot do Polski.
Przylot do Warszawy.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Mount Kilimandżaro (Tanzania), Zanzibar – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 • Transfery samochodem 4x4 podczas Safari w Tanzanii.
 • Woda butelkowana podczas Safarii.
 • Zakwaterowanie w lodgach na terenie Parków Narodowych w czasie safari oraz w hotelach lux 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją,
 • Posiłki według programu (8 śniadań, 6 lunchy, 7 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ ).
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Wizy i pośrednictwa wizowego – Tanzania: ok. 50 USD
 • Zwyczajowych napiwków – 3 EUR / dzień.
 • Napojów do posiłków.
 • Udziału w wycieczkach fakultatywnych oraz atrakcji nieobjętych programem zwiedzania.
  • Farma przypraw + Plaża Kendwa
  • Safari Blue + Sand Bank

Terminy:

Już wkrótce! Kontakt
Informacje Program Świadczenia Galeria Mapa Do góry

12 dni
Team
20-40 osób

samolotem

Tanzania

Przemierzając sawannę

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji