pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotel 3*
10 noclegów
Wyżywienie
Meal
10 śniadań
10 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 1770 zł

O wycieczce

Zapraszamy Państwa na wycieczkę do Kostaryki i Panamy - krain słynących z bogatej przyrody, rajskich plaż i tropikalnych krajobrazów! Kostaryka zachwyci Państwa zróżnicowaną florą, bezludnymi plażami oraz lasami tropikalnymi w otoczeniu Morza Karaibskiego i wulkanów. Parki Narodowe oraz rezerwaty pełne zróżnicowanej fauny ukażą bogactwo karaibskiego ekosystemu a miasta Panamy zachwycą latynoskim charakterem i kolonialną przeszłością.


Główne atrakcje

 • Miasto kontrastów - Panama
 • Kanał Panamski
 • Plantacje kawy
 • Park Narodowy Wulkanu Arenal
 • Bogata fauna i flora rezerwatów i parków narodowych

OfferPobierz kartę wycieczki
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Przelot do Panamy – państwa położonego pomiędzy wodami Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.
Śniadanie w hotelu. Wycieczka rozpocznie się przejazdem do punktu widokowego śluzy Miraflores, najbardziej charakterystycznego na mapie Ameryki Środkowej. Będą mieli Państwo okazję do obserwacji Kanału Panamskiego oraz całego systemu śluz, który dzięki grawitacji odpowiednio podnosi i opuszcza daną jednostkę pływająca, a cała procedura odbywa się bez użycia pomp. Następnie udadzą się Państwo do Muzeum Kanału Panamskiego, by poznać przebieg jego historii. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej.


Proponowana wycieczka fakultatywna:
Wioska Indian Embera
Przejazd do Parku Narodowego Chagres, czyli starego tropikalnego lasu, do którego prowadzi wyboista, lokalna droga. Zamieszkują go Indianie Embera, którzy wywodzą się z obszaru granicy panamsko-kolumbijskiej, skąd część z nich przywędrowała na teren obecnego Parku, zakładając nad rzeką Chagres swoje tubylcze wioski. W drugiej części dnia czeka na Państwa wyprawa łódką przez wody dzikiej dżungli do Wioski Indian Embera przy granicy z Kolumbią. Zaszyta głęboko w lesie wioska jest domem potomków rdzennych Indian. Plemię Embera określa się jako mistrzów przeżycia w dżungli, gdyż ich tryb życia pozostaje niezmienny od czasów Kolumba, który dotarł na te ziemie pod koniec XV w. Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ludźmi wiodącymi tradycyjny styl życia, pośród gęstych zarośli i wszechotaczającej dzikości. Staną się Państwo obserwatorami codziennych czynności Indian – polowania, łowienia ryb, zbierania plonów, czy też wyrabiania przez nich naczyń oraz wiklinowych koszy. W otoczeniu przyrody, pod gołym niebem czeka na Państwa tradycyjny indiański posiłek.


Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dzień rozpoczną Państwo od zwiedzania stolicy kraju, położonej nad Zatoką Panamską. Miasto Panama sprawia wrażenie podzielonego na dwie części – świata kolonialnego, w wielu miejscach noszącego znamiona niedostatku miejscowej ludności, jednak wciąż cieszącego oczy optymizmem mieszkańców, za których plecami w niedalekiej odległości unoszą się nowoczesne, szklane drapacze chmur. Miasto pełne kontrastów, w którym stare dzielnice krzyżują się z nowymi, a część historyczna wpisana jest na listę UNESCO. Po zwiedzaniu miasta transfer na lotnisko. Przelot na grupę rajskich wysp Bocas del Toro leżących na Morzu Karaibskim. Odpoczną Państwo na pięknej plaży oblanej wodami lazurowego morza, skąd już tylko o krok do tropikalnego lasu porastającego wyspę. Miejscowa ludność szanuje bogaty ekosystem archipelagu, żyjąc w zgodzie z endemicznymi okazami natury, tworząc wśród niej tradycyjne indiańskie wioski, tym samym wnosząc na wyspę kulturowe bogactwo, a pyszną kuchnią przyciągając zaciekawionych turystów. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie na wyspie Bocas del Toro. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, możliwość uczestnictwa w wycieczce fakultatywnej.

Proponowana wycieczka fakultatywna:
Wycieczka łodzią na wyspę Bastimentos
Rejs na malowniczą wyspę na której znajduje się pięć plaż z zatoczkami i rafą koralową. Oto warte odwiedzenia, najpopularniejsze z nich:

Crawl Cay jest usytuowane w południowej części wyspy, w której nie ma wewnętrznych szlaków ani dróg. Słynące ze swej atrakcyjności miejsce, w którym jedynym dźwiękiem jest szum czystej wody sprzyja wypoczynkowi oraz nurkowaniu. Rafy koralowe Old Point i The Zapatillas cieszą wzrok, dając się ujrzeć na płytkiej wodzie nadbrzeża a także stanowią zaporę przed falami otwartego morza.

Red Frog jest plażą Czerwonej Żaby, co jest zasługą niewielkiej, lecz stałej mieszkanki wyspy – endemicznej żaby, która zamieszkała na wzgórzu nieopodal plaży. Ze względu na charakterystyczny odgłos, jaki żaby z siebie wydają nie sposób ich nie wypatrzyć.

Punta Hospital jest najbardziej wysuniętym na północ punktem wysepki Solarte, swoją nazwę zawdzięczającym zbudowanemu w 1899 r. szpitalowi, powstałemu na wzgórzu na krańcu wyspy, którego celem było leczenie pacjentów z żółtą febrą i malarią. Obecnie szpital ma swoją siedzibę w Almirante, jednak miejsce wciąż przyciąga turystów panoramą tropikalnych drzew. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sixaola, gdzie przekroczymy granicę z Kostaryką, a następnie do San Jose, stolicy i największego miasta Kostaryki. Jego właściwa historia sięga zaledwie I połowy XIX wieku, jednak to bardzo młode miasto, w którym zapach kostarykańskiej kawy unosi się w powietrzu, zdążyło zaskarbić sobie serca turystów z całego świata. Kolebka miasta, Plaza de la Cultura, jest miejscem spotkań turystów z ulicznymi artystami, handlarzami i malarzami, co nadaje ducha wielkomiejskiemu klimatowi. Pełne życia ulice centrum, obfitujące w najróżniejsze sklepy zapraszają do zakupu pamiątek, zaś tuż przy głównym placu ma swoją siedzibę Muzeum Złota, prezentujące imponującą kolekcję prekolumbijskich artefaktów związanych z kulturą kraju. Za chlubę miasta uważany jest Teatr Narodowy, którego gmach i kawiarnia zachęcają do zadumy oraz sięgnięcia po filiżankę kawy. W dalszej części dnia udadzą się Państwo do Sanktuarium Leniwców, które stanowi centrum ratowania zwierząt, ich rehabilitacji, jest miejscem zaawansowanej opieki oraz badań. Możliwość ujrzenia tych nadrzewnych ssaków w ich środowisku spowolni tempo dnia i zarazi uśmiechem, z jakim zwierzęta odwdzięczają się ludziom za ich opiekę. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na plantacji kawy, gdzie z pierwszej ręki dowiedzą się Państwo o uprawie kawy oraz o pracochłonnym, kilku etapowym procesie produkcji. Na Kostaryce udział w produkcji kawy jest źródłem utrzymania wielu rodzin, a kostarykańska kawa dzięki swoim walorom jest uważana za najlepszą na całym świecie. Na plantacji będą mogli Państwo zaobserwować, jak ekologicznie Kostarykańczycy planują swoje uprawy, przywiązując dużą wagę do ochrony i dbałości o środowisko naturalne. Następnie przejazd do Parku Przyrody Ogrodów Wodospadu La Paz, obejmującego pięć słynnych wodospadów i największy rezerwat zwierząt w Kostaryce. Wizyta w Parku jest najlepszą okazją do zobaczenia dzikiej przyrody w Kostaryce, która uznana jest przez ONZ za światowego lidera w dziedzinie ochrony środowiska. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Przejazd do Rezerwatu Narodowego Caño Negro, miejsca uznanego w 1991 roku za „mokradła o międzynarodowym znaczeniu” i pozostającego jedną z najważniejszych stref wilgotnych w kraju. Wyznaczony jako „światowy obszar chroniony” przez grupy konserwatorskie Caño Negro jest domem dla wielu rzadkich na świecie gatunków roślin, zwierząt i ptaków. Na miejscu czeka na Państwa przeprawa łódką do miejsca stanowiącego idealny punkt do obserwacji wielu gatunków ptaków, które są największą atrakcją rezerwatu, gdyż to właśnie Caño Negro jest ich kluczowym szlakiem migracyjnym. Co ciekawe, do tej pory wykryto tu ponad 200 gatunków ptaków. Po południu przejazd do Parku Narodowego Wulkanu Arenal, by podziwiać najmłodszy wulkan na świecie dumnie wznoszący się ponad tropikalny las na wysokość 1633 m n.p.m. Obecnie Arenal nie jest wulkanem aktywnym, jednak w jego otoczeniu powstały liczne gorące źródła podgrzewane wulkanicznym żarem. Dla chętnych przewidziana została atrakcja fakultatywna.

Proponowana atrakcja fakultatywna:
Wulkaniczne źródła termalne
Zwiedzanie gorących wulkanicznych źródeł w pobliżu La Fortuny, powstałych na skutek erupcji w 1968 roku. Na własnej skórze poczują Państwo, jak obfitująca w różne minerały woda termalna posiadająca pro-zdrowotne właściwości pomaga zrelaksować się oraz zregenerować ciało i umysł po intensywnym dniu zwiedzania.


Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Dzień spędzą Państwo nad Rzeką Tarcoles, biorącą swoje źródła w paśmie górskim na południowych zboczach Kordyliery Środkowej. Tarcoles jest głównym siedliskiem krokodyli – rzeka posiada jedną z największych populacji tych gadów na świecie, liczącą ok. 25 tysięcy. Popularne wśród turystów miejsce sprzyjające obserwacji wygrzewających się na słońcu oraz pływających w wodzie krokodyli,
w rzeczywistości pełni ważną rolę dla wodnego ekosystemu. Stanowiące cenny zasób środowiskowy zwierzęta pozostają pod lupą naukowców, gdyż są jedynymi ocalałymi z grupy Archozaurów. Położone przy ujściu rzeki bagna także stworzyły dom dla brodzących w wodzie ptaków. Dla chętnych będzie możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej.


Proponowana wycieczka fakultatywna:
Wycieczka łodzią na obserwacje krokodyli
Wycieczka łodzią podczas której wpłyną Państwo łodzią na taflę wód zamieszkałych przez krokodyle.


Po południu przejadą Państwo w okolice Parku Narodowego Manuel Antonio, położonego nad pacyficznym wybrzeżem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Śniadanie. Atrakcją tego dnia jest wizyta w Parku Narodowym Marino Ballena, jednym z mniejszych parków narodowych Kostaryki, w którym piękne plaże rozścielone są przy koralowych rafach, a dziki busz pokrywa ułożone w łańcuszek malownicze wyspy. Park jest częścią obszaru chronionego Osa będącego bezpiecznym obszarem migracyjnym humbaków. Stąd też wzięła się jego nazwa oznaczająca Zatokę Wielorybów. Park ma powierzchnię 5160 ha morskich i 171 ha lądowych, jest miejscem gdzie z piaszczystego wybrzeża można podziwiać skaczące po tafli błękitnego oceanu delfiny oraz żółwie morskie szukające bezpiecznego miejsca na złożenie swoich jaj. Plaże Pinuela i Ventanas oraz malutkie wysepki stwarzają idealne warunki do morskiego relaksu, zarówno na gorącym piasku, jak i w lazurowej wodzie. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Zwiedzanie rezerwatów przyrody zakończą Państwo na wizycie w leżącym w pobliżu miasta Quepos Parku Narodowym Manuel Antonio, który bezsprzecznie jest gospodarzem jednego z najbardziej zróżnicowanych pasm flory i fauny na świecie. Na jego niewielkim obszarze 6.83 km², występuje co najmniej 109 gatunków ssaków i 184 gatunki ptaków. Szlaki parku Manuel Antonio doprowadzą Państwa nie tylko do pięknych plaż, zaliczanych do najpiękniejszych na Kostaryce, ale także do punktów widokowych oraz poprowadzą w głąb dżungli, którą egzotyczne zwierzęta uczyniły swoim domem. Miłośnicy zwierząt znajdą się w raju wśród wiewiórczych małp i wyjców, leniwców, szopów, iguan, żab, a także wielu kolorowych ptaków. Unoszenie głów w celu wypatrywania wielobarwnych ptaków i gnieżdżących się w koronach drzew leniwców będzie przyjemnym obowiązkiem w trakcie spaceru w tropikach. Ciekawostką pozostaje fakt, iż w 2011 roku Park Manuel Antonio został wymieniony przez Forbes, wśród 12 najpiękniejszych parków narodowych na świecie. Przejazd do San Jose, stolicy Kostaryki. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
Przylot do Polski.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota.
 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Panama, Kostaryka – Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Transfery i przejazdy według programu klimatyzowanym autokarem.
 • Zakwaterowanie w hotelach lux 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką.
 • Wyżywienie wg programu (10 śniadań, 10 obiadokolacji).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ ).
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za każdy dzień, bilety wstępu, przewodnicy lokalni, etc.).
 • Napiwków – 2 EURO / dzień. (zalecane)
 • Napojów do posiłków.
 • Udziału w wycieczkach i atrakcjach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania.
  • Wioska Indian Embera
  • Wycieczka łodzią na wyspę Bastimentos
  • Wulkaniczne źródła termalne
  • Rejs łodzią na obserwacje krokodyli

Terminy:

Już wkrótce! Kontakt
Informacje Program Świadczenia Galeria Mapa Do góry

12 dni
Team
20-40 osób

samolotem

Kostaryka , Panama

Tropikalny Raj

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji