pasek oferty
Main content
Zakwaterowanie
Hotel
Hotele 3*
9 noclegów
Wyżywienie
Meal
9 śniadań
9 obiadokolacji
Pokój 1-osobowy
Single
dopłata 2289 zł

O wycieczce

Zapraszamy Państwa do poznania niesamowitego i niepowtarzalnego klimatu Indii i Nepalu. Podczas zwiedzania poznają Państwo miejsca wpisane w fascynującą historię obu krajów. Zobaczą Państwo różnorodność kultur Indii oraz przepiękne pasma górskie Himalajów.


Główne atrakcje

 • Taj Mahal – jeden z siedmiu cudów współczesnego świata
 • Świątynia Małp
 • Zwiedzenie Nepalu z widokiem na Himalaje

OfferPobierz kartę wycieczki

Zbiórka na lotnisku w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, odprawa biletowo-paszportowa i nadanie bagaży, a następnie przelot do Indii z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych.

Wczesno poranny przylot do Delhi. Na lotnisku zostaną Państwo powitani w typowo indyjskim stylu poprzez nałożenie na szyję wieńca kwiatów. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w jednym z największych meczetów w kraju, Jama Masjid. Kolejno rikszami udadzą się Państwo na tętniący życiem prawdziwy orientalny bazar Chandni Chowk. Następnie zobaczą Państwo wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Czerwony Fort zbudowany przez władcę Szahdżahana. Architektura fortu to mieszanka stylu hinduskiego i muzułmańskiego. Spacer po Raj Ghat – miejscu upamiętniającym Mahatmę Gandhiego. Ze starego Delhi poznamy symbole nowego Delhi: obecną rezydencję prezydenta Rashtrapati Bhavan, budynek parlamentu Sansad Bhavan oraz wysoką na 42m Bramę Indii, symbol miasta. Następnie zobaczą Państwo XVI wieczny Humayun Tomb (UNESCO), pierwszy grobowiec-ogród na półwyspie indyjskim. Na koniec tego intensywnego dnia XVII wieczne, jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych Delhi, Gurudwara Bangla Sahib. Wieczorem obiadokolacja, podczas której po raz pierwszy będą mogli Państwo poznać smaki kuchni indyjskiej. Nocleg w Delhi.

Śniadanie w restauracji hotelowej. Zwiedzanie podziwianie Kutab Minar (UNESCO) - minaretu z kompleksu, który jest zamysłem muzułmańskim zrealizowanym w całości przez społeczność hinduską. Po zwiedzaniu przejazd do Jaipuru. Stolica stanu Radżastan nazywana jest także Różowym Miastem, ponieważ wszystkie fasady budynków tego historycznego centrum pomalowane są tym kolorem. Fundatorem miasta był maharadża Dżaj Singh II. Było to pierwsze planowo zakładane miasto w Indiach. Układ urbanistyczny przetrwał bez zmian do dnia dzisiejszego. Po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny. Wieczorem udamy się do świątyni Galtaji, miejsca pielgrzymek starożytnych ludów Hindu. Wnętrze świątyni słynie z naturalnych źródeł, które wypełniają siedem zbiorników. Święty zbiornik Galta Tanks nigdy nie wysycha. Kompleks wybudowany jest na przełęczy wzgórz otaczających Jaipur. Obiadokolacja i nocleg.


Od rana zwiedzanie Fortu Amber, który do 1727 roku pełnił funkcję siedziby klanu Kaczwaha. Po drodze zatrzymamy się na pamiątkowe zdjęcia przy Pałacu Wiatrów, czyli Hawa Mahal - najciekawszej fasadzie w mieście. Do fortu mogą Państwo wjechać na słoniach lub jeepami. Następnie przejazd do Muzeum Miejskiego znajdującego się w budynkach pałacu Maharadżów, w sąsiedztwie dzisiejszej posiadłości rodzinnej władców regionu. Po południu zobaczą Państwo jedną z głównych atrakcji miasta, jaką jest Obserwatorium Astronomiczne zaprojektowane także przez maharadżę Dżaj Singha II. Obiadokolacja i nocleg w Jaipurze.
Po śniadaniu przejazd do Fatehpur Sikri (UNESCO) - dawnej stolicy Mogołów. To wspaniały kompleks składający się z pałaców, ogromnego meczetu z marmurowym grobowcem szejka Salima Chisti i sal audiencyjnych. Całość otoczona murem z czerwonego piaskowca powstała w czasie panowania Akbara Wielkiego. Okres świetności miasta przypadał na druga połowę XVI wieku. Obiadokolacja i nocleg.

Wczesnym rankiem zwiedzimy słynny pomnik miłości Taj Mahal (UNESCO), będący marmurowym mauzoleum małżonki cesarza Szahdżahana - Mumtaz Mahal. To jeden z siedmiu cudów współczesnego świata, budowany prawie 20 lat przez najlepszych budowniczych tamtych czasów. Biały marmur ozdobiono cennymi kamieniami z Persji, Rosji, Afganistanu, Tybetu i Chin. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie Fortu w Agrze, wcześniejszej stolicy Indii. Przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.


Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Katmandu. Dolina Katmandu (położona jest 1 350 m n.p.m.) obejmuje trzy historyczne miasta, dawniej samodzielne państwa: Katmandu, Patan oraz Bkaktapur. Cała dolina jest wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Z wielu punktów rozciągają się wspaniałe widoki na Himalaje. Zwiedzanie historycznego centrum Katmandu Durbar Square, na którym znajduje się Hanuman Dhoka - historyczny plac króla Nepalu. Kompleks wielu świątyń i monumentów jest chroniony przez olbrzymi posąg Boga Małp - Hanumana. Najwybitniejszym przykładem sztuki i architektury Nepalu jest wznoszący się na wysokość 9 pięter budynek zwany Kailash. Następnie wizyta na dziedzińcu pałacu Żywej Bogini Kumari (Bogini Dziewicy).  Kolejny punkt programu to Kasthamandap, drewniana świątynia przebudowana na początku XVII wieku przez Laxminar - singh Malla (została wykonana z pojedynczego pnia drzewa). Wieczorem spacer po Tamelu - nowoczesnym centrum Katmandu. Tutaj każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Obiadokolacja i nocleg w Katmandu.

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Nepalu. Zwiedzanie jednej z najsłynniejszej świątyń buddyjskich - Swayambhunath, znanej również jako Świątynia Małp. Centralnym punktem świątyni jest stupa, na szczycie, której umieszczono wszystkowidzące oczy Buddy patrzące w cztery strony świata. Później zobaczymy Świątynię Pasiupatinath leżącą na brzegu świętej rzeki Bagmati, do której wstęp mają tylko Hindusi. Turyści mogą ją podziwiać ze wschodniego brzegu rzeki Bagmati. Świątynia jest celem corocznych pielgrzymek z okazji Festiwalu Śivartatri. Wizyta w Boudinath, zaliczanej do największych stup na świecie. Jest ona jednym z najprężniej działających ośrodków buddyzmu tybetańskiego na świecie. Niewiele jest miejsc, w których tak jak tu można przyjrzeć się̨ z bliska tybetańskiej kulturze. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd do Pokhary. Po drodze będziemy podziwiać́ wspaniałe widoki na Himalaje. Przyjazd do Pokhary - malowniczej miejscowości położonej nad jeziorem Phewa. Miasto stanowi dobry punkt wypadowy do trekkingów po okolicy. 

Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w Pokharze.


Wczesnym rankiem wyjazd na punkt widokowy w Sarangkot, z którego zobaczymy wspaniały pokaz przyrody tzw. „zapalanie szczytów Annapurny” (tylko przy sprzyjającej pogodzie). Powrót do hotelu na śniadaniem, a następnie spacer po miejscowości: Wodospad Davi, obóz tybetański, miejscowy bazar, relaksujący rejs łódkami po Jeziorze Phewa. Przy dobrej pogodzie możliwość małego trekingu na punkt widokowy, skąd podziwiać można panoramę masywu Annapurny i dominujący nad okolicą Rybi Ogon. Obiadokolacja i nocleg w lodży w Pokharze. 

Po śniadaniu powrót do Katmandu. Po przyjeździe wycieczka do Bhaktapur. Miasto zostało najprawdopodobniej założone przez króla Ananda Malla w 889 roku naszej ery. Zwiedzanie Siddha Pokhari, historycznego zbiornika nieopodal bram miasta, wybudowanego za czasów króla Yakshya Malla. Następnie wizyta na Placu Durbar, w którego otoczeniu znajdują się liczne świątynie i obiekty architektoniczne: Brama Lwa z kamiennymi posagami Hanumana, Bhairaba i Narsingha Narayana, Złota Brama zbudowana przez Radżę Ranjita Malla, która prowadzi do Pałacu Królewskiego, zwanego również Pałacem Pięćdziesięciu Pięciu Okien. Wejścia strzegą figury bogini Kali i Garudy, skrzydlatego wierzchowca boga Wisznu wraz z dwiema nimfami. Obiadokolacja i nocleg w Katmandu. 
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie spacery po mieście i zakup pamiątek. Następnie ransfer na lotnisko, przelot do Delhi, skąd odbędzie się dalszy przelot do Polski. Wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lorniczych.
Przylot do Warszawy.

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program zwiedzania pod opieką polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Przelot na trasie Warszawa – Delhi, Delhi – Warszawa z przesiadką w jednym z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych wraz z opłatami lotniskowymi i opłatami pobieranymi przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 • Przeloty wewnętrzne na trasie Delhi – Katmandu, Katmandu – Delhi.
 • Transfery klimatyzowanym autokarem według programu.
 • Zakwaterowanie w hotelach *** w 2 osobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją (w Pokharze nocleg w lodży).
 • Wyżywienie według programu: (9 śniadań, 9 obiadokolacji).
 • Ubezpieczenie podróżne (szczegóły TUTAJ).
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Zwrotów.

CENA NIE ZAWIERA

 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 891 USD płatnego w kraju docelowym, zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu, przewodników lokalnych, opłaty drogowe, podatki lokalne i miejskie, opłaty klimatyczne za dzień, etc.).
 • Wizy i pośrednictwa wizowego (wiza do Indii – ok. 50,00 USD, wiza do Nepalu – ok. 40,00 USD).
 • Zwyczajowych napiwków dla przewodników lokalnych i kierowców (ok. 4,00 USD za dzień / os.).
 • Napojów do posiłków.

Terminy:

16.01.2025 - 27.01.2025
Ostatnie wolne miejsca !
cena: 5 270 PLN Wyjazd Gwarantowany! Rezerwuj
18.01.2025 - 29.01.2025
Ostatnie wolne miejsca !
cena: 5 270 PLN Wyjazd Gwarantowany! Rezerwuj
Kontakt
Informacje Program Świadczenia Galeria Mapa Do góry

12 dni
Team
40 osób

samolotem

Indie , Nepal

Indie z mistycznym Nepalem

Polecamy także

Zapisz się do Newslettera
Nie przegap żadnej okazji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych Klienta przekazanych przy rejestracji konta lub złożeniu rezerwacji (w tym: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy) jest Biuro Podróży Orient Travel sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 36, 40-010 Katowice.

Dane osobowe podane przy zakładaniu konta przetwarzane będą w celach:

 • realizacji i obsługi rezerwacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO, który wskazuje, że przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest Klient, którego dane dotyczą,
 • podjęcia działań na żądanie Klienta, którego dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
 • statystycznych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

W przypadku wyrażenia zgód na marketing dane są przetwarzane również w celach marketingowych (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO czyli zgoda Klienta).

Odbiorcą danych osobowych będą podmioty współpracujące z Administratorem, które wspierają go w codziennej działalności świadcząc usługi administracyjne, marketingowe, informatyczne oraz dostawcy rezerwacji złożonych na stronie orientravel.pl.

Administrator nie zamierza przekazywać danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.

Dane osobowe podane w celu realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • w przypadku założenia konta na stronie internetowej - w systemie informatycznym obsługującym stronę przez 3 lata od daty ostatniej aktywności oraz upływu okresów przedawnień roszczeń wynikających ze zrealizowanych zamówień
 • w przypadku usunięcia konta wszystkie dane zostaną usunięte, za wyjątkiem danych niezbędnych do procesu reklamacji i obsługi ewentualnych roszczeń, które będą przechowywane do czasu upływu okresów przedawnienia roszczeń wynikających ze zrealizowanych rezerwacji,

a dane przetwarzane w celach marketingowych - do czasu wycofania zgód lub do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich wykorzystywania.

Klientowi przysługuje prawo do:

 • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), Stawki 2.

Dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym poprzez profilowanie, polegające na tworzeniu spersonalizowanych ofert produktowych dostępnych na stronie orientravel.pl, prezentowaniu ich na stronie i wysyłaniu w wiadomościach marketingowych przez orientravel.pl, co może w istotny sposób wpływać na Klienta poprzez umożliwienie mu zakupu produktów w podanych w ofercie cenach.

Podanie danych jest dobrowolne i jednocześnie jest warunkiem zawarcia umowy niezbędnym do jej realizacji. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą dalej przetwarzane.

Wszelkie prośby i żądania prosimy kierować na adres e-mail: office@orientravel.pl

Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w witrynie orientravel.pl w Polityce Prywatności.

Więcej informacji